چندرسانه‌ایکتاب‌هامقالات بیت کوین

نسخهٔ صوتی کتاب قصه بیت کوین برای کودکان + ویدیو

کودکان در مورد بیت کوین چه فکری می‌کنند؟ چگونه می‌توان به نسل بعدی دربارۀ بیت کوین آموخت؟ بیت کوین را می‌توان مهم‌ترین اختراع بشر پس از اینترنت دانست. قدیمی‌ترین ارز دیجیتال غیرمتمرکز ساخته شد تا به عنوان یک شبکه پولی آزاد و بدون سانسور عمل کند که همه می‌توانند در آن با دسترسی برابر مشارکت داشته باشند. اغلب ما در گوشه و کنار دربارۀ بیت کوین شنیده‌ایم اما عدۀ کمی به خوبی درک کرده‌اند که بیت کوین چگونه کار می‌کند و چرا ساخته شد. پرسش‌هایی در مورد پول وجود دارند که افراد طول عمر خود را بدون اندیشیدن یا آموختن دربارۀ آن‌ها می‌گذرانند. منشأ و دلیل اختراع پول، چگونگی خلق پول و ویژگی‌های یک پول خوب برخی از این سوال‌ها هستند. هنوز بسیاری تصور می‌کنند که پشتوانۀ پول‌های رایج مانند دلار آمریکا، طلاست. کتاب قصه بیت کوین برای کودکان داستانی است که به چنین پرسش‌هایی پاسخ می‌دهد.

نسخهٔ صوتی کتاب قصه بیت کوین را از اینجا گوش دهید:

چرا کتاب قصه بیت کوین برای کودکان‌مان مفید است؟

«قصه بیت‌ کوین» کتاب کوچکی است که با کمک تصویرپردازی جذاب برای کودکان تلاش می‌کند که به ساده‌ترین شکل و در قالب یک داستان توضیح دهد که چرا به پول احتیاج داریم، خرید و فروش به چه معناست، چاپ اسکناس چه کاربردی دارد، پول ارزشمند چه پولی است؛ و در نهایت به ضرورت وجود بیت‌کوین و چگونگی اختراع آن، مزیتی که در معاملات دارد و نقشی که در جلوگیری از کلاهبرداری‌ها ایفا می‌کند می‌پردازد. همچنین به کودکان می‌آموزد که چگونه غیرمتمرکزشدن قدرت و بازگرداندن اختیار دارایی‌های افراد به خودشان، کمک می‌کند که هرکسی بدون دخالت دیگران، سرنوشت خود را رقم بزند.

ماجرای قصه بیت کوین، شرح حال کودکان

شهری به نام بیت‌ویل (Bitville) است که هر یک مهارت و هنر خاصی دارند. آن‌ها متوجه می‌شوند که برای استفاده از تولید و خدمات یک‌دیگر به پول نیاز دارند و در این راه، انواع مختلفی از پول را امتحان می‌کنند. در پایان، بچه‌های شهر بیت‌ویل می‌توانند به این پرسش پاسخ دهند: چرا بیت کوین؟

نویسندۀ قصه بیان می‌کند: «بیت کوین مفهوم بسیار ساده‌ای دارد، آن‌قدر ساده که یک کودک می‌تواند به خوبی آن را درک کند و شاید حتی بهتر از بزرگ‌سالان آن را بفهمد!» وی این‌گونه استدلال می‌کند: «در حالی که نسل‌های قدیمی‌تر در فهم بیت کوین به عنوان یک پول کاملا دیجیتال مشکل دارند، اما دنیای دیجیتال همۀ آن چیزی است که کودکان امروز می‌شناسند. آن‌ها به صورت فطری، دیجیتال هستند، بنابراین شاهد رشد نسل تازه‌ای از بیت کوینرها خواهیم بود. این جمعیت خردسال از همان ابتدا از طریق بازی‌های ویدویی و اینترنت، دربارۀ پول‌ها و ارزهای دیجیتال یاد می‌گیرند. برای همین نیازی ندارند که مدل‌های از پیش‌تصورشده در مورد سیستم‌های مالی و پولی را از ذهن خود پاک کنند.»

بنا به باور نویسندۀ کتاب، مایکل کاراس، که به تدریس در زمینه‌های رسانه دیجیتال و فناوری مشغول است، می‌توان انتظار داشت که کودکان امروزی بتوانند برخی از ایده‌های اساسی را که سودمندی، ارزش و اهمیت بیت کوین را نشان می‌دهند، درک کنند. آن‌ها عرضۀ محدود و ضدسانسور بودن بیت کوین را می‌فهمند. در واقع هیچ‌کس بهتر از کودکان سانسور را لمس نکرده است. کودکان با خواندن این کتاب داستان یاد می‌گیرند که بیت کوین در کنترل کسی نیست، هیچ شخصی نمی‌تواند در آن تقلب کند و این پول قابل جعل کردن یا تکثیر نیست.

ویدیوی خوانش کتاب قصه بیت کوین برای کودکان را از اینجا ببینید:

 

کتاب قصه بیت کوین کتابی برای کودکان «و» بزرگسالان!

این داستان کودکانه تنها برای خردسالان نوشته نشده است. با خواندن این داستان، که هزار کلمه بیشتر نیست، با صرف تنها یک یا دو ساعت از وقت آزاد خود می‌توانید چگونگی اختراع بیت کوین و نقش آن در زندگی را بیاموزید. به هر حال، همان طور که نویسندۀ داستان اشاره می‌کند: «بیت کوین برای همگان است و جامعۀ جهانی آن از افراد گوناگونی تشکیل شده است. برای همین، جدا از اهداف آموزش سرمایه‌گذاری، اهمیت زیادی دارد که فرزندانمان یاد بگیرند از کار خود درآمد کسب کنند، پس‌انداز کنند، مسئولانه خرج کنند و از درآمد خود در راستای اهداف خیرخواهانه استفاده کنند.»

لینک خرید کتاب قصه بیت کوین

 

https://coiniran.com/?p=60675
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x