ترید روزانه
حمید طوسی نژاد | 2019.02.05

بررسی اصول مقدماتی در ترید روزانه

ترید روزانه به خرید و فروش کالا و سایر خدمات اقتصادی که در طول یک روز صورت می گیرد، اطلاق می شود. ترید روزانه ممکن است به صورت پیوسته یا حتی در چند مرحله (در بازه زمانی یک روزه) انجام شود. سود بردن از تغییرات جزیی قیمت، موضوعی ست که مورد علاقه بسیاری از افراد است اما این مسئله می تواند تبدیل به بازی خطرناکی برای افراد تازه کار شود. مسئله دیگری که باید بدان پرداخته شود این است که انتخاب هر بروکری برای انجام ترید روزانه انتخاب مناسبی به حساب نمی آید. در این مطلب با هم نگاهی اجمالی به اصول مقدماتی در ترید روزانه خواهیم داشت. با کوین ایران همراه باشید.

بررسی اصول مقدماتی در مورد ترید روزانه

1) قدرت در داشتن اطلاعات است

برای انجام صحیح ترید روزانه، داشتن اطلاعات اولیه ترید الزامی ست. علاوه بر آن، داشتن چشم انداز اقتصادی و تعیین میزان بهره وری، از موارد مهم دیگر در بخش اطلاعات است. لیستی از سهام مورد نظر خود تهیه کرده و اخبار و اطلاعات مربوط به کمپانی های مورد نظر تهیه نمایید. پیگیری اخبار عمومی مربوط به بازار و اطلاعات به روز در مورد سهام خریداری شده را در دستور کار خود قرار داده و به صورت روزانه دنبال کنید.

مبادلات روزانه

2) میزان مبادلات خود را تعیین کنید

قبل از شروع، میزان سرمایه و ریسک خود را تعیین کنید. بسیاری از تریدر های موفق 1 یا 2 درصد از کل دارایی خود را در یک ترید مبادله می کنند. به عنوان مثال فرض کنید 4000 دلار در حساب خود دارید. اگر قدرت ریسک خود را 0.5% در نظر بگیرید، به این معناست که در هر ترید 20 دلار برای مبادله خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: ربات های معامله گر یا به اصطلاح “تریدر” به چه صورتی عمل می کنند؟

3) زمان کافی را برای مبادلات خود در نظر بگیرید

برای انجام ترید روزانه، باید به اندازه کافی وقت بگذارید. در حقیقت بیشتر طول روز را باید به مبادلات روزانه خود اختصاص دهید. اگر زمان محدودی را برای انجام مبادلات روزانه در اختیار دارید، بهتر است از انتخاب این روش ترید صرف نظر کنید. مبادلات روزانه نیازمند پیگیری مارکت به طور مستمر و اقدام در نقطه مناسب است. بنابراین ممکن است تعداد مبادلات در یک روز افزایش یابد. اقدام به موقع، از نکات کلیدی در ترید روزانه به شمار می رود.

4) با قدم های کوتاه آغاز کنید

اگر در آغاز راه هستید، بر انجام صحیح مبادلات 1 یا 2 قلم (از مجموع اقلام مبادلاتی) در طول یک روز تمرکز کنید. با انتخاب تعداد محدودی از اقلام، فرصت کافی برای بررسی و اقدام در لحظه مناسب را در اختیار خواهید داشت. اگر شما جزو آن دسته از کاربرانی هستید که اقلام بلاک چینی را خرید و فروش می کنید، خوشبختانه امکان مبادلات اقلام را در ابعاد بسیار کوچک خواهید داشت. به عنوان مثال، هر کاربری می تواند 1 هزارم بیت کوین را از اغلب اکسچنج ها خریداری کند. حتی در موارد زیادی حداقل میزان مبادلات، به یک ده هزارم بیت کوین (هزار ساتوشی) نیز می رسد.

ترید روزانه

5) زمان معینی را برای پایان مبادلات روزانه در نظر بگیرید

یکی از تفاوت های استاک مارکت با مارکت های بلاک چینی در این است که مارکت بلاک چین یک بازار مستمر و 24 ساعته است. بنابراین اگر یک تریدر مارکت بلاک چین هستید و قصد انجام ترید روزانه را دارید، حتما مبادلات خود را در پایان روز و ساعت معینی که برای توقف مبادلات در نظر گرفته اید، ببندید. این مورد برای تریدرهای مبادلات اقلام بلاک چینی بسیار حائز اهمیت است، زیرا این مبادلات دارای نوسانات بسیار زیادی ست که دامنه تغییرات می تواند فراتر از پیش بینی کاربران باشد.

بیشتر بخوانید: کسب سود از طریق واکنش به مبادلات به صورت لحظه ای با اسکالپینگ

6) برای تعیین میزان سود واقع بین باشید

یک استراتژی مناسب، لزوما به معنای سود همیشگی نیست. اغلب تریدر ها در 50 تا 60 درصد از موارد پیروز میدان هستند. نکته اصلی، در میزان سود و زیان است. یک استراتژی خوب، می تواند حجم کمتری از ضرر و حجم بیشتری از سود را به خود اختصاص دهد.

7) احساسات و هیجان خود را کنترل کرده و به استراتژی خود پایبند باشید

نوسانات قیمت در مارکت همواره برنده و بازنده های زیادی را در بر خواهد داشت. به عنوان فردی که شیوه ترید روزانه را انتخاب کرده، احساسات خود را کنترل کنید و به روشی که برای تعیین مبادلات خود برگزیده اید؛ اتکا کنید. این شعار را به خاطر بسپارید: «مبادلات خود را برنامه ریزی کنید و طبق برنامه های خود، مبادله کنید».

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source