استخر های استخراجباتکوین ایران

بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین کدام است؟

امروزه ماینینگ (استخراج) کردن کمی پیچیده تر از گذشته شده است و یکی از مناسب ترین روش ها این است که بدانیم بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین کدام است و چگونه می توان آنها را شناسایی کرد.

متاسفانه علیرغم آشنایی و شناخت طولانی که با ارزهای دیجیتالی بi خصوص بیت کوین داشته ام, خود خیلی دیر شروع به کار استخراج کردم و بهترین دوران استخراج کردن را از دست دادم, زمانی که می شد حتی با یک کامپوتر خوب هم ماینینگ کرد. امروزه ماینینگ (استخراج) کردن کمی پیچیده تر از گذشته شده است و یکی از مناسب ترین روش ها این است که بدانیم بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین کدام است و چگونه می توان آنها را شناسایی کرد.

همچنین شما برای استخراج بیت کوین نیاز به سخت افزار ASIC دارید که طراحی شده است برای استخراج سکه های SHA۲۵۶ (=بیت کوین) که از میان ماینرهای (دستگاه استخراج) نسل سوم می توان به Antminer s4 اشاره کرد. البته در سال آینده شاهد به بازار آمدن دستگاهای نسل چهارم نیز خواهیم بود که علاوه بر قدرت بالاتر, میزان مصرف برق کمتری را هم خواهند داشت.

بهترین استخر استخراج بیت کوین (bitcoin mining pool) کدام است؟
whats-the-best-mining-pool

بیشتر بخوانید: راهنمای گام به گام برای استخراج بیت کوین (bitcoin mining)

در این مقاله سعی داریم که بدانیم با داشتن یک دستگاه ماینر در کدام “استخر استخراج” (Mining Pool) می توانیم بیشترین بیت کوین را داشته باشیم, در واقع به این سوال که بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین کدام است و چگونه میتوان بهترین استخر استخراج بیت کوین را پیدا کرد پاسخ دهیم. با کوین ایران همراه باشید.

خوب برای شروع باید از خود پرسید که من با دستگاهی که دارم چقدر میتوانم به صورت معمول در بیاورم؟

فرض کنید که یک دستگاه Antminer S۴ دارید, این دستگاه تقریبا ۲TH/s  (تراهش) قدرت دارد و این یعنی این دستگاه می تواند در هر ثانیه ۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ هش محاسبه انجام دهد. میزان مصرف برق این دستگاه ۱۴۰۰ وات در ساعت می باشد, به عبارتی ۳۳,۶ کیلو وات در هر ۲۴ ساعت.

حال می خواهیم بدانیم که با این دستگاه به صورت روزانه چقدر می توانیم بیت کوین استخراج کنیم. ابتدا یک سر به وب سایت “بلاکچین” Block Chain میزنیم, بهترین جایی که می توانیم اطلاعات به روز بیت کوین های موجود در جهان را به دست بیاوریم. امروز که این مطلب را می نویسم چیزی در حدود ۲۷۳,۲۳۰,۳۹۲/۳۵ GH/s میزان هش است که معادل ۲۷۳,۲۳۰/۳۹ TH/s می باشد.

بیشتر بخوانید: استخراج ابری بیت کوین چگونه کار می‌کند؟

شبکه بیت کوین برای پیدا کردن بلاک (Block) یک سختی (Difficulty) را در نظر گرفته است و به واسطه آن هر ده دقیقه یک بلاک یافت می شود و اگر در ۲۴ ساعت حساب کنیم می شود ۱۴۴ بلاک در هر روز حال اگر ۲۷۳,۲۳۰/۳۹ TH/s را بر ۱۴۴ تقسیم کنیم می شود ۱,۸۹۷٫۴۳ TH/s . می پرسید که این یعنی چه؟ خوب این یعنی اگر شما یک دستگاه با قدرت ۱,۸۹۷/۴۳ TH/s داشته باشید و آنرا به مدت ۲۴ ساعت روشن بگذارید طبق محاسبات فوق شما می توانید که انتظار داشته باشید که روزی یک بلاک پیدا کنید و بابت پیدا کردن آن ۲۵ بیت کوین پاداش دریافت کنید. (در مورد اینکه چرا ۲۵ بیت کوین بابت ۱ بلاک پرداخت می شود جلوتر توضیح خواهم داد)

ولی خوب ما گفتیم که فقط یک دستگاه Antminer s4 با قدرت ۲TH/s داریم! با این دستگاه تکلیف ما چیست؟ و چه مقدار زمان برای چه مقدار بیت کوین باید صرف کنیم؟ با هم حساب میکنیم:

اگر شما قدرت روزانه ۱,۸۹۷٫۴۳ TH/s را تقسیم بر ۲TH/s کنید نتیجه می شود در حدود ۹۴۸ روز و این بدان معناست که با دستگاه Antminer s4 بیش از ۲سال ونیم طول خواهد کشید که بتوانیم یک بلاک پیدا کنیم!

با توجه به پیشرفت  ASIC ها  معلوم نیست که ۶ ماه دیگر چند ترا-هش  TH  در دنیا موجود خواهد بود و میزان سختی استخراج چقدر بالاتر خواهد رفت! پس می بینیم که منطقی نیست که بخواهیم با یک دستگاه Antminer s4 به تنهایی کار ماینینگ (استخراج) انجام دهیم.

بیشتر بخوانید: سخت افزار جدید Bitmain برای استخراج لایتکوین

راه حل

ما باید به استخرهای استخراج بپیوندیم تا به صورت روزانه بیت کوین دریافت کنیم, ولی سوال اصلی این بود که بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین کدام است یا کدام استخرها گزینه های خوبی هستند؟ قبل از این که ببینیم کدام استخرها خوب هستند ابتدا باید بدانیم که یک دستگاه Antminer s4 دقیقا چه مقدار بیت کوین در روز به ما می دهد که همان انتظار را از استخری که به آن  می پیوندیم داشته باشیم که مبادا سرمان کلاه برود.

اگر با Antminer s4 مدت ۹۴۸ روز طول بکشد که یک بلاک پیدا کنیم به معنای آن است که:

 ۱ ÷ ۹۴۸ = ۰٫۰۰۱۰۵۴۸۵۲۳  (یک تقیسم بر نهصدو چهل و هشت), عدد بدست آمده نمایان گر سهمی است که روزانه از پیدا کردن یک بلاک خواهیم داشت. (توجه کنید که این عدد سهم ما از بلاک است نه از بیت کوین)

بیشتر بخوانید: استخراج ZCASH – بخش اول

خوب حال باید ببینیم که برای این میزان سهم از بلاک چقدر بیت کوین دریافت میکنیم؟

در حال حاضر ارزش هر بلاک برابر با ۲۵ بیت کوین می باشد به اضافه ۰٫۱۵ – ۰٫۰۱ بیت کوین بیشتر بابت هزینه های انتقال. این رقم در ابتدا ۵۰ بیت کوین برای هر بلاک بوده است که بعداز پیدا شدن تعداد ۲۱۰۰۰۰ بلاک ارزش هر بلاک به نصف کاهش پیدا کرد و این رقم بار دیگر با رسیدن تعداد بلاک ها به ۴۲۰۰۰۰ نصف خواهد شد و به دوازده ونیم بیت کوین برای هر بلاک خواهد رسید که شاید در آن زمان خیلی به صرفه نباشد که کار مانینگ انجام دهیم.(تعداد فعلی بلاک ها ۳۴۰۵۶۸ میباشد)

بیشتر بخوانید: راهنمای استخراج ارز NXT

پس با این حساب  ۰٫۰۰۱۰۵۴۸۵۲۳*۲۵٫۱۵=۰٫۰۲۶۵۲۹۵۳۵BTC

۰٫۰۲۶۵۲۹۵۳۵BTC میزان بیت کوینی خواهد بود که روزانه باید بدست بیاوریم این مقدار بیت کوین را باید در قیمت روز بیت کوین ضرب کنیم که با توجه به قیمت امروز دلار میشود  ۰٫۰۲۶۵۲۹۵۳۵BTC*301=7,98$  یعنی با یک دستگاه Antminer s4  در یک استخر استخراج باید روزانه مبلغ  ۷,۹۸$ درآمد داشته باشیم که البته از این مبلغ باید هزینه برق را کسر کنیم که با توجه به مصرف روزانه  ۳۳٫۶ کیلووات و هزینه برق در منطقه خود بدست میاید.

بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین کدام است؟

هی!!!؟؟ قرار بود که در واقع به این سوال که بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین رو معرفی کنی؟!

بله! تا به اینجا قصد داشتم که شیوه محاسبات خودم را برای شما توضیح دهم که اندکی با آن آشنا شوید, چرا که شما هم بهتر است که بتوانید کامی برای خود حساب کتاب کنید تا بتوانید بخوبی در مورد انتخاب استخر استخراج (mining pool) خوب تصمیم گیری کنید و با این اطلاعات و محاسباتی که با توجه به دستگاه خودتان انجام می دهید بتوانید بهترین استخر استخراج بیت کوین را پیدا کنید.

برخی از استخر ها اعلام می کنند که هیچ گونه هزینه اضافه ای را از شما نمی گیرند, ولی من گاهی اوقات دیده ام که این استخرها هزینه های جانبی دیگری را از شما کسر میکنند. در ضمن باید در نظر گرفت که استخرهای مختلفی وجود دارند که شیوه پرداخت مختلفی دارند مانند P2Pool PLNS, PPS و غیره که اگر شما بدانید که با توجه به قدرت دستگاه خود چه مقدار بیت کوین باید بدست آورید آنگاه می توانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام استخر متناسب پرداخت می کند.

بیشتر بخوانید: معرفی پروژه GOLEM، اولین و قدرتمندترین ابر رایانه غیرمتمرکز جهان

من شخصا به مدت چندین هفته استخرهای مختلفی را زیر نظر گرفتم و با تعداد ۸ عدد دستگاه  Antminer s4 اقدام به استخراج کردم که نتیجه و ماحصل تجربه خودم را با شما سهیم می شوم:

Bitcoin mining pool استخرپول میانگین پرداخت برای ۲ TH/sحداقل پرداختزمان پرداخت
AntPool۰٫۰۲۵۱۹۳۰۴ BTC۰٫۰۰۰۵ BTCروزانه
Slush۰٫۰۲۳۹۵۷۹۸ BTC۰٫۰۱ BTCساعتی
bitcoin affiliate network۰٫۰۲۳۳۷۷۴۵ BTC۰٫۰۰۰۵ BTCevery 2h
Discus Fish۰٫۰۲۲۳۰۹۴۱ BTC۰٫۰۰۰۵ BTCروزانه
Eligius۰٫۰۱۷۶۵۸۷۳ BTC۰٫۰۱۰۵ BTCساعتی
F2Pool۰٫۰۲۱۷۲۰۵ BTC۰٫۰۰۰۵ BTCساعتی
GHASH۰٫۰۱۶۵۷۰۹۹ BTC۰٫۰۱ BTCساعتی

البته باید در نظر گرفت که برای این نتایج و محاسبات هیچگونه تحقیقات علمی صورت نگرفته است و تمامی این مطالب و نتایج کاملا تجربی است تا بتوانیم خودمان بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین را با شناخت پیدا کنیم. خوشحال خواهیم شد که نظرات شما را بشنویم و درصورتی که هر گونه سوالی داشته باشید سعی خواهیم کرد که به انها پاسخ دهیم.

 

 برای مطالعه نسخه به روز شده این مقاله به فروم تخصصی ماینینگ باکس مراجعه کنید.


لطفا به تاریخ انتشار این مقاله توجه کنید، اعداد و ارقام بکار رفته در محاسبات به روز نمی باشد.

Image

نوشته های مشابه

132 thoughts on “بهترین استخر استخراج (mining pool) بیت کوین کدام است؟”

 1. با سلام
  من می خوام دستگاه Antminer-S5 را بخرم به نظر شما با گران شدن برق به صرفه است من با این دستگاه کار کنم
  مشخصات : قدرت: 1360 گیگاهش بر ثانیه
  مصرف برق: 590 وات
  این دستگاه اگر 12 ساعت کار بکند چقدر بیت کوین به دست می آورم و چقدر برق مصرف می کند؟
  با تشکر لطفا راهنمایی نماید

  1. سلام
   دوست من دستگاه S5 قدرتش 1155 گیگاهش هستش و 600 وات برق مصرف میکنه
   در بیست وچهار ساعت 0.01224743 استخراج خواهد کرد بادر نظر گرفتن قیمت امروز ( 289 $ ) 12250 تومان در 24 ساعت
   اگر راهنمایی بیشتری خواستید بفرمایید

   1. ممنون از جواب خوب شما
    اگر من این دستگاه را بخرم هزینه برق در مدت دوماه چقدر خواهد بود آیا درامد من از این کار با قیمت برق به صرفه است یا خیر
    با تشکر دوباره

 2. بله به صرفه هست درماه تقریبا 70 تومن
  باید دو مورد رو هم در نظر گرفت
  1. قیمت خرید دستگاه ( چند میخواهید بخرید ؟ )
  2. دید بلند مدت اگه داشته باشید در آینده احتمال افزایش قیمت بیت کوین هست

 3. سلام
  دستگاه s4 می خوام از سایت bitmaintech.com خریداری کنم نظر شما چیه؟
  حتما باید با پست dhl خریداری کم؟
  طریقه اتصال دستگاه به سیستم ماینیگ توضیح می دهید؟
  با تشکر از لطف شما

  1. سلام
   DHL فقط یک شرکت پست هست که Bitmaintech برای ارسال کالا استفاده میکنه البته یک نکته رو هم یاداوری کنم صرف پرداخت پول به منزله خرید نهایی و رسیدن کالا دست شما نیست مسائل گمرک و ترخیص و هزینه های این قبیل رو هم در نظر بگیرید چون کالای وارداتی محسوب میشود.
   طریقه اتصال با کابل LAN به اینترنت و ساخت یک حساب کاربری و معرفی کیف پول به سیستم خودتون هست
   مقاله های : استخراج بیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟ و راهنمای استفاده از بیت کوین را در وب سایت مظالعه کنید

   [email protected]

 4. سلام
  من دستگاه Antminer-S5 خریدم و در سایت Slush ثبت نام کردم ولی نمی دانم چگونه مشخصات سایت را وارد دستگاه کنم لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  1. الگوریتم رمزنگاری بیت کوین و لایت کوین با هم متقاوت است
   و نمبشود با دستگاه های استخراج بیت کوین لایت کوین استخراج کرد

 5. سلام
  میشه بفرمایید بهترین دستگاه استخراج کدام است و قیمت آن چقدر است و چقدر برق مصرف میکند

  1. سلام
   برای دستگاه استخراج شرکت ANTMINER را پیشنهاد میکنیم
   مدل های مختلف با توان برق مصرفی متفاوت تولید می کند
   برای اطلاعات بیشتر با ایمیل [email protected] در تماس باشید
   تا مشخصات برای شما ارسال شود

 6. ممنون از راهنمایتون یک سوال دیگه که داشتم با توجه به تجربه ای که در زمینه بیتکوین دارید , میشه به این سایت یک نگاهی کنید و نظرتون رو در مورده سرمایه گذاری که تو سایت میگه بفرمایید

  1. سلام,
   درباره این وب سایت تحقیقاتی رو انجام دادم که نتیجه…
   -این وب سایت ادعا دارد که از باگ های موجود در سیستم بیت کوین به نفع مشتریان خود استفاده میکند. آنها ادعا میکنند که اگر شما مبلغی (حداقل ۰.۰۱ بیت کوین و حداکثر ۵ بیت کوین) را به حساب این سایت واریز نمائید بعداز ۲۴ ساعت ۱۰۰ برابر مبلغی که پرداخت کرده اید به شما باز خواهد گشت.
   -متاسفانه اطلاعات زیاد درباره این وب سایت در اینترنت وجود ندارد و در نتیجه قابل اعتماد نمیباشد
   -طبق گفته خود وب سایت کاری که انجام میدهند این است که “در اینترنت به دنبال سرمایه گذارهای جدید میگردند و از آنها برای رسیدن به اهداف خود استفاده میکنند. این اواخر نیز با بیت کوین و سرمایه گذاران آن سر و کار دارند و از ضعف اطلاعتی آنها استفاده میکنند”

   پیشنهاد ما به شما و سایر علاقه مندان به سرمایه گذاری در زمینه بیت کوین این است که هرگز به این دست از سایتها که ادعا میکنند با پرداخت اندکی پول میتوانید چندین برابر آن را دریافت کنید اعتماد نکنید و برای سرمایه گذاری همیشه با کسانی که تجربه کافی دارند مشورت کنید.

 7. پس اگه ما بخواهیم جدی درآمد کسب کنیم. بیست میلیون تومان سرمایه میگزاریم که تقریبا میشه باهاش 8 یا 10 تا دستگاه خرید. که در اینصورت اگه حساب کنیم میتونیم روزی دویست هزارتومان درآمد داشته باشیم که میشه گفت خوبه.
  حرف منو تایید میکنید؟

  1. با سلام,
   شما با خرید ۱۰ عدد دستگاه Antminer S۵ به ارزش تقریبی بیست میلیون تومان میتوانید به قدرت تقریبی ۱۱.۵ Th/s دستیابی پیدا کنید. به طور مثال اگر از سایت F2pool.com برای استخراج استفاده کنید با این نرخ هش در حدود ۰,۱۱۲۲۴ Btc به صورت روزانه استخراج خواهید کرد که با توجه به برابری ارزش بیت کوین در برابر ریال (۲۰ فروردین) چیزی در حدود ۱۰۱۰۱۶ تومان (یک میلیون و ده هزار و یکصد و شصت ریال) خواهد بود. این میزان درآمد در ماه ۳۱۳۱۴۹۶ تومان (معادل سی و یک میلیون و سیصد و چهارده هزار و نهصدو شصت ریال) خواهد بود. این رقم به معنای سود ماهانه بیش از ۱۵.۵% خواهد بود میتواند رقم قابل توجهی باشد اگر بخواهیم آن را با سود بانکی که کمتر از ۲ درصد ماهانه میباشد مقایسه کنیم. که البته باید هزینه برق را هم درنظر گرفت. در نظر بگیرید که ارزش منصفانه و نهایی بیت کوین در سال آینده اندکی کمتر از ۵۰۰ دلار خواهد بود یعنی در حدود ۲ برابر قیمت فعلی.
   البته ما به عنوان یک سایت آموزشی, خبری و تحلیلی کسی را تشویق به سرمایه گذاری نمیکنیم بلکه صرفا سعی بر این داریم که به علاقه مندان این بازار نوین کمک کنیم که بتوانند با دانش کافی بهترین تصمیم را برای خود بگیرند.

 8. ببخشید یه سوال دیگه. سختی استخراج تا چه مدت میتونه خوب کارایی داشته باشه و بتونیم باهاش همون 0.02 در روز در بیاریم.
  ممنون

  1. سختی استخراج الان 49,446,390,688 هستش, سختی بعدی روی 50,243,710,167 خواهد بود یعنی 1491 بلاک دیگه, میشه حدود ۱۰ روز دیگه. سختی استخراج به صورت مداوم در حال افزایش ولی اینکه تا چه زمان استخراج سود داره سوال خوبی! به نظر من اگر الان شروع کنی به استخراج زمان کافی برای سود کردن داری. بخصوص که پول برق اینجا خیلی ارزونتر از خارج از کشور. فعلا یکی ۲ سالی زمان داریم برای استخراج کردن این طلای دیجیتالی.
   از ادمین هم تشکر میکنم بخاطر پاسخ گویی خوبشون 🙂 ممنون میشم که نظرشون رو درباره Antpool هم بگن.

  1. سرعت مورد نیاز اینترنت حداقل سرعت هست
   یعنی حتی با اینترنت 128k هم میتونید دستگاهتون رو راندازی کنید

 9. آیا با یک سیستم خانگی فوق حرفه ای هم میشود بیت کوین در حد قابل قبول (با توجه به هزینه برق مصرفی) تولید کرد ؟

  1. سلام
   بله میتونید شما برای استخراح میتونید GPU کامپیتوتر خودتون را برای این کار اختصاص بدین در ابتدا استخراج توسظ کامپیوتر شخصی به صرفه بود ولی الان درجه سختی استخراج بسیار بالا رفته به عبارتی کامپیوتر شما در بهترین حالت می تونه چند مگا هش قدرت داشته باشه که در روز ۰٫۰۰۰۵۰۸۵۴ در حدود ۰٫۱۲ سنت میتونید به دست بیارین که اصلا افتصادی نیست نسبت به برق مصرفی و استهلاک کامپیوتر شما.

 10. سلام دوست عزیز خوبید.میشه با شما یک چت دوستانه داشته باشم یه چندسال داشتم ایدی بنده در اسکایپ==
  shookiranودریاهو==shookiran2013ممنون می شم وقت شریفتون چند دقیقه ای به بنده بدید.مفق باشید با سایت عالی شما

  1. سلام
   به رودی از طرف گروه پشتبانی به اسکایپ شما پیام داده خواهد شد
   شما سوال های خودتون رو از طریق ایمیل و گفتگوی آنلاین روی سایت نیز می توانید مطرح کنید
   موقق باشید

 11. سلام به کمک فوری نیاز دارم. من تقریبا 0.8 بیت کوین توی حساب blockchain داشتم امروز حسابم رو چک کردم، دیدم حسابم کاملا خالی شده و صفره. حالا باید چکار کنم مشکل از کجاست. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

 12. سلام
  من خواستم این دستگاه s7 تهیه کنم در سایت کشور ایران را نداشت!! چه جوری باید تهیه اش کنیم. اطلاعاتی می تونید به من بدید
  ممنون

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز,
   سایت کوین ایران فقط در جهت اطلاع رسانی فعالیت میکند. بنا بر قوانین وب سایت کوین ایران هیچ کدام از اعضا و فعالین اجازه معرفی شرکت یا وبسایتی را جهت سرمایه گذاری ندارند. اگر سوالی در زمینه ارزهای دیجیتالی بفرماید, ما سعی میکنیم در اولین فرصت پاسخ دهیم.
   با سپاس
   ادمین

 13. با سلام و خسته نباشی خدمت ادمین گرامی من در حال حاظر می خواستم یک دستگاه استخراج لایت کوین بخرم ولی نمی دونم از کجا و چجوری بدست من میرسه میشه توضیح بدین با تشکر

  1. سلام،
   پاسخ دادن به سوال شما سخت است چرا که سیستم فوق پیشرفته از نظر هر شخصی تعریفی متفاوت دارد. اما در مجموع برای استخراج بیت کوین به صورتی که ارزش داشته باشد شما نیاز به سخت افزار مخصوص دارید.

  1. سلام دوست عزیز،
   شما میتوانید با قیمت کمتر از اینها هم همین دستگاه رو خریداری کنید. البته شاید فروشگاهی که شما از آن خرید کرده اید خدماتی را به شما ارائه کرده است که بابت آن خدمات چنین مبلغی را شارژ کرده.
   موفق باشید.

 14. سلام
  من تازه اشنا شدم با استخراج بیت کوین ( محاسبات بلد نیستم هنوز ) ولی تمام مقالات سایت شما رو خواندم
  چه دستگاهی به صرفه است برای خرید که درامد ان هم خوب باشد خیلی جدی پیگیر خرید هستم
  میخاستم حدود قیمت دستگاه + در امد ماهانه + هزینه تقریبی برق بهم بگید
  فروشگاه شما ایا دستگاه را دارد ؟
  منتظر پاسخ شما هستم

 15. با سلام من همین سوال دوستم مون رو دارم :
  سلام
  من تازه اشنا شدم با استخراج بیت کوین ( محاسبات بلد نیستم هنوز ) ولی تمام مقالات سایت شما رو خواندم
  چه دستگاهی به صرفه است برای خرید که درامد ان هم خوب باشد خیلی جدی پیگیر خرید هستم
  میخاستم حدود قیمت دستگاه + در امد ماهانه + هزینه تقریبی برق بهم بگید
  فروشگاه شما ایا دستگاه را دارد ؟
  همچنین که چه نوع پول کیفی امنیت داره تا ازش استقاده کنیم ؟؟

  1. با سلام و سپاس از توجه شما,
   برای استخراج ارزهای دیجیتالی همیشه زمان است اما با توجه به افزایش سختی استخراج و هزینه های جانبی مانند برق و دستگاه و… باید دقت کرد که در نهایت اقدام به استخراج منجر به ضرر مالی نشود. در مجموع بیشتر افرادی که به صورت جدی به دنبال درآمد از بازار ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین یا لایت کوین هستند تمرکز و سرمایه خودشان را در زمینه ترید (خرید و فروش) معطوف میکنند.
   برای کیف پول, شما چند راه دارید که بهترین و امن ترین آن کیف پول کاغذی است, اما ساده ترین و در دسترس ترین راه برای ذخیره بیت کین وبسایت http://www.blockchain.info است.

 16. سلام وقت بخیر
  در سایت استخر بیت کوین باید دستگاه هم داشته باشی؟چه نوع دستگاهی مورد نیاز است؟
  سایت معتبر برای خرید بیت کوین معرفی کنید.

 17. با سلام.
  یه سوال داشتم میتونیم باساتفاده از گوشی ولب تاب بیتکویین استخراج کنیم ؟
  من از وبسایت https://freebitco.in/استفاده میکنم.تازه شروع به کار کردم ولی متاسفانه نمیدونم که حساب بیت کویینی که باز کردم رو چطور متصل کنم به کیف پول بیتکویینی گوشیم.

  1. با سلام

   برای استخراج بیت کوین نیاز به دستگاه استخراج دارید, اوایل این امکان وجود داشت که با کامپیوتر شخصی یا لپتاپ کار استخراج را انجام دهید اما با بالا رفتن دیفیکالتی (سختی استخراج) این امکان از بین رفت. برای لینک کردن کیف پول شما شما باید از passphrase یا private key خودتون استفاده کنید و آن را در کیف پول مورد نظر وارد(Import) کنید. حالا این کیف پول جدید میتواند کیف پول بیتکویینی تلفن همراه باشد یا کیف پولی که روی لپتاپ یا بصورت آنلاین دارید. البته در نظر داشته باشید که کیف پول جدید این امکان رو به شما بدهد.

 18. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم چندتا سایت برا سرمایه گذاری بیت کوین و چندتا برنامه استخراج بیت کوین با کامپیوتر رو بهم بگین اگه راهنماییم کنین ممنون میشم جوابتون رو به ایمیلم ارسال کنین با تشکر [email protected]

  1. سلام,
   طبق قوانین “کوین ایران”, ما اجازه معرفی هیچ شرکت یا وبسایتی را جهت سرمایه گذاری کاربران گرامی نداریم. هدف ما صرفا دادن مشاوره و انتقال اطلاعات و آشناسازی علاقمندان با تکنولوژی بلاکچین و ارزهای دیجیتالی میباشد.
   جهت مشاوره با شما از طریق ایمیل تماس خواهیم گرفت.

 19. سلام
  خسته نباشید
  من یه مدتیه وارد سرمایه گذاری شدم… تا الان فقط ضرر بوده
  با افراد با تجربه و توی انجمن ها و … هم هستم و مثلا توی سایت های خوب سرمایه گذاری کردم ولی باز هم سودی حاصل نشده تا الان

  من فکر کنم دو سال پیش یه برنامه نصب کردم… اون موقع نت (من) هنوز انقدر سرعت نداشت و من هم پول نداشتم و اینا اصلا هم متوجه نشدم اون برنامه چی کار میکرد اصلا…
  الان دوباره وارد شدم. گفتید که دیگه با کامپیوتر نمیشه استخراجی انجام داد
  این دستگاه هایی که فرمودید رو کجا میفروشن؟ خریدنش سودی داره؟ مثلا میشه ماهی دو سه میلیون باهاش در آورد؟!
  مصرف برق رو با وات و این چیزها حساب میکنید…میشه یکم واضح تر بگید؟ یعنی مصرفش خیلیه که مهمه؟
  ممنونه میشم راهنمایی کنید.
  الان سایت https://www.bitcoinmining.com/ رو نگاه کردم
  قیمت این دستگاه ها خیلی بالاست (برای جیب من که بالاست)
  شما فرمودید هشت تا دارید فکر کنم
  هشت تا رو روی یک سیستم وصل می کنید؟
  سرمایه گذاری توی بیت کوین (hyip)که پر ریسکه… و من کاملا ضرر کردم. سیصد چهارصد تومن پولم رفت
  خریدن این دستگاه ها سود قطعی داره؟
  یه دستگاه ارزون میشه معرفی کنید؟
  روزی 30-40 میل بشه سود کرد عالیه (-:
  ممنون

  1. با سپاس از نظر شما,
   بسیاری از دوستان فکر میکنند بیت کوین برای سرمایه گذاری است, در حالی که بیت کوین یک پول جدید است مانند بسیاری از پولهای رایج با این تفاوت که دیجیتالی و غیر متمرکز است.
   بازار ارزهای دیجیتالی بسیار جدید میباشد و سرمایه گذاری در این بازارها باید با دقت و تحقیق انجام گیرد.

 20. سلام ببخشید من تو حساب بلاکچینم آدرس بیت کوینم عوض شده ولی با همین ایمیل ورمز عبور خودم وارد میشم الان باید چکار کنم از همون آدرس بیت کوین قبلیم استفاده کنم یا این آدرس جدید برای دریافت بیت کوین از سایت های کلیکی

  1. سلام,
   سایت بلاک چین به صورت اتومات آدرس عمومی رو تغییر میده, دلیلش هم برای حفظ امنیت اکانت خود فرد است. شما میتونید از آدرس جدید استفاده کنید. درواقع اکانتها یکی هستند و فقط آدرس کیف تغییر میکند.

 21. سلام آقای ادمین عزیز، یه سوال خارج از موضوع ماینینگ داشتم. من از والت usecryptos برای
  نگهداری بیت کوین و دوژکوین(داگ کوین) های خودم استفاده میکنم. خواستم ببینم این کیف پول
  امن هست یا خیر؟ ایا شما تجربه کار باهاش داشتین؟ چه پیشنهادی دارید برام؟
  ممنوم میشم کمکم کنید
  اینم ادرس والت : usecryptos.com

   1. ممنون از پاسخگوییتون، کریپتوهامو خارج کردم ازش چون واقعا هیچ
    امنیتی حس نمیشد، بیت کوینهارو ب یه والت بلاکچین منتقل
    کردم (ایمن ترینه دیگه درسته؟) dogecoinها هم به
    cryptonator.com انتقال دادم

    1. ایمن ترین که نمیشه گفت اما در میان “وب والت ها” یکی از بهترین هاست. البته بهترین حالت برای ذخیره بیت کوین کیف پول آفلاین است. وب والت ها رو برای ذخیره ارقام کوچک که ممکنه در کوتاه مدت خارج کنید میشه استفاده کرد ولی برای رقمهای بزرگ بهتره از کیف پول آفلاین یا دسکتاپ والت استفاده کنید. به یاد داشته باش که در دنیای کریپتوها همیشه اصل سرمایه ات دست شخص خودت باشه.

 22. سلام
  ببخشید من چند تا سوال در مورد ماینینگ داشتم.
  1- این روش نیاز به سرمایه اولیه داره؟
  2-میشه از لپتاپ برای ماینینگ استفاده کرد؟
  لطفا اگه مبتونید یهترین سایت در مورد ماینینگ که آموزش کاملی هم ازش گذاشته رو بگین.

 23. سلام و وقت بخیر سوالم این هستش که شرکت سازنده antminer چه دلیلی برای در اختیار گذاشتن این دستگاه ها برای مردم داره.اونا میتونن دستگاه هایی قدرتمندتر با دادهپردازی وسیع تری رو به وجود بیارن و از تعداد بالایی از اون ها در مسیر مقاصدشون استفاده کنن.مثل این میمونه که شما روش پول سازی مدرن رو بلدی اما برای خودتون رقبا ایجاد کنین و روش کارتون رو هم در اختیارشون بذارین.به نظر من این سیاست خالی از برنامه نیست.

 24. سلام
  ببخشید فکر کنم تو محاسبات اشتباه کردید
  الان نرخ سختی
  317688400354
  تو سایت
  https://www.antpool.com/support.htm?m=calculator
  زده به اضای هر 2 Th به شرح زیر بیت میده
  Exchange Rate Day Week Montk Year
  1BTC≈893.52 USD 0.0015593BTC≈1.39 USD 0.0109151BTC≈9.75 USD 0.046779BTC≈41.8 USD 0.5691445BTC≈508.54 USD
  یعنی روزانه 1.39 دلار
  حالا به نظر شما این سایتا اشتباه محاصبه میکنن یا شما؟

  1. سلام و سپاس از توجه شما,
   تاریخ انتشار این مقاله تقریبا ۲ سال پیش بوده و براساس سختی استخراج در آن تاریخ محاسبه شده است

  1. استخراج بیت کوین می تواند سود ده باشد به شرط آن که از اطلاعات و امکانات کافی و مناسب برخوردار باشید. پیشنهاد میکنم به گروه تلگرام ایران-ماینر بپیوندید و در این گروه از تجربه و اطلاعات سایر دوستان برخوردار شوید. اطلاعات گروه برای شما ایمیل شده است

 25. سلام
  لطفا نحوه برداشت از سایت eobot بگذارید
  هرکاری میکنم برداشت نداره

 26. سلام admin جان وقتتون بخیر یه سوالی داشتم اول اینکه من مبلغ 25میلیون تومان دارم و دوم اینکه من منبع برق رایگان دسترسی دارم حالا به نظر شما چه تعداد دستگاه و چه مدلی برای من بصرفه است؟
  و اینکه با اینکه به برق رایگان دسترسی دارم در آمد من در 24 ساعت چقدر خواهد بود؟
  ممنون

  1. درود بر شما, لطفآ از طریق تلگرام به گروه ایران-ماینر بپیوندید و در آنجا با دوستان با تجربه ای که در این زمینه فعالیت دارند مشورت و همفکری کنید.
   Telegram Admin: @newscoiniran

 27. وقت بخیر و خسته نباشید
  من تعدادی کارت rx480 دارم میخواستم بدونم الان کدوم استخر بهتره و چه ارزی ماینش بهتره؟

 28. سلام
  با دستگاه S9 روزانه چه مقدار بیت کویین به دست میاد و چند کیلو بایت برق مصرف میکنه روزانه
  مدل
  14th/s
  1372w
  11.60~13.00V
  و چه مقدار پهنای باند لازم داره?

 29. این مقاله گویا برای ۲ سال پیش هست . ولی چون قدیمی هست از نظر سئو خوب شده اگر میشه با توجه به زمان اکنون به روز رسانی شود و همینطور با توجه به دستگاه های جدید مانند s9 امده یک بررسی مجدد داشته باشید ( با s4) بررسی فرمودین.

  با تشکر

 30. سلام میخواستم برابیتکوین به روش ماین سرمایه گذاری کنم لطفاراهنمایی کنیدچه روشی استفاده کنم وهزینه اش چقدرمیشه باتشکر.

 31. سلام
  میشه مطالب بروز کنید
  و منابع قابل استفادرو
  چجوری میشه با چند تا کارت گرافیکی استخراج انجام داد
  یا چند تا سیستم
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشیم

 32. سلام
  من میخوام روی بیت کویین سرمایه گذاری کنم
  هزینه این دستگاه های استخراج چقد؟
  روش دیگه ای داره؟
  میشه با سرور اینکار انجام داد؟
  احتمال عدم استخراج هست؟
  آموزشی بابت شروع کار از ابتدای کار دارید؟

 33. آقا بابک آیدی که گذاشتید نمیشه ارتباط گرفت چه طوری میتونم با شخص شما ارتباط برقرار کنم ممنون

  1. سلام، لطفا به فروم ماینینگ باکس qa.miningbox.com مراجعه کنید یا از طریق تلگرام با این آی-دی تماس بگیرید: @miningsupport

  1. دستگاه s5 قدیمی است و در حال حاضر استخراج با این دستگاه به صرفه نیست. پیشنهاد میکنم به اولین فروم تخصصی ماینینگ ایران http://www.miningbox.com مراجعه کنید.

 34. با سلام
  من تازه با بیت کوین ماینینگ آشنا شدم، لطف بفرمائید بنده رو راهنمایی کنید که چه مقدار هزینه اولیه برای این کار نیاز هست و چه مراحلی باید طی کنم؟
  آیا با توجه به شرایط الان این کار صرفه اقتصادی دارد یا خیر؟
  و لطف بفرمائید به ایمیل بنده پاسخ دهید…
  سپاس فراوان

 35. آیا والت ها برای ارائه ی خدمات پولی دریافت میکنند؟
  بهترین والت چیست؟
  بهترین راه ذخیره بیتکوین چیست؟

 36. سلام
  من میخاستم در التکوین سرمایه گذاری کنم شاید حدود ۵٠٠میلیون تا یک میلیارد میخام ببینیم اولا اینکار معقول هست؟ چون بخش اعظمی از داراییم هست .
  روی اینکار برای چه مدت میشه خساب باز کرد؟
  اگر زمانی پروسه درامد زایی این کار به خطر بیوفته
  سخت افزارهایی که خریداری شده با چند درصد افت میشه فروخت و راحت فروش میره؟
  با تشکر از محبت شما

 37. سلام و وقت بخیر. مطالب بسیار پرباری ارائه فرمودید
  یه سوال من توو یه مجموعه ای یکی دو تا سرور اچ پی جی ۶ دارم با کانفیگ بالا یعنی مصرف برقش برام مهم نیست
  به نظرتون برای کسب بیت کویت بالا میشه ازش استفاده کرد
  با تشکر

 38. موضوع بیت کوین یک مسئله بدون پشتوانه می باشد که سود اصلی را سرورهای مرتبط با این موضوع می برند ودر نهایت در یک بازه طولانی مدت خریداران نهایی بیت کوین بازنده خواهند بود آنچه که مهم است بایستی توجه کرد در این رابطه هیچ عمل و یا سرمایه گذاری روی یک مولدی که ارزش افزوده ایجاد کند انجام نمی شود بلکه به نوعی درآمد زایی برای سرورهای مرتبط می باشد یک روزی این ارز دیجیتالی بدون پشتوانه با سقوط آزاد مواجه خواهد شد البته این را قبول دارم در حال حاضر با رشد و درآمد برای معامله گران این رمزها(ارز دیجیتالی ) همراه می باشد.

 39. سلام ،
  چند سوال داشتم :
  1- ما قصد داریم پروسه ماینینگ رو شروع کنیم و به دنبال لیستی از بهترین سخت افزارها و نرم افزارهای ماینینگ هستیم تا بتوانیم آنها را با هم مقایسه کنیم. لطفا در این زمینه راهنمایی فرمایید. 2-2- آیا شما منبعی معتبر در خارج از کشور سراغ دارید که بشود تعداد زیادی کارت گرافیک تهیه کرد؟
  3- آیا برای ماینینگ ، کارت گرافیک Rx580 gigabyte 4gb gaming بهتر است یا Rx580 gigabyte 8gb gaming ؟
  چون از فردی در اروپا شنیده ام که با توجه به پیچیده تر شده پروسه ، دیگر 4 gb توصیه نمیشود و بای 8gb خریداری کرد.آیا درسته؟
  با تشکر از لطف شما.

 40. با سلام
  من به استخر f2pool با cgminer وصل شدم cgminer ظاهرا مشکلی نداره وصل هست و قدرت هش ماینرش هم کارمیکنه ولی در سایت f2poolکه نگاه میکنم ماینر من را میشناسد ولی آنلاین نیست رو diactive میمونه اگه بتونید کمک کنید ممنون میشم.
  با سپاس

 41. سلام به دوستان من کیف پول بیت کوین کور را دارم و با سیستم خانگی دارم ماینینگ انجام میدهم لطفا راهنمایی کنید چجور بایست متوجه شوم که بیت کوین استخراج کردم.الان یک ماه است سیستمم روشنه اما چیزی تغیر نکرده کسی با بیت کوین کور اشنایی داره؟

 42. سلام خسته نباشید
  این دستگاه ها را میشه رو لپ تاپ نصب کرد؟؟؟ لپ تابم پردازنده قوی داره….قیمت antminer چقدره؟ و میتونم به استخر متصل بشم؟

 43. اگر میشه اطلاعات رو بروز کنید و لطفا بگید با ماینر های جدید اس ۹ و اس ۷ چقدر میشه در روز بدست اورد تو استخر های مختلف.
  تشکر بابت سایت خوبتون

  1. با سلام. لطفا به گروه تلگرام ایران ماینر مراجعه فرمایید و سوالات تخصصی در حوزه استخراج را مطرح نمایید.

   لینک گروه ها و کانال ها در بات کوین ایران به آدرس @coiniranbot آمده است.

 44. سلام.برای استخراج کدوم ارز را پیشنهاد میکنید که سود خوبی داشته باشه.برق مصرفی کارگاهی و ده تا سیستم.کامپیوتردارم.لطفا راهنمایی کنید.مچکرم

 45. با سلام و سپاس از سایت و حوصله ای که برای راهبری این موضوع به کاربران ارایه می کنید.
  من با لپ تاپ vaio kahنشانی بیت کوین را روی کروم وارد کردم و یک مسیری طی کردم.حالا 15 روز می گذره. عکس صفحه و نشانی من تقدیم است.راهنمایی بفرمایید که آیا سیستم من در حال استراج هست؟اگر هست شماره حساب و میزان ذخیره از کجا پیگیری کنم.لپ تاپ هم خیلی داغ می کنه.
  صدمه ای یهش وارد نمی شه؟
  هر رهنمود دیگری بفرمایید نهایت سپاس را تقدیم شما می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن