باتبیت کوینبیت کوین چیست؟چگونه می توانم با بیت کوین تراکنش انجام دهم؟چگونه می توانم بیت کوین خرید کنم؟چگونه می توانم بیت کوین را بفروشم؟کوین ایرانویژه ها

نحوه محاسبه هزینه تراکنش های بیتکوین

محاسبه نرخ معاملات بیتکوین شبیه به راندن موتور سیکلت و یا ورق پیچ کردن یک سیگار می ماند: در صورت عدم آگاهی از نحوه انجام آن، به شکل نا امید کننده ای پیچیده به نظر می رسد، در صورتی که با فهم روش آن، این عملی ساده است. پیشرفت تجربیات کاربری در چند سال اخیر، ارسال و دریافت بیتکوین را آسان تر از همیشه کرده است؛ اما محاسبه نرخ پرداخت، هنوز هم جزء محاسبات سخت به حساب می آید. منابع زیر محاسبه هزینه پرداخت را بسیار راحت می کند.

چگونه هزینه تراکنش های بیتکوین را در مدت زمان کوتاهی محاسبه کنیم؟

نحوه محاسبه هزینه تراکنش های بیتکوین

دریافت یک بایت از حساب Satoshis شما

در زندگی امروزه، هیچ چیز رایگان به دست نمی آید. وقتی که مایل به ارسال بیتکوین هستید، بایستی مبلغی را به انجام دهندگان این کار بپردازید؛ یعنی استخراج کنندگانی که ماشین های شان شبکه ها را امن ساخته و صدها هزار تراکنش را که هر روز اتفاق می افتد، ایمن می سازد. هنگامی که هر بیتکوین معادل ده ها و یا صدها دلار ارزش مالی داشته باشد، نرخ فی برای کسی دارای اهمیت نیست. این رقم آن قدر کوچک می شود که دیگر اهمیتی نخواهد داشت و این دلیل شکوفایی سایت هایی همچون Satoshi Dice است. این وب سایت، به کاربران  ساده بیتکوین اجازه انجام معاملات کوچک با کمترین توجه به نرخ فی در بلاکچین را می دهد.

هزینه تراکنش ها به کجا واریز می شود؟

علاوه بر دریافت پاداش ازحل بلاک بعدی، استخراج کنندگان هزینه تراکنش در آن بلاک را نیز دریافت می کنند. پاداش فعلی به ازای هر بلاک 12.5 بلاک می باشد، اما در حال حاضراستخراج کنندگان می توانند با احتساب زمان صرف شده، مقداری نزدیک به 13 بیتکوین را به آن بی افزایند. هرچند هیچگونه تعهد فنی مبنی بر اضافه کردن هزینه تراکنش به معاملات وجود ندارد، در عوض استخراج کنندگان نیز هیچگونه تعهدی برای گنجاندن معاملات در بلاکی که تایید می کنند، ندارند.  با این اوصاف، پرداخت هزینه ای اضافی به منظور انگیزه دهی به استخراج کنندگان برای اضافه کردن معاملات به بلاک، منطقی به نظر می رسد.

استخراج کنندگان، اولویت انجام تراکنش ها را با بیشترین نرخ به ازای هر بایت تعیین می کنند؛ به همین دلیل فرستندگانی که برای انجام معاملات عجله دارند، مبالغ بیشتری را جهت جلو انداختن معامله خود در صف معاملات می پردازند. پرداخت بیشترین فی ممکن موجب انجام معاملات در بلاک بعدی ظرف زمانی بین 5 تا 15 دقیقه می شود. پرداخت کمترین میزان فی، موجب می شود معاملات در 3 بلاک بعدی انجام شده و این امر بین 10 الی 30 دقیقه زمان نیاز دارد.

هزینه تراکنش ها به سادگی محاسبه می شود

با افزایش قیمت بیتکوین، هزینه های مربوطه نیز افزایش یافته است (بایستی به این نکته توجه شود که این موضوع همیشه به افزایش قیمت بیتکوین مربوط نمی باشد).چه کسی حاضر است در صورت بیشتر بودن قیمت یک فنجان قهوه، هزینه آن را با بیتکوین پرداخت کند؟ خوشبختانه همواره وضع به این گونه نیست، هزینه افزایش و کاهش داشته و راه هایی برای انجام معاملات با هزینه کمتر وجود دارد. در صورتی که شما بدون هیچ عجله ای از طریق آدرس segwit اقدام به ارسال کنید، فی کمتر از یک دلار برای شما قابل دستیابی است. شاید این رقم برای معاملات کوچک (مثال قهوه) مناسب نباشد، اما برای معاملات متوسط و بزرگ مقرون به صرفه خواهد بود. با جستجوی عبارت «چگونگی محاسبه هزینه تراکنش بیتکوین»، با تفسیر شگفت انگیزی مثل تصویر زیر رو برو خواهید شد:

نحوه محاسبه هزینه تراکنش های بیتکوین

این تفسیر آنلاین با وجود دقیق بودن، به طور متوسط برای عموم مورد استفاده قرار نمی گیرد.

محاسبه هزینه تراکنش بدون احتیاج به ماشین حساب

            با مراجعه به افراد پیشرو در حوزه بیتکوین جهت مشاوره هزینه، به جای رسیدن به پاسخ ها، سوالات بیشتری به ذهنتان می آید. سوالاتی از جمله «منظورت چیست؟ آیا نحوه محاسبه هزینه فی معاملات را نمی دانی؟ ساده است؛ آنچه برای دانستن ضروری است، سنجیدن اندازه معاملات در مقیاس بایت می باشد. مقدار به دست آمده را در متوسط اندازه بایت ضرب کنید، جواب را از satoshis دریافت کنید. عدد به دست آمده را بر 100 میلیون تقسیم کنید. مقدار هزینه بر حسب بیتکوین باشد. می توانید این عدد را به دلار تبدیل کنید.”

خوشبختانه یک راه ساده تر نیز وجود دارد. در حال حاضر بسیاری از کیف پول های بیتکوینی سخت افزاری یا مبتنی بر وب سایت، با یک ماشین حساب که این عمل را به خوبی انجام می دهد وجود دارند. اما همه کیف پول ها به این قبیل قابلیت ها مجهز نبوده و بیشتر سایت ها نیز از صرافی ها گرفته تا فروشگاه های اینترنتی، این کار را کماکان بر عهده مشتریان قرار داده اند.

وب سایت Estimatefee.com از جمله سایت هایی است که با توجه به میزان عجله شما برای تبدیل کوین از نقطه A به B، میزان هزینه را به ازای هر بیتکوین (به دلار یا satoshis) محاسبه می کند. در زمان انتشار این مقاله، هزینه فی برای معاملات در زمانی کمتر از یک ساعت، بین 3 الی 6 دلار است. وب سایت Bitcoinfees.info، هزینه فی را مبنی بر سه نوع آهسته،متوسط و سریع بر حسب دلار نمایش می دهد.

یکی دیگر از ابزار های پیشبینی، وب سایت Bitcoinfees.earn.com است که استفاده از آن، نیازمند مسلط بودن بر اطلاعات satoshis می باشد. برای کسانی که هنوز در مورد satoshis مبتدی هستند، استفاده از این مبدل، برای تبدیل satoshis به دلار آمریکا مفید خواهد بود.

شاید این که راه ساده ای برای تعیین هزینه فی وجود ندارد، نا امید کننده باشد، اما با توجه به نحوه عملکرد بیتکوین، هزینه ای که پرداخت می کنید، به عواملی همچون اندازه و مقدار داده هایی که معامله را انجام می دهد بستگی دارد. این موضوع باعث ارزانی ارسال از segwit شده است، چرا که اطلاعات کمتری را بر روی شبکه انتقال می دهید. بلاکچین تا حدی به یک بزرگراه شباهت دارد که ممکن است در ساعات پرتردد، انباشته شود. اگر شما برای انجام کار عجله ندارید، تا پایین آمدن حجم معاملات تایید نشده در شبکه بیتکوین، که تا زمان تایید در mempool  باقی می ماند، صبر کرده تا از این طریق متوسط هزینه ها کاهش یابد.

 اگر تازه با بیتکوین آشنا شده اید، هزینه تراکنش می تواند برای مشغول کردن شما به اندازه کافی جنجالی باشد. می توان از محاسبه گر آنلاین جهت محاسبه هزینه تراکنش استفاده کرد و همچنین از ماشین حساب مبدل میزان (واحد بایت) ساتوشی بر زمان،  برای محاسبه تخصصی و به منظور  ساخت محاسبه گر داخلی برای یک کیف پول استفاده کرد.

 

نوشته های مشابه

2 thoughts on “نحوه محاسبه هزینه تراکنش های بیتکوین”

 1. با سلام
  من تو اینترنت کلی جستجو کردم ولی حتی یکی از این سایت های ایرانی نحوه کار با سایت های استخراج را اموزش ندادن
  فقط استخر را معرفی میکنن با نرم افزار
  خوب این نرم افزار ها تنظیمات دارن ما کاربران عادی که بلد نیستیم باهاشون کار کنیم از کجا باید یاد بگیریم
  خواهش میکنم نحوه کار با سایت antpool را کامل اموزش بدین
  با تشکر

  1. سلام بهتره فکر ماینینگ رو از سرت بیرون کنی اکثر این سایت ها اسکم هستن انت پول هم باید ی کامپیوتر قوی داشته باشی نرم افزارشو نصب کنی و تو بیت مین حساب باز کنی ک مربوط ب انت پول میشه ولی فقط انرژی هدر میره و فرسایش کامپیوتر رو در پی داره از اینا پول درنمیاد ب فکر ی کار باش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن