باتکوین ایراننحوه استخراج اتریوم

استخراج ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم با یک کامپیوتر ویندوزی

در این آموزش به شما خواهیم گفت که چگونه با CPU و GPU خود با windows شروع به استخراج اتریوم کنید.

استخراج اتریوم با windows اندکی دشوار است، اما با کمی کمک و دنبال کردن آموزش زیر می توانید طی ۱۵ دقیقه شروع به استخراج اتریوم کنید. در این آموزش به شما خواهیم گفت که چگونه با CPU و GPU خود با windows ۶۴ بیتی شروع به استخراج اتریوم کنید. برای این کار نیاز به دانلود دو برنامه و داشتن یک GPU با حافظه ای بیش از ۱گیگابایت دارید (این کوین از گواه اثبات کار یا Proof-of-Work استفاده می کند). در این آموزش همچنین گفته می شود که چگونه می توانید در مرحله ۷ و شروع geth، اتریوم کلاسیک نیز استخراج کنید. با مقالات آموزشی کوین ایران همراه باشید.

یک CPU قدرت هش معادل با ۰٫۱۵ مگاهش تولید می کند در صورتی که یک GPU با حافظه کافی می تواند تا ۲۵ مگاهش قدرت داشته باشد؛ در نتیجه استفاده از GPU بصرفه تر است، حتی اگر مجبور باشید بیشتر هزینه کنید.

بخش اول: نصب GETH در windows ، همگام سازی بلاکچین و ساخت آدرس

مرحله ۱: قبل از هر کار باید از این لینک Geth را دانلود کنید.

Geth برنامه ای ست که با شبکه اتریوم ارتباط برقرار می کند و مانند یک رله بین کامپیوتر شما، سخت افزارش و سایر کامپیوترهای شبکه اتریوم عمل می کند؛ در نتیجه اگر بلاکی توسط یک کامپیوتر دیگر استخراج شده باشد، برنامه Geth آن را انتخاب کرده و به GPU یا CPU شما برای استخراج های بعدی می فرستد. (با کلیک بر روی عکس ها می توانید آن ها را با کیفیت بالاتر مشاهده کنید)

استخراج ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم با یک کامپیوتر ویندوزی windows

مرحله ۲: باید فایل GETH را از حالت فشرده خارج کنید ( unzip کنید) و آن را به جایی در هارد خود انتقال دهید. در این آموزش ما آن را به درایو C: منتقل می کنیم که برای مراحل بعدی نیز راحت تر باشیم.

استخراج ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم با یک کامپیوتر ویندوزی windows

مرحله ۳: حالا باید برنامه ای که دانلود کردید را اجرا کنید. برای این کار باید خط فرمان یا Command Prompt را باز کنید. برای پیدا کردن خط فرمان می توانید در بخش جستجو (search) windows کلمه CMD را تایپ کرده و زمانی که آن را مشاهده کردید روی آن کلیک کنید.

استخراج ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم با یک کامپیوتر ویندوزی windows

مرحله ۴: حالا خط فرمان برای شما باز شده است (صفحه ای سیاه رنگ). جعبه خط فرمان معمولا نوشته ای به این شکل دارد:   <C:\Users\Username  که در آن Username همان نام کاربری کامپیوتر شماست.

حال باید به کامپیوتر بگویید تا به جای دیگری برود. برای این کار از فرمان /cd که مخفف “change directory” است استفاده می کنید. جلوی نوشته موجود در این صفحه سیاه می نویسیم /cd و enter را می زنیم.

بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار های استخراج رمزارز ها (mining) در سال 2018

مرحله ۵: باید به برنامه Geth بگویید تا یک اکانت یا حساب کاربری جدید بسازد. از آنجایی که در مرحله ۲ برنامه را در درایو مورد نظر (C) قرار دادیم، تنها باید این دستور را بنویسیم: geth account new

استخراج ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم با یک کامپیوتر ویندوزی windows

مرحله ۶: بعد از زدن کلید enter در مرحله ۵، خط فرمان از شما درخواست وارد کردن یک پسورد یا رمز عبور می کند. دقت کنید که زمان نوشتن رمز عبور مورد نظرتان امکان مشاهده آن را ندارید، در نتیجه احتیاط کنید. این رمز عبور، حساب کاربری شما را قفل می کند و کلید خصوصی شما را امن نگه می دارد. اگر این رمز را گم کنید، تمام اترهایی که به کیف پولتان رفته را از دست خواهید داد. بعد از وارد کردن رمز عبور و فشردن کلید enter، یک بار دیگر هم باید همان رمز را جهت تایید نهایی عینا وارد کنید. حال شما یک حساب کاربری جدید ساخته اید.

مرحله ۷: باید به برنامه Geth خود بگویید تا با بقیه شبکه اتریوم ارتباط برقرار کند. برای این کار باید این دستور را بنویسید: geth –rpc ( در آخرین نسخه باید این دستور را بنویسید: geth –rpc –fast –cache=1024 )

پس از فشردن کلید enter، صفحه شروع به دانلود بلاکچین اتریوم می کند تا کامپیوتر شما را با بقیه شبکه اتریوم همگام یا سینک کند. این مرحله ممکن است از ۲۰دقیقه تا چند ساعت طول بکشد که به سرعت اینترنت و سایز فعلی بلاکچین بستگی دارد.  ممکن است firewall شما این پروسه را بلاک کند، در این صورت بر روی گزینه allow access کلیک کنید. صفحه cmd را نبندید و منتظر بمانید تا این پروسه تکمیل شود.

بیشتر بخوانید: آموزش استخراج Storj (کسب درآمد از Storj به وسیله Farmer شدن)

بخاطر هاردفورک (انشعاب) DAO، باید دقیقا مشخص کنید که می خواهید روی زنجیره هاردفورک شده استخراج کنید یا زنجیره ای که هاردفورک نشده. برای استخراج اتریوم (ETH) این دستور را وارد کنید: geth –rpc –support-dao-fork و برای استخراج اتریوم کلاسیک (ETC) این دستو را: geth –rpc –oppose-dao-fork

استخراج ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم با یک کامپیوتر ویندوزی windows

بخش دوم: نصب نرم افزار استخراج و شروع استخراج

مرحله ۸: حالا باید Ethminer را دانلود کنید تا GPU یا CPU شما الگوریتم هش کردن را اجرا کند. می تواند آن را از این لینک دانلود کنید.

دانلود

مرحله ۹: روی download کلیک کرده و بعد install را انتخاب کنید. باز هم اگر firewall مشکلی بوجود آورد روی گزینه allow کلیک کنید. مراحل را دنبال کنید تا برنامه کامل نصب شود.

مرحله ۱۰: باید یک خط فرمان جدید باز کنید (مثل مرحله ۴)، در نتیجه دو صفحه سیاه خواهید داشت.

با توجه به اینکه صفحه ای که خط فرمان جدید به آن اشاره می کند در مکان درستی نیست، باید به کامپیوتر بگوییم تا به جایی که etherminer در آن قرار دارد برود.

مرحله ۱۱: برای این کار باید در همان صفحه جدید  دستور /cd را بنویسیم.

مرحله ۱۲: بعد از نوشتن این دستور و فشردن کلید enter، دستور زیر را وارد کرده و بعد کلید tab را بزنید:

cd prog

زدن کلید tab باعث می شود تا خط فرمان خودش جمله را کامل کند. در نتیجه بعد از نوشتن فرمان بالا و فشردن کلید tab، چنین نوشته ای را خواهید دید: “C:/ cd “Program Files

بعد از دیدن این نوشته enter را بزنیدخط بعدی بدین صورت ظاهر می شود: C:\Program Files

بیشتر بخوانید: معرفی پلتفرم بازی GameCredits و استخراج رمزارز Gshare

مرحله ۱۳: حال بنویسید: cd cpp و بعد کلید tab و بعد از آن کلید enter را بزنید. این کار باید در نهایت چنین نوشته ای به شما بدهد: C:\Program Files\cpp-ethereum

مرحله ۱۴ استخراج اتریوم با GPU: (این مرحله را تنها در زمانی که بلاکچین همگام سازی شد انجام دهید). بنویسید ethminer-G و بعد کلید enter را بزنید. حال باید استخراج با GPU پس از دانلود یک فایل DAG که حدود ده دقیقه طول می کشد شروع شود.

اگر مشکلی پیش آمد، مثلا این پیام آمد که به اندازه کافی حافظه ندارید، می توانید با CPU استخراج را ادامه دهید و یا یک GPU جدید بخرید.

در صورت بروز مشکل، برای کنسل کردن این پروسه باید کلید Ctrl و c را همزمان بفشارید و در صورتی که می خواهید استخراج را با CPU ادامه دهید به مرحله ۱۶ رفته و به جای GPU با CPU استخراج کنید.

مرحله ۱۵ استخراج با CPU: بنویسید ethminer و بعد کلید enter را بزنید. با این کار شروع به استخراج با CPU می کنید. مانند مرحله قبل زمانی که برای اولین بار این کار را انجام می دهید باید یک فایل DAG ساخته شود که چند دقیقه ای زمان می برد.

بیشتر بخوانید: استخراج رمزارز های SHA-256 و ورود صنعت کامپیوتر به عصر اگزاهش

مرحله ۱۶ معیار قدرت هش: اگر می خواهید بدانید چه میزان قدرت هش دارید، برای GPU می توانید از دستور ethminer-G-M و برای CPU از ethminer-M استفاده کنید. دستور اجرا می شود و چیزی شبیه تصویر زیر خواهید دید.

خطای احتمالی در مرحله ۱۵ و ۱۶: اگر با خطایی به این مضمون روبرو شدید که “JSON-RPC problem. Probably couldn’t connect. Retrying in 1…”  بدان معناست که هنوز بلاکچین بطور کامل سینک نشده است.

( در نظر داشته باشید مرحله ۱۴ و ۱۵ باید در اولین خط فرمانی که باز کردید انجام شود.)

میزان جایزه برای تولید هر بلاک در سیستم اتریوم معادل با ۵ اتر است. همچنین استخراج کننده به ازای هر بلاک Uncle جایزه ای معادل با ۱٫۳۲ می گیرد.


برای دریافت اطلاعات تخصصی و به روز در زمینه استخراج به اولین وبسایت تخصصی استخراج دیجی ارزها در ایران مراجعه نمایید.

آدرس سایت: www.miningbox.com 

آدرس فروم  سوال و جواب: www.qa.miningbox.com


Image

نوشته های مشابه

34 thoughts on “استخراج ارز رمزنگاری شده شبکه اتریوم با یک کامپیوتر ویندوزی”

 1. با سلام
  بسیار عالی ممنون از توضیحات روان و مفبد
  لطفا لینک و نحوه کار با استخرهای دیگر را هم بفرمایید

 2. سلام
  شرمنده یک سوال غیر تخصصی
  اینکه این اترهایی که کسب میکنیم کجا میره و از کجا میتونیم‌مدیریتشون کنیم؟
  یعنی برای نقل و انتقال و چنج
  و اینکه این روش استخری هست یا ما خودمون مستقیم ماین میکنیم؟
  کدوم روش به صرفه تر و پر سود تر خواهد بود؟

  1. در سایتی که به عنوان استخر معرفی شدند میتونید جستجو کنید بهترین استخرهایی ماینیگ این درامد وارد حسابتان میشود بعد از یک پروسه روزانه یا هفته وارد حساب بلوکچاین شما میشه به صورت بیت کوین

 3. بسیار متشکرم از آموزشتون ولی متاسفانه برنامه نصب اتریوم در آموزشتون نبود متشکر میشوم که لینک دانلود آن را بگذارید cpp-ethereum setup

 4. بخش دوم: نصب نرم افزار استخراج و شروع استخراج مرحله ۸: حالا باید Ethminer را دانلود کنید تا GPU یا CPU شما الگوریتم هش کردن را اجرا کند. می تواند آن را از این لینک دانلود کنید.

  در این قسمت لینکی برای دانلود وجود ندارد اگر امکانش هست درسش کنید ممنون.

 5. با عرض سلام طاعات و عبادتهاتون قبول دو سوال داشتم
  ۱ سیستم من زیاد زیاد قوی نیست رم ۴ گرافیک ۲ سی پی یو ۲٫۶۰ ایا میتوانم استخراج کنم اگه میتونم چقدر میتونم استخراج کنم؟
  ۲ این لینکی که دادین برای دانلود GETH رفتم ورژن ۱٫۶٫۵ رو دانلود کردم ولی وقتی استخراجش کردم یدونه فایل نیست یه چندتا پوشه و فایله
  مرسی از زحماتتون و سایت زیباتون.

 6. با سلام ودرود
  بند این موضوع اتریوم رو تو یه سایت دیگیری دیدم و نظرمو خیلی جلب کرد و خیلی در موردش تو بیشتر سایت ها تحقیق کردم که سایت شما خیلی سادهتر و بهتر توضیح داده بود
  بند یه سیستم با دو گرافیک ۱۰۷۰ دارم که فکر کنم برای شروع مناسب باشه و خیلی هم دوس دارم این کارو شروع کنم سرمایه لازم برای خرید دستگاهای بیشتر رو هم دارم ولی فقط به یه سری مشگلاتی برخوردم که بعضی مواردشو شما توضیح داده بودین و بقیه موارد رو ذکر میکنم و ازتون خواهش میکنم اگه امکانش هست توضیح بدین واقعا ممنون میشم
  ۱ من وقتی که ماینینگ کردن رو شروع کردم اتر های من کجا میره ؟ایا روی هارد ذخیره میشه یا نه
  ۲ من چطور می تونم اتر ها رو بفروشم چطور انها رو باید انتقال بدم برای فروش (نحوفروش اتریوم رو به طور کامل توضیح بدین
  با تشکر فراوان

 7. با سلام ودرود
  بند این موضوع اتریوم رو تو یه سایت دیگیری دیدم و نظرمو خیلی جلب کرد و خیلی در موردش تو بیشتر سایت ها تحقیق کردم که سایت شما خیلی سادهتر و بهتر توضیح داده بود
  بند یه سیستم با دو گرافیک ۱۰۷۰ دارم که فکر کنم برای شروع مناسب باشه و خیلی هم دوس دارم این کارو شروع کنم سرمایه لازم برای خرید دستگاهای بیشتر رو هم دارم ولی فقط به یه سری مشگلاتی برخوردم که بعضی مواردشو شما توضیح داده بودین و بقیه موارد رو ذکر میکنم و ازتون خواهش میکنم اگه امکانش هست توضیح بدین واقعا ممنون میشم
  ۱ من وقتی که ماینینگ کردن رو شروع کردم اتر های من کجا میره ؟ایا روی هارد ذخیره میشه یا نه?از کجا بفهمم چقدر هش یا اتر دریافت کردم
  ۲ من چطور می تونم اتر ها رو بفروشم چطور انها رو باید انتقال بدم برای فروش (نحوفروش اتریوم رو به طور کامل توضیح بدین
  با تشکر فراوان

  1. درود بر شما،
   ۱- هنگام تنضیمات ماینر آدرس کیف پول خودتان را وارد میکنید و اتر ها به کیف پول خودتان واریز میشود
   ۲-برای فروش اترها به سایت دیجی ارز مراجعه کنید و یکی از صرافهای معتبر را برای فروش اتر یا بیتکوین انتخاب کنید. کامنت کاربران را چک کنید.

 8. با سلام لینک دانلود نرم افزار Ethminer در مرحله ۸ مشکل دارد در صورت امکان تصحیح کنید
  با تشکر

 9. با سلام و خسته نباشید به شما و دوستان عزیز سوالی داشتم مبنی بر اینکه چگونه آدرس کیف پول خود را وارد کنیم ؟
  آیا منبع مرجع و کاملی وجود دارد که بصورت کامل تمامی موارد برنامه geth را توضیح داده باشد ؟
  سوال دیگری که داشتم و ممنون میشوم اگر جواب دهید اینکه من به جریان برق ارزان قیمت دسترسی دارم به همین دلیل به فکر استخراج ارزهای دیجیتال از این راه هستم سرمایه گذاری بر روی کدام ارز را در حال حاضر خوب میدانید بیتکوین ؟ لایت کوین ؟ یا اتریوم ؟
  برای استخراج این ارزها آیا جمع کردن یک دستگاه با مشخصات بالا بهتر است یا خرید دستگاهایی مثل antminer s9 برای بیتکوین یا antminer L3 برای اتریوم و لایتکوین ؟ من امکان خرید از چین را دارم و همین طور دسترسی به برق رایگان را دارم
  سپاسگزار میشوم اگر مرا راهنمایی کنید یا یک مشاور به من معرفی نمایید
  در ضمن لینک دانلود برنامه Ethminer در مرحله ۸ مشکل دارد
  با تشکر فراوان

 10. سلام چرا قسمتی ک باید پسورد رو وارد کنی تو cmd با کیبورد واقعی و چ مجازیو تایپ نمیکنه قسمتی ک پسورد ذخیره میشه با تشکر

 11. با سلام و خسته نباشید به شما و دوستان عزیز سوالی داشتم مبنی بر اینکه چگونه آدرس کیف پول خود را وارد کنیم ؟ آیا منبع مرجع و کاملی وجود دارد که بصورت کامل تمامی موارد برنامه geth را توضیح داده باشد ؟ سوال دیگری که داشتم و ممنون میشوم اگر جواب دهید اینکه من به جریان برق ارزان قیمت دسترسی دارم به همین دلیل به فکر استخراج ارزهای دیجیتال از این راه هستم سرمایه گذاری بر روی کدام ارز را در حال حاضر خوب میدانید بیتکوین ؟ لایت کوین ؟ یا اتریوم ؟ برای استخراج این ارزها آیا جمع کردن یک دستگاه با مشخصات گفته شده در بالا بهتر است یا خرید دستگاهایی مثل antminer s9 برای بیتکوین یا antminer L3 برای اتریوم و لایتکوین ؟ من امکان خرید از چین را دارم و همین طور دسترسی به برق رایگان را دارم سپاسگزار میشوم اگر مرا راهنمایی کنید یا یک مشاور به من معرفی نمایید در ضمن لینک دانلود برنامه Ethminer در مرحله ۸ مشکل دارد با تشکر فراوان

  1. سلام، سپاس از توجه شما
   لینک ها در اسرع وقت به روز رسانی خواهد شد.
   برای طرح سوالات و دریافت پاسخ با ID تلگرام زیر تماس بگیرید
   @miningsupport

 12. سلام خسته نباشید.
  من دقیقا ۶ ساعت ک تو دانلودم ولی همچنان داره دانلود میکنه.
  این فرایند انقدر طول میکشه یعنی؟
  سرعت نت من ۸mbps هست

 13. سلام شب خوش. من از adress bitcoin که در برنامهjaxx هست استفاده می کنم. چطو میتوانم از سایتها بیت کوین کسب شده رو به این کیف پول اضافه کنم؟ نیازه که کیف پول دبگری تعریف کنم و والت اون رو استفاده کنم؟ پیشنهاد شما چیست؟

 14. سلام خسته نباشید.
  لطفااااا سریع جواب بدید میخام تصمیم گیری کنم.
  من با ۳۰ میلیون تومن میخام سیستم بگیرم.
  گرافیک radeon rx vega 64 تعداد ۴٫
  ۲عدد رم ۶۴ گیگ سامسونگ.
  سی پی یو i9-7900x
  و….
  بنظرتون چقدر میتونم استخراج کنم؟

 15. یکی از بهترین کارهایی که میشه کرد، استفاده از سیستم عامل ethos هست که واقعا عالیه. اخیرا من اونو خرید و استفاده کردم و روی ریگ هام اجرا کردم به به مراتب میتونم بگم همه چیز بهتر شده.
  هم پایداری ریگ هام بالا رفته و هم اینکه سرعتشون (حدود ۵ درصد) سریعتر و بهتر شده.

  واقعا توصیه میکنم تا از این سیستم عامل استفاده کنید. ضمن اینکه فقط برای اتریوم نیست و مابقی ارزهای دیجیتال رو هم میتونید باهاش ماین کنید….

  خودتون هم تو گوگل سرچ کنید سیستم عامل ethos چند تا پست برای معرفیش میاره که میتونید بخونید.

 16. با سلام استاد لطفا جواب این سوال بدید من را ارجاع ندید به
  به فروم وب سایت miningbox.com مراجعه کنید.

  سوال من این هست بعد از مرحله ۵ و ساخت geth account new و استارت ماینینگ بعد از بستن پنجرئ CMD روز بعد برای شروع دوباره فعالیت چطوری باید وارد همان حساب خواهید شود که در مرحله 5 ان را ساختید
  ممنون میشم راهنمایی کنید >لطفا من را به فروم ارجاع ندید
  بدورد

 17. سلام خسته نباشید من برنامه geth رو نصب کردم و طبق آموزش سایت انجام میدم ولی وقی میخوام پسورد بنویسم چیزی تایپ نمیشه هر چی میزنم اصلا تو cmd تایپ نمیشه.
  چجوری میتونم این مشکل و حل کنم؟

 18. سلام خسته نباشید مرسی از آموزش خوبتون.چجوری میشه به یه استخر استخراج ملحق شد؟

 19. سلام
  می خواستم بدونم با سیستم های asic مثل Antminer S9-13.5TH/s میشه برای استخراج همه ی ارز های دیجیتال استفاده کرد (مثلا بیت کوین اتریوم و…) یا فقط برای ارزهای خاصی هستند؟
  طریقه استفاده ازشون به چه صورته؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن