ایستگاه خبر

چرا فکر می‌کنیم ۲۰۲۰ سال بیت کوین است؟

چرا فکر می‌کنیم ۲۰۲۰ سال بیت کوین است؟

هرچند قیمت بیت کوین از اول ژانویه حدود ۳۰٪ رشد کرده هنوز به نصف رکوردش در اواخر سال ۲۰۱۷ نرسیده است و به میزان قابل توجهی از بالاترین نرخ سال گذشته یعنی ۱۳ هزار دلار نیز فاصله دارد. در حال حاضر نیز فعالان بازار نصف شدن پاداش استخراج (هالوینگ) بیت کوین را در ماه می به عنوان محرک احتمالی قیمت معرفی می‌کنند. همچنین انتظار می‌رود اواخر سال ۲۰۲۰ طی یک انشعاب نرم سه پیشنهاد امضاهای Schnorr ، طرح‌های Taproot و زبان Tapscript به شبکه‌ی بیت کوین اضافه شوند.

Lucas Nuzzi، یکی از تحلیلگران Digital Assets Research در گفتگو با فوربز به این انشعاب نرم بیت کوین اشراه کرد و گفت:

«اینها فناوری‌های بنیادی و قدرتمندی هستند که می‌توانند قراردادهای هوشمند را برای شبکه‌ی بیت کوین به ارمغان بیاورند»

همچنین، توسعه‌دهندگان مشهور بیت کوین پیش بینی می‌کنند انشعاب پیشرو باعث کاهش کارمزد معاملات می‌شود و امکان توسعه‌ی ویژگی‌های جدید مانند شبکه‌ی لایتنینگ را فراهم می‌کند. هالوینگ، انشعاب پیشرو و گسترش بیش از پیش پذیرش بیت کوین در جامعه نوید سالی پرسود برای دارندگان بزرگترین رمز ارز بازار را می‌دهد. شما چه فکر می‌کنید؟

Image

ساعت : 7:00 تاریخ انتشار : 30-10-1398
SIX: دو سوم معامله‌گران به رمز ارزها علاقه پیدا کرده‌اند

SIX: دو سوم معامله‌گران به رمز ارزها علاقه پیدا کرده‌اند

مطالعه‌ی جدیدی که توسط بورس اوراق بهادار سوئیس (SIX) انجام شده نشان می‌دهد دو سوم معامله‌گران شرکت‌کننده علاقه‌ی بیشتری به رمز ارزهایی مانند بیت کوین پیدا کرده‌اند. همچنین، ۸۰ درصد شرکت‌کننده‌ها اظهار داشتند تقاضا برای برای رمز ارزها در سال‌های آتی افزایش می‌یابد و رمز ارزها روند تجارت و تسویه حساب را ساده‌تر خواهند کرد.

Tony Shaw، مدیر اجرایی SIX در بیانیه‌ای اعلام کرد که این بورس پیشرفت قابل توجهی در زمینه‌ی دارایی‌های دیجیتال داشته است. SIX در ماه گذشته محصول از قابل معامله در صرافی بیت کوینی (ETP) دیگری رونمایی کرد تا کاربران بتوانند روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند بدون آنکه آنرا در کیف پول دیجیتالی خود نگهداری کنند و از این طریق ریسک خود را کاهش دهند.

معامله‌گرانی که در این تحقیق شرکت کرده‌اند همچنین معتقدند هوش مصنوعی (AI) شیوه ترید را تغییر داده و فرصت‌های بیشتری را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد. به عقیده‌ی دو سوم این شرکت‌کنندگان هوش مصنوعی هزینه‌های ترید را در آینده کاهش خواهد داد.

Image

ساعت : 5:00 تاریخ انتشار : 30-10-1398
هکرها برای استخراج مونرو در کمین ویندوز 7 نشسته‌اند

هکرها برای استخراج مونرو در کمین ویندوز 7 نشسته‌اند

محققان شرکت امنیتی Guardicore Labs به یک مشکل امنیتی قابل توجه توسط استراج‌کنندگان رمز ارزها با استفاده از فناوری فایل صوتی ویندوز 7 دست یافتند. این محققان در گزارش اولیه نشان دادند که چطور تجارت فناوری‌های پزشکی توسط استخراج‌کنندگان مونرو با استفاده از فایل صوتی WAV برای مخفی کردن بدافزارها مورد حمله قرار گرفته است. در واقع، شبکه‌ی قربانیان به یک بدافزار آلوده می‌شد که استخراج مونرو را در یک فایل WAV پنهان می‌کرد. مهاجمان سعی می‌کنند با آلوده کردن دستگاه‌های دارای ویندوز 7 و سوء‌استفاده از مشکل دیگری به نام EternalBlue به مقاصد خود برسند.

محققان توصیه می‌کنند کاربران از ویندوز ۷ که آسیب‌پذیری زیادی در مقابل حملات هکرها دارد و توسط مایکروسافت به‌روزرسانی نمی‌شود، استفاده نکنند.

Image

ساعت : 3:00 تاریخ انتشار : 30-10-1398
هشدار: کاربران XRP مراقب کلاهبرداران باشند!

هشدار: کاربران XRP مراقب کلاهبرداران باشند!

Leonidas Hadjiloizou، یکی از فعالان جامعه‌ی XRP با انتشار پستی توئیتری نسبت به کلاهبردارانی که اعضای این جامعه را هدف گرفته‌اند هشدار داد. کلاهبرداران مقدار کمی XRP به همراه یک یادداشت به آدرس قربانی ارسال می‌کنند. یادداشت حاوی آدرس جعلی وبسایت ریپل است که در نگاه اول برای بسیاری قابل تشخیص نیست. در این وبسایت مقاله‌ای درمورد شروع به کار سهامداری XRP در آزمایشگاه ریپل به چشم می‌خورد که وعده می‌دهد برای افزایش جذب نقدینگی برای غیرمتمرکزسازی XRP، اولین مشارکت‌کنندگان در پروژه زودتر خدمات ایردراپ دریافت خواهند کرد.

کاربرانی که برای شرکت در ایردراپ طمع می‌کنند به صفحه‌ای هدایت می‌شوند که از آنها خواسته نسخه جعلی کیف پول Bithomp را دانلود کنند. بدین ترتیب، کلاهبرداران به تمام توکن‌هایی که به این کیف پول ارسال می‌شود دسترسی دارند!

Image

ساعت : 1:00 تاریخ انتشار : 30-10-1398
توسعه‌دهندگان تزوس از این پس می‌توانند از توکن‌های آزمایشی در کار خود استفاده کنند

توسعه‌دهندگان تزوس از این پس می‌توانند از توکن‌های آزمایشی در کار خود استفاده کنند

بنیاد تزوس (Tezos) اعلام کرد یک فاست برای مین نت شبکه‌ی بلاک چینی Tezos راه‌اندازی کرده است تا کاربران و برنامه‌نویسان بتوانند برای اهداف توسعه‌ و آزمایش توکن TEZ دریافت کنند. برای این کار کاربران باید وارد آدرس faucet.tezos.com شوند تا بتوانند هر ۱۰ ثانیه ۰.۰۱ TEZ دریافت کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند توکن‌ها را به حداکثر ۱۰ آدرس انتقال دهند. کسانیکه زودتر وارد صف شده باشند زودتر توکن دریافت می‌کنند و سپس از صف خارج می‌شوند. آدرس‌هایی که از فاست توکن دریافت می‌کنند تا ۱۲ ساعت مسدود شده و پس از آن دوباره می‌توانند وارد صف شوند.

بنیاد تزوس اعلام کرده فاست برای اهداف آزمایش و توسعه‌ی بلاک چین ارائه شده ولی توسعه‌دهندگان نباید به آن وابسته باشند. این ویژگی ممکن است در آینده حذف شود و یا دستخوش تغییر قرار گیرد. لازم به ذکر است که توکن‌هایی که از این طریق دریافت می‌شوند فاقد ارزش تجاری هستند و تنها برای اهداف توسعه‌ی بلاک چین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 Image

ساعت : 11:00 تاریخ انتشار : 30-10-1398