ایستگاه خبر

بیت کوین در هفته ای که گذشت: وقت ساختن است

برای تغییر شرایط کنونی بیت کوین و رمزارز ها، وقت آن رسیده است که راهکار های جدیدی ارائه شود: بلاکچین های جدید، استخراج کننده های جدید، راهکارهای مقیاس پذیری جدید، و مجوز های جدید.

اگر رکود بازار بیت کوین و رمزارز ها به یک درد بخورد، آن بازسازی است. جای بحث دارد که آیا به آخر این رکود رسیده ایم یا نه. نظر شما مثبت هم باشد، نمودارها زیاد جالب به نظر نمی رسند. نکته مثبت این شرایط، مناسب بودن وقت برای توجه به اطرافمان است. با نزدیک شدن عید پاک، به نظر بد نیست بعضی ابر نقش آفرینان کریپتو بر نوسازی تمرکز کنند. این نوشتار، مقاله ای از پایگاه خبری بیت کوین است. با کوین ایران همراه باشید.

از HODL تا BUIDL

اگر رمزارزمان را HODL می کنیم، وقتی ارز هایمان دیگر ارزش HODL کردن ندارند BUIDL می کنیم. منصفانه است اگر بگوییم بیشتر ما هنوز به اندازه قبل به بیت کوین ایمان داریم، اما در عین حال پتانسیل پذیرفتن این را نیز داریم که ممکن است چند ماهی تا رسیدن دوباره به بالاترین قیمت (ATH)، یا حتی دیدن دوباره ی قیمت ۱۰ هزار دلار، فاصله داشته باشیم. البته مشکلی نیست، چرا که جدا از نوسانات قیمت، اتفاقات زیادی پشت صحنه رخ خواهد داد وقتی سنگین وزنان رمزارز نیز شروع به ساخت کنند.

ارز رمزنگاری شده بیت کوین در هفته ای که گذشت: وقت ساختن برای رمزارز ها است
canarias7.es

بایننس با اعلام برنامه هایش برای بلاکچین خود اولین قدم را برداشت؛ فقط خدا می داند بعد از صرافی غیر متمرکز چه برنامه ای دارد. آنها پول برای آتش زدن هم دارند. وقتی سالی هشتصد میلیون دلار ورودی داشته باشی، تمایل به چنین برنامه هایی هم خواهی داشت، ترسی هم برای استفاده بهینه حجم عظیمی از آن را نداری.

Coinbase، “کریپتویی” اگر بگوییم، فیسبوکی به سوی گوگل شدن برای بایننس است، حتی در اوج خود هم نمی آساید. دست به هر کاری برای اخذ مجوز پول الکترونیک از رگولاتور های بریتانیا، با هدف گسترش خدمات در بازار اروپا می زند.

اخیرا استخدام Emilie Choi “لینکداین”، که در حوزه M&A (ادغام و اکتساب، نوعی از معاملات که در آن یک شرکت، کسب و کار های مرتبط با آن و نیرو ها منتقل و یا ادغام می شوند) تخصص دارد، انتظار می رود Coinbase برنامه ای مبنی بر جذب استارت آپ های موفق به امپراتوری خود، که مثل قارچ رو به تکثیر است، داشته باشد. پذیرش، تامین مالی، بیمه. هر سه، و بسیاری دیگر، می توانند اهداف اصلی ای باشند که Coinbase قصد دستیابی به آنها را طی یک طرح M&A دارد.

شرایط را برخی رکود، برخی نوسازی می خوانند

ظاهر بازار، پس از ماجرا هایی مانند بلاکچین اختصاصی بایننس و رکورد شکنی Barclays  (یک بانک انگلیسی) به عنوان یکی از اولین بانک های بزرگ پشتیبان رمزارز (پس از پذیرفتن Coinbase به عنوان مشتری انگلیسی)، صعودی به نظر می رسد. اگر این دست اقدامات می توانند آینده ای روشن برای رمزارز ها رقم زنند، چرا ۹ سال طول می کشد تا یک بانک بریتانیایی بیت کوین را بپذیرد؟

آن هم فقط از طریق Coinbase، بزرگ ترین و تمیز ترین شرکت در کل هستی. پس چه بلایی سر آن همه استارت آپ مشتاق آمد که تسهیلات بانکی مورد درخواست شان پس از به زبان آوردن واژه رمزارز منتفی شد؟ آن هم نه فقط در بریتانیا، که سرتاسر دنیا. گویی در عرصه رمزنگاری مانند همه عرصه های دیگر، بیش از آن که دانش مان مهم باشد ارتباطات مان مهم است.

وقتی از ثروتمندان رمزارز صحبت می کنیم، بالطبع نام نهنگ ها به ذهن ما می آیند؛ اشخاصی ناشناس و گمنام که قدرت تکان دادن کل بازار را با یک معامله کوچک دارند. اما این دوستان معامله گر نهنگ نیستند؛ نهنگ ها خود صرافی ها هستند که با ثروت هنگفت خود می توانند طولانی ترین رکودها را تاب آورده و حتی می توانند با قدرت، گلوی بازار را بفشارند.

تندخویی سناتور ها علیه بیت کوین و رمزارز ها

ارز رمزنگاری شده بیت کوین در هفته ای که گذشت: وقت ساختن برای رمزارز ها است
news.bitcoin.com

روز چهارشنبه جلسه سنا جهت بحث و گفتگو در مورد ICO ها تشکیل شد که طی آن نظرات جذابی از نمایندگان به گوش رسید، اعم از امیدوار کننده تا مرگبار. این رویداد ها در حال تبدیل شدن به یک محتوای پرمخاطب درست و حسابی برای Twitter است، که محور اصلی در پخش زنده گفتگو بود. در این هفته Brad Sherman با مخلوط کردن تروریسم با رمزارز ضربه اول را زد، که تنها Christine Lagarde از IMF (صندوق بین المللی پول) با مزخرف پراکنی همراهی اش کرد.

با توجه به حکم IMF و از طرف دیگر نمایندگان ناآگاه سنا، ویژه برنامه رمزارز یکشنبه شب هفته گذشته John Oliver یک خوش بینی محض به نظر می رسد. در تفسیر این کمدی انگلیسی باید گفت، تعجب آور است که در هنوز در سال ۲۰۱۸ حرف از ارتباط بین رمزارزها و تروریسم می شنویم.

فراز و نشیب ارزش رمزارز ها

اگر گوی جادو داشتیم، همه باید برای پیشگویی بازار رمزارز ها از آن استفاده می کردیم. در عوض در دسترس ترین ابزار، دنبال کردن پیش بینی های بیت کوین برای تشخیص جهت حرکت نمودار است. آینده کوتاه مدت که ظاهرا غم انگیز است، اما دست کم حجم معاملات افزایش یافته، که می باید مفید باشد، این طور نیست؟

همین طور دوره ممنوعیت تبلیغات ICO در گوگل و Crypto در توییتر فرا خواهد رسید، که احتمالا با نیت مثبت انجام می شود. محبوب ترین پست این هفته، تصادفا”، یک بازنگری از گذشته بود، بررسی رویداد هایی که موجب افت هفتاد درصدی بیت کوین از اوج قیمت خود در دسامبر سال گذشته بود، اما حاوی سرنخ هایی راجع به چگونه در اوج فروختن است – اوج دوباره خواهد آمد.

سرانجام، خرده اخباری مثبت برای معامله گرانی که نگران افت قیمت به خاطر فروش نهنگ ها بودند: وکیل Mt Gox وعده داده برنامه فروش را طوری طراحی کرده اند که تاثیری بر بازار نگذارد. در این شرایط شاید تسلی خاطر کمی باشد، اما در صورت بازگشت بازار، که به قطع اتفاق خواهد افتاد، آگاهی از این موضوع تسکینی برای دل های خون شده خواهد بود. در زندان فقط دو روز مهم است: روزی که وارد و روزی که خارج می شوی. به همین ترتیب، فقط دو قیمت در رمزارز مهم است: قیمتی که می خری و قیمتی که می فروشی. الباقی فقط سر و صدای بیهوده است.

https://coiniran.com/?p=19594
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x