ایستگاه خبر

بیت کوین کش - کوین ایران

جهش ۶۸ درصدی بیت کوین کش ، در هاردفورک جدید این رمز ارز چه اصلاحاتی انجام می‌شود؟

روز پنجشنبه، بیت کوین کش (BCH) پس از 36 درصد سود در یک شب که منجر به رشد 68 درصد در هفته شد، دوباره وارد ده رمز ارز برتر از حیث سرمایه‌ی بازار شد. ارزش هر سکه BCH در کمتر از 24 ساعت منتهی به روز پنجشنبه از 1068 دلار به 1462 دلار افزایش یافت.

بهبود شرایط قبل از هارد فورک

قیمت این رمز ارز با رسیدن به نزدیک 4000 دلار در سال 2018، به میزان قابل توجهی کاهش یافت و برای چند سال آینده به حدود 300-400 دلار رسید. و حالا با یک جهش بزرگ در هفته‌های اخیر شاهد افزایش مجدد قیمت آن به بیش از 1400 دلار بوده‌ایم.

بازگشت بین 10 رمز ارز برتر بازار، یک هفته پیش از هارد فورک دو ساله بیت کوین کش در 15 می رخ می‌دهد. این هارد فورک دو تغییر جزئی اما مهم را در شبکه ایجاد خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: 10 رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال 2021: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

سقف تأیید نشده زنجیره معاملات در بیت کوین حذف می‌شود، و این امکان را برای معاملات کوچک فراهم می‌کند که بدون انتظار تأیید بلوک نهایی شوند.

در بیت کوین کش، بلوک ها هر 10 دقیقه استخراج می‌شوند و محدودیت زنجیره‌ای تأییدنشده قبلی در 50 تراکنش تنظیم شده بود. برنامه‌های با حجم بالا ممکن است قبل از نیاز به تأیید بلوک، 50 تراکنش در هر لحظه انجام دهند. در هارد فورک آینده، این محدودیت به طور کامل برداشته خواهد شد.

اجرای چندین “OP RETURN” اصلاح بزرگ دیگری است که برای 15 می برنامه‌ریزی شده است. به زبان ساده، بلاکچین بیت کوین کش در حال حاضر امکان گنجاندن داده‌های متفرقه، مانند متن، تصاویر و سایر فرم‌های داده را در یک معامله فراهم می‌کند. در حال حاضر، یک تراکنش فقط می‌تواند یک خروجی “OP RETURN” – یک تصویر، متن و غیره داشته باشد. به لطف به‌روزرسانی قریب‌الوقوع شبکه، می‌توان از چندین داده متفرقه در یک تراکنش استفاده کرد.
به روزرسانی شبکه بیت کوین با معرفی مفهوم CHIP یا Cash Improvement Protocols، با تمرکز و شفافیت مسائل را حل می‌کند. این‌ها پیشنهادهای استانداردی هستند که جنبه‌های خاصی از BCH را اصلاح می‌کنند. این CHIPها به‌عنوان برنامه نویسان کلاینت گره با هدف اجماع بهتر،کار خواهند کرد.

تعداد معاملات منظم بیت کوین کش 650 درصد از 20،000 در دسامبر به بیش از 150،000 در زمان انتشار خبر افزایش یافته است. بین فوریه و آوریل، بیت کوین کش هر روز معاملات بیشتری نسبت به بیت کوین (BTC) انجام می‌داد که در 21 مارس به 414،000 رسید در مقایسه با تعداد معاملات بیت کوین که در همان تاریخ 229،000 بوده است.

 

پیشنهاد مطالعه: آنچه پیش از بوجود آمدن تا کنون بر بیت کوین کش ( BCH ) گذشته است

 

Source

ساعت : 5:00 تاریخ انتشار : 6-05-2021
نوکیا کوین ایران

نوکیا بازار داده مبتنی بر بلاکچین خود را راه‌اندازی می‌کند

شرکت نوکیا از راه‌اندازی بازار داده‌های مجهز به فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) خود خبر داده است. مطابق با اطلاعیه‌ی مطبوعاتی منتشرشده در 5 مه 2021، سازنده‌ی تلفن همراه فنلاندی گفته است این پلتفرم جدید، تجارت امن داده و فعالیت شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی (CSP) را تسهیل می‌کند.

بازار داده مبتنی بر DLT نوکیا در دسترس عموم

داده‌ها بخشی جدایی ناپذیر فعالیت شرکت‌ها هستند، زیرا به آن‌ها کمک می‌کنند تا در صورت لزوم عملکرد خود را به‌طور کامل درک کنند و بهبود ببخشند. با این حال هنوز دغدغه‌های بی‌شماری در بازارهای داده وجود دارد؛ مشکلاتی از جمله عدم اعتماد، ضعف در حفظ حریم خصوصی، امنیت داده‌ها و …

نوکیا برای سهولت استفاده بیشتر و بهتر از اطلاعات کسب‌وکارها، بازار داده‌ی مبتنی بر بلاکچین خود را به عنوان یک پلتفرم خدماتی برای تجارت داده‌های ایمن و مدل‌های هوش مصنوعی (AI) راه‌اندازی کرده است.

مطابق با اطلاعیه‌ی مطبوعاتی این شرکت، بازار جدید داده مبتنی بر DLT ترکیبی از هوش مصنوعی و واکاوی داده‌ها است تا اطلاعات قابل اعتماد را در لحظه برای تصمیم‌گیری استراتژیک به شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی (CSP) ارائه دهد.

توانمندسازی شرکت‌ها

نوکیا علاوه بر ارائه‌ی مجموعه‌ی داده‌های مهم به مؤسسات و CSPها، اشاره کرده است که کاربران این پلتفرم می‌توانند به راحتی از تبادل داده‌ها بین مشتریان درآمد کسب کنند.

این شرکت ادعا می‌کند این بازار جدید اطلاعات دارای موارد گسترده‌ای از جمله درآمدزایی از داده‌های زیست محیطی، شهرهای هوشمند، مراقبت‌های بهداشتی، شارژ وسایل نقلیه هوشمند، و… است. نوکیا به صراحت اعلام کرده است که این بازار داده شفافیت در زنجیره‌های تأمین را ارتقا می‌دهد.

این اولین بار نیست که نوکیا در اکوسیستم بلاکچین فعالیت می‌کند. این شرکت قبلاً با Streamr، یک پلتفرم اشتراک داده، برای ایجاد یک راه‌حل کسب درآمد با استفاده از فناوری دفترکل توزیع شده (DLT) همکاری می‌کرد.

 

پیشنهاد مطالعه: ۱۰ نکته که در مورد کریپتو پانک ها (Cryptopunks) نمی‌دانستید!

 

Source

ساعت : 3:00 تاریخ انتشار : 6-05-2021
خرید و فروش بیت کوین کوین ایران

خرید و فروش بیت کوین از طریق بانک‌ها در دسترس خواهد بود

NYDIG، پیشروترین شرکت مالی و فناوری متمرکز بر بیت کوین، با شرکت خدمات اطلاعاتی American Fortune 500 (FIS) همکاری کرده است تا اولین طرح این صنعت را به بانک‌های آمریکایی ارائه دهد. در راستای این همکاری بانک‌ها می‌توانند گزینه‌های خرید و فروش بیت کوین را برای مشتریان با حساب‌های بانکی‌شان فعال کنند. FIS از سردمداران ارائه‌ی طرح‌های حوزه‌ی فناوری برای بازرگانان، بانک‌ها و شرکت‌های بازار سرمایه در سطح جهان است.

این راه‌حل جدید به بانک‌ها امکان می‌دهد بدون نیاز به ایجاد یک طرح جداگانه، راه‌حل FIS Digital One Mobile را در سیستم‌های بانکی ادغام کنند.

NYDIG به عنوان متولی و صرافی در این مشارکت فعالیت خواهد کرد تا بانک‌های آمریکایی قادر به ارائه‌ی گزینه‌های مستقیم خرید و فروش بیت کوین باشند. این شرکت مالی همچنین ادعا کرد که صدها بانک در حال حاضر برای این برنامه ثبت نام کرده‌اند و در حال مذاکره هستند تا برخی از بزرگ‌ترین بانک‌ها را نیز اضافه کنند. پاتریک سلز، رئیس طرح‌های بانکی NYDIG گفت:

«آنچه ما انجام می‌دهیم باعث می‌شود همه آمریکایی‌ها و شرکت‌های کوچک قادر به خرید بیت کوین از طریق روابط بانکی موجود خود باشند. اگر کاربران تا به حال، از برنامه‌ی موبایل خود برای انجام کلیه‌ی خدمات بانکی استفاده می‌کردند، اکنون امکان خرید، فروش و نگهداری بیت کوین را نیز خواهند داشت.»

بسیاری از غول‌های وال استریت در این روند صعودی بازار، با سرمایه‌‌گذاری در شرکت‌هایی که بیت کوین را در ترازنامه خود نگهداری می‌کنند، وارد بازار معاملات بیت کوین شده‌اند. برای معامله‌گران خرد، بهترین راه خرید بیت کوین استفاده از برنامه‌هایی مانند PayPal ،Venmo و Square است. مدیرعامل NYDIG، یان ژائو، معتقد است که سیستم بانکداری آمریکا متوجه شده است که مشتریان آنها به سرمایه‌گذاری در بیت کوین را حتی بدون حضور آن‌ها ادامه می‌دهند، بنابراین تصمیم گرفته‌ است راه‌حل مناسبی برای ارائه‌ی خدمات مربوط یه رمز ارزها را به سیستم خود اضافه کند.

ژائو همچنین توضیح داد که چگونه ادغام خرید بیت کوین در سیستم بانکی حس برابری را به همراه خواهد داشت:

«بیشتر مردم نمی‌توانند در بازارهایی که سرمایه‌گذاران سازمانی به آن‌ها وارد می‌شوند، سرمایه‌گذاری کنند. اگر بتوان بیت کوین را از طریق بانک‌ها خریداری کرد، آن‌وقت مشتریان بسته به توانایی مالی‌شان، حتی در حد یک دلار، به یک دارایی جذاب دسترسی خواهند داشت. ما فکر می کنیم این طرح برای توانمندسازی اقتصادی بسیار مهم است.»

 

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

Source

ساعت : 1:00 تاریخ انتشار : 6-05-2021