ایوب کریمی | 1397.09.07

تلفیق بلاک چین و هوش مصنوعی دریچه ای به سوی درآمدی خودکار

بلاک چین و هوش مصنوعی

مقاله حاضر به بررسی تلفیق بلاک چین و هوش مصنوعی می پردازد. در ابتدای مقاله بلاک چین و هوش مصنوعی به طور مختصر تعریف شده و سپس به بیان کمبود ها و کاستی های پیش روی این دو فناوری پرداخته می شود. در خلال این مباحث بیان می شود که اگر این دو فناوری با هم ادغام و هماهنگ گردند بسیاری از مشکلات و موانع یکدیگر را حل کرده و در واقع انقلابی بزرگ را در صنایع مختلف ایجاد خواهند کرد.

هوش مصنوعی در چند سال اخیر با مشکل بزرگ دسترسی به داده های متنوع و سازمان دهی شده مواجه بوده است که بلاک چین در این مسیر بسیار به فناوری هوش مصنوعی کمک خواهد کرد. از طرف دیگر blockchain نیز در سطح لایه ها و اپلیکیشن های خود دارای امنیت کامل نمی باشد و به همین خاطر است که هر روزه در گوشه و کنار جهان خبر هایی مانند هک صرافی ها و غیره به گوش می رسد. هوش مصنوعی می تواند امنیت و حریم خصوصی بی نظیری را برای blockchain به ارمغان بیاورد.

تلفیق بلاک چین و هوش مصنوعی دریچه ای به سوی درآمدی خودکار

blockchain-and-ai

اغراق و منفعت طلبی 

متاسفانه افرادی سودجو در سراسر جهان به اغراق و بزرگ نمایی در زمینه ترکیب بلاک چین و هوش مصنوعی پرداخته اند و سعی می کنند از شعار هایی گوش نواز کسب درآمد کنند و به فریب و اغوای مردم و شرکت ها می پردازند. این در حالی است که ترکیب این دو فناوری هنوز در حد تئوری و در ابتدای کار می باشد و تا عملی شدن آن فاصله ی نسبتا زیادی دارد.

در پایان به نتایج حاصل از ادغام این دو فناوری پرداخته می شود و کاربرد هایی مانند مدیریت پورتفولیو در بازار هایی مانند بازار پر نوسان رمز ارز مورد شرح و بسط قرار گرفته و ابراز می شود که احساسات و عواطف، دشمن شماره یک تریدر ها هستند که با تلفیق blockchain و هوش مصنوعی می توانند مدیریت پورتفولیوی خود را به ربات ها و ماشین های هوشمند منتقل کنند که از دام عواطف و احساسات انسانی آزاد هستند.

بیشتر بخوانید: بیت کوین، رمز ارز و بلاک چین به زبان ساده 

 

نظر شما چیست؟ تلفیق این دو فناوری چه تحولاتی را موجب می شود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده، مربوط به نویسنده می باشند و لزوما نباید آنها را به کوین ایران نسبت داد.