ایستگاه خبر

TrendMicro یک بدافزار استخراج رمز ارز با استفاده از دستگاه های اندرویدی کشف کرد

یک بات‌نت جدید استخراج رمز ارز با بهره‌گیری از پورت های Android Debug Bridg، سیستمی برای سواستفاده از نقص های اپلیکیشن های نصب شده روی بیشتر موبایل ها و تبلت های اندرویدی، طراحی کرده است. طبق گزارش Trend Micro، این بات‌نت بدافزار در ۲۱ کشور جهان کشف شده و بیشتر در کره جنوبی دیده شده است.

یکی از مزیت های حمله از طریق پورت های ADB باز عدم نیاز به احراز هویت بطور پیشفرض است و پس از یکبار نصب با تمام سیستم هایی که با SSH ارتباط برقرار کرده، متصل می شود. ارتباطات SSH گسترده وسیعی از دستگاه ها مانند موبایل ها و گجت های اینترنت اشیا را شامل می شود و این دستگاه ها نسبت به چنین حملاتی بسیار آسیب پذیر هستند.

محققان پس از بررسی اسکریپت ها سه ماینر بالقوه که ممکن است در این حمله استفاده شده باشند، شناسایی کردند که عبارتند از:

http://198[.]98[.]51[.]104:282/x86/bash

http://198[.]98[.]51[.]104:282/arm/bash

http://198[.]98[.]51[.]104:282/aarch64/bash

Source

ساعت : 4:00 تاریخ انتشار : 3-04-1398

ثروتمندترین بیتکوینرها خدمات صرافی های رمز ارز را به کیف پول ها ترجیح می دهند!

طبق تحقیقات اخیر بایننس، با وجود روش های امن نگهداری برای سرمایه گذاران نهادی و مالکان ثروتمند بیت کوین که بیش از ۲۵ میلیون دلار دارایی دیجیتال دارند، استفاده از خدمات صرافی ها را نسبت به دیگر روش ها ترجیح می دهند.

برخلاف انتظار، طبق این اطلاعات که از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ به دست آمده، استفاده از خدمات صرافی در رتبه اول، کیف پول سرد، کیف پول گرم و سرویس های نگهداری BitGo به ترتیب در رتبه های بعدی هستند.

سرمایه گذران باید توجه داشته باشند که حتی بهترین صرافی ها با بالاترین ویژگی های امنیتی همواره در معرض حمله هکرها قرار داشته و دارند. طی سال های گذشته برخی از صرافی های بزرگ به دلیل حملات سایبری و عدم توانایی در بازپرداخت وجوه اعلام ورشکستگی کرده اند.

Source & Image

ساعت : 2:00 تاریخ انتشار : 3-04-1398

صرافی های رمز ارز Bitfinex و Ethfinex برای ارتقای سیستم ساعاتی در دسترس نخواهند بود

صرافی های رمز ارز Bitfinex و Ethfinex اعلام کردند که در تاریخ ۲۶ ژوئن به مدت ۷ ساعت به منظور ارتقا سیستم در دسترس نخواهند بود. این صرافی ها درمورد عدم امکان سپرده گذاری، برداشت و معامله در این ساعات به کارابران هشدار دادند. با این حال، تضمین کرده اند که سپرده ها امن خواهند بود.

این به روزرسانی برای افزایش ثبات و مقیاس پذیری موتور جستجوی iFinex انجام می‌شود. این شرکت اعلام کرده است که در صورتی که نوسانات بازار شدید باشد این به روزرسانی به تعویق خواهد افتاد.

Source & Image

ساعت : 12:00 تاریخ انتشار : 3-04-1398

زی کش (ZEC) با استفاده از شاردینگ بلاک چین مقیاس پذیر جدیدی می سازد

Electric Coin Company (ECC) شرکت سازنده رمزارز زی کش (ZEC)، قصد دارد یک بلاک چین مقیاس پذیر جدید برای زیکش با استفاده از شاردینگ بسازد. این شرکت قصد دارد کاربران زی کش را تا سال ۲۰۵۰ به ۱۰ میلیارد نفر برساند. لذا نیاز دارد هزاران یا میلیون ها تراکنش را در لحظه مدیریت کند.

آنها اطمینان می دهند که رمز ارز های بلاک چین قدیمی به بلاک چین جدید منتقل می شوند و نگرانی درمورد ثروت کاربران وجود نخواهد داشت. همچنین، بلاک چین جدید معاملات را بصورت خصوصی پردازش خواهد کرد. این در حالیست که در بلاک چین فعلی تنها ۲٪ تراکنش ها ناشناس انجام می شوند.

Source & Image

ساعت : 10:00 تاریخ انتشار : 3-04-1398