ایستگاه خبر

رمزارزهای باثبات

حجم تراکنش‌های رمزارزهای باثبات در ماه ژوئن، رکورد جدیدی را ثبت کرد

بنا بر داده‌های منتشر شده توسط وب‌سایت The Block، حجم تعدیل‌شده‌ی تراکنش‌های رمزارزهای باثبات در ماه ژوئن، رکورد جدیدی از خود به جای گذاشته است.

آن‌طور که آمار و ارقام نشان می‌دهند، برای سومین ماه متوالی است که حجم معاملات رمزارزهای باثبات از مرز ۴۰ میلیارد دلار عبور می‌کند. گفتنی است رمزارز تتر کماکان نبض بازار را در دست داشته و بخش عمده‌ای از حجم داد و ستدها را به خود اختصاص داده است.

الگویی که در داده‌های مرتبط با این شاخص، دیده می‌شود، نمایانگر جهشی در بازه‌ی زمانی اکتبر تا فوریه است.

روز پنج‌شنبه گذشته نیز، میزان موجودی کل رمزارز باثبات USDC از مرز یک میلیارد دلار عبور کرد.

Source

ساعت : 3:00 تاریخ انتشار : 5-07-2020
طرح توانیر

طرح توانیر برای تامین برق صنعت رمزارز قانونی نیست

رییس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاکچین گفت: مجوز شرکت توانیر برای فروش انرژی صرفه‌جویی شده به استخراج کنندگان رمز ارزها قابل اجرا نیست.

به گزارش کوین ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا شرفی، رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاکچین ایران درباره مجوز اخیر شرکت توانیر برای فروش انرژی صرفه‌جویی شده به استخراج کنندگان رمز ارزها، گفت: این مجوز عملاً قابل اجرا نیست و بیشتر یک نمایش رسانه‌ای است چرا که هزینه‌ای که صنعت گران این حوزه برای ایجاد یک صرفه جویی انجام می‌دهند با برق خریداری شده در بورس همخوانی ندارد.

وی افزود: صنعت‌گران حوزه بلاکچین در وهله نخست باید طرحی را برای صرفه جویی انرژی تعریف کنند؛ به طور مثال تعویض کولرهای غیراستاندارد گازی جنوب کشور؛ در عمل هزینه اجرای چنین کاری مطابق میزان برق خریداری شده از بورس نیست و این نمی‌تواند معیار خوبی برای خریداری برق از بورس انرژی باشد.

به گفته این مقام مسؤول اگر بورس انرژی به معنی واقعی کلمه شرایط بورس را داشته باشد و عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت برق باشد، باید این امکان وجود داشته باشد تا هر خریداری با مراجعه به این بورس تحت قوانین حاکم به رفع نیاز خود بپردازد.

شرفی با اشاره به اینکه فعالان صنعت ارزرمز هر جا امکان تعریف پروژه برای صرفه جویی وجود داشته باشد می‌توانند ورود کنند، توضیح داد: جزئیات این طرح خلاف قانون است و بیشتر شبیه سنگ‌اندازی در مسیر متقاضیان فعالیت در این صنعت است.

گفتنی است شرکت توانیر به منظور جلب مشارکت سرمایه گذاران در طرح‌های بهینه سازی، موظف شد ساز و کار خرید و اختصاص میزان برق صرفه جویی شده را برای مصرف نهایی به هر یک از کاربردهای رایج از جمله استخراج رمز ارزها فراهم کند.

ساعت : 1:08 تاریخ انتشار : 5-07-2020
توکنیزه کردن دارایی

مالک برج خلیفه دبی به دنبال راه‌اندازی پروژه توکنیزه کردن املاک است

اعمار، شرکت هلدینگ املاک و مستغلات اماراتی درصدد است یک پروژه‌ی آزمایشی برای توکنیزه کردن املاک میلیارد دلاری خود راه‌اندازی کند. این غول صنعت سخت و ساز، تملک بسیاری از آسمان‌خراش‌ها و مراکز خرید دوبی ازجمله برج خلیفه، کریک تاور و مارینا تاورز را در اختیار دارد.

آن‌طور که پیداست و مدیرعامل سوییس‌کام بلاک چین نیز بر آن صحه گذاشته، قرار است این پروژه در بستر پلتفرم Hedera Hashgraph توسعه و پیاده‌سازی شود. گفتنی است سوییس‌کام بلاک چین از جمله شرکت‌های فعال در حوزه بلاک چین و دفاترکل توزیع‌شده است که در سوییس و سایر کشورها‌ی همجوار، خدمات گسترده‌ای از توکنیزه کردن و تولیت دارایی گرفته تا فراهم‌سازی زیرساخت‌های بانکی ارائه می‌کند.

هلدینگ اعمار، علاوه بر آنچه پیش‌تر ذکر شد، مالک دوبی مال، مرکز خرید پرآوازه‌ی دبی نیز هست؛ مکانی باشکوه که در چهار طبقه ساخته شده و میزبان بیش از ۱۲۰۰ غرفه تجاری است. گفتنی است اعمار پیش‌تر اعلام کرده بود که توانسته ظرف ۱۰ سال اخیر، بیش از ۳۰ هزار واحد مسکونی را به ارزش تقریبی ۲۴ میلیارد دلار به فروش برساند.

گفتنی است این اولین باری نیست که هلدینگ اعمار، اقدام به راه‌اندازی یک پروژه‌ی بلاک چینی می‌کند. این شرکت پیش‌تر دست به توسعه‌ی یک اپ پاداش‌دهی مبتنی بر بلاک چین به نام EMR Platform زده بود. این اپ، دارای توکن‌هایی است که کاربران می‌توانند از آن‌ها برای خرید و پرداخت هزینه‌های خود در فروشگاه‌ها و هتل‌های متعلق به هلدینگ اعمار استفاده کنند.

Source

ساعت : 11:00 تاریخ انتشار : 5-07-2020
دیفای

حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز از ظرفیت‌های ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاری برخوردار است

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی دیجیتال هایپرچین کپیتال می‌گوید حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای (DeFi) فرصت‌های رشد بالقوه‌‌ای فراوانی را در اختیار می‌گذارد.

استلیان بالتا که سکان مدیریت هایپرچین را در دست دارد بر این باور است که دیفای، فرصتی بزرگ برای رشد دارد و آن فرصت چیزی نیست جز آنکه روز به روز بر شمار شرکت‌هایی که به رمزارزها و بلاک چین، ابراز علاقه می‌کنند، افزوده می‌شود. وی می‌گوید:

من معتقدم فضای دیفای، فرصتی عظیم برای رشد دارد و یکی از پیشروهای بازار در این حوزه، کایبر نتورک (Kyber Network) است که توانسته به حجم معاملاتی بالغ بر یک میلیارد دلار دست پیدا کند و ارزش بازار پروژه‌های آن نیز از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کرده است که به نظر من هنوز جای رشد دارد.

همچنین من فکر می‌کنم که بهترین پلتفرم‌ها برای خلق و توسعه‌ی راهکارهای  بلاک چینی، پلتفرم‌هایی هستند که از فناوری‌‌هایی نظیر EOSIO استفاده می‌کند؛ درست مانند Wax.io. به تازگی هم Wax اقدام به اضافه کردن کالاهای مجازی Topps کرده است. گفتنی است Topps، پرآوازه‌ترین تولیدکننده‌ی کارت‌های تجاری در جهان برای برندهایی همچون MLB، Star Wars، WWE و Garbage Pail Kids است. ما عمیقا به ظرفیت‌های نهفته در اکوسیستم دیفای باور داریم و سرمایه‌گذاری‌هایی که در این حوزه انجام داده‌ایم، می‌تواند به‌راحتی داعیه ما را اثبات کند.

Source

ساعت : 9:00 تاریخ انتشار : 5-07-2020