مقالات عمومی

صندوق های پوشش ریسک رمز ارز ها چگونه می توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند؟

اندازه گیری احساسات بازار رمز ارز ها و استفاده از آن برای خلق یک استراتژی تجاری قابل اجرا مبتنی بر داده را تحلیل احساسات می گویند.

صندوق‌ های پوشش ریسک یا صندوق ‌های پوششی (Hedge fund) که از آن با عنوان «پوشش سرمایه» نیز یاد می ‌شود، حاملان سرمایه‌ گذاری و ساختار هایی برای کسب‌ و کار هستند که به سرمایه گذاران خود امکان حضور در طیف وسیع تری از موقعیت ‌های تجاری و سرمایه‌ گذاری را می‌ دهند. چنین صندوق ‌هایی توسط یک شرکت حرفه ‌ای مدیریتی اداره می شود.

Robert Shiller، اقتصاددان و برنده جایزه نوبل، گفت: «بیت کوین یک پدیده اجتماعی است».

شایعات، ترس و احساسات همگی نقش مهمی در تأثیرگذاری بر قیمت رمز ارز ها دارند، اما تشخیص این چیزها روی نمودار کار آسانی نیست. درحالی که بسیاری از معامله گران نهادی از تحلیل تکنیکال برای پیش بینی رفتار قیمت استفاده می کنند، نادیده گرفتن وضعیت احساسی بازار، نادیده گرفتن جنبه ی بزرگی از چیزیست که آن را شکل می کند.

کسانی که درک درستی از «حس» بازار دارند، مزیت بزرگی نسبت به معامله گران رقیب پیدا می کنند. اما، چطور می توان چنین چیزی را اندازه گیری کرد؟

شناخت تاثیر روانشناسی و احساسات در بازار، یک چیز است، اما مساله ی کلیدی اندازه گیری این احساسات و استفاده از آن برای خلق یک استراتژی تجاری قابل اجرا مبتنی بر داده می باشد و به آن تحلیل احساسات می گویند. همانطور که در نمودار Google Trends آمده، طی ده سال گذشته علاقه به آنالیز احساسات به شدت افزایش یافته است.

صندوق های پوشش ریسک رمز ارز ها چگونه می توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند؟
Google Trends

تحلیل کمی احساسات

از یک سو، کسب نوعی بینش پایه ای در مورد رفتار عمومی یک شرکت خاص یا پروژه ی رمز ارزی، آسان به نظر می رسد. به عنوان مثال، اگر عوامل تاثیرگذار معینی یک تصویر منفی گیج کننده از بیت کوین ترسیم کنند، احتمالا احساسات عمومی روند منفی پیش خواهند گرفت. این رفتار ناشی از پدیده ی روانشناسی جمعیت است که بررسی های اخیر نشان می دهند نقش مهمی در قیمت بیت کوین ایفا می کند.

اندازه گیری و پیش بینی این پدیده، با کمک داده های مربوطه، حجم وسیعی از به روز رسانی رسانه های اجتماعی در پلتفرم هایی مانند توییتر و تلگرام، و تیتر اخبار و نظرات کاربران، ممکن می شود. بر خلاف خواندن اخبار روزانه ی بیت کوین، این کار نمی تواند توسط یک نفر به طور موثر انجام شود و تنها از هوش مصنوعی ساخته است.

بیشتر بخوانید: بررسی و شناخت انواع روش های ترید جهت تعیین استراتژی مناسب

ادغام اخیر هوش مصنوعی و داده های رسانه های اجتماعی می تواند اطلاعات مورد نیاز برای کسب بینش واقعی در رابطه با وضعیت احساسی جامعه رمز ارز ها را به طور جامع به ارمغان بیاورد.

ترسیم صندوق پوشش ریسک رمز ارز: نگهداری مناسب

گزارش اخیر منتشر شده توسط مرکز تحقیقات رمز ارز ها و تحلیل فین تک شرکت Autonomous Research LLC نشان داد که از اگوست ۲۰۱۸، بیشتر صندوق های پوشش ریسک رمز ارز ها ۵۰ درصد سقوط کرده و بسیاری از آنها تعطیل شده اند. همانطور که بازار نزولی ادامه پیدا می کند و بسیاری از سرمایه گذاران خرد را می ترساند، احساسات غیر منطقی در رفتار قیمت نقش مهمی ایفا می کند و باعث می شود درک احساسات بازار و کمک به کاهش ریسک اهمیت بیشتری پیدا کند.

«زمستان رمز ارز ها» به طور پیوسته تا به امروز درحال ایجاد شرایط نسبتا سختی برای صندوق های پوشش ریسک بوده و فقط قدرت زنده ماندن و سازگاری به آنها می دهد.

بیشتر بخوانید: کسب سود از طریق واکنش به مبادلات به صورت لحظه ای با اسکالپینگ

صندوق های پوشش ریسک نیاز دارند تا میان رویکرد محتاطانه و سرمایه گذاری هایی با ریسک پایین و شانس بالا برای بازده سرمایه گذاری خوب و بخشی از سرمایه گذاری های با ریسک پایین با روانشناسی جمعیتی سرمایه گذاران خرد، قرار بگیرند.

اقتصاددانان دانشگاه Yale اخیرا یک مطالعه منتشر کردند که نشان می دهد که رفتار رمز ارز ها از دیگر کلاس های دارایی متفاوت است، اما می توان آن را با نظاره ی سرمایه گذاران پیش بینی کرد. طبق اظهارات اقتصاددان Ivy League، حرکت قیمت رمز ارز ها همبستگی زیادی با تعداد اشارات به آنها در گوگل، توئیتر و دیگر رسانه های اجتماعی دارد. تغییر ناگهانی قیمت به صورت غیرمعمول با توجه به این اخبار اتفاق می افتد.

روند موضوعات و احساسات در بازار رمزارز

صندوق های پوشش ریسک رمز ارز ها چگونه می توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند؟
Sentiments and Topics Moving the Crypto Market

تجزیه و تحلیل احساسات به شدت برای تقویت استراتژی های تجاری موجود، لازم است. به عنوان مثال، در حال حاضر از شاخص های تکنیکال و یا رفتار قیمت استفاده می شود. تحلیل های رفتاری، سیگنال های متناوبی ارائه می دهد که مربوط به دارایی های نامشهود است.

بیشتر بخوانید: تلفیق بلاک چین و هوش مصنوعی دریچه ای به سوی درآمدی خودکار

معامله گران انسانی تصمیمات احساسی را به وجود می آورند. با استفاده از فناوری، ما می توانیم ببینیم که احساسات و روند ها چگونه تصمیمات سرمایه گذاری ما را هدایت می کنند و از آن برای کسب آگاهی استراتژی تجاری استفاده کنیم.

با تجزیه و تحلیل علمیِ واکنش جامعه رمز ارز ها به طور کلی، تحلیلگران در نهایت می توانند به ضربان قلب بازار رمز ارز ها گوش دهند و افکار را به داده تبدیل کنند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source
https://coiniran.com/?p=27672
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x