آخرین اخبار ارزهای دیجیتالایستگاه خبر

استرالیایی ها ۲ میلیون دلار رمزارز در کلاه برداری از دست داده اند

شهروندان استرالیا در جریان کلاه برداری ها در حوزه ارز های رمزنگاری شده (رمزارز ها) در طول سال 2017 بیش از 2.1 میلیون دلار از دست داده اند.

به گزارش کوین ایران به نقل از Coin Desk، مشتریان استرالیایی در جریان کلاه برداری ها در حوزه رمزارز ها (ارز های رمزنگاری شده) در طول سال ۲۰۱۷ بیش از ۲.۱ میلیون دلار از دست داده اند. کمیسیون رقابت و مشتریان (Competition and Consumer Commission) استرالیا این خبر را در گزارش کلاه برداری های سالانه اعلام نمود و اشاره کرد که افزایش جرایم در حوزه ارز های رمزنگاری شده به رشد قیمت کوین ها در سال ۲۰۱۷ مرتبط است.

بیشتر بخوانید: هجوم برای شرکت در ICO، آینده نگری در جذب سرمایه؟ یا کلاهبرداری دیگری از ارزهای رمزنگاری شده؟

رشد کلاه برداری در قالب رمزارز ها در سال ۲۰۱۷

بر اساس گزارش کمیسیون رقابت و مشتریان، استرالیایی ها بیش از دو میلیون دلار در کلاه برداری های مربوط به ارز های رمزنگاری شده در سال ۲۰۱۷ از دست داده اند؛ میزان کلاه برداری ها در بین ماه های ژانویه تا سپتامبر نزدیک به ۱۰۰ هزار دلار در ماه بوده است. با این وجود، در ماه دسامبر که قیمت بیت کوین تا نزدیک ۲۰ هزار دلار نیز بالا رفت، میزان این جرم به بیش از ۷۰۰ هزار دلار در ماه رسید.

بیشتر بخوانید: هک های تاریخی رمزارز ها

رایج ترین روش های کلاه برداری در استرالیا

بر اساس این گزارش، ICO های تقلبی، طرح های هرمی (Pyramid Scheme) و درخواست وجه در قبال باج افزار ها (Ransomware) رایج ترین راه های کلاه برداری و فریب دادن مشتریان بوده اند. این کمیته انتظار دارد که کلاه برداری ها ادامه داشته باشند و اشاره کرده است که به مانند سایر جرایم مشابه، موارد کشف شده در این حوزه همانند قسمت های نمایان از یک کوه یخ است.

بیشتر بخوانید: استفاده از حساب های جعلی twitter برای کلاهبرداری در قالب رمزارز ها

بر اساس گزارش کمیسیون یاد شده، استرالیایی ها سالانه بیش از ۳۴۰ میلیون دلار در جرائم مرتبط با کلاه برداری از دست می دهند. در سال ۲۰۱۷ حدود ۶۴ میلیون دلار از این گونه جرائم، از بخش سرمایه گذاری کسب شده است.

رایج ترین روش های کلاه برداری در استرالیا
The most common methods of scam

 بیشترین موارد کلاه برداری در جهان

یکی از بخش های گزارش کمیسیون به بررسی نمونه ای از اپیدمی های رایج کلاه برداری در سراسر جهان پرداخته است. تنها در هفت مورد از کلاه برداری ها، هک ها، و حملات برجسته در سال ۲۰۱۷، موجب از دست رفتن بیش از ۴۹۰ میلیون دلار از منابع مالی مشتریان شده است. همچنین، در گزارشی که اخیراً توسط وال استریت ژورنال منتشر شد بیش از ۱۴۵۰ ICO مورد بررسی قرار گرفته اند که ۲۷۱ مورد از آنها به دلیل ارائه اسناد سرمایه گذاری کپی برداری شده، وجود وعده های بازپرداخت تضمینی، و تشکیل تیم های غیر مجاز و غیر قانونی، در لیست ICO های تقلبی قرار گرفته و پرچم قرمز دریافت کرده اند.

بیشتر بخوانید: هشدار بلژیک مبنی بر نشانه های تقلب در معامله ارزهای رمزنگاری شده

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=21416
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x