تحلیل آنچین ارزهای دیجیتال

تحلیل بازار رمزارزها: ۲۰ آذر ۹۹

این گزارش در رابطه با روند کنونی بازار بیت‌کوین و سایر رمز ارزهاست. سعی شده است در رابطه با برخی از الگوها و شاخص‌های مهم مشاهده شده در نمودار بیت‌کوین و سایر رمز ارزها نکاتی مطرح شود. امیدواریم مطالعه این گزارش تحلیل بازار به شما کمک کند تصمیم بهتری برای دارایی‌های رمز ارزی خود بگیرید.

در حال مشاهده چه چیزی در بازار هستیم؟

بازار آسیا

بازار رمز ارزها در حال صبر کردن است که ببیند آیا بیت‌کوین BTC می‌تواند خود را در محدوده اوج ۲۰ هزار دلار را حفظ کند یا خیر! اکنون میزان سرمایه روی رمز ارزهای مختلف متعادل شده است اگرچه بیت‌کوین و اتر ETH بیشترین مقدار جذب سرمایه را در هفته‌های اخیر داشته‌اند.

بازار اروپا

در حجم مبادلات در روز سه شنبه شاهد یک سقوط ناامیدکننده هستیم، با این حال هیچ رفتار معناداری برای خریداران و فروشندگان بیت‌کوین مشاهده نمی‌شود.

بازار آمریکا

روز دوشنبه هیچ اتفاق مهمی در بازار آمریکا رخ نداد. درست مثل سه شنبه که در این مدت بیت‌کوین حجم اصلی مبادلات در این منطقه را به خود اختصاص داده بود. مثل روزهای گذشته حجم مبادلات آلتکوین‌ها نیز پیشرفت خاصی را نشان نمی‌دهد.

برنده‌های بزرگ

در بیست و چهار ساعت گذشته با توجه به کاهش قیمت رمز ارزهای مطرح بهترین عملکرد مختص به پروژه Revain و توکن آن REV با تنها ۰.۲ درصد کاهش و پروژه LEO  با ۰.۷ درصد کاهش قیمت بوده است.این دو رمز ارز بهترین عملکرد را در بازار داشته اند.

بازنده بزرگ

در همین زمان توکن اختصاصی پلتفرم Aave یعنی AAVE حدود ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است. با این حال نمودار هفتگی این رمزارز ۱۱ درصد افزایش قیمت را نسبت به هفته گذشته نشان می‌دهد. در یک سال گذشته  AAVE شصت درصد رشد قیمتی را تجربه کرده است. عملکرد AAVE در این هفته سناریوی روند صعودی را تایید می‌کند و نوید شکست بالاترین قیمت تجربه شده برای این رمز ارز را می‌دهد. البته باید در نظر داشت که تردید AAVE برای حفظ مقاومت ۹۵ دلاری در صبح امروز می‌تواند تحلیل قبلی را بی اعتبار کند. سرمایه‌گذاران باید بیش از پیش روند قیمتی AAVE را دنبال کنند تا مطمئن شوند آیا این رمز ارز می‌خواهد اوج قبلی خود را بشکند یا خیر.

بعد از AAVE رمز ارز VET و XLM نیز به ترتیب با ۱۱.۸ و ۱۰.۲ درصد کاهش قیمتی بدترین عملکرد را در ۲۴ ساعت گذشته از خود به جای گذاشته‌اند.

شکل زیر همبستگی بین طلا و بیت‌کوین را درسه ماه گذشته نشان می‌دهد.

تحلیل بازار بیت کوین و رمزارزها

همان طور که مشاهده می‌کنید، شاخص همبستگی متحرک ۹۰ روزه بین بیت‌کوین و طلا یک چرخش قوی را نشان می‌دهد.یک همبستگی منفی در ماه گذشته و رسیدن به پایین ترین رکورد ۱۸ ماه گذشته در منفی ۰.۷ نکته ای است که ذکر آن می‌تواند حائز اهمیت باشد.

دست به قلم شوید

به نظر می‌رسد بیت‌کوین توانسته از حمایت الگوی کنج wedge قدیمی خود خارج شود، الگوی megaphone، که از ۸ اکتبر درگیر آن بود. الگوهای قدیمی تمایلات صعودی را نشان می‌دهند به شرطی‌که بیت‌کوین در ساعات و روزهای آینده بتواند خود را بالای ۱۹ هزار دلار حفظ کند و به کانال مقاومتی ۲۰ هزار دلار نزدیک شود.

تحلیل بازار

در حالیکه به نظر می‌رسد حمایت wedge شکسته شده باشد و قماربازها بازی را باخته باشند! آیا خرس‌ها خواهند توانست قیمت بیت‌کوین را تا حمایت بعدی ۱۶۵۰۰ دلار پایین بیاورند؟

یک اتفاق بزرگ در راه است!

در نمودار XBTUSD در پایین، BTC انگار می‌خواهد آخرین نوسانات را برای تشکیل یک الگوی پرچم صعودی انجام دهد. اگرچه بیت‌کوین مجبور نیست  لزوما این روند را به بالا بشکند. الگوی پرچم صعودی را ما بیش از یک بار از زمان ورود بیت‌کوین به الگوی پهن نزولی (ascending broadening wedge ) مشاهده کرده‌ایم.

تحلیل بازار

با توجه به اینکه نوک پرچم روز پنجشنبه، ۱۰ دسامبر کامل می‌شود باید اشاره کنیم که در پایان بیت‌کوین می‌تواند در هر دو جهت و در هر نقطه ای روندش به بالا یا پایین بشکند. می توانیم بگوییم ۱۸۲۰۰ قیمت مهمی برای بیت‌کوین است. این ارز بارها از این نقطه برای شکستن ۲۰ هزار دلار بلند شده است. می توان انتظار داشت یکی از این دو نقطه به زودی شکسته خواهد شد! یا به بالا و یا به پایین!

آخرین نموداری که شاید برای شما مهم وقابل توجه باشد، نمودار Google Trends با قیمت پنج ارز مهم است که در زیر آن را مشاهده می‌کنید.

تحلیل بازار

رفع مسئولیت:

توجه کنید که اینها نظرات شخصی هستند و پیشنهاد سرمایه‌گذاری محسوب نمی‌شوند. برای سرمایه‌گذاری تحقیقات خود را انجام دهید. پر سود باشید!

https://coiniran.com/?p=42480
دکمه بازگشت به بالا