رمزارزها و توکن‌هاویدیوهای آموزشی

پولکادات چیست (Polkadot)؟ + ویدیو معرفی

پاسخی که توسعه‌دهندگان Polkadot به پرسش پولکادات چیست می‌دهند، این است که «Polkadot یک بلاک چین نسل بعدی است که توانایی مقیاس‌پذیری بالایی دارد.» توسعه‌دهندگان این پروژه معتقدند که جایگزین مناسبی برای اتریوم خواهند بود!

پولکادات چیست؟

پولکادات پروژه‌ای است که با یک ICO بسیار موفق در سال ۲۰۱۷ با شعار «جایگزین مناسب برای اتریوم» کار خود را شروع نمود که با توجه به اینکه بعضی از موسسین این پروژه از نفرات اصلی اتریوم در سال‌های گذشته بودند، این رویکرد دور از ذهن نیست. در واقع پولکادات از جهاتی شباهت زیادی به اتریوم دو دارد، با این تفاوت که در پولکادات از سیستم اجماع Nominated Proof of Stake – NPOS استفاده می‌شود، و با اینکه در شبکه اصلی خود قراردادهای هوشمند را پشتیبانی نمی‌کند، اما بلاکچین‌های موازی در این شبکه میتوان ایجاد نمود (Parachains) که قراردادهای هوشمند را پشتیبانی ‌کنند.

پولکادات شبکه‌ای است که می‌تواند چندین زنجیره را به‌طور همزمان ایجاد نماید و حتی به وسیله ایجاد پل، با شبکه‌های دیگر نیز ارتباط برقرار کرده، و از داده‌های آن‌ها استفاده نماید. هدف از این کار رفع مشکل مقیاس‌پذیری و همچنین ایجاد بستری مناسب برای اتصال تمامی بلاک چین‌هاست.

از موارد حائز اهمیت در این پروژه می‌توان به قابلیت ایجاد بلاک چین شخصی‌سازی‌شده برای اهداف خاص اشاره نمود که طیف گسترده‌ای از موارد استفاده در دنیای واقعی را امکان‌پذیر می‌کند. از موارد دیگری که پولکادات روی آن تاکید بسیار دارد، بحث حاکمیت این پروژه است که طراحان Polkadot معتقدند رویکرد بسیار متفاوتی دراین زمینه دارند و قدرت را از شرکت‌های بزرگ و ماینرها به کاربران انتقال داده‌اند. همچنین سیستم به‌روزرسانی پولکادات به نوعی تعریف شده است که در این پروژه انشعاب بر سر اختلاف صورت نخواهد گرفت.

توجه داشته باشید که این ویدئو صرفا برای آشنایی فاندامنتال شما با پروژه پولکادات ساخته شده است و دلیلی برای تایید و یا عدم تایید این پروژه به منظور سرمایه‌گذاری نیست.

ویدیوی معرفی Polkadot و توضیح مفصل اینکه پولکادات چیست را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

 

https://coiniran.com/?p=43153
دکمه بازگشت به بالا