مقالات سرمایه‌گذاری و ترید

استخراج مونرو (Monero mining)

مونرو یک پول امن، خصوصی و غیرقابل رد یابی است. این دیجی ارز متن باز است و در دسترس همه قرار دارد. با کوین ایران همراه باشید. در هجدهم آوریل ۲۰۱۴ بدون اینکه از پیش استخراج مونرو (monero mining) صورت بگیرد، راه اندازی شد. فناوری مونرو علاقه چند دست اندر کار مهم جهان بیتکوین و جامعه ارزهای دیجیتالی را جلب کرده است. توسعه آن کاملا مبتنی است بر کمک‌های مالی، انگیزه افراد علاقمند و با توجه زیاد به غیرمتمرکزسازی و مقیاس پذیری است.

مونرو یک ارز رمزنگارى شده بر اساس “گواه اثبات کار” است که همچنان میتوان آنرا با CPU و یا GPU ماین کرد. در حال حاظر استخراج مونرو (monero mining) توسط ASIC امکان پذیر نیست و این به معناى آن است که همه میتوانند با یک کامپیوتر شخصى اقدام به استخراج کنند.

اولین مسئله اى که باید در نظر گرفت این است که مى خواهید استخراج یک نفره (solo mining) انجام دهید یا از استخر (pool) استفاده کنید. درست است که استخراج از طریق pool همراه با پرداخت کارمزد است ولى از طرفى مزایاى خاص خودش را دارد. کاربرانى که از سخت افزارهایى با قدرت محاسباتى پایین استفاده می کنند باید زمان زیادى را صرف کنند تابتوانند مبلغى را استخراج کنند، ولى با مشارکت در استخرهاى استخراج می توانند همراه با دیگران به استخراج مونرو (monero mining) بپردازند و پاداش ها را بر اساس سهم خود دریافت کنند. افرادى که سختافزارهاى مناسب دارند و یا تمایل به استخراج انفرادى دارند نیز میتوانند همانند بسیارى از ارزهاى دیگر اقدام به استخراج کنند و نیازى به دانلود کردن تمام بلاکچین مونرو ندارند.

استخراج مونرو اندکی با استخراج سایر رمزارزها متفاوت است. تمرکز رویکرد مونرو در استخراج بر نامتمرکزسازی است، که اغلب بخاطر دموکراتیک بودن در مقایسه با دیگر رمزارزها مثل بیت کوین در رده بالاتری جای می گیرد. دلیل این امر این است که، مونرو از الگوریتم هش CryptoNight به منظور استخراج توکن های XMR خود استفاده می کند. این الگوریتم حافظه-سنگین قرار است که رویکرد عادلانه ای در زمینه استخراج فرآهم کند، چون امکان محاسبه شدن آن با CPU ها و GPUها وجود دارد، درحالیکه برای افرادی که از ASICها به عنوان ابزار استخراج استفاده می کنند مناسب نیست.

ماینرهای مونرو از منابع خود برای فعالیت به عنوان تأیید کننده گروهی از معاملات (بلاک ها) که در شبکه ساخته شده اند، استفاده می کنند. در این بین با هر تأیید موفق، سکه های XMR به عنوان پاداش دریافت می کنند. به طور متوسط، در هر دقیقه یک بلاک مونرو استخراج می شود. به منظور حمایت از مونرو برای دستیابی به سطح بالاتری از عدم تمرکز، بیشتر استخراج ها توسط GPUها انجام می شوند از آنجائیکه استخراج با استفاده از CPUها کارایی کمتری دارد.

در واقع، تیم مونرو تمایل دارد با روش استخراج از طریق ASIC مبارزه کند، که منجر به فورک رمزارز و ایجاد چندین توکن می شود. برای مثال، مونرو زیرو (ZMR)، مونرو کلاسیک (XMC)، مونرو اورجینال (XMO)، مونرووی (XMV) و دیگر موارد. در مارچ ۲۰۱۹، مونرو تحت یک فورک سخت قرار گرفت که، علاوه بر سایر موارد، قرار شد که در زمینه مقاومت برعلیه ASIC هر چه بیشتر توسعه یابد. مطابق آن، ماینرها باید نرم افزارهای خود را آپگرید می کردند و صاحبان کیف پول XMR ملزم به آپدیت کیف پول خود با توجه به آخرین نسخه شدند.

علاوه بر استخراج، هر شخص می تواند اقدام به خرید XMR به طور مستقیم از صرافی هایی مثل کرکن (Kraken)، بایننس و دیگر موارد کند. فرقی نمی کند که آنها را استخراج کرده و یا خریده باشید، توکن XMR می تواند روی دسکتاپ، موبایل و کیف پول های سبک ذخیره شود.

انتخاب بهترین روش استخراج Monero:

داشتن دانش حداقلی در مورد مونرو بهترین روش برای کاهش احتمال ناامیدی در این مسیر است و پس از آن باید سرمایه ای برای استخراج مونرو در نظر بگیرید. قانون طلایی سرمایه گذاری در اینجا نیز صادق است. این قانون طلایی می گوید که شما به موفقیت دست می یابید اگر به ازای هر سنتی که می خواهید سرمایه گذاری کنید آماده از دست دادن آن هم باشید.

در نظر داشته باشید که به جز سرمایه گذاری های گرانی مثل ASICها، تصمیم برای استخراج Monero هزینه کمی به خود اختصاص خواهد داد. در مقایسه با بیت کوین، استخراج مونرو می تواند گزینه در دسترس تری برای آنهایی که می خواهند وارد حوزه رمزارزها شوند ولی فاقد سرمایه عظیم و تخصص بالا در این زمینه هستند باشد.

با در نظر داشتن همه موارد، استخراج مونرو دارای سه رویکرد پایه ای است:

  • استخراج مونرو به تنهایی. درحالیکه این گزینه برای افراد خبره می باشد، خبر خوب این است که می توانید از کامپیوتر شخصی خود به عنوان یک ریگ ماینینگ استفاده کنید. تمام سودها به شما تعلق می گیرد. از طرفی، بار مسئولیت کنترل فرآیند استخراج و محافظت و نگهداری سخت افزارها بر عهده شما خواهد بود.
  • اتصال به یک استخر استخراج مونرو. این گزینه نیاز به استفاده از منابع کامپیوتر شما به عنوان عضوی از گروه ماینرها که توکن های XMR بین آنها تقسیم خواهد شد را دارد. درحالیکه باید هزینه ای برای اتصال به استخر استخراج بپردازید و دریافتی های خود را تقسیم کنید، ولی در عوض در این روش تأیید معاملات در بلاک ها به سرعت انجام می شود، بنابراین، دسترسی پایداری به توکن های مونرو ایجاد می کند.
  • استفاده از سرویس های ابری برای استخراج Monero. در این روش، قراردادی با پلتفرم استخراج ابری امضاء می کنید که اغلب دیتاسنتری است که عملیات استخراج مونرو را به جای شما انجام می دهد و در عوض به طور مرتب هزینه ای از شما دریافت می کند. این گزینه به لحاظ مالی سرمایه گذاری ایمنی بوده و برای افرادی که نمی خواهند درگیر قواعد استخراج شوند و در ریگ ماینینگ شخصی خود سرمایه گذاری کنند در دسترس است.

چطور به عنوان یک ماینر تکی مونرو استخراج کنیم؟

در درجه اول، نباید تصور کنید که چون استخراج مونرو به سخت افزارهای خاصی احتیاج ندارد پس می توانید از هر PC به منظور استخراج Monero استفاده کنید. هر چقدر سخت افزارهای قوی تری داشته باشید بهتر است، و این مورد در استخراج از طریق CPU و GPU صادق است. اگرچه، هزینه برق منطقه ای پائین می تواند به کمکتان بیاید، اما این مورد را نمی توانید تغییر دهید و مهاجرت به چین و ونزوئلا به منظور استخراج فردی به لحاظ اقتصادی عاقلانه نیست.

انتظاراتی که باید از سخت افزارهای خود داشته باشید شامل دو مورد است:

  • نرخ هش، که می تواند با توجه به قدرت پارامترهای سخت افزار شما تعیین شود. هر قدر نرخ هش بالاتر باشد بهتر است.
  • مصرف برق به شدت می تواند هزینه های شما را افزایش دهد، بنابراین بررسی مصرف انرژی در CPU و GPU ضروری است. می توانید با استفاده از آن هزینه استخراج به ازای هر کیلو وات ساعت را بدست آورید، یعنی هزینه برق به ازای هر واحد استخراج شده.

در این بخش می توانید از ماشین حساب هایی که به منظور محاسبه سود با درنظر گرفتن هزینه های مربوطه ارائه می شوند، استفاده کنید. این ماشی حساب ها شامل  CryptoCompare ، WhatToMine و موارد مشابه می باشند. وقتی که داده های مورد نیاز مربوط به سخت افزارتان را وارد کردید باید الگوریتم Cryptonight را انتخاب کنید و اطلاعات مربوطه را دریافت کنید.

CPU یا GPU؟

وابستگی به استفاده از ماشین حساب های استخراج مونرو یک مزیت دیگر است، می توانید به صورت رایگان ترکیب های مختلف سخت افزارها را بررسی کرده و به بهترین گزینه به لحاظ مصرف برق و عملکرد دست یابید.

در مورد مونرو، با توجه به تجربیات کاربران نتیجه استفاده از کارت های GPU بهتر است. این بدان معنا است که، باید هزینه بیشتری برای تهیه کارت های GPU در نظر بگیرید. GPUها نرخ هش بهتری در مقایسه با CPUها دارند، یعنی بهتر است CPU خود را کنار گذاشته و از یک GPU قدرتمند به جای آن استفاده کنید.

همچنین، از آنجائیکه مونرو از الگوریتم CryptoNight استفاده می کند، باید بدانید که کارت های AMD GPU اغلب عملکرد بهتری نسبت به رغیب Nvidia خود دارند. در هر صورت، انتخاب مدل های پائین تر از AMD R9 280x و یا حتی Radeon Rx 580 سرمایه گذاری عاقلانه ای نیست. نکته دیگر که باید در زمینه الگوریتم CryptoNight مونرو این است که همچنان از استخراج این رمزارز با استفاده از CPUها پشتیبانی می کند. با کاهش قیمت CPUهای Intel’s i7، می توانید در صورت تمایل به روش CPU از آن به عنوان سخت افزار در شروع کار خود استفاده کنید.

در نهایت، اگر سخت افزار Nvidia را به هر دلیلی ترجیح می دهید و یا در حال حاضر یکی از همین کارت ها را دارید باید بدانید که استفاده از آنها نیز یک گزینه شدنی در استخراج مونرو محسوب می شود. فقط به خاطر داشته باشید که نسخه های پائین تر از Nvidia GTX 1070 و یا Nvidia GTX 1080 برای استخراج مناسب نخواهند بود.

بخش اول: استخراج مونرو با CPU

مرحله ١: ابتدا نرم افزار ماینینگ را دانلود کنید. براى  راهنمایى سى پى یو ماینینگ در این بخش ما از  Wolf’s CryptoNote که متن باز است استفاده می کنیم. براى دانلود این نرم افزارمی توانید از اینجا اقدام کنید.

(برای مشاهده عکس ها با کیفیت بالاتر بر روی آن ها کلیک کنید)

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۲: فایل zip را Extract کنید. یک پوشه مانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ٣: حال در درون پوشه با گرفتن ctrl و کلیک راست کردن یک گزینه اضافه با عنوان “open command window here” دریافت خواهید کرد. روى این گزینه کلیک کنید، یک پنجره بایک خط فرمان مانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۴: حال پنجره خط فرمان ما آماده اجراست. فقط کافیست که این دستور را وارد کنید:

minerd -a cryptonight -o stratum+tcp://monerohash.com:۳۳۳۳ -u YOUR_WALLET_ADDRESS -p x

دقت داشته باشید که بجاى “your_wallet_address” آدرس کیف پول مونرو خودتان را وارد کنید.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

اکنون شما در حال استخراج مونرو (monero mining) هستید. می توانید با وارد کردن دستور “minerd –help” تمامى فرمان هاى موجود را ببینید.

فرمان a- براى الگوریتم است

فرمان o- براى سرور

فرمان u- براى آدرس کیف پول

و فرمان p- براى پسورد است، زمانى که استخر استخراج نیازى به وارد شدن به اکانت نداشته باشد میتوان آن را x باقى گذاشت.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

بخش دوم: استخراج monero با کارت های گرافیکی AMD

مرحله ۱: ابتدا نرم افزار ماینینگ (استخراج) را دانلود کنید. براى  راهنمایى GPU ماینینگ در این بخش ما از  Wolf’s CryptoNote که اوپن سورس است استفاده می کنیم. براى دانلود این نرم افزارمیتوانید از اینجا اقدام کنید.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۲: فایل zip را Extract کنید. یک پوشه مانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ٣: حال باید فایل xmr.conf را پیکربندى کنیم. فایل را با نت-پد باز کنید و این url  را به آدرس استخر استخراج مورد نظر خودتان تغییر دهید. ما براى مثال از استخر استخراج monerohash استفاده می کنیم در نتیجه به جای آن آدرس را به عبارت زیر تغییر می دهیم:

stratum+tcp://monerohash.com:۳۳۳۳

آدرس کیف پول مونروى خود را با user جایگزین کنید. در این مورد به جای user عبارت زیر را قرار می دهیم (اما شما آدرس کیف پول خود را قرار دهید):

۴۵hVQbLnspDDViJeMc1v6mFPjKmJ38geKVZFRgFXxV1pVSDpG8jz4LfTmkvhgj9sPwjA1ZLJD9d3xTUF982Uk7poL2Ka94z

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۴: بعداز انجام پیکربندى فایل xmr.conf باید به پوشه اى که extract کرده بودیم مراجعه کنیم و در داخل پوشه با کلید ctrl را نگهدارید و کلیک راست کنید (براى ویندوز ١٠ باید shift +کلیک راست را بزنیم). روى این گزینه کلیک کنید، یک پنجره با یک خط فرمان مانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۵: حال پنجره خط فرمان ما آماده اجراست. فقط کافیست که این دستور را وارد کنید: ““miner xmr.conf“”.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

تمام! اکنون شما درحال استخراج مونرو با AMD GPU هستید که مطمئنا یکى از بهترین روش های استخراج مونرو است.

اگر با پیغام خطاى “clCreatBuffer” مواجه شدید می توانید raw intensity را در فایل xmr.conf کاهش دهید.

rawintensity“: ۱۳۳۶

بخش سوم: استخراج مونرو با کارت های گرافیکی Nvidia

مرحله ۱: ابتدا نرم افزار استخراج را دانلود کنید. براى  راهنمایى Nvidia GPU ماینینگ در این بخش ما از  CCMiner استفاده می کنیم. براى دانلود این نرم افزار میتوانید از اینجا اقدام کنید.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۲: فایل zip را Extract کنید. یک پوشه مانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۳: اکنون به پوشه اى که extract کرده اید مراجعه کنید  و در داخل پوشه کلید ctrl را نگهدارید و کلیک راست کنید(براى ویندوز ١٠ باید shift + کلیک راست را بزنید). یک گزینه اضافه با عنوان “open command window here” ظاهر خواهد شد. روى این گزینه کلیک کنید، یک پنجره با یک خط فرمان مانند تصویر زیر دریافت خواهید کرد.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

مرحله ۴: حال پنجره خط فرمان ما آماده اجراست. فقط کافیست که این دستور را وارد کنید:

“ccminer -o stratum+tcp://monerohash.com:۳۳۳۳ -u YOUR_WALLET_ADDRESS -p x“.

monero mining ( راهنمای استخراج ارز رمزنگاری شده مونرو )

فراموش نکنید که بجاى “YOUR_WALLET_ADDRESS” آدرس کیف پول مونرو خودتان را وارد کنید.

اکنون شما در حال استخراج مونرو Monero با کارت گرافیکى Nvidia هستید. همانطور که مشاهده می کنید استخراج با کارت گرافیکى و cpu قابل انجام و آسان است.

در این مقاله می توانید راهنمای استخراج دیجی ارزها را با هر سخت افزاری و از طریق ماینرگیت یاد بگیرید.


برای دریافت اطلاعات تخصصی و به روز در زمینه استخراج به اولین وب سایت تخصصی استخراج دیجی ارزها در ایران مراجعه نمایید.

آدرس سایت: www.miningbox.com 

آدرس فروم  سوال و جواب: www.qa.miningbox.com


 

https://coiniran.com/?p=3271
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
29 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رود
رود
5 سال قبل

سلام استاد
منم راهنمایی کنید لطفا
:)

Byazdani
Byazdani
5 سال قبل

BA SALAM
MAN TA MARHALE AKHAR HAM MIRAM VA WALLETAM RO HAM JAIGOZARI MIKONAM AMA BAD AZ ON VAGHTI ENTER RO MIZANM BA EROR MOVAJEH MISHAM VA MOVAFAGH BE ANJAM FARAYAND NMISHAM

parisa
parisa
5 سال قبل

سلام
فایلی که در بخش اول (ماین با cpu) معرفی کردید وجود نداره.
لینک سالمه اما فایل منقضی یا مسدود شده گویا
اگر لینک فایل مذکور رو به آیدی بنده بفرستید ممنون میشم
آیدی تلگرام: @paris_a1379

پویا علیخانی
پویا علیخانی
5 سال قبل
پاسخ به  parisa

سلام و عرض ادب. موضوع در اسرع وقت مورد پیگیری قرار خواهد گرفت. با تشکر از کامنت شما.

پویا علیخانی
پویا علیخانی
5 سال قبل
پاسخ به  parisa

این فایل مربوط به فروم بیت کوین تاک (bitcointalk) هست و مشکل از وب سایت کوین ایران نیست. لطفا جست و جوی بیشتری انجام دهید یا این مشکل را در گروه تلگرام ایران ماینر مطرح نمایید. لینک آن در بات کوین ایران به آدرس @coiniranbot آمده است.

سیامک
سیامک
5 سال قبل

با سلام
مدتی پیش با راهنمائی سابت شما استخراج در Monerohash را آغاز نمودم. تاکنون موفق به استخراج نزدیک به یک مونرو شده ام.
ضمن سپاس به راهنمائی در مورد نحوه انتقال وجه از این سایت به کیف پول خارج از آن مورد سوال بنده است.
با سپاس مجدد

سیامک افطسی
سیامک افطسی
5 سال قبل

با سلام
مدتی پیش با راهنمائی سابت شما استخراج در Monerohash را آغاز نمودم. تاکنون موفق به استخراج نزدیک به یک مونرو شده ام.
ضمن سپاس به راهنمائی در مورد نحوه انتقال وجه از این سایت به کیف پول خارج از آن مورد سوال بنده است.
با سپاس مجدد

پویا علیخانی
پویا علیخانی
5 سال قبل
پاسخ به  سیامک افطسی

سلام. سوالات مربوط به استخراج رمزارز ها را در گروه تلگرام ایران ماینر (لینک آن در بات کوین ایران موجود است @coiniranbot) و یا فروم ماینینگ باکس miningbox.com مطرح فرمایید.

علیرضا
علیرضا
5 سال قبل

سلام خسته نباشید مقالتون درباره استخراج مونرو خوندم خیلی مفید بود در حال استخراج هستم فقط سوالی ک برام پیش اومده اینه که چطور مقدار مونرو ک استخراج کردم به حساب مونرو من میاد باید چه کاری انجام بدم و سوال دیگه من اینه که مقدار که استخراج میکنم در ماه تقریبا چقدر میشه GPU #0: GeForce 310M, 42998.41 H/s و هزینه تقریبی برق چقدر هست خیلی ممنون(با نرم افزار ccminer استخراج میکنم و گرافیک جیفورس ۳۱۰ ام)
سوال دوم هر دفعه که وارد میشم از ادامه ماین قبلیم میاد یعنی اگر وسط ماین من کامپیوتر خاموش کنم و بعد روشن کنم یا نرم افزار از اول را اندازی کنم(نرم افزار ببندم و دوباره باز کنم ماین کنم) اونهایی که ماین کردم از دست میرن یا نه ممنون

علیرضا
علیرضا
5 سال قبل
پاسخ به  علیرضا

ایدی تلگرام من @alijoon051

ali
ali
6 سال قبل

بهترین گزینه برا استخراج همین مونرو و تبدیل به کوین های دیگس

Shanechi
Shanechi
6 سال قبل
پاسخ به  ali

be nzarae man ham jn behtarin gozinst bekhosoos ke monero ro mishe ba gpu 2mb ham mine kard. ayandeh khoobi ham dare

reza
reza
6 سال قبل

سلام در رابطه با استخراج و فروش مشاوره میخواستم بی زحمت.

Shahram
Shahram
6 سال قبل
پاسخ به  reza

سلام، برای مشاوره گرفتن میتونید با پشتیبانی سایت ماینینگ باکس تماس بگیرید http://www.miningbox.com
یا از طریق تلگرام با پشتیبانی @miningsupport

محمد
محمد
6 سال قبل

سلام

ببخشید مشاوره میخواستم آی دی تلگرام :
@TheGodLove

کوین ایران
مدیر
کوین ایران
6 سال قبل
پاسخ به  محمد

با آی دی زیر تماس بگیرید

@newscoiniran

ايمان
ايمان
6 سال قبل

سلام ببخشین از کجا می تونم کیف پول مونرو راه بندازم؟
از کدوم سایت؟
و یه سوال دیگه مونرو چجوری به کیف پولم واریز میشه ؟ روز خاصی داره یا به محض ماینینگ کردن می تونم؟

artin
artin
6 سال قبل

سلام
آیا حساب کاربری مونرو در بخش اولیه ورود به حساب کاربری امن هست؟!
هک کردن یک حساب بانام کاربری و رمز عبور فکر نکنم کار سختی برای هکر ها باشه درسته؟

میلاد
میلاد
7 سال قبل

سلام و عرض خسته نباشید
امکانش هست روش ساخت والت رو در سایت my monero بذارید هرکاری میکنم والت ساخته نمیشه جهت استفاده در نرم افزار

ahmad
ahmad
7 سال قبل

سلام و خسته نباشید . چندتا سوال داشتم . ای دی تلگرام : ahmadrog@

یاسر
یاسر
7 سال قبل

سلام من ماینینگ با کارت گرافیم amd میخواستم انجام بدم
تمام مراحل رو درست جلو رفتم ولی وقتی میخواد استارت کنه برنامه تو بخش New Job at diff 5000 ارور Stop working برای ویندوز اجرا میشه و برنامه خاموش میشه و ادامه نمیده .
دقیقا علتش چیه چجوری میتونم درستش کنم ؟ اگر بتونید تلگرام باهام تماس بگیرید ممنون میشم . آیدی تله Yaseremp222

سردار
سردار
7 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید
در رابطه با استخراج مشاوره میخواستم
ایدی تلگرام sardarix

ali
ali
7 سال قبل

سلام
ببخشید میتونید بگید از کجا میتونم والت مونرو بسازمک؟

Reza
Reza
7 سال قبل

سلام خسته نباشید ببخشید مشاوره میخواستم میشه کمکم کنین؟
آی دی تلگرام=RezaTaheri5974

دکمه بازگشت به بالا
29
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x