ایستگاه خبر

پاکسفل - کوین ایران

Paxful تجارت همتابه‌همتا میان طلا و بیت‌کوین را راه‌اندازی کرد

بازار رمزارز همتابه‌همتای (P2P) Paxful از ارائه پشتیبانی تجارت میان طلا و بیت‌کوین (BTC) بر روی پلتفرم‌ خود خبر داد.

با اعلام این خبر، Paxful تجارت فیزیکال را در 16 کشور مختلف تسهیل می‌کند. طی مکالمات Cointelegraph با ری یوسف مدیرعامل Paxful، وی تصمیم به حمایت از طلا را به تقاضای بسیار زیاد مشتریان نسبت داد.

هنگامی که معامله‌یی انجام شود، بیت‌کوین تا زمان تأیید تحویل فیزیکی طلا در خزانه‌ی Paxful باقی خواهد ماند. معامله باید در طی 21 روز پس از فعال شدن‌اش روی پلتفرم انجام شود. Paxful طلای معامله‌شده بر روی پلتفرم را به صورت فیزیکی ردیابی نخواهد کرد.

الزامات KYC برای حساب‌هایی که بیش از 50 دلار طلا معامله کردند

یوسف اظهار داشت Paxful انتظار دارد تجارت طلا مبادلات در آفریقا را گسترش دهد، «جایی که از طریق حجم بالای طلایی که در اختیار دارند می‌توانند به مبادلات بیت‌کوین‌، دسترسی پیدا کنند.»

با در نظر گرفتن تعهدات ضد پولشویی، Paxful به هویت کامل و تأیید آدرس کاربرانی نیاز دارد که در تاریخ کل مبادلات خود بیش از ۵۰ دلار طلا خریدوفروش کرده باشد. کاربرانی که مایل به فروش طلا در این پلتفرم هستند ممکن است با بررسی‌های دقیق و مکرری روبرو شوند. یوسف می افزاید که تیم‌های حقوقی Paxful پیامدهای نظارتی در حمایت از تجارت طلا را به طور کامل بررسی کرده‌اند.

 

Source

ساعت : 7:00 تاریخ انتشار : 19-01-1399
نواوری در bitcoinsv - کوین ایران

نوآوری در اکوسیستم Bitcoin SV، علیرغم شرایط دشوار جهانی!

در حالی که اکثر مردم جهان در خانه‌های خود پناه گرفته‌اند یک نوآوری جدید در اکوسیستم Bitcoin SV اتفاق خواهد افتاد. ویژگی‌های جدیدی برای برنامه‌های کاربردی این حوزه راه‌اندازی شده است، از جمله یک سرویس بحث‌برانگیز و اسرارآمیز.

ویژگی‌های اپلیکیشن Twetch

اعضای دست‌اندرکار این برنامه ماه شلوغی را پشت سر گذراندند تا بتوانند ویژگی‌های جدیدی را به Twetch اضافه کنند.

اکنون می‌توانید به سادگی با وارد کردن یک دستور نوشتاری مانند عبارت «پرداخت کن» و تگ کردن فرد مورد نظرتان در Twetch پرداخت‌های مالی خود را انجام دهید. این موضوع از این منظر جالب توجه است که هم خلاقانه و سودمند است و هم عمومی و قابل پیگیری‌ست.

به محض تگ کردن یک فرد می‌توان پیشاپیش مبلغ ناچیزی را به حساب فرد تگ‌شده واریز کرد و فرمان «پرداخت» مبلغ دلاری مشخص شده را به آن اضافه می‌کند.

Twetch به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا مشتری‌های دلخواه خود را بسازند. این ابزار می‌تواند برای ساخت وب‌سایت‌های طبقه‌بندی‌شده Twetch با موضوعات بخصوص مانند ورزش، اتاق‌های گفتگو، پلی‌لیست‌های موسیقی و هر چیز دیگری استفاده شود.

در آخر باید گفت که Twetch امکان جستجوی پیشرفته را نیز راه‌اندازی کرده است و از آنجایی که ابزارهای جستجوی محتوا برای دفاتر کل هنوز ساخته نشده‌اند بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. البته به دلیل سیستم اقتصادی حاکم بر جهان(سرمایه‌داری) ناچارید برای استفاده از این ویژگی هزینه‌یی را پرداخت کنید.

 

Source

ساعت : 5:00 تاریخ انتشار : 19-01-1399
کارگو - کوین ایران

همکاری چند شرکت بزرگ در حوزه حمل‌ونقل برای ترخیص کالای مبتنی بر بلاک‌چین

CargoSmart، شاخه نرم‌افزاری Orient Overseas Container Line واقع در هنگ‌کنگ، قصد دارد فرآیند ترخیص کالای مبتنی بر بلاک‌چین را در اپلیکیشن خود ارائه کند. براساس گزارشی که در تاریخ 7 آوریل توسط Splash 247 منتشر شده است، CargoSmart با Cosco، گروه بنادر بین‌المللی شانگهای (SIPG) و تسلا برای انجام این پروژه آزمایشی همکاری می‌کنند.

دیجیتالی کردن صنعت حمل و نقل

مراحل ثبت و ضبط مدارک در صنعت حمل‌ونقل سنتی پرهزینه و زمانبر است و باعث می‌شود کل صنعت، کارایی کمتری داشته باشد. CargoSmart تحقیقات و توسعه خود را برای کاهش مراحل تأیید نماینده گیرنده و حمل‌و‌نقل، به انجام رسانیده است.

این شرکت اهداف خود را بر پایه دیجیتالی کردن فرآیند ثبت اسناد و مدارک و کاهش زمان کلی برای بارگیری محموله از پایانه‌های حمل و نقل و در نتیجه کاهش کلی زمان تحویل بار، پایه‌گذاری کرده است.

Cargo Smart در پاسخ به اینکه برنامه کاربردی مبتنی بر بلاک‌چین آنها چگونه می‌تواند به صنعت حمل و نقل در سطح جهانی کمک کند، اظهار داشت:

«این برنامه بدون شک دیجیتالی‌شدن فرآیندهای صنعت حمل و نقل و بهینه‌سازی بیشتر زنجیره‌های تأمین جهانی را تسریع خواهد کرد.»

در دسامبر سال 2019، تسلا توانست به کمک Cosco و SIPG فرایند بارگیری محموله را تسریع کند و روند کار خود را بر روی پلتفرم CargoSmart انجام دهد. از آن زمان، این شرکت ویژگی‌های بیشتری را نیز به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.

 

Source

ساعت : 3:00 تاریخ انتشار : 19-01-1399
بی طرفی CoinMarketCap - کوین ایران

مدیرعامل CoinGecko : بی‌طرفی CoinMarketCap در هاله‌ای از ابهام است

یک هفته بعد از آن که صرافی باینانس (Binance) مالکیت خود بر CoinMarketCap — یکی از وب‌سایت‌های مرجع کریپتو — را اعلام کرد، برخی از چهره‌های جامعه کریپتو اظهارنظرهای خود در اینباره را اعلام کردند.

بابی اونگ، بنیانگذار و مدیر اجرایی CoinGecko، طی مصاحبه‌یی با My Two Gwei در تاریخ 6 آوریل، به سرمایه‌ی ۴۰۰ میلیون دلاری که این وب‌سایت از طریق این معامله به دست آورده و نقشی که ممکن است در آینده ایفا کند، اشاره کرد.

اونگ بر «حفظ استقلال و تمامیت داده‌های» شرکت خود در برابر «صرافی‌هایی که حجم مبادلاتشان را جور دیگری وانمود می‌کنند» تأکید کرد. یکی از اهداف اونگ در این مصاحبه، طعنه به CMC شرکت رقیب CoinGecko بود:

«بعد از این معامله بعید به نظر می‌رسد که CoinMarketCap بتواند مستقل و بی‌طرف بماند، بنابراین ما در حال حاضر بزرگترین سیستم گردآوری داده‌های مستقل در بازار هستیم.»

گرچه CMC روش‌های خاص خود را برای یکپارچگی داده‌ها دارد، CoinGecko از “Trust Score” استفاده می کند تا به مشتریان درک بهتری از حجم گزارش‌شده‌ی واقع‌بینانه بدهد. این وب‌سایت داده‌های کریپتو اخیراً کتابی را در مورد امور مربوط به مرکزیت‌زدایی مالی (DeFi) منتشر کرده است که در حال حاضر در دنیای کریپتو شناخته‌شده است.

بسیاری از افراد جامعه کریپتو CMC را تأیید می‌کنند

در حالی که CMC در معرض انتقادهاست. برخی دیگر در جامعه رمزارزها تا حد زیادی از اینکه باینانس این وبسایت را به مالکیت خود در آورده است حمایت می‌کنند.

اریک بنز، مدیرعامل صرافی رمزارز Changelly در گفت‌وگو با Cointelegraph ابراز کرد که مطمئن است این معامله برای طرفین سودهای فراوانی به همراه خواهد داشت و از حیث زمان‌بندی هم نمی‌توانست از این بهتر باشد. مایک آلفرد، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت fintech Digital Assets Data، نیز دیدگاه مشابهی داشته و ابراز کرده است Binance یکی از قوی‌ترین و معتبرترین شرکت‌هایی است که هم اکنون در اکوسیستم کریپتو فعالیت می‌کند.

 

Source

ساعت : 1:00 تاریخ انتشار : 19-01-1399
کناره‌گیری والارهش - کوین ایران

بزرگترین شرکت استخراج بیت‌کوین در چین از این عرصه کناره‌گیری کرد

اگرچه نرخ هش بیت‌کوین در 48 ساعت گذشته 33 درصد افزایش یافته است، اما صنعت استخراج بیت‌کوین هنوز با بلاتکلیفی روبرو است. این امر باعث شده Baite، یکی از بزرگترین ذخایر استخراج چین چاره‌ای جز کنار گذاشتن عرصه‌ی رقابت استخراج بیت‌کوین نداشته باشد.

طبق گفته رسانه‌های محلی حوزه بلاک‌چین در تاریخ 6 آوریل، نرخ هش شرکت چینی Valarhash’s Baite در اوایل ماه مارس به میزان قابل توجهی از 4000 به 200 پتاهش (petahashes) در ثانیه کاهش یافته بود. تا حدی که این شرکت تصمیم گرفت استخراج بیت‌کوین را کنار بگذارد و محتمل است که در آینده‌یی نه چندان دور به سراغ سایر رمزارزها برود.

بیش از 9٪ نرخ هش بیت کوین برای پیوند به والارهش استفاده شده است

والارهش (Valarhash) دو استخر استخراج بیت کوین Bytepool و THash۱ را همراه با پلتفرم ابری استخراج بیت‌کوین 1TMine و نرم‌افزار مدیریت مزرعه (farm) نلسون در ماه ژوئیه سال گذشته در سیچوان چین راه‌اندازی کرد.

طبق گزارشات، Bytepool و 1THash بیش از 9٪ از کل نرخ هش شبکه بیت کوین را در اختیار دارند. در حالی که 1THash در حال حاضر و از زمان انتشار خبر در رتبه هشتم قرار دارد و این احتمال وجود دارد که Bytepool اکثر قدرت هش باقیمانده خود را به 1THash منتقل کند.

 

Source

ساعت : 11:00 تاریخ انتشار : 19-01-1399
رصد کمک‌های معیشتی با بلاک‌چین - کوین ایران

بلاک‌چین، پیشنهادی برای رصد کردن کمک‌های معیشتی

با توجه به همه‌گیری کرونا ویروس و بحران اقتصادی ناشی از آن مزایا و کمک‌هایی که از طرف دولت به افراد تعلق می‌گیرد و زمانبندی و نظم آن  اکنون مهمتر از پیش به نظر می‌رسد. حتی اگر از همه چیز هم بی‌خبر باشید، می‌دانید که پاسخگویی دولت و اطمینان از رسیدن کمک‌ها به مقصدشان با حداقل تأخیر بسیار مهم است.

گزارش جدید منتشرشده توسط European Foundation درباره بهبود شرایط زندگی و کار (Eurofound) نشان می‌دهد که چگونه فناوری بلاک‌چین، مانند Bitcoin SV، می‌تواند این فرآیند را کارآمدتر کند.

گزارش 2 آوریل به چندین فناوری نوظهور مانند هوش مصنوعی، تماس‌های تصویری پیشرفته و … پرداخته است، اما از بلاک‌چین به عنوان نویدبخش‌ترین تکنولوژی برای شرایط فعلی یاد شده است. در این گزارش آمده است که بلاک‌چین می‌تواند «تحویل و مدیریت کمک‌های معیشتی» را تسهیل کند.

گرچه این گزارش از BSV به عنوان نمونه مشخصی مثال نمی‌زند، اما در مجموع بیان می‌کند که چگونه فناوری بلاک‌چین می‌تواند به پیشبرد این فرایند کمک کند.

«در مورد بخش خدمات، استفاده از فناوری بلاک‌چین در فازهای اولیه‌ی مراقبت‌های بهداشتی و اجتماعی است، جایی که از آن برای پرداخت مزایا به صورت نقدی و نظارت بر کمک‌های معیشتی بازنشستگان استفاده شده است .»

BSV با داشتن دفترچه راهنمای داده‌های عمومی و امکان انجام تراکنش‌های کم هزینه، راه حل مناسبی را ارائه می دهد. البته در ادامه این گزارش متذکر می‌شود که تجربه‌های قبلی مربوط به بلاک‌چین در زمینه مدیریت کمک‌های معیشتی بسیار پرهزینه بوده است. اما با استفاده از BSV، هزینه‌های فوق العاده کمی باقی می‌مانند. حسن دیگر استفاده از BSV این است که گرچه فضای BSV کاملا ناشناس نیست اما امن است و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی ناشی از تجربه‌های قبلی را برطرف می‌کند.

 

Source

ساعت : 9:00 تاریخ انتشار : 19-01-1399