ایستگاه خبر

Blackrock درخواست خود را برای تاسیس یک ETF مبتنی بر فناوری بلاک‌چین به SEC ارائه کرد

Blackrock درخواست خود را برای تاسیس یک ETF مبتنی بر فناوری بلاک‌چین به SEC ارائه کرد

Blackrock که با دراختیار داشتن 10 تریلیون دلار سرمایه تحت کنترل لقب بزرگترین موسسه مدیریت دارایی جهان را به‌خود اختصاص داده است، درخواستی مبنی بر تاسیس یک ETF فناوری بلاک‌چین به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) آمریکا ارائه کرده است. این صندوق سرمایه‌گذاری بورس که «Ishares blockchain tech ETF» نام دارد شاخص جهانی ICE را در بورس نزدک یعنی NYSE Factset Global Blockchain Technologies Index  (NYFSBLC)، رهگیری خواهد کرد.

مدارک موجود شروع به‌کار NYFSBLC را در 31 دسامبر 2021 گزارش کرده‌اند. در اهداف این ETF فناوری بلاک‌چین آمده است که Ishares خواهان رهگیری نتایج سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی و غیر آمریکایی درزمینه‌ی توسعه‌، نوآوری و کارآمدی فناوری‌های مربوط به بلاک‌چین و رمزنگاری است.

سرپرست تیم ETF بلاک‌چین Blackrock خبر این صندوق را سال پیش اعلام کرده بود

صندوق Ishares دربرگیرنده‌ی انواع فناوری‌های مبتنی بر بلاک‌چین ازقبیل استخراج رمز ارز، صرافی‌ها و پلتفرم‌های مبادلاتی رمز ارز و ریگ‌های ماینر خواهد بود. درخواست تاسیس این ETF پس از اظهار نظر مدیرعامل Blackrock درباره‌ی بیت‌کوین و اهمیت بالای آن در دیجیتالی شدن ارزهای فیات مطرح شده است. Rick Rieder، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری این موسسه، نیز در ماه سپتامبر خاطرنشان کرد که قیمت‌ بیت‌کوین به‌طرز چشم‌گیری بالا خواهد رفت.

طرح Blackrock برای این صندوق ETF در هفته‌ی نخست ماه دسامبر 2021 توسط سرپرست تیم توسعه‌ی سرمایه‌گذاری‌های بلاک‌چینی این موسسه مطرح شد.

پیشنهاد مطالعه: گزارشی از بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۱

Source

ساعت : 6:00 تاریخ انتشار : 23-01-2022
حفره‌ی امنیتی جدید متامسک می‌تواند اطلاعات 21 میلیون کاربر را به‌خطر اندازد

حفره‌ی امنیتی جدید متامسک می‌تواند اطلاعات 21 میلیون کاربر را به‌خطر اندازد

Alexandru Lupascu، تحلیل‌گر رمزنگاری، حفره‌ی امنیتی جدیدی در کیف‌پول متامسک پیدا کرده است که می‌تواند با انتقال یک توکن‌ غیرقابل تعویض (NFT) به آدرس کاربران، اطلاعات شخصی ازجمله IP آنان را سرقت کند.

هکرها برای سوءاستفاده از این حفره‌ی امنیتی و افشای اطلاعات شخصی کاربران تنها باید 50 دلار پرداخت کنند، وی با اشاره به اینکه که نباید خطر لو رفتن آدرس IP در فضای رمزنگاری را دست‌کم گرفت افزود:

«افراد سودجو با استخراج داده‌های کافی از آدرس IP کابران به اطلاعات حساسی ازجمله موقعیت مکانی و سرویس ارائه‌دهنده‌ی خدمات مخابراتی دست‌ خواهد یافت که می‌توانند زمینه‌ساز ریسک‌های واقعی مانند آدم‌ربایی باشند.»

این تحلیل‌گر رمزنگاری درادامه گفت که این حفره‌ی امنیتی به‌مراتب تبعات بزرگتری درمقایسه با حمله‌ی محروم‌سازی از سرویس یا (DDoS) خواهد داشت. برای درک بهتر این موضوع کافی‌ست بدانیم که این نوع حمله 8 برابر مخرب‌تر از حمله‌ی بات‌نت میرای (Mirai botnet) است که در اکتبر 2016 موفق به اختلال توئیتر، ردیت (Reddit)، اسپاتیفای، گیت‌هاب، نتفلیکس، Airbnb و بسیاری از دیگر سرویس‌دهندگان محبوب محتوا شد.

این کارشناس امنیتی وجود این باگ را بر نسخه‌ی iOS متامسک آزمایش کرده است و گفت که احتمال دارد شرایط برای اندروید هم یکسان باشد. وی پس از ایجاد یک NFT در بازار OpenSea اقدام به ویرایش کد ERC-1155 قرارداد هوشمند آن توسط Remix Ethereum IDE نمود.

پاسخ متامسک

Lupascu در 14 دسامبر تیم توسعه‌دهنده‌ی متامسک را درخصوص این اشکال امنیتی مطلع کرده است، اما آنها از آن چشم‌پوشی نموده و بیان داشتند که این نقص فنی در سه‌ ماهه‌ی دوم امسال رفع خواهند شد. وی اظهار داشت این رویکرد برای جامعه‌ی کاربری 21 میلیونی این کیف‌پول مناسب نبوده و ریسک بالایی دربر خواهد داشت.

Daniel Finlay، بنیان‌گذار متامسک، پس از انتشار عمومی نتایج این تحقیق گفت به‌نظر می‌رسد که کاربران از این اشکال امنیتی اطلاع داشته باشند ودرنتیجه نیازی به انتشار بیانیه‌ی ویژه‌ای برای آن نیست.

پیشنهاد مطالعه: آموزش کامل کیف پول متامسک MetaMask + ویدیو

Source

ساعت : 3:00 تاریخ انتشار : 23-01-2022
السالوادور 410 عدد بیت‌کوین دیگر به ارزش 15 میلیون دلار خرید

السالوادور 410 عدد بیت‌کوین دیگر به ارزش 15 میلیون دلار خرید

السالوادور از شرایط قرمز و موج خرسی بزرگ بازار برای خرید 410 واحد بیت‌کوین به ارزش 15 میلیون دلار استفاده کرد. رئیس جمهور این کشور خرید این حجم از بیت‌کوین را واقعا ارزان توصیف نمود. طبق اعلام نجیب ابوکیله السالوادور هریک از این بیت‌کوین‌ها را به‌قیمت 36585 دلار خریده که کمترین قیمتی است که تاکنون برای خرید این دارایی دیجیتال از سوی این کشور پرداخت شده است.

ابوکیله این خرید را طی پست یک توئیت اعلام کرد و افزود که درحال حاضر کشورش بیش از 1800 بیت‌کوین به ارزش کلی 64 میلیارد دلار دراختیار دارد.

السالوادور 410 عدد بیت‌کوین دیگر به ارزش 15 میلیون دلار خرید

اکنون حدودا 5 ماه از زمانی که السالوادور رسما استفاده از بیت‌کوین را به‌عنوان پول رسمی کشور خود پذیرفته است، می‌گذرد. دولت السالوادور هدف اصلی‌اش از اتخاذ چنین تصمیمی را محافظت از کشور درحال توسعه‌ی خود دربرابر مسائل اقتصادی ازقبیل تورم و همچنین ارائه‌ی کمک‌هزینه‌های نقدی به شهروندان‌اش برشمرد.

السالوادور با چالش‌های بسیاری در زمینه‌ی خرید بیت‌کوین روبه‌رو بوده است

داده‌های موجود حاکی از آن است که رویکرد السالوادور برای پذیرش این کلاس از دارایی‌ها دارای مشکلات خاص خود نیز بوده است. برای مثال اختلاف بدهی ملی این کشور با تولید ناخالص (GDP) آن به‌بیش از 50 درصد رسیده است. به‌علاوه معاملات بیت‌کوینی این کشور بر ریسک‌ اعتبارهای خارجی آن افزوده است.

شهروندان این کشور پس از تصویب مجلس برای تبدیل شدن بیت‌کوین به پول قانونی اعتراض‌های گسترده‌ای کردند؛ اما علی‌رغم روند نزولی فعلی این رمز ارز، ابوکیله همچنان به رویکرد ماکسیمالیستی خود ادامه داده و طی چند نوبت به ذخایر بیت‌کوین کشورش افزوده است.

پیشنهاد مطالعه: آموزش انواع سفارش‌ در بازار ارز دیجیتال برای تریدرهای حرفه‌ای!

Source

ساعت : 12:00 تاریخ انتشار : 23-01-2022