ترید و سرمایه گذاری

بیش از 800 رمز ارز با سقوط 70 درصدی قیمت بیت کوین زیر 1 سنت رفتند

گویی حباب دات کام دوباره رخ داده است. پس از ریزش 70 درصدی قیمت بیت کوین طی سال گذشته بیش از 800 رمز ارز شبکه فانی خود را تقریبا وداع گفته و زیر 1 سنت هستند.

بیش از 800 رمز ارز اکنون مرده سان شده و زیر 1 سنت قیمت دارند؛ توکن های جدید از طریق ICO ها ایجاد می گردند اما بسیاری از این پروژه ها کلاه برداری از آب درآمده و به تولید و ارائه محصول حقیقی نرسیدند. قیمت بیت کوین قریب به 70 درصد از اوج ارزش اکتسابی خود، یعنی حدود 20 هزار دلار در سال گذشته را، از دست داده و باری خرسی بر دوش باقی کریپتو ها نهاده است. در مورد تاثیر قیمت بیت کوین بر قیمت کوین های دیگر، برخی می گویند پایان خواهد یافت، اما فعلا با قدرت پابرجاست.

Source

بیش از 800 رمز ارز پس از سقوط 70 درصدی قیمت بیت کوین از اوج، از بین رفته اند

به گزارش Coiniran و به نقل از خبرگزاری CNBC، در 18 ماه گذشته پروژه های رمز ارز محور از چپ و راست، مانند قارچ سر در آوردند، اما بیش از 800 نوع از این کوین ها دیگر وجود نداشته و شبکه فانی خود را وداع گفته اند؛ بازار کنونی رمز ارز ها در مقام مقایسه، ما را به یاد “حباب دات کام” (Dotcom Bubble) در سال 2000 می اندازد.

بیشتر بخوانید: اقتصاددان ژاپنی: افزایش سریع قیمت Bitcoin در حال حاضر محتمل نیست

توکن های جدید طی فرآیندی که پیشنهاد کوین جدید (ICO) نام دارد ایجاد می گردند که از این طریق استارت آپ ها می توانند یک رمز ارز مانند بیت کوین یا هر کوین دیگری معرفی نموده و در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند. سرمایه گذاران در ازای خرید، بخشی از سهام شرکت را دریافت نمی کنند، اما توکنی که خریداری نموده اند می تواند برای خرید محصول یا خدمات از آن شرکت خرج شود. معمولا سرمایه گذاری در این ICO ها از جانب مردم، به دلیل قیمت پائین آن ها هنگام عرضه و احتمال سود دهی بالای آن ها در آینده است.

Source

گویی انفجار ICO ها رخ داده است

طی سال 2017 شرکت ها حدود 3.8 میلیارد دلار در قالب ICO ها تجمیع سرمایه نمودند، اما با استناد به CoinSchedule- وب سایتی که بازار این کوین ها را دنبال می نماید- تاکنون در سال 2018 این عدد به 11.9 میلیارد دلار رسیده است؛ گویی انفجار ICO اتفاق افتاده باشد.

 

بیشتر بدانید: همه چیز در مورد ICO ها!

با این وجود صد ها از این پروژه ها اکنون مرده و ناپدید شده اند، حال یا به دلیل کلاه برداری یا اینکه صرفا یک شوخی بوده اند، یا اینکه جامه عمل به محصول خود نپوشاندند. وب سایت DeadCoins، تمام این رمز ارز های متوفی را لیست نموده و تاکنون 800 نوع از این توکن های دیجیتال را مرده معرفی کرده است. کوین های مذکور تقریبا بی ارزش بوده و زیر 1 سنت مبادله می شوند.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداری در لباس پروژه مبتنی بر بیت کوین را چگونه شناسایی کنیم؟

Source

حتی بیت کوین که بزرگ ترین رمز ارز از هر دو نظر سرمایه بازار و ارزش است نیز سال سختی در پیش داشته است. قیمت بیت کوین به ازای هر واحد BTC قریب به 70 درصد- با استناد به داده های وب سایت CoinDesk- از اوج 20 هزار دلاری خود در سال گذشته ریزش داشته است. این شناوری قیمت بیت کوین قیاس با ریزش ناگهانی و شدید بورس Nasdaq در سال 2000 را به میان کشیده و شکست بسیاری پروژه های رمز ارز محور سقوط بسیاری شرکت ها در دوره حباب دات کام را تشبیه نموده است.

بیشتر بدانید: اگر حباب قیمتی بیت کوین بترکد چه خواهد شد؟

بخشی از شرایط خرسی کنونی بازار پس از هک شدن دو صرافی رمز ارز کره جنوبی پدید آمد

Source

ICO ها برای سرمایه گذاری بسیار پر خطر بوده و کلاه برداری در این فضا به وفور یافت می شود. اوایل امسال خبرگزاری CNBC گزارشی از به اصطلاح اسکم شدن یک ICO با اسم Giza منتشر نمود. این استارت آپ جعلی سرانجام با 2 میلیون دلار سرمایه مشارکت کنندگان متواری شد. هنوز بسیاری از حامیان، آینده ای روشن در جایگزین شدن ICO ها با “عرضه اولیه عمومی” (IPO) یا تجمیع سرمایه برای سرمایه گذاری های پر خطر (Venture Capital Funding) متصور هستند.

بیشتر بخوانید: ICO چیست و چگونه می توان در آنها سرمایه گذاری کرد ؟

Source

رمز ارز ها، کوین دیجیتال، کریپتو یا هر آن دیگر که خوانده می شوند، تحت فشاری خرد کننده قرار گرفته اند، اما هنوز این امید وجود دارد که سازمان های تنظیم مقررات نگاهی دوستانه تر به آن ها بیندازند و این مهم تکانه ای شدید برای افزایش مشارکت کننده در این بازار پدید خواهد آورد. Arthur Hayes، مدیر عامل صرافی رمز ارز BitMex در برنامه تلویزیونی “پول سریع” (Fast Money) روز جمعه خبرگزاری CNBC گفت قیمت بیت کوین ممکن است تا پایان امسال به 50 هزار دلار برسد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا