حوزه آسیا و اقیانوسیه

استرالیایی ها 2 میلیون دلار رمزارز در کلاه برداری از دست داده اند

شهروندان استرالیا در جریان کلاه برداری ها در حوزه ارز های رمزنگاری شده (رمزارز ها) در طول سال 2017 بیش از 2.1 میلیون دلار از دست داده اند.

به گزارش کوین ایران به نقل از Coin Desk، مشتریان استرالیایی در جریان کلاه برداری ها در حوزه رمزارز ها (ارز های رمزنگاری شده) در طول سال 2017 بیش از 2.1 میلیون دلار از دست داده اند. کمیسیون رقابت و مشتریان (Competition and Consumer Commission) استرالیا این خبر را در گزارش کلاه برداری های سالانه اعلام نمود و اشاره کرد که افزایش جرایم در حوزه ارز های رمزنگاری شده به رشد قیمت کوین ها در سال 2017 مرتبط است.

بیشتر بخوانید: هجوم برای شرکت در ICO، آینده نگری در جذب سرمایه؟ یا کلاهبرداری دیگری از ارزهای رمزنگاری شده؟

رشد کلاه برداری در قالب رمزارز ها در سال 2017

بر اساس گزارش کمیسیون رقابت و مشتریان، استرالیایی ها بیش از دو میلیون دلار در کلاه برداری های مربوط به ارز های رمزنگاری شده در سال 2017 از دست داده اند؛ میزان کلاه برداری ها در بین ماه های ژانویه تا سپتامبر نزدیک به 100 هزار دلار در ماه بوده است. با این وجود، در ماه دسامبر که قیمت بیت کوین تا نزدیک 20 هزار دلار نیز بالا رفت، میزان این جرم به بیش از 700 هزار دلار در ماه رسید.

بیشتر بخوانید: هک های تاریخی رمزارز ها

رایج ترین روش های کلاه برداری در استرالیا

بر اساس این گزارش، ICO های تقلبی، طرح های هرمی (Pyramid Scheme) و درخواست وجه در قبال باج افزار ها (Ransomware) رایج ترین راه های کلاه برداری و فریب دادن مشتریان بوده اند. این کمیته انتظار دارد که کلاه برداری ها ادامه داشته باشند و اشاره کرده است که به مانند سایر جرایم مشابه، موارد کشف شده در این حوزه همانند قسمت های نمایان از یک کوه یخ است.

بیشتر بخوانید: استفاده از حساب های جعلی twitter برای کلاهبرداری در قالب رمزارز ها

بر اساس گزارش کمیسیون یاد شده، استرالیایی ها سالانه بیش از 340 میلیون دلار در جرائم مرتبط با کلاه برداری از دست می دهند. در سال 2017 حدود 64 میلیون دلار از این گونه جرائم، از بخش سرمایه گذاری کسب شده است.

رایج ترین روش های کلاه برداری در استرالیا
The most common methods of scam

 بیشترین موارد کلاه برداری در جهان

یکی از بخش های گزارش کمیسیون به بررسی نمونه ای از اپیدمی های رایج کلاه برداری در سراسر جهان پرداخته است. تنها در هفت مورد از کلاه برداری ها، هک ها، و حملات برجسته در سال 2017، موجب از دست رفتن بیش از 490 میلیون دلار از منابع مالی مشتریان شده است. همچنین، در گزارشی که اخیراً توسط وال استریت ژورنال منتشر شد بیش از 1450 ICO مورد بررسی قرار گرفته اند که 271 مورد از آنها به دلیل ارائه اسناد سرمایه گذاری کپی برداری شده، وجود وعده های بازپرداخت تضمینی، و تشکیل تیم های غیر مجاز و غیر قانونی، در لیست ICO های تقلبی قرار گرفته و پرچم قرمز دریافت کرده اند.

بیشتر بخوانید: هشدار بلژیک مبنی بر نشانه های تقلب در معامله ارزهای رمزنگاری شده

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا