آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

نوسانات جالب بازار رمزارز ها (بیت کوین و بیت کوین کش) با شروع ماه مه

این روز ها بازار رمزارز ها (بیت کوین و بیت کوین کش) تغییرات قابل تاملی را شاهد هستند، زیرا ارزش دارایی های دیجیتال در 72 ساعت گذشته نوسانات جالبی داشته است.

در جریان نشست های معاملاتی چند روز گذشته بسیاری از رمزارز ها بین ۲ تا ۶ درصد کاهش یافت اما در دوم ماه می، ۱۲ اردیبهشت، جبران کرد. در روز ۲۸ ماه آوریل، بازار BTC / USD  به ۹۵۳۸ دلار رسید اما در ۱ ماه می، ۱۱ اردیبهشت، ارزش بیت کوین به ۹۰۰۰ دلار کاهش پیدا کرد. بازار های Bitcoin Cash (BCH)  در ۲۸ آوریل، ۸ اردیبهشت، نیز با قیمت ۱۵۰۰ دلار روبرو شدند اما بعد به ۱۳۲۰ دلار کاهش یافتند. با این حال، امروز بیت کوین کش توانسته است بیشترین دستاورد ها را به دست بیاورد زیرا در زمان این گزارش حدود ۱۴۳۰ دلار فروخته شده است.

نوسانات جالب بازار رمزارز ها (بیت کوین و بیت کوین کش) با شروع ماه مه
Cryptocurrency market analysis (BTC & BCH)/ Source

 بیشتر بخوانید: افزایش مشتری برای ارز رمزنگاری شده “بیت کوین کش” با شروع فصل بهار

به گزارش کوین ایران از سایت بیت کوین نیوز، بازار ها در انتهای  روز اول ماه می، ۱۱ اردیبهشت، بهبود خوبی را شاهد بود. بسیاری از علاقه مندان رمزارز ها معتقدند که بهار این نوع ارز ها بعد از زمستان سخت و طولانی آن به شکوفه نشسته است. در حال حاضر اکثریت مطلوبی از دارایی های رمزارزی در نشست های  معاملاتی دیروز کارت سبز گرفتند چرا که عمده ی آنها روز سه شنبه ی این هفته مقداری زیان را تجربه کرده بودند.

عملکرد جالب هسته بیت کوین (Bitcoin Core)

کل حجم بازار رمزارز ها از مجموع ۱۶۰۰ انواع کوین  تا دیروز به حدود ۴۲۹ میلیارد دلار رسید. بازار BTC / USD در حال حاضر در حدود ۹۰۶۰ دلار در هر کوین به طور متوسط قابل خرید و فروش است و حجم معاملات در هفته جاری سبک تر است؛ زیرا در طول ۴۸ ساعت گذشته حول ۶.۸ میلیارد دلار چرخ می زند. دیروز پنج بورس اوراق بهادار BTC Binance، Okex، Bitfinex، Upbit و Huobi بیشترین مبادله را داشتند.

ین ژاپن هنوز با ۳۹ درصد معاملات BTC را تحت تاثیر قرار می دهد، اما بسیار پایین تر از میزان هفته گذشته است. این به دنبال  تغییرات دلار آمریکا (۲۹.۷٪)، tether (USDT 22.3%)، ون کره (the Korean won) (7.4٪) و یورو (۳.۹٪) به دست آمده است . امروزه تجارت برتر در پلتفرم peer-to-peer Shapeshift اتریوم ( ETH) برای هسته بیت کوین (BTC) است.

عملکرد جالب هسته بیت کوین (Bitcoin Core)
Bitcoin Core analysis/ Source

 

بیشتر بخوانید: تحلیل بازار بیت کوین و رمزارز ها: آیا اصلاح قیمت تمام شده است؟

شاخص های تکنیکال رمزارز بیت کوین (BTC / USD)

نمودار های روزانه، هفتگی و ۴ ساعته BTC / USD نشان می دهد که یک بار دیگر یک روند اصلاحی وجود دارد و معامله گران به دنبال موقعیت های جدید هستند. در زمان انتشار، دو میانگین متحرک (۱۰۰ و ۲۰۰ SMA  ) یک شکاف مناسب و معقول با کوتاه مدت ۱۰۰ SMA بالاتر از خط روند طولانی مدت دارند. این نشان دهنده عملیات تجاری دیروز است و مسیر مقاومت باید بر روی افزایش قیمت باشد.

MACd حدود ۲۳.۴۳ پهنای باند را نشان می دهد که دارای امکانات زیادی برای بهبود است. هر دو شاخص نسبی (RSI) و نوسانگر های Stochastic از الگوی مشابهی به عنوان RSI در حدود ۴۶.۹ پیروی می کنند. این نشانه ها حاکی از آن است که گاو ها می توانند به قدرت برسند اما حجم تجارت BTC / USD دیروز نموداری کاملا مسطح داشت. شواهد نشان می دهد که گاوها نیاز به مقاومت سختی در قیمت ۹۲۵۰ دلار تا نهایت ۹۶۰۰ دلار برای پیشبرد اهداف بهتر دارند. پشت قضیه، اگر گاو ها خشم  و هیجان خود را کنترل کنند، حمایت های بنیادی خوبی در حدود ۸۸۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار وجود دارد.

شاخص های تکنیکال رمزارز بیت کوین (BTC / USD)
Bitcoin technical analysis/ Source

بیشتربخوانید: تحلیل قیمت بیت کوین؛ احتمال رشد موقت، نگرانی از کاهش مجدد

پرش بالای ۱۰ درصدی بازار بیت کوین کش 

بازار بیت کوین کش در طی نشست های معاملاتی روز گذشته  شاهد افزایش قابل توجهی بوده است. در طول ۴۸ ساعت گذشته، بازار BCH / USD بیش از ۱۰ درصد رشد نشان داد، در حالی که میانگین قیمت های BCH در حال حاضر حدود ۱۴۳۰ دلار است. حجم معاملات تجاری ۲۴ ساعته BCH در حدود ۱ میلیارد دلار ارزش معاملات روزانه را ثبت کرده است. ارزش کلی بازار بورس BCH اکنون بیش از ۲۴ میلیارد دلار است و امروزه بسیاری از معاملات در BTC هستند.

معاملات هسته  بیت کوین به ترتیب ۴۰ درصد از معاملات امروز BCH را تشکیل می دهند که به دنبال آن دلار در حدود ۱۹ درصد است. معاملات جهانی BCH همچنین حجم سنگینی از تتر (USDT 19٪)، ون کره (۱۴.۸٪) و یورو (۱.۶٪) را شاهد است. هر دو سکه بینانس (  ( binance coin (BNB)  و اتریوم (ETH)  نیز در دوم ماه می، بالا ترین مقام را در معامله با BCH به دست آوردند.

پرش بالای 10 درصدی بازار بیت کوین کش
Bitcoin Cash trading info/ Source

بیشتر بخوانید: بیت کوین در هفته ای که گذشت؛ وقت ساختن است

شاخص های تکنیکال بیتکوین کش ( BCH / USD)

نمودار های BCH / USD در Bitfinex و Bitstamp نشان دهنده ی آن است که بین بازار های BTC / USD تفاوت هایی وجود دارد. نمودار ۴ ساعته BCH / USD برخی از سیگنال های بیش از حد خرید را نشان می دهد، زیرا دو SMA برای BCH کاملا متفاوت هستند. شاخص کوتاه مدت SMA 100 به مراتب کمتر از  شاخص طولانی مدت ۲۰۰ آن نشان می دهد که مسیر مقاومت به احتمال زیاد در نزول است. MACd همچنان حرکت رو به بالا دارد و سطح RSI در حدود ۶۶ را نشان می دهد که یعنی گاو های بازار به شدت و خستگی ناپذیر در حال مقاومت هستند.

در مقابل، مقاومت نسبت به تقاضای ۱.۵۴۰ دلاری خیلی به نظر سخت نمی رسد و اگر گاو نر دراین منطقه بتواند مقاومت خوبی نشان دهد، آنگاه شاهد یک تقسیم سودمند در حدود ۱۶۴۰ دلار خواهد بود. ما می توانیم با مراجعه به گذشته ببینیم که برخی از ادغام های خوب انجام شده است؛ زیرا گزارش نمودار ها حمایت خوبی از محدوده  $ ۱۳۹۵ را ارایه داده اند اما بعد از آن خیلی کمتر شده است. اکثر بازار ها دیروز ۰.۵ تا ۱ درصد کاهش پیدا کردند و قیمت BCH / USD احتمالا این روند را دنبال می کند، اما بازار طی چند هفته گذشته شاهد حرکت های قوی خاص خود بوده است.

شاخص های تکنیکال بیتکوین کش ( BCH / USD)
BCH technical analysis/ Source

 بیشتر بخوانید: روش های سود آور در شرایط رکود بازار رمزارز ها (“بازار خرسی”)

برانگیختگی در بازار رمزارز ها همراه با تردید ها

به طور کلی، سهام بازار رمزارز ها امروز به  شکل های تثبیت شده تری در اقتصاد دارایی دیجیتال به حساب می آیند و ارزش واقعی محسوب میشوند. برخی از بازار های موفق قابل توجه در ۲ ماه می (۱۲ اردیبهشت) مثل EOS است که تا ۷.۶ درصد و پلتفرم ADA Cardano 6.6 درصد رشد ثبت کردند. علاوه بر این، رمزارز Tron (TRX)  به آرامی  به لیست  ۱۰ تای اول بازار سرمایه رمزارز ها  صعود کرده است. خوش بینی همچنان در حال افزایش است زیرا معامله گران و علاقه مندان به این باور هستند که بازار ها می توانند بهتر شوند اما پس از تجربه چهار ماه گذشته روند حرکت قیمت ها هنوز شک و تردید وجود دارد.

برانگیختگی در بازار رمزارز ها همراه با تردید ها
Top ten cryptocurrencies/ Source

بیشتر بخوانید: تحلیل قیمت رمزارز بیت کوین: رشد قیمت ها چه زمانی آغاز می شود؟

 توجه!

این گزارش فقط برای اطلاع رسانی می باشد و نباید به عنوان مشاوره تجاری محسوب شود و مسئولیت هرگونه سود و زیان ناشی از آن بر عهده کاربران است و کوین ایران مسئولیتی در این مورد ندارد.

https://coiniran.com/?p=20590
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x