ایستگاه خبر

راه‌اندازی بلاکچین معاملات کسب‌و‌کار Ant تا زمان عرضه عمومی اولیه 35 میلیارد دلاری

راه‌اندازی بلاکچین معاملات کسب‌و‌کار Ant تا زمان عرضه عمومی اولیه 35 میلیارد دلاری

به نقل از Coindesk، گروه بلاکچین Ant به زودی یک بستر بلاکچین معاملات بین مرزی به نام Trusple راه‌اندازی می‌کند که می‌تواند بزرگترین شناورسازی سهام بورس در تمام تاریخ باشد. قرار است که این بستر، فناوری‌‌های بلاکچین و اینترنت اشیا را به کار گیرد تا تجارت بین مرزی آسان شود.

شرکت Ant، در روز جمعه گفت که با پلت فرم تجاری جدید خود، Trusple، فروش محصولات به مشتریان خارج از کشور برای شرکتهای کوچک و متوسط (SME) تسهیل می‌گردد.

بستر Trusple که بر اساس بلاکچین AntChain ساخته شده است، جنبه‌های اصلی فرآیند پرداخت را از جمله قرار دادن سفارشات و تعهدات مالیاتی، به صورت خودکار انجام می‌دهد. این بستر از هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و محاسبات امن بهره می‌گیرد.

به گفته این شرکت، این امر معاملات مرزی را برای موجودیت‌ها و شرکت‌هایی که در غیر این صورت باید با سیستم های حقوقی و نهادی دست و پنجه نرم می‌کردند، عملی می سازد. شرکت Ant برای کمک به بهینه سازی فرآیند‌ها با Standard Chartered ، Deutsche Bank و BNP Paribas همکاری کرده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که شرکت Ant همچنان به جلب توجه سرمایه‌گذاران برای عرضه عمومی اولیه دوتایی خود (IPO) در ماه آینده در هنگ کنگ و بازار STAR متمرکز بر فناوری چین، ادامه می‌دهد. اگر بستر Trusple به این هدف دست پیدا کند و خدمات فرآیند پرداخت و زنجیره تأمین تجارت جهانی بین شرکت‌های خرد و متوسط را بهینه کند، صرفه‌های بسیاری در هزینه‌های مالی و تجاری به ارمغان می‌آورد.

این شرکت، که به نوعی همتای گروه تجاری Alibaba است، به دنبال جمع آوری 35 میلیارد دلار سرمایه است. با این رقم از رکورد تأمین سرمایه 29.4 میلیارد دلاری آرامکو عربستان در دسامبر سال گذشته عبور می‌کند.

بیشتر بخوانیم: مفهوم حقوق مالکیت و کاربرد بلاک چین در آن

ساعت : 7:00 تاریخ انتشار : 25-09-2020
راه‌اندازی شبکه آزمایشی محدود لایه دو توسط استارت‌آپ مقیاس‌پذیری اتریوم، Optimism

راه‌اندازی شبکه آزمایشی محدود لایه دو توسط استارت‌آپ مقیاس‌پذیری اتریوم، Optimism

به گزارش خبرگزاری Theblockcrypto، شرکت Optimism که راه‌حل مقیاس پذیری اتریوم را با استفاده ابزار لایه دوم خود ارائه می‌کند، شبکه آزمایشی محدود را راه‌اندازی کرده است.

این شرکت اعلام کرده است که یک فرآیند تدریجی را برای معرفی محصول خود برگزیده است که در آن با یک گروه از برنامه‌های غیرمتمرکز به صورت یک به یک ادغام خواهد شد تا اشکالات فنی را جدا کند.

اولین برنامه غیرمتمرکزی که با شبکه آزمایشی محدود Optimism ادغام می‌شود، صرافی دارایی مصنوعی Synthetix خواهد بود. این صرافی برای کاربران خود 200 هزار توکن را در نظر گرفته تا برای آن‌ها انگیزه‌ای برای استفاده از شبکه Optimism ایجاد نماید. توکن SNX در حال حاضر ارزشی معادل 4.65 دلار دارد و این پاداش در مجموع 930 هزار دلار است.

پروژه‌های دیگر برای تست شبکه Optimism، صرافی غیرمتمرکز یونی‌سوآپ و اوراکل قیمت غیرمتمرکز Chainlink هستند.

مراحل شبکه اصلی Optimism

راه‌اندازی این شبکه آزمایشی 4 مرحله دارد که این راه‌حل را به شبکه اصلی می‌رساند. در فاز A، هیچ سپرده و برداشتی ممکن نیست. شبکه تنها اجازه می‌دهد که توکن‌ها را به Goerli لایه دو فرستاد و کاربران می‌توانند توکن‌های sUSD (کوین پایدار Synthetix) را صادر کنند، بسوزانند و پاداش‌های استیک کردن خود را دریافت کنند.

در فاز B،‌ سپرده‌گذاری ممکن می‌شود. کاربران قادر خواهند بود توکن‌های SNX استیک شده را با انجام سپرده گذاری افزایش دهند.

در فاز سوم، قرارداد های ماشین مجازی (Optimism (OVM ارتقا می‌یابند تا قابلیت تأیید را اضافه کنند. در نهایت در فاز چهارم، برداشت وجه ممکن می‌شود و اعضا عملیات برداشت را انجام می‌دهند تا پاداش‌های شبکه آزمایشی را در شبکه اصلی دریافت کنند.

شرکت Optimism هنوز برنامه زمانی خود را برای این مراحل منتشر نکرده است. این شرکت که در ابتدا گروه غیرانتفاعی Plasma نام داشت، نشان تجاری خود را تغییر داد تا کاملا بر روی راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری اتریوم متمرکز شود. این شرکت توسط دو شرکت Paradaigm و CoLab Ventures مورد پشتیبانی قرار گرفته و تاکنون توانسته است 3.5 میلیون دلار سرمایه را جذب کند.

بیشتر بخوانیم: آشنایی با اتریوم و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده اتریوم

ساعت : 6:00 تاریخ انتشار : 25-09-2020
عبور کوین‌های پایدار از مرز 20 میلیارد دلار، رشد 300 درصدی از ابتدای سال

عبور کوین‌های پایدار از مرز 20 میلیارد دلار، رشد 300 درصدی از ابتدای سال

به نقل از Coindesk، ارزش کل کوین‌های پایدار در حال حاضر از 20 میلیارد دلار بیشتر شده است. این واقعیت، تقاضای فزاینده سرمایه‌گذاران را برای پوشش ریسک خود در هر دوی بازار‌های سنتی و رمزارز در بحبوحه‌ی پاندمی کرونا نشان می‌دهد.

داده‌های Coin Metrics نشان می‌دهد که بعد از گذشت 4 ماه ارزش کل کوین‌های پایدار از 10 میلیارد دلار در ماه می به 20 میلیارد دلار رسیده است. کوین‌های پایدار توکن‌‌های دیجیتالی هستند که ارزش آن‌ها به ارز‌های رایج مثل دلار آمریکا متصل است.

جان تودارو، مدیر پژوهش‌های نهادی در شرکت تحلیل رمزارز TradeBlock،باور دارد که روند نزولی قیمت ارز‌های دیجیتال غیر از کوین پایدار، عامل اصلی رشد اخیر کوین‌‌های پایدار است. چون بسیاری از صرافی‌ها جفت‌های ارزی را ارائه نمی‌دهند، کوین‌های پایدار تنها گزینه موجود در مقابل معامله‌گران برای کاهش ریسک در مواقع نوسان است.

بیشتر سرمایه‌گذاران و معامله‌گران کوین‌‌های پایدار را به عنوان یک قدم واسطه پیش از قرار دادن پول در رمزارزها‌‌ی پرریسک‌تر در نظر می‌گیرند. پس از خرید کوین پایدار با دلار یا هر ارز دولتی دیگر، می‌توانند آن‌ها را به صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز برده و با رمزارز‌ها و توکن‌ها مبادله کنند.

داده‌‌های مرکز تحلیل داده Glassnode، نشان می‌دهد که تراز صرافی‌ها برای تتر، محبوب‌ترین کوین پایدار به لحاظ ارزش بازاری، در ماه آوریل به بیشترین مقدار خود رسید. عرضه‌ی بیشتر کوین‌‌های پایدار موجب افزیش نقدینگی در معاملات و تراکنش‌های هفته گذشته شده است.

افزایش در تقاضای کوین پایدار همچنین می‌تواند به دلیل علاقه روزافزون به بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) باشد. کوین‌های پایدار برای دریافت بازده بالا از بستر‌های مختلف مالی غیرمتمرکز مثل Uniswap، Curve، yEarn و Aave به کار می‌روند.

بیشتر بخوانیم: شورت توکن (Short Token) و لانگ توکن (Long Token) چیست؟

ساعت : 5:00 تاریخ انتشار : 25-09-2020
راه‌اندازی توکن و پاداش استیکینگ توسط پروژه کیروبو، خدمات برگشت تراکنش بیتکوین

راه‌اندازی توکن و پاداش استیکینگ توسط پروژه کیروبو، خدمات برگشت تراکنش بیتکوین

هفته گذشته، توکن پروژه کیروبو (KIRO)، راه‌اندازی موفقی را تجربه کرد. به گزارش مجله خبری Decrypt، حالا این پروژه، ویژگی استیکینگ را معرفی کرده که به نوعی «ضد نهنگ» است.

استارت‌آپ کیروبو ابتدای امسال با معرفی یک سرویس پیشگامانه برای بازگرداندن تراکنش‌های بیتکوین غوغا کرد. از آن زمان به بعد نسخه بتا و توکن KIRO را با موفقیت راه‌اندازی کردند و حالا قابلیت استیکینگ را برای توکن خود افزوده‌اند.

تراکنش‌های بیتکوین بازگشت‌پذیر عامل اصلی شهرت این استارت‌آپ است. کاربران با درخواست کردن یک کلمه عبور از دریافت‌کننده، می‌توانند تراکنش بیتکوین را لغو کنند. کاربران حالا می‌توانند با توکن جدید به این خدمات با نرخ ارزانتری دسترسی داشته و هم‌چنین آن استیک کنند تا از شبکه پشتیبانی شود.

از زمان راه‌اندازی این شرکت در ماه آوریل، تیم این پروژه مشاهده کرده‌‌اند که مقادیر انتقال یافته به طور متوسط 7.2 برابر بزرگ‌تر از مفدار متوسط انتقال یافته در یک تراکنش استاندارد بیتکوین است. در این مدت در بیش از 4 درصد تراکنش‌ها، تابع انتقال قابل بازیابی به کار رفته و وجوه با موفقیت بازگردانده شدند.

حجم معامله توکن KIRO در 24 ساعت مرز 580 هزار دلار را رد کرد و قیمت آن پس از 4 برابر شدن نصف شد و حالا 2 برابر قیمت راه‌اندازی است.

مشارکت نقدینگی برای توکن KIRO

کیروبو با هدف کاهش هزینه تراکنش و افزایش دسترسی‌پذیری بستر، در حال حاضر تمرکز خود را به استیکینگ نقدینگی معطوف کرده است. این ویژگی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا با مشارکت در نقدینگی KIRO بتوانند پاداش اضافی کسب کنند.

برنامه استیکینگ در این بستر به نوعی «ضد وال» است؛ یعنی یک محدودیت اولیه دارد مبنی بر هفت اتریوم برای هر کیف پول. محدود کردن با این روش تمام تلاش‌ها را برای تأثیرگذاری بر قیمت توسط تعداد معدودی سهام‌دار، خنثی می‌کند.

چشم‌انداز وسیع‌تر کیروبو از بین بردن موانع استفاده روزمره از رمزارز‌هاست. آن‌ها قصد دارند که به زودی این ویژگی بازگشت ‌پذیری را در سطح رمزارز‌های دیگری پیاده‌سازی کنند و کیف پول‌های بیشتری را اضافه کنند. آن‌ها همچنین برنامه‌‌هایی برای پشتیبان‌گیری بر مبنای بلاکچین و خدمات وراثت دارند.

بیشتر بخوانیم: علت افزایش بازارگردان‌های خودکار (AMMs) چیست؟

ساعت : 11:00 تاریخ انتشار : 25-09-2020
رونمایی Liquality از کیف پول مبادله اتمی درون مرورگر برای سرمایه‌گذاران دیفای

رونمایی Liquality از کیف پول مبادله اتمی درون مرورگر برای سرمایه‌گذاران دیفای

به گزارش Coindesk، در روز پنجشنبه، Liquality، استارت‌آپ زیرمجموعه ConsenSys، یک کیف پول جدید را معرفی کرد که برای مشتریان این امکان را فراهم می‌کند تا دارایی‌های دیجیتال را مستقیما از مرورگر خود به صورت اتمی مبادله کنند.

طبق گفته‌های بنیان‌‌گذار این شرکت، کیف پول مبادله اتمی Liquality به خاطر ماهیت فرد به فرد مبادلات اتمی، می‌تواند به عنوان یک جایگزین بدون اعتماد برای روش‌های فعلی ارسال رمزارز‌ها به فضای مالی غیرمتمرکز عمل کند.

این کیف پول مشابه با کیف پول متاماسک تعامل می‌کند اما مرحله نهایی آن کاملا متفاوت است: مبادله دارایی‌ها بدون نیاز به اعتماد. این فناوری، لایه انتزاعی زنجیره نام دارد که یک راه برای ایجاد همزبانی و تعامل میان بلاکچین‌های مختلف است.

کیف پول Liquality از فناوری مبادلات اتمی و قرارداد‌های قفل‌شده با زمان درهم‌سازی شده (HTLC) استفاده می‌کند که یک رویه تضمین رمزنگارانه است که اجازه می‌دهد دو طرف، دارایی‌ها را بدون اعتماد به یک طرف دیگر مبادله ‌کنند. HTLC‌‌ ها همچنین بنیان و اساس رویه پرداخت لایه دوم بیتکوین یعنی شبکه Lightning هستند.

مبادلات اتمی

مبادله اتمی به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا کلیدهای خصوصی خود را در کل مراحل مبادله نگه دارند. این فناوری به عنوان یک جایگزین بدون اعتماد در اختیار سرمایه‌گذاران دیفای قرار می‌گیرد که قصد دارند دارایی‌ و ارزش را از یک بلاکچین به بلاکچین دیگر انتقال دهند. تا کنون بیش از 1.1 میلیارد دلار بیتکوین بر بستر اتریوم، توکن شده‌اند.

تا به این جا، سرمایه‌گذاران برای آوردن ارزش از بلاکچین‌های دیگر به بازار‌‌های مالی غیرمتمرکز اتریوم به شدت به شرکت‌‌های خصوصی وابسته بوده‌اند. روش‌‌های فعلی انتقال ارزش از بستر بیتکوین به اتریوم، مثل بیتکوین بسته‌بندی شده (WBTC) از شرکت BitGo، نیاز به حضانت و تصدی‌گری طرف سوم دارند. در عوض مبادلات اتمی که فرد به فرد هستند چنین نیازی ندارند.

استارت‌آپ Liquality خود برای تمام مبادلات کیف پول به عنوان طرف مقابل ایفای نقش می‌کند، البته کاربران حرفه‌ای آزادند تا طرف مقابل دیگری نیز انتخاب کنند. این شرکت با فعالیت به عنوان بازارگردان مبادله‌ها، درآمد خود را به دست می‌آورد.

پذیرش بالا از سوی سرمایه‌گذاران می‌تواند نقدینگی کافی را در این کیف پول ایجاد نماید تا  شرکت Liquality بتواند خود را به صورت کامل از فرآیند کنار بکشد.

بیشتر بخوانیم: پروژه اوراکل عمومی Bridge ؛ آیا می‌توان به چنین پروژه‌‌هایی اعتماد کرد؟

ساعت : 9:00 تاریخ انتشار : 25-09-2020