ایستگاه خبر

قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ - کوین ایران

سپرده قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ از 300،000 ETH فراتر رفت!

به نظر می رسد Ethereum 2.0 در حال شتاب گرفتن است، زیرا سرمایه‌گذاران بیشتری ETH خود را در قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ سپرده‌گذاری کرده‌اند. در حال حاضر، قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰  با بیشترین سپرده‌های انجام شده در آخر هفته به 55٪ (302،848 ETH) از هدف خود رسیده است.

نقطه عطف مهم برای Ethereum
BTCManager اوایل ماه نوامبر گزارش داده بود، Ethereum قرارداد سپرده‌گذاری برای Ethereum 2.0 را آغاز کرد. طبق اطلاعات ارائه شده، قرارداد سپرده گذاری باید حداقل 524،288 ETH را در زنجیره آغازین Ethereum 2.0 داشته باشد.

دارندگان اصلی Ethereum نسبت به پر کردن قرارداد سپرده پاسخ کندی داده‌اند، زیرا راه‌اندازی همزمان با یک دوره طولانی افزایش قیمت در بازار بوده است. این امر آشکار بود زیرا در هفته‌های اخیر روند انتقال اتریوم از کیف پول‌های اصلی به صرافی‌های رمزارز افزایش یافته بود. این سرعت پایین باعث نگرانی جامعه اتریوم شده بود زیرا به نظر می‌رسد احتمالاً آغاز به کار قرارداد هوشمند در تاریخ پیش‌بینی‌شده آن بسیار بعید به نظر می‌رسد.

با این حال، در چهار روز گذشته شاهد موج افزایش بیش از 30 درصدی سپرده‌های ذخیره شده در این مدت بوده‌ایم. در حال حاضر، 302،848Ehh ETH قبلاً در قرارداد سپرده گذاری ETH 2.0 منعقد شده است که نشان‌دهنده افزایش 10٪ در 24 ساعت گذشته است.

با وجود افزایش ETH که در حال رخ دادن است، باز هم بعید به نظر می‌رسد Beacon ETH 2.0 در تاریخ 1 دسامبر فعال شود. با توجه به جریان فعلی، راه‌اندازی آن ممکن است تا اواسط دسامبر به طول بینجامد.

نکات بوترین در تاریخ راه‌اندازی 2022
به نیمه رسیدن سپرده‌ها یک نقطه عطف مهم برای اتریوم است زیرا به نظر می‌رسد شروع فاز 0. Ethereum 2.0 به عنوان یک به‌روزرسانی مهم برای شبکه محبوب قرارداد هوشمند شناخته شده است. اتریوم به دلیل مشکلات مقیاس‌پذیری و افزایش هزینه‌های گس در شبکه بلاکچین خود دچار مشکل شده است.

|| بیشتر بخوانید: الگوریتم اثبات انجام کار در مقابل اثبات سهام، براستی کدامیک مناسب‌تراست ||

این عمدتاً به دلیل موفقیت صنعت DeFi با پروتکل‌های اصلی ساخته شده بر روی آن بوده است. Ethereum 2،0 تعهد داده است با تغییر به پروتکل اثبات سهام این مشکلات را برطرف کند. با این حال، تأخیرهای پیش‌آمده در این پروژه باعث کاهش انتظارات در ماه‌های اخیر شده است. ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، اشاره کرده است که انتظار دارد استقرار کامل قرارداد هوشمند اتریوم ۲.۰ تا سال 2022 انجام شود.

 

Source

ساعت : 7:00 تاریخ انتشار : 23-11-2020
بالاترین سطح معاملات - کوین ایران

لایت کوین رکورد بالاترین سطح معاملات خود در فوریه ۲۰۲۰ را شکست

Litecoin پس از عبور از بالاترین سطح خود در فوریه امسال، به بالاترین سطح معاملات 2020 رسیده است. این روند صعودی LTC که هفته گذشته تجربه کرد می‌تواند در این هفته از روی آوردن سرمایه‌گذاران نهادی به فورک بیت کوین متأثر شود.

هدف روند صعودی Litecoin رسیدن به صد دلار است
آمار هفتگی ماه فوریه نشان می‌دهد که یک صعود بالقوه به سمت منطقه مقاومتی 100 دلار بسیار محتمل است.

شاخص‌های فنی ظرفیت بالایی را برای حرکت صعودی در روزهای بعد نشان می‌دهد، و هدف نهایی صعود هفتگی در نزدیکی سطح 140 دلار تعیین شده است.

گزارش هفتگی LTC۱ - کوین ایران

گزارش هفتگی LTC – کوین ایران

با توجه به شاخص آلیگیتور ویلیام، چشم‌انداز صعودی کوتاه مدت در جای خود باقی است در حالی که قیمت معاملات بالاتر از سطح پشتیبانی 80 دلار و همزمان با میانگین متحرک 5 روزه (سبز) است.

عدم دستیابی به سطح پشتیبانی 80 دلار می‌تواند قیمت LTC را از 75 تا 70 دلار برساند. خریداران احتمالاً در انتظار افزایش مجدد در میان مدت و بلند مدت در اطراف منطقه پشتیبانی ذکر شده هستند.

گزارش روزانه LTC - کوین ایران

گزارش روزانه LTC – کوین ایران

تجزیه و تحلیل داده‌های On-chain ارائه شده توسط Santiment نشان می‌دهد، در حال حاضر، فشار فروش تعداد زیاد نهنگ‌ها وجود ندارد. علاوه بر این، با ادامه افزایش قیمت‌ها، آدرس‌های فعال روزانه در حال کاهش هستند.

اگر LTC به سطح 90 یا 100 دلار نزدیک شود، این شاخص باید کنترل شود، زیرا افزایش در آدرس‌های فعال روزانه می‌تواند سودآوری دارندگان LTC را نشان دهد.

آدرس‌ها فعال روزانه LTC - کوین ایران

آدرس‌ها فعال روزانه LTC – کوین ایران

تجزیه و تحلیل داده‌ها از Santiment همچنین نشان می‌دهد که آدرس‌های Litecoin که از 1،000،000 تا 10،000،000 سکه در اختیار دارند از 27 اکتبر به طور پیوسته مانده‌ حساب خود را افزایش می‌دهند.

|| بیشتر بخوانید: مفهوم پرچم گاوی و پرچم خرسی در معاملات ارز های رمزنگاری شده ||

 

توزیع دارندگان Litecoin

توزیع دارندگان Litecoin – کوین ایران

 

آدرس‌هایی با 1000000000000 سکه برخی از دارایی‌های خود را به فروش رسانده‌اند، این نشان می‌دهد سوداگران کوتاه مدت از مقاومت سالانه 84/50 دلار سود می‌برند. برعکس، آدرس‌هایی که 100 تا 1000000 سکه در اختیار داشتند، مانده حساب خود را حفظ کرده‌اند و این موضوع، حاکی از آن است که آنها نه سکه می‌فروشند و نه می‌‌خرند.

اگر گاوها بتوانند از سطح مقاومت 100 دلاری عبور کنند، با پشتوانه مثبت فنی و On-chain، لایت کوین می‌تواند در این هفته به دامنه بهتری از بالاترین سطح معاملات برسد.

 

Source

ساعت : 5:00 تاریخ انتشار : 23-11-2020
بانک Construction چین - کوین ایران

تشکیک در انتشار اوراق قرضه قابل تجارت با بیت کوین در بانک Construction چین

یکی از بانکهای برتر چینی لیست آینده انتشار اوراق قرضه 3 میلیارد دلاری را که قرار بود با بیت کوین و دلار آمریکا قابل تجارت باشد، به حالت تعلیق درآورد. بانک Construction چین انتشار لیست برنامه‌ریزی شده اوراق قرضه قابل تجارت با بیت کوین را بی هیچ توضیح بیشتری از برنامه‌های خود خارج کرده است.

همانطور که در اوایل ماه نوامبر گزارش شد، شعبه Labuan، مالزی، بانک Construction چین (CCB) از انتشار اوراق قرضه Longbond حمایت می‌کرد و قرار بود از طریق صرافی دارایی دیجیتال Fusang معامله انجام بپذیرد.
CCB Labuan در یک اطلاع‌رسانی جدید که از روز دوشنبه برای CoinDesk از طریق ایمیل ارسال شده است، گفت:

«انتشار پروپوزال ادامه نخواهد یافت و برنامه کلی انتشار اوراق قرضه در حال ارزیابی مجدد است.»

هنگامی که CoinDesk از آنها در این باره سؤالاتی پرسید، Fusang Exchange قادر به ارائه هیچ اطلاعاتی در مورد دلیل عقب نشینی CCB از انتشار نخواهد بود.
CoinDesk برای توضیح با CCB تماس گرفت، اما از آنجا نیز پاسخی دریافت نکرد. بر اساس منابع آنلاین، CCB یکی از چهار بزرگ بانک بزرگ چین است و از نظر دارایی دومین بانک بزرگ جهان است.

 

Source

ساعت : 3:00 تاریخ انتشار : 23-11-2020
سکه حریم خصوصی - کوین ایران

آیا Monero هنوز یک سکه حریم خصوصی است؟

Monero (XMR) مدتهاست که به عنوان یکی از قدرتمندترین سکه‌های حریم خصوصی در صنعت رمزارزها شناخته می‌شود. این سکه حریم خصوصی مورد علاقه کاربرانی است که می‌خواهند تا حد امکان در معاملات خود ناشناس باشند.

شرکت امنیت سایبری Ciphertrace دو حق اختراع ثبت کرده است که ادعا می‌کند می‌تواند معاملات در شبکه مونرو ردیابی کند. در پست وبلاگی این شرکت آمده است: در حال حاضر، علاقه به ردیابی معاملات در Monero با داشتن 45 درصد از سهم بازارهای darknet—دومین رمزارز مورد علاقه در بین مجرمان، بعد از بیت کوین—افزایش یافته است. Ciphertrace همچنین گفت که توسعه این فناوری بخشی از محدوده پروژه امنیت داخلی ایالات متحده است.

|| بیشتر بخوانید: استخراج مونرو (Monero mining) ||

در همان پست وبلاگ آمده است، فناوری اختراع‌شده شامل روش‌های آماری و احتمالی برای به انجام رساندن معاملات، رده‌بندی کردن صاحبان احتمالی و همچنین روش‌های کسب اطلاعات در مورد تراکنش‌هایی که به گره‌های شخص ثالث متکی هستند و توسعه روش‌های اصلی ردیابی بر اساس تکنیک‌های شبیه‌سازی و رویکرد Bayesian است. CipherTrace همچنین اشاره کرد که با یا بدون ابزار ردیابی معاملات، سکه‌های حریم خصوصی مانند Monero با بررسی و ریزبینی هرچه بیشترِ صرافی‌های رمزارز مواجه خواهند بود.

در واقع، از آنجا که مراجع اجرای قانون به این صرافی‌ها فشار می‌آورند، این صرافی‌ها می‌خواهند تا آنجا که ممکن است از فعالیت‌های جنایی فاصله بگیرند. در پست وبلاگ آمده است: «برخی از صرافی‌ها مانند OKEx و Upbit، بر اساس تفسیر خود از دستورالعمل‌های FATF، سکه‌های حریم خصوصی را از لیست خارج کرده اند. این ماه، ShapeShift مستقر در کلرادو و سوئیس سکه‌های حریم خصوصی Zcash ،Dash و Monero را از لیست خارج کرد.»

دولت کره جنوبی هم اعلام کرد که رسماً استفاده از سکه‌های حریم خصوصی را ممنوع می‌کند، این امر صرافی‌های فعال در این کشور را مجبور به قطع حمایت از سکه‌های حریم خصوصی کرده است.

اولین حق ثبت اختراع فناوری CypherTrace’s Monero-tracing در آگوست امسال ثبت شد. در آن زمان، جاستین ارنهوفر، سازمان‌دهنده گروه کاری جامعه Monero و تحلیلگر پیروی از مقررات در DV Chain، گفت که اگرچه ممکن است CipherTrace یک روش جدید برای ردیابی معاملات Monero ایجاد کرده باشد، اما به این معنی نیست که معاملات این سکه حریم خصوصی اکنون به اندازه معاملات بیت کوین شفاف است.

 

Source

ساعت : 1:00 تاریخ انتشار : 23-11-2020
پروتکل دیفای Pickle Finance - کوین ایران

پروتکل دیفای Pickle Finance پس از حمله هکرها نیمی از ارزش خود را از دست داد

پروتکل دیفای Pickle Finance در روز شنبه مورد حمله قرار گرفت و 19.7 میلیون دلار از DAI، یک استیبل کوین غیرمتمرکز وابسته به دلار آمریکا، سرقت شد.

تیم Pickle Finance در حساب رسمی توییتر خود اعلام کرد:
«گزارشاتی وجود دارد که از استراتژی DAI PickleJar ما سوءاستفاده شده است. ما به طور فعال در حال بررسی این موضوع هستیم و به روزرسانی های بعدی را ارائه خواهیم داد.» ‌
براساس اطلاعات، قیمت توکن بومی Pickle (PICKLE) با 50.12٪ کاهش به 10 دلار و 17 سنت رسید. از آن زمان تاکنون دوباره به 12 دلار و 60 سنت رسیده است.

|| بیشتر بخوانید: شرکت های رمز ارز پایدار (Stablecoin) چگونه درآمدزایی می‌کنند||

Pickle در 11 سپتامبر به عنوان یکی از پروژه‌های DeFi صحنه آمد. این سیستم کاملاً خودکار با پرداخت سود و توکن در PICKLE، اتر و زوج‌های استیبل کوین برای تأمین نقدینگی چندین استخر استیبل کوین به کاربران پاداش می‌دهد.

پروتکل دیفای Pickle Finance تلاش کرد چهار سکه برتر اقتصادی که غالباً پشتوانه دلاری خود را از دست می‌دهند DAI ،USDC (USDC ، + 0.17٪) ،USDT (USDT ، + 0.22٪) و sUSD را به ثبات قیمت برساند.

در روز جمعه، تیم پیکل cDAI را به عنوان یک استراتژی جدید با هدف به حداکثر رساندن بازده DAI سپرده شده به پروتکل وام غیرمتمرکز Compound معرفی کرد. بر اساس یک پست وبلاگ، تیم پیکل 19،759،355  DAI را در این قرارداد هوشمند ردیابی کردند که مورد سواستفاده قرار گرفته بود.

آنها گفتند: «این حمله بسیار پیچیده‌ای بود و بسیاری از مؤلفه‌های پروتکل Pickle را درگیر می‌کرد. البته، در حال حاضر، دیگر به نظر نمی‌رسد که سرمایه دیگری در معرض خطر باشد. در حالی که ما برای از بین بردن این حمله تلاش می‌کنیم، تصمیم گرفته‌ایم که فعلاً نباید جزئیات حمله را منتشر کنیم.»
محتمل است که رفع این مشکل تا روز یکشنبه در ساعت 15:00 UTC به طول بینجامد.

 

Source

ساعت : 11:00 تاریخ انتشار : 23-11-2020
صرافی KuCoin - کوین ایران

صرافی KuCoin خدمات برداشت را برای همه توکن‌ها از سر می‌گیرد

صرافی KuCoin مرتبط با دارایی‌های دیجیتال در سنگاپور که در ماه سپتامبر 281 میلیون دلار از سرمایه خود را در حمله هکرها از دست داد، گفت که خدمات واریز و برداشت همه توکن‌ها را از روز یکشنبه بازیابی می‌کند.

به گفته این صرافی، به دلیل ادامه دادرسی برای برخی از توکن‌ها، محدودیت‌های برداشت روزانه برای چند توکن اعمال می‌شود. KuCoin گفته است، این محدودیت‌ها نیز پس از اتمام مراحل قضایی برداشته خواهد شد. در همین حال، این صرافی گفت: این توکن‌ها با محدودیت‌های روزانه هزینه تراکنشی نزدیک به صفر خواهند داشت.
برای اینکه بدانید کدام رمزارزها محدودیت برداشت دارند، می‌توانید به لیستی که به طور مداوم  توسط صرافی KuCoin به روز می‌شود مراجعه کنید.
از بین رفتن امنیت صرافی KuCoin  با ارزش 281 میلیون دلار یکی از بزرگترین این موارد در تاریخ  رمزارزها است. یک یا چند هکر با دستیابی به کنترل مقادیر زیادی بیت کوین، اتر، ترون (TRX ، + 1.74٪) ، XRP ، استار (XLM ، + 1.53٪) و انواع مختلف ERC-20، کلیدهای خصوصی کیف پول این صرافی متمرکز را به دست آوردند. البته، KuCoin بلافاصله برای مسدود کردن همه کیف پول‌ها و غیرفعال کردن خدمات اقدام کرد.

در آن زمان، جانی لیو ، مدیر عامل صرافی گفت که هرگونه وجوه سرقتی از مشتریان به طور کامل توسط بیمه پوشش داده می‌شود.
به گفته سایت داده‌های رمزارز CoinGecko صرافی KuCoin یکی از فعال‌ترین صرافی‌های رمزارز است و حجم متوسط مبادلات ​​روزانه آن به بیش از 100 میلیون دلار می‌رسد.
از 7 اکتبر، صرافی حدود 204 میلیون دلار از رمزارزهای مسروقه بازیابی و به این واسطه چندین مظنون در این حمله را شناسایی کرده است.

 

Source

ساعت : 9:00 تاریخ انتشار : 23-11-2020