رمز ارز ها

راهنمای استفاده از بیت کوین

 این راهنمای استفاده از بیت کوین با اصول نصب نرم افزار کامپیوتری برای کار با بیت کوین آغاز می‌کند، اما به سرعت به سراغ بخش‌های پیشرفته‌تر می‌رود. بعد از مطالعه این راهنما، تمامی مقدمات لازم برای شروع کار با بیت کوین را آموخته‌اید. اگر می‌خواهید پولی رایگان بدست آورید، جای درستی آمده‌اید.

کوین ایران به شما نشان می‌دهد که بیت کوین چیست و چگونه می‌توان از آن در زندگی روزمره استفاده کرد.

راهنمای استفاده از بیت کوین

 گام اول: آشنایی با بیت کوین

راهنمای استفاده از بیت کوین

بیت کوین یک پول صد در صد مجازی است. برخلاف تقریبا تمامی پول‌های دیگر در جهان، هیچ حکومتی روی این پول نظارت و کنترل ندارد، در عوض، کاملا مجازی است. بیت کوین‌هایی که مالک آن هستید، در کامپیوتر شما ذخیره می‌شوند. می‌توانید این بیت کوین‌ها را بفروشید و دلار, ریال و یا یورو دریافت کنید.بیت کوین‌ها پول‌های مجازی هستند که بین همتایان به طور داخلی ذخیره می‌شود. این پول از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر منتقل می‌شود. هر نقل و انتقال با «استخراج» (Mining) بیت کوین مورد تایید قرار می‌گیرد.اولین چیزی که در راهنمای استفاده از بیت کوین باید بیاموزید این است که بیت کوین مستقیما در کامپیوتر شما ذخیره می‌شوند.

آیا به این معناست که با هک کردن کامپیوتر می‌توانید هزاران دلار بیت کوین بدست آورید؟ پاسخ خیر است. سیستم طوری کار می‌کند که هکر‌ها نمی‌توانند چنین کاری را انجام بدهند. به این دلیل که برای انتقال بیت‌ کوین از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگری، نقل و انتقال باید مورد تایید قرار گیرد. این تایید با «استخراج» (mining) انجام می‌شود. استخراج فرآیندی است که در آن افرادی مثل من و شما نرم‌افزاری را روی کامپیوترشان نصب می‌کنند. این نرم افزار بسیار پیشرفته است و درک آن دشوار است، اما اساسا برخی محاسبات سطح بالا (رمزگشایی SHA256) را برای تایید انتقال بیت کوین‌ها انجام می‌دهد.

سئوال بعدی که اغلب مطرح می‌شود این است که چرا کسی بخواهد کامپیوتر خود را برای کمک به این رمزگشایی‌ها اختصاص دهد؟ خوب پاسخ این است که برای این کار به آنها پول پرداخت می‌شود. در واقع به شما حقوق داده نمی‌شود بلکه شما بیت کوین‌های رایگانی را بدست می‌آورید اگر اجازه دهید کامپیوتر شما کار استخراج را انجام دهد. این تقریبا مانند دریافت دستمزد است و در گام‌های بعد درباره آن خواهید آموخت. این تنها راهی است که یک بیت کوین جدید ایجاد می‌شود. اینکه بیت کوین‌ها نمی توانند به طور کاذب بوجود آیند سیستم را در برابر هکر‌ها ایمن خواهد کرد.

استخراج می‌تواند بسیار ساده باشد، اما همچنین می‌تواند بسیار پیچیده باشد. با دنبال کردن این راهنما، یکی از آسانترین راه‌های استخراج بیت کوین و درآوردن پول را خواهید آموخت.

گام دوم: نصب یک کیف پول

 این گام از راهنمای استفاده از بیت کوین شما را برای نصب نرم‌افزار کیف پول راهنمایی می‌کند. این نرم‌افزار مانند یک کیف پول واقعی عمل می‌کند: تمامی پول شما را در خود ذخیره می‌کند که در اینجا منظور از پول بیت کوین است.

اولین بخش این گام دانلود این نرم‌افزار است. به وب‌سایت رسمی بیت کوین بروید. در یک جعبه در بالای صفحه، روی نسخه‌‌ای از نرم افزار مطابق با سیستم عامل‌ خود کلیک کنید. برای کاربران ویندوز و مک، این گام‌ها مشابه نصب هر نرم‌افزار دیگری است. فایل را باز کرده و مطابق دستورالعمل نرم‌افزار را نصب کنید.

وقتی نصب به پایان رسید، نرم‌افزار را از منوی شروع (Start Menu)  باز کنید. یک چند ساعتی برای دانلود تمامی بلاک‌ها به کامپیوترتان طول خواهید کشید. در این مدت، باید بنشینید و منتظر بمانید!

وقتی دانلود بلاک‌ها به پایان رسید (درباره بلاک‌ها نگران نباشد، چندان مهم نیستند)، به بخش «Receive coins» در بالای صفحه بروید. روی لیست آیتم راست  و سپس روی دکمه «Edit» کلیک کنید. به آن برچسب «Main» داده و روی دکمه Ok کلیک کنید. دوباره روی آن راست کلیک کرده و روی دکمه «Copy Address» کلیک کنید. این آدرس منحصر به فرد کیف پول شماست. این آدرس جایی است که در گام‌های بعدی سکه‌ها را دریافت خواهید کرد.

گام بعد کیف پول شما را آزموده و نشان می‌دهد که یک نقل و انتقال به چه صورت انجام می‌شود.

گام سوم: آزمایش کیف پول

این گام از راهنمای استفاده از بیت کوین برای آزمایش است. به سایت Daily Bitcoins بروید. نزدیک وسط صفحه، آدرس بیت کوین خود را وارد کنید. گزینه «Delay payment to minimize transaction fees» (تاخیر در پرداخت برای حداقل ساختن اجرت نقل و انتقال) را غیر فعال کنید و سپس دکمه ارسال را کلیک کنید. این سایت به شما خواهد گفت که آیا ارسال موفقیت‌آمیز بوده است یا خیر. اگر نبود، عدد یا حروف تصویر امنیتی (captcha) را به درستی وارد کنید.

ده دقیقه منتظر بمانید و سپس نرم‌افزار کیف پول خود را دوباره باز کنید. به بخش «Transactions» بروید. در فهرست، باید یک انتقال ,00001  بیت کوین ببینید (این عدد ممکن است کمی بالا و پایین شود). اکنون شما یک مقدار بسیار اندکی بیت کوین در اختیار دارید. در حال حاضر یک بیت کوین ارزشی معادل 260 دلار دارد که البته مدام در حال تغییر است.

این یک راه معتبر برای کسب پول است. با وجود این، شما تنها می‌توانید هر ساعت یکبار ارسال کنید و البته این روند بسیار کندی است.

گام چهارم: آشنایی با انواع استخراج

اکنون، می‌دانیم که بیت کوین‌ها چه هستند و یک کیف پول نصب برای ذخیره آنها نصب کرده‌ایم و مقدار اندکی از بیت‌کوین نیز برای آزمایش در کیف پول خود قرار داده‌ایم. حالا بهتر است یک مقدار واقعی از بیت کوین بدست آوریم.

راه انجام این کار استخراج بیت کوین است. همانطور که پیشتر توضیح داده شد، استخراج یک راه تایید نقل و انتقالات بیت کوین است که توسط دیگران انجام می‌شود و آنها در مقابل، بیت کوین‌های جدید دریافت می‌کنند و این بیت کوین‌ها به کیف پول‌شان واریز می‌شود.

دو راه برای استخراج وجود دارد: منفرد و یا استخری (pool). استخراج منفرد بر عهده خود شماست. با سخت‌افزار‌های معمولی، سالها طول می‌کشد تا بتوانید بیت‌کوین‌های واقعی استخراج کنید. اما اگر یکبار موفق شوید، 50 بیت کوین بدست می‌آورید. اما این خیلی طول می‌کشد و در این راهنما نمی‌خواهیم به این موضوع بپردازیم.

روشی که ما در این مرحله از راهنمای استفاده از بیت کوین استفاده می‌کنیم، استخراج استخری است. این کار مستلزم ایجاد یک حساب کاربری در یکی از شرکت‌های مختلف است. با استفاده از نرم‌افزار و سخت‌افزار خودتان، آنها تلاش شما برای استخراج را با کامپیوترهای بسیاری از افراد دیگر ترکیب می‌کنند. هرشخصی مقدار کمی بیت‌کوین به دست می‌آورد. به عنوان شخصی با یک کامپیوتر معمولی، این تنها راهی است که می‌توان داشت.

گام پنجم: ایجاد یک حساب کاربری استخراج

بعد از امتحان چند استخر استخراج، آنچه واقعا دوست داشتم BitMinter بود. تا الان آسان‌ترین راه برای استفاده را دارد. با نرم‌افزار خودش کار کرده و کارها را آسان‌تر می‌سازد. در زیر چند بخشی که مستلزم ایجاد و احداث حساب کاربری است عنوان شده است:

 1. مرورگر وب خود را باز کرده و به بخش لاگین سایت BitMinter  بروید.
 2. حسابی را که دوست دارید انتخاب کنید. با این حساب، داخل شوید. BitMinter از یک لاگ در سرویس به نام OpenID استفاده می‌کند که در آینده راهی خواهد بود برای داخل شدن در یک حساب از پیش موجود تا دیگر نیازی به یادآوری کلمه عبور نباشد.
 3. مشخصات اصلی را مطابق تصویر تعیین کنید.
 • آدرس ایمیل خود را وارد کنید
 • آستانه پرداخت برای یک مقدار معقول را مشخص کنید. من مقدار 1 بیت‌کوین را وارد کرده ام. این بدان معناست که وقتی من یک بیت کوین استخراج کنم، آنرا در کیف پولی خودم دریافت خواهم کرد درست مانند آزمایشی که انجام دادیم با این تفاوت که مقدار بیت کوین بیشتر است.
 • «Pay to address» را نیز مشخص کنید. این همان آدرسی است که در گام سوم استفاده کردیم. این آدرسی است که تمامی بیت کوین‌های شما به آنجا فرستاده می‌شود.

گام ششم: نصب «کارگران»

برای اتصال به سرور BitMinter ، هر کامپیوتری به کارگر (worker) خود نیاز دارد. این نرم‌افزار (در گام بعدی توضیح داده خواهد شد) روی هر کامپیوتر یک کارگر متفاوت نصب خواهد شد طوری که سرورBitMinter  مشکلی از بابت ارسال و دریافت کار استخراج نداشته باشد.

در حالیکه همچنان با حساب کاربری خود در وب‌سایت BitMinter  هستید (یعنی نام حساب کاربری شما در بالای صفحه دیده می‌شود) روی دکمه «Workers» کلیک کنید.

تقریبا پایین صفحه، دو بخش با عنوان «Name» و «Password» وجود دارد. گزینه مربوطه برای یادآوری رمزعبور را فعال کرده و سپس دکمه «Add» را کلیک کنید.

روی دکمه «Home» در بالای صفحه کلیک کنید.

گام هفتم: نصب جاوا

بسیاری قبلا جاوا (Java) را نصب دارند، اما اگر نصب ندارید، گام زیر را دنبال کنید:

 1. به وب سایت www.java.com/download بروید.
 2. روی دکمه «Free Java Download» کلیک کنید.
 3. روی دکمه «Agree and Start Free Download» کلیک کنید.
 4. بسته به سیستم عامل شما، نسخه مناسب فایل دانلود خواهد شد.
 5. دستور العمل نصب را دنبال کرده تا نرم‌افزار نصب شود.
 6. دکمه «finish» را کلیک کرده تا نصب کامل شود. گام بعدی را برای نصب یک «استخراج‌کننده» یا «معدنچی» (Miner) دنبال کنید.

گام هشتم: نصب یک استخراج‌کننده

به صفحه اصلی BitMinter  بازگردید. روی دکمه «Engine Start کلیک کنید. یک آغازکننده جاوا وب دانلود خواهد شد که برنامه واقعی را دانلود و نصب خواهد کرد.

از این فایل برای شروع برنامه در آینده استفاده کنید. وقتی شروع می‌شود، خواهید دید که یک برنامه مانند تصویر ظاهر خواهد شد.

نرم‌افزار را با ایجاد پیوند به کارگر خود که در گام هفتم ایجاد کردهاید نصب کنید. «Click Settings> Account…». برای «User Name: » نام کاربری حساب BitMinter  را استفاده کنید. برای «Worker Name» و «Worker Password»، نام کارگر و رمزعبور آنرا که در گام ششم ایجاد کرده‌اید، وارد کنید.

اگر پنجره شما کوچک است، روی دکمه گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. سپس روی دکمه «Engine Start » نزدیک هر ابزاری که می‌خواهید استفاده کنید، کلیک کنید. به عنوان نمونه، من حدود 65 Mhps (میلیون هش بر ثانیه) را استفاده می‌کنم. تمامی ابزارها را امتحان کنید، اما در واقع باید ابزارهایی را که 25 Mhps  یا بیشتر دارند، اجرا کنید.

برای خودکارسازی همچنین ممکن است بخواهید چند تا از تنظیمات را تغییر دهید. من کامپیوترم را تمام روز و شب روشن و فعال نگاه می‌دارم. معمولا استخراج را به محض اینکه از سر کار به خانه برمی‌گردم خاموش می‌کنم (حدود ساعت 6) و اگر خودم هنگامی که کارم با کامپیوتر تمام شد، فراموش کنم که آنرا شروع کنم، می‌گذارم که استخراج کننده در شب به طور خودکار شروع به کار کند.

به Setting>Options برای تغییر این تنظیمات بروید. به تصویر نگاه کنید و این تنظیماتی را که من انجام داده ام نشان می‌دهد. توضیحات روی تصویر هست.

ابزارهای خودکار فهرستی از ابزارها هستند که شما آنها را تنظیم می‌کنید تا هنگامی که نرم‌افزار اجرا می‌شود، به طور خودکار، شروع به کار کنند. من یکی از ابزارها را برای شروع خودکار انتخاب کرده‌ام و وقتی نرم‌افزار اجرا می‌شود، تنها این ابزار آغاز به کار می‌کند. برای جزئیات بیشتر تصویر را ببینید.

گام نهم: استخراج کنید!

بگذارید کامپیوتر شما استخراج را انجام دهد. انجام استخراج شب هنگام یک ایده خوب است چون مقدار پولی را که بدست می آورید دوبرابر خواهد کرد.

گام دهم: بیت‌ کوین‌های خود را خرج کنید.

یک پول چه فایده‌ای دارد اگر نتوانید آنرا خرج کنید؟ کارهای زیادی است که می‌توانید با بیت کوین انجام دهید. به فهرست زیر دقت کنید:

 • شرط بندی‌ها

SatoshiDice
 Bitzino
Peerbet
RoyalBitcoin

 • خرید وسایل مختلف

برخی از فروشندگان آنلاین بیت کوین به عنوان روشی برای پرداخت می‌پذیرند.

خرید قهوه:

http://bitcoincoffee.com/

 • تجارت آن با پول PayPal

برای مثال استفاده از صرافی Poloniex

می‌خواهم درباره آخری یعنی Poloniex  صحبت کنم که رایج‌ترین وب سایت برای خرید و فروش بیت کوین با دلار و یا هر پول رایج دیگری است. می‌توانید این پول را از طریق PayPal  یا هر سرویس انتقال دهنده پول آنلاین دریافت کنید. قصد ندارم وارد جزئیات شوم، اما برای ارسال بیت کوین به هر سرویس، دستور العمل گام بعدی را دنبال کنید.

گام یازدهم: ارسال بیت کوین به شخص دیگری

برای استفاده از بیت کوین، باید بیت کوین‌ها را به آدرس دیگری بفرستید. برای ارسال بیت کوین، این سرویس یک آدرس خاص به شما می‌دهد.

این آدرس را کپی کرده. کیف پول بیت کوین خود را باز کنید. به بخش Send coins  بروید.

در بخش «Pay to» آدرسی که می‌خواهید سکه‌ها را به آنجا بفرستید وارد کنید. اگر شما می‌خواهید پول را به یک شخص یا گروه، به کرات بفرستید، می‌توانید برای این شخص، یک برچسب انتخاب کرده تا بتوانید در فهرست آدرس‌ها وی را داشته باشید. مقدار پول ارسالی را وارد کنید. روی دکمه ارسال کلیک کرده تا کار انجام شود.

منبع

نمایش بیشتر

26 دیدگاه

 1. با سلام به ادمین سایت من تازه اومدم و میخواستم بیت کوین رو نب کنم و همون اول کار واسم زده خطای 12 نمیدونم منظورش چیه و باید چه کنم

 2. با آنتی ماینر یا سخت افزار بیتکوین استخراج کردید یا با امکانات کامپیوتر شخصی تون؟

 3. سلام من مقداری بیتکوین جمع کردم و در کیف پولی که خود سایت معرفی کرده نگه داشتم اما الن می خوام به حساب بلاکچینم منتقلش کنم ولی نمیدونم چطوری! ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید

 4. با سلام ببخشید من در سینک کردن اول برنامه به مشکل برخوردم میگه باید ۳هفته وایسم تا بلوک کا کاملا لود شه.این به دلیل سرعت اینترنتم بستگی داره یا چیز دیگس میشه سریع راهنماییم کنید ممنون

 5. سلام؛ با تشکر فراوان از ادمین سایت بابت زحماتی که متقبل شدند. چند تا سئوال داشتم که اگر جواب مرحمت کنید سپاسگذار خواهم بود: ۱-میشه بفرمائید اولین بیت کوینها چه جوری ساخته و در شبکه جاری شدند؟ اصلاً شبکه ای وجود داشت؟ اصلاً شبکه بیت کوین چه جوری پپیاده سازی شد؟ ممنون میشم بصورت تخصصی این قضیه رو توضیح بدید بسیار ذهنم رو درگیر کرده؟ ۲-با عنایت به اینکه شبکه بیت کوین توسط شخص حقیقی و حقوقی اداره و یا کنترل نمیشه، چه جوری میشه به این ارز اطمینان رد. مثلاً بنده یه کیف پول آنلاین بلاکچین دارم اگه یه روزی این کیف پول قابل دسترسی نباشه اصلاً دستم به چه چیزی بند هست؟ (کی پاسخگو خواهد بود) با سپاس

 6. سلام
  ببخشید من در بلاک چین حساب بیت کوین ساختم ولی نمیدونم از کجا باید بیت کوین ادرس خود را بفهمم لطفا کمکم کنید

 7. من تازه کارم. سایت dailybitcoin رفتم و مراحل فوق رو با موفقیت انجام دادم ولی وقتی وارد کیف پولم در بلاک چین می شوم و گزینه transactions را می زنم هیچ انتقالی صورت نگرفته است. لطفا راهنمایی بفرمایید.

 8. سلام خداقوت.من رایانه ندارم لطفأراهنمای نصب،استفاده ازکوین درموبایل رابذاریدتشکر

 9. لطفا بفرمایید موضع حکومت ایران نسبت به بیت کوین و بقیه پولهای مجازی چی هست.
  چون دیدم که سایت شما فیلتر هست.

  1. سلام و سپاس از توجه شما,
   سایت “کوین ایران” فیلتر نمیباشد چرا که طبق قوانین جمهوری اسلامی عمل میکند. دولت ایران در حال بررسی مسائل مربوط به ارزهای دیجیتالی است و انشالله اخبار خوبی در زمینه قانون گذاری خواهیم شنید.

 10. ممنون از توضیحاتتون.
  به مقدار بیت کوین استخراجی اشاره ای نکردین. مثلا در ٢۴ ساعت چقدر میتونم بدست بیاریم.

 11. بابا تو دیگه کی هستی تو دیگه چی میگی مردکه بی ادب، من سوال از مدیر سایت پرسیدم که بیاد جوابمو بده، نه تو نره خر بیای اینجا شر ور بنویسی
  و بعدش بگی مگه همه مثل تو تو ایرانن، خوب آدم احمق من گفتم منی که تو ایرانم، میدونی یعنی چی؟ یعنی من که تو ایران زندگی میکنم، خوب تو بیمار تو خارج از ایران زندگی میکنی به من چه نادان؟
  من از مدیر پرسیدم واسه منه ایرانی چه سودی داره؟ و در نتیجش چه کارایی واسه من ایرانی که تو ایران زندگی میکنم داره، نگفتم چه سودی واسه تو نره خر که معلوم نیست کدوم گوری هستی و میای شر ور مینویسی داره،
  شاید مدیر این نظر منو تایید نکنه، اما من از زحمات مدیر سایت کاملا متشکرم که این سایت کاملا پر پیمون رو راه انداخته، اما بهتر بود قبل از جز به جز و شفاف سازی کار بیت کوین، بیومد بگفت مثلا واسه آدمهای که تو ایران زندگی میکنند از بیت کوین این خوبی رو داره و به درد فلان کار نمیخوره
  و برای آدمهایی که تو خارج زندگی میکنند فلان کاریی رو داره که تو ایران نداره، و توضیحاتی از این دسته، تا اونایی که تازه واردن فکر کنن، آیا دنبال این کار افتادن ارزشش رو داره یا نه، خوب واسه یکی میصرفه و واسه یکی نمیصرفه که بخواد وقتش رو صرف این کار کنه، باید شفاف سازی بشه که آیا واسه چه افرادی بیشتر کارایی داره
  و چیزهایی از این دسته،اما سوال دومم بی جواب موند ، البته سوال اولمم بی جواب مونده!!
  ((من وقتی نصبش کردم یه صفحه اومد بالا ، یا حضرت عباس نوشت 80 گیگ باید دانلود بشه، خدایش من 4 تا درایو دارم که هیچکدومشون 80 گیگ آزاد ندارن، حالا اصلا معلوم هست که 80 گیگ چبه؟
  و چرا باید دانلودش کرد؟ و آیا نمیشه دانلودش نکرد؟ و اصلا این 80 گیگ رو کجای دلم بزارم؟))
  از مدیریت سایتم متشکرم واسه این سایت خوبشون، در جواب آقا مهدی هم باید گفت وقتی بی ادبانه صحبت میکنی باید جواب بی ادبانه بگیری، اما بازم ببخش که تند جوابتون رو دادم.

 12. سلام, با اجازه ادمین
  دادا این مطلب برای ۲ سال پیشه شما یه مطلب میخونی به تاریخش نگاه نمیکنی؟
  در ثانی شما مگه نماینده همه ملت ایرانی که میگی منه ایرانی؟ شما از طرف خودت حرف بزن.
  منم ایرانی هستم از بیتکوین برای خرید داروی پدرم استفاده میکنم چون با حساب بانکی ایرانیم نمیتونم خرید کنم داروش تو ایرانم گیر نمیاد. یکی دیگه میخواد بازی کامپیوتری بخره, یکی میخواد برای بچه دانشجوش پول بفرسته, یکی میخواد برا بچش وسیله ای بگیره که تو ایران گیر نمیاد, یکی میخواد ی قطعه صنعتی برا کارخونه اش بگیره… هر کسی یه استفاده ای میکنه. حالا شما بلد نیستی یا راست کارت نیست دلیل نمیشه بدرد باقی ام نخوره!!!!!!
  مشکل ملت اینه که فکر میکنن بیتکوین مفت و مجانی ریخته که بیان جمع کنن. داداشم برا بدست آوردنش باید زحمت بکشی.
  این بنده خدا ها زحمت میکشن این همه مطلب میزارن بابتش پول هم نمیگیرن. بجای تشکر کردن دری وری بار ملت میکنی؟ مجبور که نیستی بیای تو این سایت. آدم خوبه یکم قدر شناس باشه.

 13. سلام، یه سایت پر پیمون زدی آخرشم نگفتی میشه از این طریق پول به حساب ریالی ما توی بانک بیاد یا نه؟
  آخه خرید اینترنتی توی سایت خارجی به چه درد منه ایرانی میخوره؟
  مثلا به حساب اینکه الان من تو حسابم 1 بیت کوین هم داشته باشم، که الان 2 ملیون 900 هزار تومنه، خوب اینو چیکارش کنم حالا؟
  من آخر این همه بدبختی که باید کشید میخوام یه پولی تو جیب خودم بره، من حقیقیم، یعنی همین من که الان دارم اینا رو مینویسم، منم حساب بانکی دارم توی ایران نه تو آمریکا یا پی پال
  گذشته از اینا تو آموزش گفته بودید که یه چند ساعتی باید دانلود کنه؟ این چند ساعت معلوم هست چقدر هست؟ خیلی سریع گذشتید و توضیحی ندادید!!
  من وقتی نصبش کردم یه صفحه اومد بالا ، یا حضرت عباس نوشت 80 گیگ باید دانلود بشه، خدایش من 4 تا درایو دارم که هیچکدومشون 80 گیگ آزاد ندارن، حالا اصلا معلوم هست که 80 گیگ چبه؟
  و چرا باید دانلودش کرد؟ و آیا نمیشه دانلودش نکرد؟ و اصلا این 80 گیگ رو کجای دلم بزارم؟
  ممنون از سایت خوبتون که این همه خوندم ولی آخرش نفهمیدم پولی هم به ما میرسه یا نه !!

  1. سلام و سپاس از توجه شما نسبت به وب سایت “کوین ایران”. در پاسخ به سوالات شما:
   ۱- بله این امکان وجود دارد که بیت کوین را به ریال تبدیل کنید و آن را در حساب بانکی خودتان در ایران دریافت کنید.
   ۲- خرید از وب سایتهای خارجی زمانی برای شما مفید خواهد بود که نیاز به کالا یا خدماتی داشته باشد که تهیه آنها در ایران امکان پذیر نباشد. نرم افزار, لباس, وسایل دارویی و پزشکی, کتاب, فیلم, برای نقل انتقال پول به خارج از کشور و یا برعکس از خارج از ایران به حساب بانکی خودتان در ایران و… بیت کوین این امکان را به فروشگاه ها ایرانی میدهد که بتوانند کالای خودشان را به خارج از ایران بفروش برسانند. کالاهایی که تهیه آنها در خارج ایران بسیار سخت است, مثلا گلیم ایرانی, کفش چرم دست دوز ایرانی و بصورت کلی صنایع دستی ایرانی را میتوانید به خارجیها بفروش برسانید.
   ۳- بیت کوین را برای مورد فوق میتوانید استفاده کنید یا حتی میتوانید آنرا نگه دارید, چرا که در گذار زمان بر ارزش آن افزوده خواهد شد.
   ۴- درباره دانلود زنجیره بلوکها, شما نیازی به دانلود آن ندارید و میتوانید از کیف پولهای بیتکوین استفاده کنید و نیازی به داشتن تمام این اطلاعات نداشته باشید.
   ۵- بیتکوین یک ارزش است که میتوانید آنرا در با چیز ارزشمند دیگری معاوضه کنید. مانند دلار, ریال, طلا, نقره, یورو… بطور خلاصه, بله پولی به شما میرسد اگر کاری انجام دهید.

   1. سلام
    ممنون از سایت مفیدتون
    لطفا توضیحات ریزتر و دقیق تری از نحوه فروش اجناس ایرانی را بدهید که من چه جوری میتونم جنسم رو بفروشم به شخص یا شرکتی در هرجای دنیا؟
    پس قوانین واردات و صادرات چی میشه؟
    اگه من یک خودرو آمریکایی بخوام میتونم وارد ایران کنم؟((منظورم از این سوال توضیحات و راهنمایی بیشتره))
    لطفا به زبان خیلی ساده و عامیانه توضیح کامل بدهید از نحوه دادوستد ؟
    بیتکوین منو چه شرکت یا شخصی در ایران به ریال تبدیل میکنه؟
    لطفا پاسخ کامل ((مانند نحوه نصب و کار با نرم افزار در سایتتون)) بدهید.

    1. سلام و عرض ادب.

     بیت کوین به عنوان یک شیوه پرداختی قابل استفاده است و این، قسمتی از فرآیند صادرات و واردات را شامل می شود. بقیه این فرآیند ارتباطی با شبکه بیت کوین ندارد و تابع قوانین کشور ها است.

 14. سلام
  مطلب جالبی بود من همه مراحل رو طی کردم ولی نرم افزار Minerباز میشه ولی هرچقدر باز میذاریش نمیتونه وصل شه وبیت کوین بدست بیاره
  یه ارور درباره پورت usbمیده

   1. سلام اره جدیدترینشو نصب کردم
    2گیگ رم 1گیگ سی پی یو گرافیک5300
    شرمنده این سیستمی که توضیح دادی بالای صحفه برا کامپیوتر معمولی دیگه ؟ من دستگاه میننگ ندارم

    1. با توجه به اینکه درجه سختی استخراج خیلی زیاد شده با این مشخصات سیستم شما نمی تونید بیت کوین استخراج کنید
     باید ارزهای جدید که درجه سختی کمتری دارند رو امتحان کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا