ایستگاه خبر

مسدود کردن حساب های EOS : رفتار متمرکز در یک بلاکچین که ادعا می کند غیر متمرکز است

تولید کنندگان بلاک و گره های شبکه EOS در اتفاقی شایان توجه تصمیم گرفتند هفت حساب کاربری مشکوک به سرقت EOS را مسدود یا اصطلاحا freeze نمایند.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، در ۱۷ ژوئن سال ۲۰۱۸، ۲۱ تولید کننده بلاک و گره هایی که بلاکچین EOS را اجرا می کنند در اتفاقی شایان توجه تصمیم گرفتند هفت حساب کاربری را مسدود یا freeze نمایند. ادعا می شود این حساب های کاربری از اعضای جامعه EOS سرقت شده است. بر اساس گزارشات، همه ۲۱ تولید کننده بلاک به اتفاق آرا تصمیم گرفتند تا دارایی های در معرض خطر را freeze کنند اما این تصمیم با اختلاف نظر هایی در جامعه EOS و تغییر نظرات برخی از تولید کنندگان بلاک واقع در نیویورک همراه بود.

بیشتر بخوانید: EOS ،TEZOS و CARDANO غول های خفته و رقیبان احتمالی اتریوم

eos decentralization questioned as block producers freeze accounts
EOS-decentralization-questioned-as-block-producers-freeze-accounts

تولید کنندگان بلاک به اتفاق آرا حساب های کاربری را مسدود  کردند

تصمیم تولید کنندگان بلاک EOS مبنی بر مسدود کردن حساب های کاربری، سؤالات زیادی در مورد عمومی بودن بلاکچینی با گره های متمرکز در اذهان ایجاد کرد. آیا EOS با گره های متمرکز و با امکان مسدود سازی، واقعاً می تواند به عنوان یک بلاکچین غیر قابل گزند در نظر گرفته شود؟

در ۱۷ ژوئن، ۲۱ تولید کننده بلاک EOS به اتفاق آرا برای freeze کردن چندین حساب کاربری بر روی این بلاکچین اقدام کردند که ادعا هایی مبنی بر سرقتی بودن آنها وجود داشت. بر اساس اعلام اعضای تولید کنندگان بلاک و EOS۹۱۱ (سیستمی که در معرض خطر قرار گرفتن کلید های EOS را نمایان می کند)، بازیگران مخرب با استفاده از حملات فیشینگ و دیگر اشکال مهندسی اجتماعی می توانند کلید های افراد را به سرقت ببرند. هفت حساب کاربری مسدود شدند ولی به نظر می رسد شکایات بیشتری در مورد در معرض خطر قرار گرفتن کلید ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین غیر متمرکز نیست؟ شرحی بر مشکلات تمرکز زدایی از رمزارز ها

بی میلی EOS نیویورک برای مسدود کردن حساب های کاربری

با وجود اینکه تمامی ۲۱ تولید کننده بلاک به اتفاق آرا برای freeze حساب های کاربری اقدام کردند، EOS نیویورک اعلام کرده است علی رغم اینکه به تصویب یک فهرست سیاه حساب های کاربری رأی مثبت داده است در این سازمان تردید هایی در مورد این رأی وجود دارد.

تولید کننده بلاک مستقر در نیویورک اعلام کرد:

“EOS نیویورک تصمیم گرفت تا این freeze را تصویب نماید چرا که باور داریم ما روح نظام حاکمیتی را دنبال کردیم که به عنوان یک جامعه به دنبال ساخت آن هستیم؛ هر چند که چنین حاکمیتی به صورت رسمی وجود ندارد. EOS یک پلتفرم به منظور راه اندازی راه حل هایی است که از زندگی، آزادی و اموال محافظت می کند و این چیزی است که ما اعتقاد داشتیم که از طریق این اقدام اضطراری انجام دادیم.”

تلاش EOS نیویورک برای رفع مسدود سازی حساب ها

EOS نیویورک تأکید کرد: در حال حاضر، هیچ جدول زمانی برای تعیین زمان لغو یا تعیین ضمانت اجرایی برای حساب های کاربری freeze شده توسط ECAF وجود ندارد. وجود حساب های کاربری مسدود شده ی خارج از فرآیند های رسمی و فاقد هر گونه جدول زمانی یا گام های بعدی رسیدگی، نمی تواند مناسب باشد. ما از ECAF درخواست می کنیم که تا تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۱۸ نسبت به صدور حکم رسمی در مورد پرونده اقدام نماید. اگر تا آن زمان حکمی صادر نشود، EOS نیویورک به لغو مسدودیت اقدام خواهد کرد. شایان ذکر است که freeze حساب های کاربری بدون توافق همه ۲۱ تولید کننده بلاک امکان پذیر نخواهد بود.

با این وجود، EOS نیویورک اظهار داشت اگر چنین اتفاقاتی ادامه دار باشد ممکن است از بستن حساب های کاربری حمایت نکنند مگر اینکه وضعیت شبکه در حالت بحرانی قرار داشته و به راه حل ایجاد لیست سیاه نیاز باشد. و در ادامه بیان شد:

“ما هر روز با این مشکلات مواجه هستیم و از ابزار های مناسب برای رسیدگی مناسب به آنها بی بهره ایم.”

تلاش EOS نیویورک برای حذف freeze
EOS New York Shows Reluctance

بیشتر بخوانید: شش روش سرمایه گذاری جایگزین به جای تجمیع سرمایه در قالب ICO چیست؟

دیگر زنجیر های شناخته شده با توانایی بستن حساب های کاربری

تصمیم اتخاذ شده در میان شرکت کنندگان این بلاکچین بحث برانگیز بود و جامعه مربوط به ارز رمزنگاری شده به طور کلی می گویند که حداقل این موضوع یکبار دیگر به بحث در مورد زنجیر های متمرکز و غیر قابل تغییر دامن زده است. بسیاری از مردم در مورد غیر متمرکز بودن بلاکچینی با گره های متمرکز و توانایی freeze حساب های کاربری شکاک هستند. در گذشته، ریپل (XRP) نیز به عنوان سومین بزرگ ترین شبکه ارز رمزنگاری شده، چندین بار به اجرای روند انجماد حساب های کاربری متهم شده است.

مشکلات بی پایان بلاکچین EOS
Other Well-Known Chains with the Ability to Freeze Accounts

مشکلات بی پایان بلاکچین EOS

لیست سیاه EOS به فاصله بسیار کوتاهی از راه اندازی رسمی این شبکه ایجاد شده است؛ چرا که این شبکه همین هفته گذشته با رأی ۲۱ تولید کننده بلاک برای شروع زنجیره، راه اندازی گردید ولی بلافاصله بعد از راه اندازی با مسائل متعددی در زمینه تولید بلاک روبرو شد. زنجیر و مفهوم این بلاکچین از زمان معرفی پروتکل آن توسط Dan Larimer (ایجاد کننده Bitshares و Steemit) با انتظارات و توقعات زیادی همراه بوده است و همین امر نیز باعث شده است تا جایگاه پنجمین ارز رمزنگاری شده ارزشمند بازار را به دست آورد.

بیشتر بخوانید: معاوضه توکن های EOS:توکن های ERC20 خود را قبل از freeze دائمی ثبت کنید

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

https://coiniran.com/?p=22154
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x