ایستگاه خبر

ارز دیجیتال برای مصارف بین بانکی بله، برای عموم نه!

ارز دیجیتال برای مصارف بین بانکی بله، برای عموم نه!

کابینه دولت سوئیس اعلام کرد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مزیت اضافی برای سوئیس به ارمغان نمی‌آورد و ایجاد ارز دیجیتال برای مصارف عمومی خطراتی را برای ثبات مالی به همراه خواهد داشت. آنها یک ارز دیجیتالی برای استفاده‌‌ میان موسسات مالی را استراتژی بهتری می‌دانند چرا که می‌تواند به افزایش کارایی در تجارت، تسویه حساب و مدیریت اوراق بهادار بیانجامد.

بانک مرکزی سوئیس (SNB) در ماه اکتبر اعلام کرد با بانک تسویه حساب‌های بین المللی و صرافی دیجیتال بورس اوراق بهادار سوئیس (SIX) روی ارز دیجیتال بین بانکی کار می‌کند.

این درحالیست که Christine Lagarde، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB)، پیشتر اعلام کرده بود که به دلیل وجود تقاضا برای رمز ارزهای پایدار، بهتر است اروپا در این زمینه پیشقدم شود.

Source & Image

ساعت : 7:00 تاریخ انتشار : 22-09-1398
بیت کوین هرگز رنگ ثبات را نمی‌بیند؟

بیت کوین هرگز رنگ ثبات را نمی‌بیند؟

با نگاهی دقیق به داده‌های دارندگان بیت کوین در Coin Metrics می‌بینیم که سرمایه‌گذارانی که بین هزار تا یک میلیون بیت کوین (BTC) دارند و اغلب در بازار نهنگ نامیده می‌شوند ۴۲.۱ درصد کل بیت کوین عرضه شده را در اختیار دارند. سهم نهنگ‌ها در اوج قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۷.۹٪ بود. نگرانی اصلی از افزایش تعداد و قدرت نهنگ‌ها، افزایش ریسک دستکاری بازار است. این بازیگران بزرگ به راحتی می‌توانند نوسانات شدید در قیمت ایجاد کنند و معامله‌گران خرده‌پا را محو نمایند. به گفته‌ی Flipside Crypto، تحلیلگر بازار رمز ارزها، تنها حدود ۳.۵ درصد آدرس‌های بیت کوین بصورت هفتگی در بازار معامله انجام می‌دهند.

بطور کلی، ۱۰۰۰ آدرس ۳۴.۸٪ از کل بیت کوین های عرضه شده را کنترل می‌کنند. این رقم در سال ۲۰۱۷ حدود ۳۴.۴٪ بوده است. همچنین، طبق تحقیق TokenAnalyst در ماه سپتامبر،  ۲۷ میلیون کیف پول کمتر از ۱۰ بیت کوین در اختیار دارند. کل بیت کوینی که در صرافی‌ها نگهداری می‌شود نیز بین ۵ تا ۲۰ درصد تخمین زده می‌شود.

به گفته‌ی Aaron Brown، یکی از نویسندگان Bloomberg Opinion، احتمالا نهنگ‌ها اعتقادی به ایدئولوژی بیت کوین ندارند و بیشتر به دنبال نفع شخصی خود هستند. وی گفت،‌ موجودی ۱۰ تا ۱۰۰ هزار آدرس با بیشترین بیت کوین که احتمالا متعلق به خانواده‌ها و افراد متمول است، در ۱۸ ماه گذشته ۱۰ درصد رشد داشته و به ۱۵ درصد کل بیت کوین های عرضه شده رسیده است.

Source & Image

ساعت : 5:00 تاریخ انتشار : 22-09-1398
بلاک چین مامور محافظت از اطلاعات پزشکی ۴۰ میلیون آمریکایی

بلاک چین مامور محافظت از اطلاعات پزشکی ۴۰ میلیون آمریکایی

Anthem، دومین شرکت بزرگ بیمه سلامت در ایالات متحده قصد دارد از فناوری بلاک چین برای تامین امنیت اطلاعات پزشکی ۴۰ میلیون نفر در طول سه سال آینده استفاده کند. استفاده از بلاک چین برای داد‌ه‌های پزشکی علاوه بر اینکه امنیت اطلاعات را تا حد مناسبی تضمین می‌کند، روش خوبی برای به اشتراک‌گذاری مناسب این داده‌ها نیز هست.

Anthem در حال آزمایش این روش روی گروه‌های کوچکتر است. این گروه‌ها از اپلیکیشن موبایل برای اسکن QR کد استفاده می‌کنند و فورا به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی اجازه می‌دهند به پرونده‌ی آنها دسترسی داشته باشند. بدین ترتیب، سیستمی مبتنی بر مجوز کاربران برای دسترسی به داده‌های پزشکی شکل خواهد گرفت. Anthem قصد دارد از ابتدای سال ۲۰۲۰ این سیستم بلاک چینی را طی چند مرحله اجرایی کند.

Source & Image

ساعت : 3:00 تاریخ انتشار : 22-09-1398
احداث بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی در آمریکای شمالی

احداث بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی در آمریکای شمالی

کمپانی ماینینگ کالیفرنیایی Plouton Mining اعلام کرد بزرگترین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی را در آمریکای شمالی تاسیس می‌کند. این سایت در Western Mojave با میانگین ۷۰٪ انرژی خورشیدی سالانه و مساحتی حدود ۴۹ هکتار روزانه ۱۰ تا ۱۳ مگاوات برق تولید می‌کند. Plouton Mining قصد دارد برای تامین نیروی برق ارزان قیمت با شرکت‌های محلی وارد توافق شود و بدین صورت آنها را در رشد اقتصادی بلاک چین بیت کوین (BTC) سهیم کند.

Source & Image

ساعت : 1:00 تاریخ انتشار : 22-09-1398
راه اندازی صندوق پوشش ریسک رمز ارز بر پایه هوش هیبریدی توسط Cindicator

راه اندازی صندوق پوشش ریسک رمز ارز بر پایه هوش هیبریدی توسط Cindicator

شرکت هوش هیبریدی Cindicator صندوق پوشش ریسک رمز ارز بر پایه هوش هیبریدی و تحقیقات کمی Cindicator Capital را راه اندازی کرد. این صندوق رمز ارز دسترسی به استراتژی‌های سرمایه گذاری بر پایه‌ی داده‌های هوش هیبریدی و تحقیقات مقداری شامل پیشبینی‌ها و تحقیقات غیرمتمرکز را فراهم می‌کند.

طبق اطلاعیه‌ی منتشر شده، Cindicator Capital تا کنون ۵۰۰ هزار دلار سرمایه جذب کرده و انتظار دارد طی ماه‌های آتی این مبلغ را به ۲.۵ میلیون دلار برساند. همچنین، بخشی از درآمد این صندوق به تحلیلگرانی که پیش بینی صحیح دارند اهدا می‌شود.

این شرکت در ماه سپتامبر اپلیکیشن تحت وب Edge را برای ردیابی شاخص ۱۵۰ رمز ارز راه اندازی کرد. هدف این اپلیکیشن کمک در تصمیم‌گیری تجاری مرتبط با رمز ارزها با برآورد احتمال وقایع مختلف در دارایی‌های مختلف مثل سهام و قراردادهای آتی است. توکن Cindicator با نام تجاری CND اکنون با ۱۸ میلیون دلار حجم بازار ۱۶۴امین رمز ارز بازار است.

Source & Image

ساعت : 11:00 تاریخ انتشار : 22-09-1398