بحث آزادچندرسانه‌ای

آشنایی با شبکه TRON و ارز TRX

در سال ۲۰۱۷ وارد دنیای رمزارزها شد، ترون در واقع یک پلتفرم انتقال محتوای سرگرم کننده می باشد که براساس بلاک چین طراحی شده است. هدف آن تغییر صنعت سرگرمی در جهان می باشد. Tron در حوزه رمزنگاری موج های مختلفی را ایجاد کرده است، که اغلب جنبه مثبت داشته است. ارز ترون Tronix (TRX) در سال ۲۰۱۸ در زمره ۱۰ ارز برتر به لحاظ سرمایه در بازار شد.

براساس وب سایت ارز Tron، ترون تلاش می کند با استفاده از تکنولوژی بلاک چین، یک سیستم جهانی رایگان محتوای سرگرم کننده را به وجود آورد. این تکنولوژی به کاربران اجازه می دهد تا به صورت رایگان اقدام به انتشار، ذخیره، و مالکیت داده ها کنند. همچنین، ترون یک سیستم بلاک چین برای قراردادهای هوشمند و dapps  (اپلیکیشن های نامتمرکز) است، هدف پروژه این است که اینترنت را نامتمرکز کند. ارز Tron تصمیم دارد به کاربران اجازه دهد بدون تکیه بر سرویس های متمرکز و کنترل محتوا به ایجاد محتوا، وب سایت، و اپلیکیشن بپردازند. در دنیایی که  غول هایی مثل گوگل، اپل، فیس بوک، و آمازون از داده ها برای کسب سود استفاده می کنند، هدف ترون برگرداندن قدرت به کاربران است. با استفاده از قدرت شبکه  peer-to-peer ، ترون قصد دارد که دست واسطه ها را کوتاه کرده و به تولید کنندگان محتوا اجازه ارتباط مستقیم با مصرف کنندگان را بدهد.

ارز Tron را می توانید از صرافی های زیر تهیه کنید:

 • Binance Cryptocurrency Exchange . طیف گسترده ای از سکه ها را معامله می کند، و بخاطر نقدشوندگی بالا و پشتیبانی از زبان های مختلف شهرت دارد.
 • EToro Cryptocurrency Trading & CFDs . معامله سرمایه گذاران بزرگ در حوزه رمزارز را در این پلتفرم کپی می کند.
 • .BC Bitcoin Cryptocurrency Broker یک کارگزاری رمزارز در انگلیس است، که بیش از ۱۰۰ رمزارز را پوشش می دهد.
 • CoinSwitch Cryptocurrency Exchange این صرافی به شما اجازه می دهد تا بیش از ۲۵۰ رمزارز را در بین تمام صرافی ها مقایسه و تبدیل کنید.
 • Bitfinex Professional Trading Exchange با استفاده از این صرافی می توانید تمام رمزارزهای اصلی را معامله کنید.
 • IO Cryptocurrency Exchange با استفاده از دلار، یورو، و روبل می توانید رمزارزها را با نرخ تبدیل رقابتی معامله کنید.
 • OKEx Cryptocurrency Exchange این صرافی با پوشش بیش از ۱۰۰ رمزارز به شما اجازه می دهد تا حق انتخاب گسترده ای داشته باشید و همچنین امکان استفاده از روش های پرداخت مختلف را فرآهم کرده است.
 • Huobi Cryptocurrency Exchange این یک صرافی دیجیتالی ارزها می باشد که به کاربران اجازه می دهد بیش از ۱۹۰ جفت رمزارز را معامله کنند.
 • Bithumb Cryptocurrency Exchange یک پلتفرم جهانی است که به کاربران اجازه بدست آوردن وون و سپرده رمزارز برای خرید بیش از ۱۵ رمزارز محبوب را می دهد.
 • Bittrex Digital Currency Exchange یکی از بزرگترین صرافی هایی است که بیش از ۱۹۰ رمزارز به همراه ۳ جفت ارز تبدیل دلار را پوشش می دهد.
 • YoBit Cryptocurrency Exchange در این صرافی روس می توانید پرداخت هایی به دلار و روبل داشته باشید و همچنین طیف گسترده ای از رمزارزها را به یکدیگر تبدیل کنید.
 • KuCoin Cryptocurrency Exchange در این صرافی چند-رمزارزی به سکه های مختلف دسترسی خواهید داشت و می توانید پرداخت های خود را با رمزارز انجام دهید.
 • BitBay Cryptocurrency Exchange در این صرافی لهستانی گزینه های مختلفی برای پرداخت هایتان خواهید داشت.
 • Mercatox Cryptocurrency Exchange از بیش از ۱۰۰ سکه پشتیبانی می کند، و امکان تبدیل رمزارزهای مختلف را در این پلتفرم peer-to-peer خواهید داشت.
 • io Decentralised Exchange در سال ۲۰۱۸ معرفی شد، یک صرافی رمزارز peer- to-peer نامتمرکز می باشد که توسط سوآپ اتمی (atomic swap) کنترل می شود.
 • Cointree Cryptocurrency Exchange-Global با استفاده از این صرافی جهانی می توانید بیش از ۱۰۰ رمزارز را معامله کنید.
 • IDEX Cryptocurrency Exchange یک صرافی رمزارز نامتمرکز بوده که امکان معامله بیش از ۲۵۰ توکن ERC20 در آن وجود دارد.

راهنمای گام به گام خرید ارز Tron :

Tronix ارز رسمی شبکه TRON می باشد، و یک ارز پایه ای بوده که همه اکانت ها در سیستم  TRON از آن استفاده می کنند. این سکه در پلتفرم های مختلف قابل معامله است. TRX همچنین می تواند به عنوان یک پلتفرم صرافی ارز باشد. مانند اتریوم به توسعه دهندگان اجازه ساخت dapps و ارائه توکن ERC20 خودشان را می دهد. علاوه براین، TRON به سازندگان dapp اجازه می دهد تا ارز خودشان را ( با نام  توکن Tron 20) در پروتکل TRON ارائه دهند. TRX در این بین فضایی ایجاد می کند که تمام ارزهایی که در پلتفرم ایجاد شده اند بتوانند به یکدیگر تبدیل شوند

. این ارز در آگوست/سپتامبر سال ۲۰۱۷ توانست ۷۰ میلیون دلار از عرضه اولیه پول کسب کند. حجم کل توکن های TRX در حدود ۱۰۰ بیلیون است

در ۱۸ دسامبر سال ۲۰۱۷، بنیان گذار Tron، Justin Sun، اعلام کرد که تا سال ۲۰۲۰ حدود ۳۴.۲ بیلیون ارز ترون بازخرید خواهد شد.

قدرت TRON

کاربران ترون می توانند با قفل کردن توکن های TRX برای مدت طولانی، TRON Power دریافت کنند. هر قدر زمان نگهداری توکن TRX طولانی تر باشد، TRON Power بیشتری دریافت خواهید کرد. دارندگان TRON Power از امتیازات ویژه ای در سیستم TRON مثل حق رأی برخوردار خواهند شد.

نحوه کارکرد ترون:

ترون از یک معماری سه لایه به همراه پلتفرمی که به لایه های ذخیره، مرکزی، و اپلیکیشن تقسیم شده است، تشکیل شده. کتاب معماری TRON ویژگی های کلیدی هر لایه را بیان می کند:

لایه ذخیره : ترون یک پروتکل ذخیره توزیع شده است که شامل بلاک ها و استیت های ذخیره می باشد. از داده دیتابیس گراف که به منظور بروزرسانی آسان و سریع ایجاد شده است، استفاده می کند.

لایه مرکزی : در لایه مرکزی پلتفرم چندین ماژول شامل قراردادهای هوشمند و مدیریت اکانت می باشد. زبان قراردادهای هوشمند پلتفرم جاوا می باشد، ولی در آینده پشتیبانی از سایر زبان ها (c++  و پایتون) نیز اضافه خواهد شد. این سیستم همچنین، دارای ویژگی ویرچوآل ماشین TRON برای اجرای قراردادهای هوشمند می باشد.

لایه اپلیکیشن : توسعه دهندگان می توانند در این لایه dapps ایجاد کرده و توسعه دهند. همچنین، امکان سفارشی کردن و انتشار توکن شخصی نیز مهیا است.

ترون از الگوریتم Delegated Proof-of-Stake استفاده می کند که در آن دارندگان TRON Power به نودهایی که می خواهند انتخاب کنند به عنوان یک “شاهد” رأی می دهند. این رأی ها بعداً بدلیل تأیید بلاک ها در بلاک چین پاداش دریافت می کنند.

رسوایی دزدی ادبی:

اگر تمایل دارید در مورد تکنولوژی TRON و کارکرد آن بیشتر بدانید، از وایت پیپر آن استفاده کنید. اگرچه، اخیراً بحث های زیادی در مورد وایت پیپر ترون مطرح بوده است. منبع این بحث ها مربوط به این موضوع می شود که بخش بزرگی از مطالب منتشر شده در ترون از مصادیق سرقت ادبی می باشد.

در ژانویه ۲۰۱۸، خبری مبنی بر اینکه در نسخه اولیه وایت پیپر انگلیسی ترون، که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است، حداقل نه صفحه کد، متن و مطالب کلیدی از Filecoin و IPFS سایر رمزارزها بدون ارجاع مناسب کپی شده است.

در نسخه چینی وایت پیپر موارد مشابه یافت می شود، اما بنیان گذار ترون تمامی این اتهامات را مربوط به خطاهای مترجمان داوطلب دانست. نسخه انگلیسی و چینی بدون موارد یاد شده در ژانویه منتشر شد. اگرچه، این موارد ضربه شدیدی به وجهه ارز Tron وارد کرد، و موجب کاهش قیمت ترون شد.

تیم ترون و تاریخچه:

ترون توسط مؤسسه ای که در سنگاپور واقع شده است پشتیبانی می شود و توسط بنیان گذار و مدیر ارشد خود Justin Sun رهبری می شود. او در سال ۱۹۹۰ متولد شده و دارای سوابق خیره کننده ای می باشد. نه تنها مؤسس و بنیان گذار اپلیکیشن موبایل Peiwo، بلکه از مدیران ارشد Ripple در چین بوده است. وی همچنین، به عنوان ۳۰ کارآفرین برتر زیر ۳۰ سال در سال ۲۰۱۷ از نگاه مجله Forbes Asia بوده است. بعلاوه، دو بار نیز در لیست ۳۰ فرد تأثیرگذار زیر ۳۰ سال قرار گرفته است.

Sun در سال ۲۰۱۷ با ارائه ترون رؤیای خود را محقق کرد. او در دنیای مجازی طرفداران زیادی دارد، دارای بیش از ۴۵۰۰۰۰ فالوور در تویتر می باشد، اما بدلیل بحث های مربوط به سرقت ادبی مورد انتقاد قرار گرفته است.

همکاری های مهم:

ترون توانسته است از کمک نام های بزرگی استفاده کند که منجر به افزایش قیمت ترون شده است. در زیر به این موارد اشاره می کنیم:

 • Gifto

ترون با پلتفرم مجازی gifting همکاری داشته، که برای ارائه محتوای نامتمرکز برای میلیون ها مشتری طراحی شده است.

 • com

ترون با پلتفرم آنلاین gaming به منظور افزایش حضورش در بخش گیم همکاری داشته است.

 • oBike

کاربران این پلتفرم که به اشتراک گذاری دوچرخه می پردازد، می توانند با استفاده از خدمات این پلتفرم اقدام به تولید و بدست آوردن oCoins کنند، یک رمزارز براساس پروتکل ترون است.

 • Peiwo

یک پلتفرم شبکه اجتماعی مخصوص موبایل می باشد، که توسط Justin Sun ایجاد شده است و به پشتیبانی بیشتر توکن TRX کمک می کند.

آینده TRON:

در مارچ سال ۲۰۱۸، اعلام کرد که مین نت (mainnet  ) در ۳۱ مارچ ۲۰۱۸ ارائه خواهد شد. این موضوع یکی از نقاط عطف برای پلتفرم محسوب می شود، آنها همچنین شاهد انتقال توکن TRX ERC20 به بلاک چین ترون در جون بودند. در آپریل سال ۲۰۱۸، Justin Sun اقدام به انتشار نقاط عطف ترون در سال ۲۰۱۸ کرد. که شامل موارد زیر بود:

 • ارائه odyssey 2.0. (که با الگوریتم Proof-of-Stake) ارائه می شود)
 • افزایش ظرفیت شبکه (ترون می خواهد به ظرفیت ۱۰,۰۰۰ معامله برسد)
 • کاهش هزینه معاملات (این هزینه به صفر خواهد رسید)
 • ارائه کیف پول توکن و مرورگر بلاک چین (این مورد بدلیل افزایش کارکرد سیستم و ایمنی صاحبان TRX طراحی شده است)
 • ارائه آپدیت Great Voyage 1.0 (ارتباطات بین بلاک چین های مختلف را ممکن می کند)

بزرگترین مسئله در مورد ترون عدم قطعیت است. تا زمان ارائه کامل مین نت، نمی توان در مورد آینده این پلتفرم اظهار نظر کرد. البته، توجه به موضوع سرقت ادبی هم می تواند برخی از افراد را از خرید این ارز منصرف کند. بنابراین، لازم است قبل از تصمیم گیری این موارد را در نظر داشته باشید.

سخن پایانی:

تاهداف این پروژه،  همکاری با شرکت های بزرگ و dapp های شخص ثالث هستند. با این حال، انتقادهای مربوط به سرقت ادبی ممکن است تأثیرات منفی روی نظر خریداران داشته باشد. با این حال،علاقه مندان به رمزارزها به شدت تغییرات قیمت ترون را پیگیری می کنند

 

 

https://coiniran.com/?p=32402
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x