آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

تحلیل بازار : قیمت بیت کوین (BTC) و کریپتو ها، تمام رشد ۲۰۱۷ سوخت

تحلیل بازار این هفته دو راهی صعود و سقوط قیمت بیت کوین (BTC) و سایر کریپتو ها را بررسی می کند و گویا تمام ارزش بدست آمده در 2017 از دست رفته است.

قیمت کریپتو ها، چنان چه بیشتر ارز ها امروز (زمان نگارش مطلب) افت ۲۴ ساعته قیمتی معادل ۲ تا ۱۰ درصد را شاهد بودند، باز هم با افتی بیشتر مواجه گردیدند. بازار بیت کوین (BTC) به زیر محدوده ۶ هزار دلار نزول کرد و قیمت بیت کوین به ازای هر واحد به ۵,۷۷۴ دلار رسید، اما از همان زمان رشد اندکی داشته و به ۵,۹۰۷ دلار رسیده است. قیمت بیت کوین کش (BCH) نیز به حداقل ۶۳۰ دلار نزول نمود اما هم اکنون در مورخ ۲۹ ژوئن، ۶۶۱ دلار به ازای هر واحد ارزش دارد. تحلیل بازار امروز را با کوین ایران همراه باشید.

بازارهای کریپتو تار مویی افت داشتند

به گزارش کوین ایران  به نقل از پایگاه خبری Bitcoin.com، بازار ارز های دیجیتال امروز چنان که بیشتر کریپتو ها بخشی از ارزش خود را از دست دادند، در نقطه عطف خود قرار داشته و تقریبا تمام رشد ارزش خود را از ماه اکتبر سال گذشته تاکنون باخته اند. از اوج (ATH) قیمت بیت کوین در قله ۱۹,۶۰۰ دلار، این رمزارز ۷۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است. سرمایه ی تمامیِ حدود ۱۶۰۰ کریپتو، قریب ۲/۳ از ارزش خود را از دسامبر ۲۰۱۷ باخته است. امروز، مورخ ۲۹ ژوئن، روزانه حدود ۱۱.۷ میلیارد دلار رمزارز مبادله شده و این حجم با رشدی ضعیف رو به افزایش است.

بیشتر بخوانید: روش های پامپ مصنوعی صرافی ها برای بالا نشان دادن حجم مبادلات

از سوی دیگر، بسیاری توسعه پشت پرده این بازار در جریان بوده است. ابر شرکت های متمرکز بر کریپتو مانند Coinbase, Blockchain, Circle و امثال هم، سرگرم جذب سرمایه گذاران سازمانی از جانب شرکت های سرمایه گذاری در بستر های پر ریسک هستند.

عملکرد قیمت بیت کوین (BTC)

عملکرد قیمت بیت کوین گرچه گاوی به نظر می رسد، لیکن خرس ها به تخریب و ویرانگری ادامه داده و در انتظار کوچک ترین فرصت برای فروش کمین نموده اند. با این حال بسیاری وضعیت های فروش در صرافی هایی مانند Bitfinex، به دنبال آغاز رشد مواضع خرید تحلیل رفته و رو به کاهش گذاشته اند.

در زمان گزارش، سرمایه کل بازار بیت کوین کمی بیشتر از یکصد میلیارد دلار بوده و حجم روزانه مبادلات آن حدود ۳.۷ میلیارد دلار است. صرافی های برتر امروز که بیشترین حجم مبادلات بیت کوین را رقم زدند به ترتیب زیر می باشد:

Binance

Bitfinex

Okex

ZB.com

Bitstamp

بیشتر بدانید: سر و صدا و جنجال های توییتر و تاثیر آن بر قیمت Bitcoin

btc and other crypto at crossroads 1

ین ژاپن با ۵۹ درصد این بار هم سردمدار حجم مبادلات امروز BTC بود که به دنبال آن دلار تتر (USDT) میزان ۱۷.۴ درصد، دلار امریکا (USD) میزان ۱۶.۲ درصد، یورو (EUR) میزان ۲.۵ درصد و در نهایت WON کره (KRW) مقدار ۱.۵ درصد از حجم مبادلات روزانه را به خود اختصاص دادند.

نشانگر های تکنیکال جفت BTC/USD

نگاهی به نمودار های ۴ ساعته و روزانه در دو صرافی Coinbase و Bitstamp، خستگی گاو ها از تلاش برای بازگشت و شکست ناموفق محدوده ۶,۲۰۰ دلار را نشان می دهد. درست مانند تحلیل بازار پیشین، در حال حاضر میانگین حرکتی بلند مدت (SMA200) به خوبی بالای خط کوتاه مدت (SMA100) قرار دارد. این نشانگر مسیر سر پائینی قیمت بیت کوین به سمت کمترین محدوده مقاومت است.

سطوح میانگین حرکتی همگرا و واگرا (MACd) نیز پس از صعودی جزئی در دوره های مبادلاتی اول صبح، رو به نزول به نظر می رسند. نوسان سنج (Oscillator) شاخص نسبی قدرت (RSI) نیز شرایط فروش افراطی را در این لحظه نشان می دهد (۳۲.۰۴) و به این معناست که افزایشی جزئی را در کوتاه مدت شاهد خواهیم بود.

بیشتر بدانید: روش های کسب درآمد اینترنتی از رمزارز ها

btc and other crypto at crossroads

با بررسی دفتر سفارشات می توان دریافت گاو ها برای صعود نیازمند عبور از محدوده ۶۰۰۰ دلار هستند اما با مقاومت های سنگین تری در محدوده ۶۲۰۰ و ۶۴۰۰ مواجه خواهند بود. در عمق بازار، دیواره های صعودی چندان بلند نبوده و ممکن است شرایط در هر لحظه دستخوش تغییر گردد. در مسیر نزولی، کوه های بلند خرید در سطح کنونی قیمت بیت کوین و محدوده ۵۰۰۰ دلار سر راه خرس ها قد برافراشته اند.

عملکرد قیمت بیت کوین کش (BCH)

شرایط برای قیمت بیت کوین کش نیز مانند پدرش است. به همین ترتیب گاو های بیت کوین کش در حال دست و پا زدن برای نگاه داشتن بازار در محدوده کنونی قیمت هستند. امروز (زمان نگارش) کل سرمایه بازار بیت کوین کش معادل ۱۱.۴ میلیارد دلار بوده و حجم ۳۹۰ میلیون دلار مبادله روزانه را از آن خود دارد. بین حدود ۱۶۰۰ نوع موجود از کریپتو ها، بیت کوین کش مقام پنجم در حجم مبادلات روزانه را حافظ است. صرافی های برتری که بیشترین حجم مبادلات را برای فرزند ارشد بیت کوین در آخرین هفته ژوئن رقم زدند به ترتیب زیر هستند:

Okex

Bitfinex

Houbi

Hitbtc

EXX

btc and other crypto at crossroads 2

داده های جمع آوری شده از Crypto Commpare بیانگر حاکمیت BTC با در اختیار داشتن قریب ۴۰ درصد از مبادلات امروز بیت کوین کش است. در ادامه، سهام باقیِ مبادلات به ترتیب از آن USDT با ۲۹ درصد، USD با ۱۷ درصد، KRW با ۶.۳ درصد و در نهایت ین ژاپن (JPY) با ۱.۸ درصد بود. افزوده شدن JPY به پنج جفت مبادلاتی برتر بسیار جالب توجه است مضاف بر اینکه ۱.۵۹ درصد باقی مانده از مبادلات متعلق به جفت اتریوم با BCH است.

نشانگر های تکنیکال BCH/USD

نگاهی به نمودار های Bitfinex نشانگر دست کشیدن گاو ها از تلاش برای بیت کوین کش هستند. SMA200 بالای SAM100 کوتاه مدت قرار داشته اما فاصله بین آن ها نسبت به نمودار ۴ ساعته جفت BTC/USD کمتر است. با این وجود، این تحلیل بازار نشان دهنده نزول به کمترین مقاومت، در صورت تخریب روند های صعودی طی امروز می باشد. در زمان نگارش MACd در منطقه پر فراز و نشیب میانی بوده و ادامه حرکت آن در هر دو مسیر سقوط و صعود محتمل است.

سطوح RSI برای قیمت بیت کوین کش روی عدد ۳۱.۷ و مشابه نمودار جفت BTC/USD است و به همین ترتیب نوسان سنج نمودار ۴ ساعته BCH/USD شرایط فروش افراطی را نشان می دهد. گاو های بیت کوین کش برای صعود نیازمند عبور از محدوده ۶۸۵ دلار هستند تا بتوانند بستری برای آسایش داشته باشند که همچنان در کوتاه مدت قابل دستیابی است. اما در مسیر نزولی، خرس های BCH موانعی سنگین بین نقطه قوت کنونی و ۶۲۰ دلار داشته و در محدوده ۵۹۰ دلار با دیواره های عظیم خرید برخورد خواهند نمود.

btc and other crypto at crossroads 1

تحلیل بازار های برتر کریپتو برای امروز

مقام دوم سرمایه بازار در جدول کریپتو متعلق به اتریوم است که طی ۲۴ ساعت گذشته ۵.۳ درصد افت داشته است. بازار ETH در قیاس با هفته گذشته نیز ۱۳ درصد نزول نموده و در حال حاضر هر توکن این رمزارز حدود ۴۱۲ دلار (در زمان نگارش) ارزش دارد.
تحلیل بازار توکن XRP شرکت ریپل نیز بیانگر افت ۵.۲ درصدی امروز و ۱۳ درصدی هفت روز گذشته است که هم اکنون هر واحد از آن ۴۳ سنت مبادله می شود.

در آخر هم نوبت به صاحب حواشی چند وقت اخیر، EOS می رسد که همچنان مالک سفت و سخت مقام پنجم جدول با وجود افت ۵.۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. نمودار های EOS نزولی حدود ۱۷ درصد در مقیاس هفت روزه را نشان داده و ارزش هر واحد از آن ۷.۳۸ دلار رقم خورده است.

بیشتر بخوانید: روش های مختلف نقد کردن رمزارز ها در ایران به همراه بررسی مزایا و معایب هر کدام

btc and other crypto at crossroads 3

رأی آخر تحلیل بازار: بازار کریپتو سر دوراهی سقوط و صعود

از تحلیل بازار امروز چنین نتیجه می گیریم که شک و تردید از اینکه آیا از این بازار خرسی می توان سریع بازگشت یا خیر، همواره پابرجاست. سه کف قیمتی در نمودار زده ثبت شده است و اکنون قیمت بیشتر کریپتو ها بالای نقاط کلیدی نمودار خود قرار دارند. مردم هنوز به سان صندلی بازی، وسط هماهنگ سازی خود با بازار، در جستجوی موج صعودی یا نزولی بعدی به سر می برند.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=22388
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x