آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازاربهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری

۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: کوین‌هایی که دچار انفجار قیمت خواهند شد!

سال ۲۰۲۰ یکی از چالش‌برانگیزترین سال‌ها برای اقتصاد جهانی و سیستم مالی سنتی بود. با همه‌گیری جهانی و پاندمیک، قرنطینه‌ها و ترس از رکود جهانی، نهادهای سرمایه‌گذار بیشتری به سمت رمز ارزها به عنوان جایگزین احتمالی برای دارایی‌های مالی سنتی یا به عنوان سنگری در برابر تهدیدهای بزرگ اقتصادی پناه بردند. بنابراین سال ۲۰۲۱ برای پذیرش بیشتر رمز ارزها و تغییر گسترده در سیستم مالی فعلی، بسیار مناسب به نظر می‌رسد. پذیرش گسترده، یک نکته کلیدی برای رمزارزهاست تا پتانسیل کامل خود را به عنوان یک دارایی نشان دهند. در این مقاله قصد داریم با ترسیم چشم‌اندازی درخشان برای رمز ارزها در جلب توجه عموم، بگذارید به این سوال پاسخ دهیم: ده رمز ارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱ کدامند؟

فناوری بلاک چین مانند اینترنت، ماشین‌لرنینگ و الکتریسیته، به‌شدت تحول‌آفرین خواهد بود. شکی نیست که نهادهای بزرگ سرانجام آن را به‌کارخواهند گرفت، اما سوال این است که چه زمانی؟

در سال ۲۰۲۰، تعدادی از موسسات مالی معتبر متوجه پتانسیل رمز ارزها شدند؛ JP Morgan با Coinbase و Gemini همراه شد، Visa و Mastercard به شرکت‌های رمزارزی خدمات ارائه می‌دهند، PayPal با ارائه خدماتی جدید کاربران را قادر به خرید، فروش و نگهداری رمز ارزها می‌کند. شرکت بعدی که خواهد بود؟ زمان، مشخص خواهد کرد. اما سال ۲۰۲۱، سال جالبی برای معامله‌گران رمز ارز به‌نظر می‌رسد.

  1. بهترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱: بیت کوین

رمزارزهای جدید می‌آیند و می‌روند، اما بیت کوین هرگز از مد نمی‌افتد. در پایان نوامبر ۲۰۲۰، بیت کوین همه را متعجب کرد و به بالاترین قیمت خود در تاریخ یعنی ۱۹۸۵۷ دلار رسید و سود سالانه خود را تا ۱۷۷ درصد افزایش داد.

آیا این افزایش قیمت در سال ۲۰۲۱ نیز ادامه خواهد داشت؟ تحلیل‌گران در مورد آینده بیت کوین طی ۱۲ ماه پیش‌‌رو و پس از آن نظر مشترک دارند و قیمت‌های باورنکردنی ۱۰۰،۰۰۰، ۱۷۰،۰۰۰ و حتی ۳۱۸،۰۰۰ دلار را پیش‌بینی می‌کنند.

از جمله مهمترین عوامل محرک قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ می‌توان به تقاضای نهادی روبه‌رشد، افزایش تورم و درک منفی فزاینده سیاست پولی فعلی اشاره کرد. همه اینها سرمایه‌گذاران و موسسه‌ها را مجبور می‌کنند تا به‌دنبال گزینه‌های جایگزین برای محافظت از ارزش سرمایه خود باشند. به‌نظر می‌رسد رمزارزها به رهبری بیت کوین، یک راه حل عالی باشد.

به گفته سرگئی نازاروف بنیان‌گذار Chainlink «به عبارتی ساده، معادله ریسک-پاداش در حال تغییر است. تغییر از دارایی‌های مالی سنتی که کم‌بازده، کم‌ریسک و دارای ذخیره‌های مطمئن ثروت و مقاوم در برابر تورم هستند، به بیت کوین و رمزارزهای مختلف دیگر که خود بازده هستند، ریسک کمتری دارند و ذخیره مطمئنی برای ثروت هستند».

این متخصص معتقد است که بیت کوین سرانجام ۱۰۰۰۰۰ دلار فروخته می‌شود و او تنها نیست. تام لی، مدیر Fundstrat Global Advisors، با به اشتراک‌گذاشتن پیش‌بینی خود برای سال ۲۰۲۱، انتظار دارد که بیت کوین جایگزین طلا به عنوان ذخیره ارزش و مانعی در مقابل تورم شود.

  1. پادشاه DeFi: اتریوم

بهترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری در سال 2021

پیش‌بینی‌ها در مورد رمزارزهای ۲۰۲۱، از اتریوم که عملکرد خوبی نیز در سال پرچالش ۲۰۲۰ نشان داد، به عنوان پرآتیه‌ترین رمز ارز نام برده‌اند.

در دسامبر سال ۲۰۲۰، اتریوم به عنوان دومین رمز ارز بزرگ بعد از بیت کوین، با سرمایه بازاری بالغ بر۶۸,۱۲۷ میلیارد دلار است. این رمز ارز در آغاز سال به قیمت حدود ۱۲۵ دلار معامله شد و ارزش آن تا حدود ۶۰۰ دلار افزایش یافت که ۳۸۰ درصد افزایش در مدت ۱۲ ماه است.

چرا اتریوم بهترین رمز ارز برای سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌آید؟ شبکه بلاک چین منبع باز اتریوم همیشه به عنوان یک شبکه برتر برای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) عمل کرده است. این پلتفرم علاوه بر رمز ارز بومی خود، اتریوم، از سایر پلتفرم‌های رمزارزی مانندUNI) Uniswap) ، Maker (MKR و Aave (AAVE) پشتیبانی می‌کند که در بخش مالی غیرمتمرکز فعال هستند.

دیفای یکی از سریع‌ترین روندهای رشد رمز ارزها را تجربه کرده است که می‌تواند برنامه‌های بیمه، وام و پس‌انداز را تغییر دهد و آنها را از بانک‌ها و سایر موسسات مالی متمرکز مستقل کند.

پیشنهاد مطالعه: سرمایه‌گذاری در دیفای ، تمام آنچه باید از پیش بدانید!

در سال ۲۰۲۰، دیفای به عنوان بخشی که سریع‌ترین رشد را در جهان رمز ارزها داشته است، به بالاترین سطح خود رسید. میزان کل دارایی‌ها در اکوسیستم دیفای از ۱۳ میلیارد دلار فراتر رفت (در سال ۲۰۱۹، این مقدار کمتر از ۳ میلیارد دلار بود). هجوم انفجاری فعالان بازار و سرمایه به دیفای به موقعیت قوی اتریوم به عنوان آلتکوین پیشرو کمک کرد؛ چراکه بر بخشی با ۹۶٪ از کل حجم معاملات تسلط داشت.

  1. Ripple: اکوسیستم پرداخت جدید

بهترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری در سال 2021

Ripple به عنوان یک سیستم پرداخت مالی جایگزین، با هدف تغییر و تسهیل پرداخت‌های برون‌مرزی ایجاد شده است و آنها را ۱۰۰ درصد ایمن، تقریبا رایگان و فوری می‌کند.

در اولین روزهای Ripple در سال ۲۰۱۳، این پلتفرم مورد توجه بسیاری از موسسه‌های مالی قرار گرفت. سال‌ها بعد توسط بیش از ۱۰۰ موسسه مالی به‌کار گرفته شد. در سال ۲۰۲۰ بلاکچین Ripple به بیش از ۳۰۰ ارائه‌دهنده در ۴۰ کشور از جمله Banco Santander (SAN) وAmerican Express (AXP) ، JP Morgan (JPM) و HSBC Holdings (HSBA) گسترش یافته است.

از جمله طرفداران اخیر RippleNet می‌توان به HDFC Bank Limited، بزرگترین بانک هند و Bank of America (BAC)، دومین بانک بزرگ ایالات متحده اشاره کرد.

با نگاه به آینده در سال ۲۰۲۱، مهمترین محرک‌هایی که می‌توانند شما را مجاب به پذیرش Ripple به عنوان یکی از ۱۰ رمزارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱ کنند، چیست؟

بر اساس گزارش OMFIF (مجمع رسمی موسسات پولی و مالی)، Ripple، با فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) خود، از طریق حل پنج مسئله اصلی: امنیت، سرعت، قابلیت ردیابی، هزینه، شفافیت و مدیریت ریسک می‌تواند «خود را به عنوان جایگزینی برای SWIFT قرار دهد.»

با حمایت روزافزون از سوی کمیسیون اروپا، که از مشوقین انتقال به امور مالی دیجیتال و به اشتراک‌گذاری برنامه‌ها برای ایجاد یک چارچوب قانونی جدید که امکان استفاده از فناوری DLT و دارایی‌های رمزارزی را در بخش مالی فراهم می‌سازند، حمایت می‌کند، آینده Ripple بیش از هر زمان دیگری روشن‌تر به نظر می‌رسد.

توجه: درحال حاضر به دلیل شکایت کمیسیون بورس آمریکا، آینده‌ی ریپل از روشنی به سمت تاریکی حرکت کرده است و صرافی‌های متعددی این رمزارز را از فهرست خود حذف کرده‌اند.

  1. Litecoin: سریع و مقرون‌به‌صرفه

در حال حاضر ارزش Litecoin در حدود ۸۷ دلار در نوسان است که بسیار مقرون‌به‌صرفه است. سرمایه بازار لایت کوین ۵،۷۹۲ میلیارد دلار است. این رمزارز دارای یکی از کمترین زمان‌های لازم برای استخراج و پاداش بالای ۲۵ لایت کوین است.

اگرچه نمی‌توان Litecoin را بهترین رمزارز سال نامید، اما هرگز از لیست ۱۰ رمز ارز محبوب خارج نشده است و سال ۲۰۲۱ نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: لایت کوین چیست و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

راه‌اندازی اولین بازی فانتزی RPG مبتنی بر Litecoin غیرمتمرکز به نام LiteBringer، که در آن حرکت هر بازیکن یک معامله است، برای کل بلاکچین سودآوری داشت. معاملات Litecoin بلافاصله پس از آغاز بازی، سر به فلک کشید و از ۱۳۰،۰۰۰ واحد فراتر رفت.

عملکرد افزایشی می‌تواند به عنوان یک محرک مثبت برای قیمت عمل کند. از همین رو تحلیل‌گران CoinSwitch پیش‌بینی می‌کنند که قیمت هدف لایت کوین ۶۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ باشد.

برخی از تحلیل‌گران همچنین بر این باورند که قیمت Litecoin در سال‌های آینده پس از نصف شدن، روند روبه‌رشد خواهد داشت. طبق پیش‌بینی خوش‌بینانه توسط Cryptoground.com لایت کوین در یک دوره یک ساله با قیمت ۸۸ دلار معامله می‌شود و این قیمت تا پایان سال ۲۰۲۴ تا ۳۴۷ دلار افزایش خواهد یافت.

  1. TRON: تحول در بازار altcoin

بهترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری در سال 2021

هدف شبکه TRON که ابتدا در شبکه اتریوم راه‌اندازی شد، انقلابی در صنعت سرگرمی و دموکراتیک‌سازی تولید محتوا بود. این تیم مشارکت‌های بی‌شماری با شرکت‌های معروفی از جمله سامسونگ، شرکت اشتراک دوچرخه oBike، موتور جستجوی چینی Baiduو Baofeng، که همان Netflix چینی است، دارد.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با شبکه TRON و ارز TRX

اکوسیستم TRON به عنوان یک «پلتفرم به اشتراک‌گذاری محتوا» عمل می‌کند. به کاربرانی که به ایجاد محتوا یا به اشتراک‌گذاری آن می‌پردازند، TRX داده می‌شود که یک سیستم کسب درآمد شفاف‌تر از سیستم‌های مالی به‌کار گرفته‌شده توسط شبکه‌های رسانه اجتماعی سنتی است. این سیستم همچنین به یک واسطه مانند AppStore یا GooglePlay نیاز ندارد.

ظهور dApps تا حد زیادی به حرکت صعودی TRON کمک کرد؛ چراکه این پلتفرم رمز ارز یکی از بزرگترین قدرت‌ها در این بازار به حساب می‌آید. در سال ۲۰۲۰، حجم معاملات ترون dApp حتی از اتریوم نیز پیشی گرفت.

در تابستان ۲۰۲۰ این پلتفرم، ارتقای پروتکل TRON 4.0 Great Voyage را آغاز کرد. اجرای پروتکل ۴.۰، که به معرفی ویژگی‌های حفظ حریم خصوصی در قراردادهای هوشمند می‌پرداخت، دلیل دیگری را برای پیشرو بودن ترون در پیش‌بینی رمزارز TRX در سال ۲۰۲۱ فراهم کرده و آن را تبدیل به پنجمین رمز ارز برتر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱ تبدیل می‌کند.

۶ – ۱۰: پنج رمز ارز دیگر برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱

پنج رمز ارز پایدار بعدی که دارای پتانسیل زیادی برای افزایش قیمت و درنتیجه گزینه‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱ هستند عبارتند از:

شماره نام توضیح
۶ Bitcoin Cash (BCH) بیت کوین کش در سال ۲۰۱۷ به عنوان بلاکچینی سریع‌تر و مقیاس‌پذیرتر متولد شد که می‌تواند معاملات بیشتری نسبت به جد معروف خود، بیت کوین انجام دهد. از لحاظ تئوری، Bitcoin Cash می‌تواند بلاک چین اصلی برای انجام پرداخت‌های آنلاین باشد.
۷ Cardano (ADA) کاردانو پلتفرم اثبات سهام بلاک چین است که احتمال دارد تا پایان سال ۲۰۲۱ به بیش از ۱.۵۰ دلار برسد. رشد احتمالی این رمز ارز بستگی به انتشار Hydra، پروتکل مقیاس‌پذیری آن دارد که به Cardano کمک می‌کند تا بیش از ۱ میلیون معامله در ثانیه را پردازش کند.
۸ Tezos (XTZ) رمزارز XTZ می‌تواند از افزایش بهره در بخش DeFi و مشارکت با گروه مالی Elevated Returns (ER) نفع ببرد. این شرکت، Tezos را به عنوان یک پلتفرم بلاکچین برای ارائه دارایی‌های توکن‌دار به ارزش ۱.۶ میلیارد دلار به سرمایه‌گذاران املاک و مستغلات انتخاب کرد.
۹ IOTA (MIOTA) این پلتفرم منبع باز برای پردازش معاملات بین دستگاه‌ها در شبکه اینترنت اشیا (IoT) طراحی شده است. این شرکت با فعالان بازار خودرو، بازار تولید و بیمه همکاری‌هایی را ایجاد کرده است که باعث می‌شود سرمایه‌گذاران رشد قابل توجه IoTA را پیش‌بینی کنند.
۱۰ Stellar Lumens (XLM) رمز ارز Stellar برای پر کردن شکاف بین رمزارزها و دارایی سنتی ایجاد شده است. این شرکت با هدف تبدیل شدن به ریل پرداخت دیجیتال جهانی با Deloitte ، IBM و Stripe همکاری کرد. مزیت رقابتی XLM هزینه معامله فوق‌العاده کم و فقط کسری از یک پنی است.

نتیجه نهایی:  در سال ۲۰۲۱ روی کدام رمز ارز سرمایه‌گذاری کنیم؟

از آنجا که پذیرش گسترده رمزارزها و پرداخت‌های رمزارزی یک مسئله زمان‌بر است، سال ۲۰۲۱ سال خوبی برای کل بازار رمز ارزها خواهد بود. اگرچه لیست رمز ارزهای برتر ممکن است متفاوت باشد، اما همه آنها می‌توانند فرصت‌های خوبی را برای تجارت فراهم کنند، به‌خصوص اگر معامله CFD باشد.

قرارداد برای تفاوت (Contracts for difference) می‌تواند گزینه خوبی برای خرید سکه‌های دیجیتال باشد، زیرا با CFD می‌توانید از هر دو حرکت صعودی و نزولی قیمت، منفعت کسب کنید. آخرین اخبار بازار را دنبال کنید، قیمت رمز ارز مورد علاقه خود را به صورت زنده پیگیری کنید، عملکرد آن را تجزیه و تحلیل کنید و طبق آن یک معامله طولانی یا کوتاه مدت انجام دهید تا بهترین انتخاب را برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۱ داشته باشید.

Source

https://coiniran.com/?p=43084
دکمه بازگشت به بالا