ایوب کریمی | 1397.06.07

آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمز ارز ها برای تازه کار ها

مقاله حاضر به آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین و رمز ارز ها می پردازد. در ابتدای مقاله بیان می شود که تحلیل تکنیکال یکی از ابزار های متعددی است که در اختیار تریدر ها قرار دارد. تحلیل تکنیکال تاریخچه و سوابق یک کوین خاص همراه با نمودار های قیمت و حجم معاملاتش را بررسی می کند.

در ادامه بیان می شود آنچه که برای تحلیل تکنیکال بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری لازم است، شناخت ایده های محوری تئوری Dow است. سپس در مورد روند های صعودی و نزولی بازار صحبت شده و بیان می شود که گاها روندی در بازار وجود ندارد و قیمت، داخل کانالی خاص جلو و عقب می رود.

بیشتر بخوانید: گزارش بازار روز: روند رو به رشد اکثر رمز ارز ها در پایان هفته

تحلیل تکنیکال در فضای بیت کوین و رمز ارز ها، بررسی ابعاد آن

technical-analysis-in-cryptocurreny

سطوح حمایت و مقاومت

بعد از آن سطوح مقاومت و حمایت مورد بررسی قرار می گیرند و توضیح این که سطح حمایت به سطحی گفته می شود که در آن خرید عظیمی صورت می گیرد و بر عکس در سطح مقاومت فروش عظیمی واقع می شود. میانگین متحرک و اهمیت حجم در معاملات رمز ارز از دیگر مواردی است که به آنها پرداخته می شود.

در ادامه تبیین عدم کفایت اتکا بر تحلیل تکنیکال برای معاملات موضوع بحث است و این که حتما باید این تحلیل را در کنار تحلیل بنیادین و ابزار های دیگر مورد استفاده قرار داد. پیش بینی روند قیمت و کانال روند دو موضوع دیگری است که به آنها پرداخته می شود. سپس نمودار Candlestick به عنوان ابزاری مهم و موثر مورد بحث قرار می گیرد و آشنایی تریدر با آن و انواع الگو های آن از ضروریات به حساب می آید.

بیشتر بخوانید: گزارش روز بازار: جهش شدید قیمتی بیت کوین (BTC)و بیت کوین کش (BCH)

شاخص های تکنیکال

شاخص های تکنیکال و هدف از استفاده از آنها در ادامه بحث می شود و ابراز می گردد که از این شاخص ها برای هشدار، تایید و پیش بینی استفاده می شوند. سپس ابزار های مفیدی برای شروع معرفی می شوند و در پایان هم توصیه هایی در زمینه معاملات رمز ارز یادآوری می شود. در این رابطه بیشتر بخوانید. https://coiniran.com/how-to-be-a-pro-trader/

تحلیل تکنیکال در فضای بیت کوین و رمز ارز ها، بررسی ابعاد آن

technical-analysis-in-cryptocurrency

نظر شما چیست؟ تحلیل تکنیکال تا چه اندازه ای در بازار پر نوسان رمز ارز ها جواب می دهد؟ آیا این تحلیل به تنهایی کافی است یا ابزاری است که باید همراه با دیگر ابزار ها به کار گرفته شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده، مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شوند.