ایستگاه خبر

اقتصاددان ژاپنی: افزایش سریع قیمت بیت کوین (Bitcoin) در حال حاضر محتمل نیست

یک اقتصاددان ژاپنی ابراز داشت که یک افزایش قیمت سریع در بیت کوین با توجه به اضافه شدن آن به قرارداد های آتی غیر محتمل خواهد.

اقتصاددان ژاپنی: یک افزایش  سریع دیگر در قیمت بیت کوین (Bitcoin) غیر محتمل است؛ Yukio Noguchi که یک اقتصاددان مشهور ژاپنی و مشاور سازمان Waseda University`s Business و مرکز تحقیقات مالی (Financial Research Center) می باشد، ادعا می کند که نمی توان انتظار داشت که  قیمت  بیت کوین دوباره سریعا بالا برود. در کتاب ها و در مقالات اخیرش، Noguchi ادعا ها و نظرات خود را به طور فصیح بیان می کند. او اخیرا یک مقاله در Diamond Weekly نوشته است که در آن موضع گیری خود را روشن می سازد. او این موضع گیری را از ابتدای ژانویه امسال داشته و کتابی در این باره در دسامبر گذشته منتشر کرده است. در این مورد بیشتر بخوانید.

“از آنجا که در حال حاضر امکان معامله در قرارداد های آتی بیت کوین هست، دیگر یک رشد قیمت سریع دوباره را هرگز نخواهید دید.”

افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) محتمل نیست

Noguchi خاطرنشان می سازد که اکنون  قیمت بیت کوین تقریبا یک سوم دسامبر سال گذشته است. او معتقد است به دلیل اینکه دیگر معاملات آتی Bitcoin امکان پذیر است، مردم هرگز دوباره یک رشد قیمت سریع را نخواهند دید. از یک طرف، او می گوید چون قیمت بیت کوین پایین رفته، هزینه ارسال Bitcoin به سطحی برگشته که از هزینه انجام تراکنش های بانکی ارزان تر تمام می شود و این امر رویدادی خوشایند است.

او بر این باور است که ورود به بازار معاملات آتی، قیمت را به مقدار قابل توجهی پایین آورده است. قبلا در ژانویه امسال او ادعا کرده بود که دلیل سقوط قیمت بیت کوین، شروع فروش در قرارداد های آتی بیت کوین می باشد.” قیمت های قبلی بیت کوین حالتی حباب مانند داشته است و حالا داریم حرکت به سوی یک ارزش نرمال را تجربه می کنیم.” بانک فدرال سانفرانسیسکو هم در گزارشی اشاره کرده که ورود بیت کوین به قرارداد های آتی سبب کاهش قیمت آن شده است. علاوه بر آن، بازار در حال حرکت به سوی موقعیتی است که در آن قرارداد های آتی بیت کوین به صورت short-sell (فروش دارایی هایی که هنوز فرد مالک آنها نشده) امکان پذیر است و این در پایین نگه داشتن قیمت، کمک خواهد کرد.

افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) محتمل نیست
bitcoin surge is unlikely

Noguchi به مقاله ای اشاره می کند که در ۷ ماه می توسط Federal Reserve Bank سانفرانسیسکو منتشر شده است که عنوان آن “چگونه قرارداد های آتی، قیمت بیت کوین را تغییر داد.” می باشد و توسط Galina Hale، Arvind Krishnamurty، Marianna Kudlyak و Patrick Shultz نوشته شده است.

به قسمت مهمی از متن این مقاله توجه کنید:

“از پیدایش بیت کوین در ۲۰۰۹ تا میانه ۲۰۱۷، قیمت آن زیر ۴۰۰۰ دلار بوده است. در نیمه دوم ۲۰۱۷، به طور قابل توجه ای تا نزدیک ۲۰۰۰۰ دلار بالا رفت اما به سرعت از اواسط سپتامبر شروع به پایین آمدن کرد. بالاترین قیمت بیت کوین مصادف بود با ورود به معاملات آتی در Chicago Mercantile Exchange.

بالا رفتن سریع قیمت و متعاقب آن سقوط قیمت بعد از ورود به معاملات آتی به نظر اتفاقی نمی رسد، بلکه در سازگاری با یک رفتار تجاری است که معمولا همراه با ورود یک دارایی به بازار معاملات آتی روی می دهد.”

Noguchi اصرار دارد که در واقع اکثریت سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین به پایین رفتن خود ادامه دهد، مخصوصا وقتی که افرادی قادر باشند که از short-selling رمزارز ها کسب درامد کنند. او احساس می کند که اجازه دادن به مشتق شدن رمزارز ها باعث می شود که مردم گمان کنند که رمزارز های جدید را به طور رایگان می توانند تهیه کنند و این موضوع نیز قیمت را پایین خواهد آورد. اما آیا او فکر می کند که این امور باعث پایین آمدن محبوبیت بیت کوین خواهد شد؟

بیشتر بخوانید: تحلیل: تمام رشد قیمت رمزارز ها و بیت کوین در ۲۰۱۷ سوخت

به طور تعجب برانگیزی، Noguchi بر این باور است که این اتفاقات خوب هستند. همچنان که قیمت بیت کوین پایین می رود، تبدیل به یک ابزار جالب برای انتقال پول می شود. او محاسبه کرده که در حال حاضر اگر از بانک Mitsubishi UFJ برای حواله پول استفاده شود، برای هر مقدار بالاتر از ۳۰۰۰۰ ین، ۴۳۲ ین هزینه خواهد داشت و با توجه به قیمت اخیر بیت کوین، ارسال از طریق یک بانک معمولی مقرون به صرفه تر است مگر اینکه قیمت بیت کوین به ۶۷۵۰۰۰ ین سقوط کند. وقتی که بیت کوین به آن سطح برگردد، سرانجام در یک ارزش نرمال معامله خواهد شد. کتاب Noguchi به نام “مقدمه ای در زمینه بیت کوین و بلاکچین” در ۲۰ دسامبر سال گذشته منتشر شد و بازخورد هایی جنجالی را به دنبال داشت.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.

Source and Images

https://coiniran.com/?p=22390
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x