کوین ایران

اپلیکیشن «ایرانیان رای می‌دهند» با الهام از Freedom Tool راه‌اندازی می‌شود!

تیم توسعه‌دهنده‌ی اپلیکیشن «ایرانیان رای می‌دهند» اعلام کرده است که به زودی این اپلیکیشن را برای مردم ایران راه‌اندازی خواهند کرد تا به کمک آن نارضایتی خود را از انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو نشان دهند. این اپلیکیشن الهام گرفته از «Freedom Tool»، اپلیکیشنی است که توسط توسعه‌دهندگان و فعالان اوکراینی ساخته شده است و به مردم اجازه می‌دهد با استفاده از گذرنامه‌ی خود در آن ثبت‌نام کرده و بدون افشای هویت‌شان رای دهند.
تیم توسعه‌دهنده‌ی «ایرانیان رای می‌دهند» که متشکل از نمایندگان IranUnchained و .TCF e.V است، هدف خود را برگزاری یک «رای عدم اعتماد» در قالب یک همه‌پرسی برای اعتراض به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و عملکرد حکومت اسلامی در این کشور اعلام کرده‌اند. آن‌ها معتقدند که این اقدام می‌تواند نمایش قدرتمندی از مخالفت ایرانیان با انتخابات نامشروع ریاست‌جمهوری باشد.
برای تحقق این هدف، تیم توسعه‌دهنده اعلام کرده است که کارهای فنی برای راه‌اندازی این اپلیکیشن را در ۳۶ ساعت آینده به پایان می‌رسانند تا صبح جمعه ۸ تیر ماه در دسترس عموم قرار گیرد. آن‌ها همچنین اعلام کرده‌اند که از ممیزی‌های امنیتی خارجی در بخش‌های مختلف سیستم خود استفاده کرده‌اند و اطلاعات کاربران را با استفاده از تکنولوژی Zero-Knowledge Proofs محافظت خواهند کرد.
توسعه‌دهندگان تا امروز چهار ممیزی امنیتی خارجی در بخش‌های مختلف سیستم خود داشته‌اند:

این ممیزی‌های بی‌طرف خارجی ضمن تایید ادعای سازندگان، تصریح می‌کنند که طی رای دهی، هیچ اطلاعات شخصی از رای‌دهندگان یا از موبایل‌هایشان در دسترس هیچ نفر سومی قرار نخواهد گرفت. همچنین عملکرد قراردادهای هوشمند مرتبط با این اپلیکیشن، به گونه‌ای طراحی شده که حتی هیچ اطلاعاتی در دسترس توسعه‌دهندگان و گردانندگان اپلیکیشن نیز نخواهد بود. از همین رو رای‌دهندگان می‌توانند بی‌هیچ نگرانی، بابت افشای اطلاعات‌شان در این برنامه شرکت کنند.
در نهایت، تیم توسعه‌دهنده از تمام ایرانیان دعوت کرده‌اند تا با استفاده از این اپلیکیشن در همه‌پرسی شرکت کرده و توان سیاسی خود را به نمایش بگذارند.

https://coiniran.com/?p=66848
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x