آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

سر و صدا و جنجال های توییتر و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین (Bitcoin)

تحقیق اخیر نشان داده رهبران فکری توئیتر با فعالیت بیشتر تاثیر مثبتی بر قیمت بیت کوین نداشته و عمده تاثیرات قیمتی از جمعیت خاموش شبکه های اجتماعی آمده است

هر چه هیاهو بیشتر، تاثیر گذاری کمتر! به نظر می رسد تحقیقات پژوهشگر انستیتوی تکنولوژی Stevens نیوجرسی-مقر، Feng Mai که پس از انجام مطالعاتی برای بررسی تاثیر شبکه های اجتماعی بر قیمت بیت کوین صورت گرفته، به این نتیجه رسیده باشد.

twitter silence affects btc price better
Source

تحقیقات می گوید: قیمت بیت کوین بیشتر به “سکوت اکثریت” بستگی دارد تا هیاهوی “رهبران عقیدتی”

به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری CCN، به استناد تحقیقات Mai، تاثیر کامنت ها و توئیت های کاربرانی که بسیار فعال خوانده می شوند، بر قیمت بیت کوین بسیار ناچیز یافت شده اند. با این وجود، تاثیر کاربران کمتر فعال شبکه های اجتماعی، بر قیمت بیت کوین بیشتر دیده شده که گاهی پس از پست کردن کامنتی که مثبت تلقی شود تا ۱۰ برابر موجب افزایش قیمت بیت کوین می گردد.

با خواندن بخشی از خلاصه این مقاله پژوهشی این نتیجه حاصل شد که:

“جالب توجه تر اینکه، تاثیر شبکه های اجتماعی بر قیمت بیت کوین در درجه اول از جانب اکثریت خاموش کاربران صورت گرفته است؛ ۹۵ درصد از کاربرانی که فعالیت کمتر داشته اند و مشارکت آن ها در کمتر از ۴۰ درصد از پیام ها بوده است.”

بیشتر بخوانید:

روش های کسب درآمد اینترنتی از بیت کوین و رمزارز ها (کریپتوکارنسی)

twitter silence affects btc price better
Source

تعریف نکردن دستور کار اعتماد سازی به همراه دارد

از نظر Mai، این نتیجه متناسب با این واقعیت است که اکثریت خاموش، به واسطه عدم پیروی از دستور کاری مشخص، از دید کاربران شبکه های اجتماعی قابل اعتماد تر دیده می شوند.

برای انجام این تحقیق، این پژوهشگر انستیتوی تکنولوژی Stevens، که در عین حال پروفسور مدرسه کسب و کار Stevens نیز هست، ۳۴۴ هزار پست فروم های Bitcointalk و ۳.۴ میلیون توئیت را تحلیل نموده است. Mai با تیمی گردآوری شده از مدرسه کسب و کار Ivey، کالج Dickinson و دانشگاه Cincinnati، در تحلیل پست هایی که در بازه ای ۲۴ ماهه گردش داشته اند مشارکت نموده است. این توئیت ها طی مدت ۲ ماه انتخاب شده بودند.

بیشتر بخوانید:

تجربیات نامطلوب کاربران بدلیل سانسور مباحث رمز ارز در شبکه Reddit

اگر چه نتیجه دریافتی چندان جامع نیست، اما تحقیقی دیگر که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت به این حقیقت اشاره داشت که اکثریت خاموش تاثیر بیشتری نسبت به خنیای نافذان شبکه های اجتماعی دارند.

سخن اکثریت خاموش

مقاله ای تحقیقاتی تحت عنوان “از بیت کوین تا بزرگ کوین (Big Coin): تاثیر شبکه های اجتماعی بر عملکرد بیت کوین”، نگاشته شده توسط پژوهشگر انستیتوی تکنولوژی Stevens این طور نتیجه گرفته است:

“برای بهره گیری از تاثیرات اجتماعی بر قیمت بیت کوین یا بازار آن، سرمایه گذاران می باید برای دریافت اطلاعات بازار با راندمان بالاتر، به شکل فعال نافذ ترین افراد در شبکه های اجتماعی را دنبال نمایند. با این حال، پتانسیل اکثریت خاموش نباید نادیده گرفته شود، چنان که ما به تصویر کشیدیم، تمایلات این اکثریت اهم معیار ها در پیش بینی حرکت های آتی قیمت بیت کوین را تشکیل می دهند.”

بیشتر بدانید:

ALIS ، رسانه ای اجتماعی و نوین در قالب یک پلتفرم بر پایه بلاکچین

همچنین، در حال حاضر این مقاله اشاره می نماید پست های فروم ها و توئیت ها، تاثیراتی متفاوت بر قیمت بیت کوین دارند. تاثیر توئیت ها معمولا پس از ۱ ساعت دیده شده در حالی که پست های فروم ها گاه می تواند تا ۱ روز پس از انتشار واکنش بازار را همراه داشته اند.

این نتیجه با این حقیقت شرح داده می شود که سرمایه گذاران به دلیل اطمینان به واکنش فوری بازار، به توئیت ها واکنشی در سطح یک روزه (Intraday Level) نشان می دهند. اما در مورد پست های فروم ها، نتایج حاصل شده از مباحثات، واکنش های چشمگیر تری از بازار در سطح روزانه داشته اند.

بیشتر بخوانید:

پیش بینی بازار: خوش بینی تحلیل گران به بازگشت زودهنگام بیت کوین

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & Image

https://coiniran.com/?p=22368
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x