باتکوین ایراننحوه استخراج بیت کوین

راهنمای گام به گام برای استخراج بیت کوین (bitcoin mining)

قبل از شروع به استخراج بیت کوین (bitcoin mining)، خوب است که بدانید استخراج بیت کوین واقعا به چه معناست. استخراج بیت کوین قانونی است و با هش SHA256 انجام می شود تا نقل و انتقالات بیت کوین را تایید اعتبار کرده و امنیت لازم را برای دفتر حساب عمومی شبکه بیت کوین فراهم آورد. سرعت استخراج بیت کوین با هش بر ثانیه اندازه گیری می شود.

شبکه بیت کوین این تلاش استخراج کنندگان را که قدرت محاسباتی مورد نیاز را تامین کرده اند، با دادن بیت کوین به ایشان جبران می کند. این پاداش به شکل بیت کوین های تازه صادر شده و نیز اجرت نقل و انتقالات پرداخت می شود. هرچه قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشید، سهم شما از پاداش هم بیشتر می شود.با کوین ایران با راهنمای گام به گام استخراج بیت کوین همراه باشید. bitcoin mining

گام اول- بهترین سخت افزار استخراج بیت کوین را تهیه کنید

در برخی موارد، ممکن است لازم شود که سخت افزار استخراج را خریداری کنید. امروزه، شما می توانید اغلب این سخت افزارها را از آمازون خریداری کنید. همچنین می تواند این را از چارت‌های بیت کوین چک کنید. bitcoin mining

چگونه استخراج بیت کوین (bitcoin mining) را شروع کنیم؟

برای شروع به استخراج باید اول سخت افزار استخراج بیت کوین داشته باشید. در روزهایی که بیت کوین تازه آمده بود، می شد با سی پی یوی کامپیوتر (CPU Mining) خودتان یا بایک کارت پردازشگر ویدئوی (GPU Mining) سرعت بالا استخراج کرد. اما امروزه این دیگر ممکن نیست. چیپ‌های ASIC مخصوص بیت کوین قدرت اجرای صدبرابر بیشتر از سیستم های قدیمی تر است و در صنعت استخراج بیت کوین حاکم هستند.

استخراج بیت کوین با دستگاه ضعیف تر باعث می شود هزینه برق شما بیشتر از درآمد حاصل از استخراج باشد. پس مهم است که بیت کوین را با بهترین سخت افزار بیت کوین که مخصوصا برای این منظور ساخته شده، استخراج کنید. چند شرکت مانند Avalon و Antminer سیستم های عالی برای استخراج بیت کوین ارائه می دهند.

خدمات استخراج ابری بیت کوین: bitcoin mining

راه حل دیگر این است که قرارداد استخراج ابری بیت کوین را خریداری کنید. این کار را برای شما بسیار آسان می سازد اما به این قیمت که کنترل واقعی روی سخت افزار نخواهید داشت.

اعتبار خدمات استخراج ابری که در اینجا فهرست شده است، تایید و تضمین نمی شود، زیرا تعداد زیادی از سرویس های استخراج ابری بیت کوین تقلبی وجود دارد.

Hashflare :  این سرویس قراردادهای استخراج SHA-256 با قیمت ۱٫۶۰ دلار در ازای گیگاهش بر ثانیه ارائه می دهد. پول های از نوع SHA-256 سودآورتری برای استخراج هستند با این حال، پرداخت همچنان به بیت کوین است. مشتریان باید دست کم ۱۰ گیگا هش بر ثانیه بخرند.

Genesis Mining: : این سرویس بزرگترین عرضه کننده استخراج ابری بیت کوین است. از کد mWpwy4  استفاده کنید تا ۲٫۵ درصد تخفیف بگیرید. این سرویس سه گزینه برای استخراج ابری بیت کوین به شما ارائه می دهد: ۱۰۰ گیگاهش بر ثانیه (۲۶ دلار  با قرارداد ادئمی)، ۲۰۰۰ گیگاهش بر ثانیه (۴۹۹ دلار با قرارداد دائمی)، و ۱۰۰۰۰ گیگا هش (۲۴۰۰ دلار با قرارداد دائمی). این گزینه ها به ترتیب ۰٫۲۶ دلار، ۰٫۲۵ دلار و .۲۴ دلار برای هر گیگاهش بر ثانیه هزینه خواهند داشت.

Minergate : هم استخر ارائه می دهد و استخراج ترکیبی و سرویس های استخراج ابری برای بیت کوین

Hashnest : این شرکت توسط Bitmain اداره می شود.

مقایسه سخت افزار استخراج بیت کوین:

در حال حاضر بنا بر قیمت در ازای هش و کارآیی الکتریکی، بهترین سخت افزار استخراج به صورت زیر است:

AntMiner S9

Antminer-s9-iran

Advertised Capacity

۱۱٫۸۵ Th/s

Power Efficiency

۰٫۲۵ W/Gh

Weight

۵٫۵ kg

Guide

Yes

Price

$۱۳۸۲

AntMiner S7 Bitcoin Miner

AntMiner S7

سخت افزار بیت کوین

Advertised Capacity

۴٫۷۳ Th/s

Power Efficiency

۰٫۲۵ W/Gh

Weight

۸٫۸ pounds

Guide

Yes

Price

$۴۷۹٫۹۵

AntMiner S7 Bitcoin Miner

بیت کوین کسب شده در یک ماه

۰٫۱۶۶۵

Avalon6

سخت افزار استخراج بیت کوین

Advertised Capacity

۳٫۵ Th/s

Power Efficiency

۰٫۲۹ W/Gh

Weight

۹٫۵ pounds

Guide

No

Price

$۴۹۹٫۹۵

Avalon6 Bitcoin Miner

بیت کوین کسب شده در یک ماه

۰٫۱۲۳۲

SP20 Jackson

سخت افزار استخراج بیت کوین

Advertised Capacity

۱٫۳-۱٫۷ Th/s

Power Efficiency

۰٫۶۵ W/Gh

Weight

۲۰ pounds

Guide

Yes

Price

$۲۴۸٫۹۹

SP20 Jackson Bitcoin Miner

بیت کوین کسب شده در یک ماه

۰٫۰۵۹۹

گام دوم- نرم افزار استخراج بیت کوین رایگان را دانلود کنید.

وقتی سخت افزار استخراج بیت کوین را گرفتید، باید برنامه ویژه ای را برای استخراج بیت کوین دانلود کنید. برنامه های زیادی وجود دارند که برای استخراج بیت کوین به کار می روند، اما دو تا از محبوب ترین آنها CGminer  و BFGminer است که برنامه های command line هستند.

اگر دنبال استفاده راحت هستید، بهتر است EasyMiner را امتحان کنید که یک برنامه روی ویدنوز/ لینوکس و اندروید با روش کلیک و حرکت به جلو است.

گام سوم- به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید

وقتی آماده استخراج بیت کوین شدید، ما توصیه می کنیم که به یک استخر استخراج بیت کوین بپیوندید. استخرهای استخراج بیت کوین گروه هایی از استخراج کنندگان بیت کوین هستند که با هم برای حل یک بلاک کار می کنند و در پاداش ها شریک می شوند. بدون یک استخر استخراج بیت کوین، ممکن است بیش از یک سال درگیر استخراج باشید و هیچ بیت کوینی گیرتان نیاید. خیلی راحت تر است که کار را اشتراکی پیش ببرید و پاداش را با یک گروه بزرگتر از استخراج کنندگان بیت کوین شریک شوید. در اینجا چند گزینه وجود دارد:

برای یک استخر کاملا غیرمتمرکز، p2pool محبوب است.

عقیده بر این است که استخرهای زیر روی بلاک های کاملا معتبر با هسته اصلی بیت کوین کار می کنند.

BitMinter

CK Pool

Eligius

Slush Pool

گام چهارم- نصب کیف پول بیت کوین bitcoin mining

گام بعدی برای استخراج بیت کوین نصب یک کیف پول است یا اگر از قبل کیف پول دارید کیف پول بیت کوین دارید می توانید از همان برای دریافت بیت کوین استخراجی استفاده کنید. یک کیف پول بیت کوین مانند یک کیف پول معمولی است و می تواند یک نرم افزار باشد یا روی موبایل یا روی وب سایتی باشد. کیف پول سخت افزاری کوین نیز موجود است. bitcoin mining

بیت کوین با استفاده از یک آدرس منحصر به فرد که فقط به شما تعلق دارد، به کیف پول شما ارسال می شود. مهم ترین گام در نصب کیف پول بیت کوین، تضمین امنیت آن در مقابل تهدیدهای بالقوه است و این کار را می تواند با ایجاد اعتبار دو عاملی یا با حفظ کیف پول روی کامپیوترتان به صورت آفلاین انجام دهید. کیف پول را می توان با دانلود کردن یک نرم افزار به کامپیوتر خود بدست آورد.


برای دریافت اطلاعات تخصصی و به روز در زمینه استخراج به اولین وبسایت تخصصی استخراج دیجی ارزها در ایران مراجعه نمایید.

آدرس سایت: www.miningbox.com 

آدرس فروم  سوال و جواب: www.qa.miningbox.com


 

نوشته های مشابه

31 thoughts on “راهنمای گام به گام برای استخراج بیت کوین (bitcoin mining)”

 1. فک کنم این اولین مقاله راهنمایی در مورد استخراج بیتکوین هستش
  اگه بشه با یه دستگاه فیلم هم بزارید عالیه

 2. سلام من دارم بیت کوین استخراج میکنم میخاستم بدونم تمام ارزهای که استخراج میکنم میتونم یکجا تبدیل کنم هم چین سایتی هست برای چنج یانع جدا برای هر کدام کیف پول درست کنم اکر انجوری ادرس ساخت کیف پول همه انها را برام ایمیل میکننین با تشکر

 3. سلام من در گروه تلگرامی که گذاشتید اومدم ولی بعد از 1 ساعت از گروه اومد بیرون !؟
  و پیام :
  this invite link is brocken or has expired.
  میده ؟لطفا راهنمایی کنید ؟

  با تشکر

 4. سلام ببخشید یه سوال داشتم .
  یه نفر میخواد برام دلار بفرسته بیت کوین بگیرم یا پرفکت مانی که موقع تبدیل به تومن بصرفه?

  1. سلام برای طرح سوالات و دریافت پاسخ با ID تلگرام زیر تماس بگیرید
   @newcoiniran

 5. سلام وقت همگی بخر.من تازه با این نوع تجارت اشنا شدم البته سالهای قبل اسمش به گوشم خورده بود.دیدگاهم در این باره بعنوان یک آماتور خوش بینانه است و این بیزینس ورژن اولیه از مشاغل آینده میتونه باشه.چه بهتر که منه نوپا با روند تکنولوژی قدم بردارم.زمانی انسان ها کار میکردند به تکنولوژی برسند ودر کنارش امرار معاش هم میکردند ولی امروزه تکنولوژی باید برای ما انسانهاکار کنه تا رفاهمون تامین وآینده مون تضمین بشه

 6. سلام. ببخشید سایت hashflare توی لیست کشورهاش ایران نداره. آیا میشه با نام کشور دیگه ای ثبت نام کرد؟ و آیا مشکلی برای دریافت پولمون به وجود میاد یا نه؟ در کل باید چیکار کرد؟

 7. سلام
  من چندتا سرور دارم می خواستم بدونم با سرور های مامروسافت میشه استخراج کرد
  در ضمن پول برق هم محانی هست و سرور ها خالی هست و عملا خاموش ارزش داره روشن کنم و باهاش ماین کنم
  نرم افزاری هست که مثلا روی سرور ران کنم و به من بگه که این سرور به چه مقدار به من هش رایت میده ممنون میشم جواب رو بران ایمیل بفرماید

  1. سلام بله دوست عزیز. با یه جستجو میتونی وبسایت هایی رو پیدا کنی که بر اساس قدرت سیستم شما هش ریت رو بهتون اعلام میکنه

 8. با سلام
  لطفا تنظیمات مربوط به وصل کردن دستگاه ماینینگ به استخر مربوطه رو توضبح بدید.
  سپاسگزارم

 9. سلام، در مورد backdoor antminer خوندم که دستگاه رو می تونه شرکت بعد از چند دقیقه رهگیری و حتی خاموش کنه، میخواستم بدونم کسی با این مشکل مواجه شده؟

 10. سلام استاد
  خیلی متشکرم از تهیه و پرداخت به این موضوع
  من سوالی داشتم اینکه اگر این سخت افزار استخراج بیت کوین را تهیه نمایم چطوری باید راهندازی کنیم لطفا راهنمایی یا لینکی که بتوانم به فارسی در این مورد تحقیق کنم
  ممنون میشم
  بدرود

 11. با سلام سوالی داشتم در صورت خرید یک دستگاه با مشخصات زیر در روز یا در ماه چقدر بیت کوین به دست خواهم اورد – ممنون میشم راهنمایی کنید
  Brand
  MinersLab

  Hashing Speed
  20TH/s

  Hashing Algorithm
  SHA-256

  Embedded PSU
  2100 Watts

  Estimate power consumption
  0.102 Watt per 1GH/s

  Chip
  16nm HPP (High Performance Process)

  Control unit
  Embedded, with pre-installed OS and mining software

  Data Interface
  USB 3.0, Ethernet 100 Mbps

  Wireless connection
  Wi-Fi (802.11a, 802.11b/g/n, 802.11ac)

  Warranty
  5-year

 12. سلام من تو یه سایتی بیتکوین جمع کردم و تو سایت blockchain هم یه حساب باز کردم….چطوری میتونم اون بیتکوین هارو جمع اوری کنم؟؟؟
  اگهبهم ایمیل کنین ممنون میشم

 13. با عرض سلام
  من میخام یه دستگاه سخت افزار بیت کوین بخرم ولی زیاد سر در نمیارم ایا کسی که این دستگاه هارو میفروشه میتونه اموزش استخراج رو هم بهم بده میخام یه شغل جدید رو امتحان کنم
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن