ترید و سرمایه گذاری

تحلیل قیمت بیت کوین: احتمال رشد موقت، نگرانی از کاهش مجدد

با تحلیل قیمت بیت کوین و بازار کریپتوکارنسی با ما همراه باشید.

انتظار رشد قیمت بیت کوین (BTC) تا حوالی 9000 دلار را داریم اما روند کلی در دیدگاه بلند مدت همچنان نزولی است. طبق داده های BPI (شاخص قیمت بیت کوین) در مبادلاتی که در عصر دوشنبه 28 اسفند انجام شد، بیت کوین با افزایش قیمت همراه بود و به بالاتر از 8000 دلار رسید. با کوین ایران همراه شوید تا به بررسی روند بازار بیت کوین بپردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین و بازار کریپتوکارنسی (ارز های رمزنگاری شده)
CNBC

واکنش مثبت در مقابل اخبار منفی

اخیرا شاهد سقوط قیمت بیت کوین (BTC) به 7335 دلار بودیم که این قیمت پایین ترین نرخ در 40 روز گذشته است. از جمله مهم ترین علل این کاهش قیمت می توان به اخبار منتشر شده مبنی بر تصمیم توئیتر (Twitter) در ممنوع کردن تبلیغات ارز های رمزنگاری شده اشاره کرد. در هفته های اخیر شاهد انتشار اخبار مشابهی از سوی گوگل (Google) و فیسبوک (Facebook) مبنی بر ممنوع کردن هرگونه تبلیغات مرتبط با پیش فروش ارز های رمزنگاری شده و صرافی های مرتبط با آن  هستیم.

با وجود اخبار منفی، این کاهش قیمت بی سابقه در هفته های اخیر دوام زیادی نداشت و قیمت مجددا به بالاتر از 8000 دلار بازگشت. به نظر می رسد این افزایش قیمت ناشی از واگرایی مثبت صورت گرفته در اندیکاتور RSI (شاخص قدرت وابسته) می باشد.

تحلیل قیمت بیت کوین و بازار کریپتوکارنسی (ارز های رمزنگاری شده)
Coindesk

البته در مقابل اخبار منفی ذکر شده خبر های همچون گزارش خبرگزاری رویترز (Reuters) از شورای پایداری مالی (Financial Stability Board) که وظیقه تنظیم مقررات مالی بر اقتصاد کشورهای عضو G20 را دارد، در این افزایش قیمت بی تاثیر نبوده اند. در گزارش اعلام شده است که این شورا درخواست وضع مقررات سخت گیرانه تر بر ارز های رمزنگاری را رد کرده است.

به نظر می رسد می توانیم انتظار افزایش قیمت تا 9000 دلار را در کوتاه مدت داشته باشیم. در حالی که این مقاله نگارش می شود، طبق BPI (شاخص قیمت بیت کوین) قیمت کنونی بیت کوین (BTC) 8154 دلار و طبق داده های CoinMarketCap میانگین قیمت جهانی برابر 8219 دلار است که این قیمت نتیجه رشد 6.5 درصدی در 24 ساعت گذشته می باشد.

تقاطع مرگ پیش روی قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین و بازار کریپتوکارنسی (ارز های رمزنگاری شده)
Coindesk

نمودار های روزانه بیت کوین حاکی از تقاطع قریب الوقوع نمودار میانگین متحرک 50 و 200 روزه می باشد. به این تقاطع نزولی در اصطلاح تقاطع مرگ (Death Cross) می گویند. تقاطع مرگ زمانی حاصل می شود که میانگین متحرک کوتاه مدت پایین تر از میانگین بلند مدت آن قرار گیرد. طبق نظر برخی کارشناسان، در صورت روی دادن این اتفاق با کاهش شدید قیمت تا 2800 دلار مواجه خواهیم شد.

با این حال لازم به ذکر است که تقاطع های نمودار های میانگین متحرک بلند مدت آن چنان قابل اطمینان نیستند چرا که در حالی که این تقاطع صورت می گیرد بسیاری اقدام به فروش می کنند و اشباع فروش رخ می دهد. لذا ممکن است شاخص تقاطع مرگ در کوتاه مدت باعث رشد قیمت شود. این کارشناسان می گویند تا زمانی که بیت کوین پایین تر از قیمت 11700 دلار  معامله می شود دیدگاه نزولی همچنان برقرار است.

توجه!

این نوشتار تنها دیدگاهی از نویسنده آن است و نباید برای سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرد. مسئولیت ناشی از استفاده از چنین مطالبی بر عهده کاربران گرامی است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا