اخبار اتریوم

صرافی غیرمتمرکز Wanchain میان بیت کوین و اتریوم پل ساخت!

Wanchain می خواهد پلی امن میان بلاک چین ها بسازد. اکنون امکان مبادله ی توکن های ERC-20 با بیت کوین بر بستر صرافی غیرمتمرکز فراهم شده است.

Jack Lu، مدیر عامل Wanchain که یک بلاک چین عمومی، مستقل و مجزا است، توضیح می دهد که اساسا انشعاب اتریوم بسیاری از تغییرات امنیتی را پوشش می دهد و در درجه اول روی سازگاری زنجیره جانبی (cross-chain compatibility) تمرکز دارد.

Wanchain می خواهد پلی میان بلاک چین ها بسازد تا بتواند تراکنش های چند رمز ارزی را به شیوه ای امن امکان پذیر سازد. آنها اینگونه خودشان را معرفی می کنند: «نخستین و تنها بلاک چین مبادلاتی برای محاسبات چند وجهی امن».

بیشتر بخوانید: مبادلات رمز ارز ها به روش سوآپ اتمی بین زنجیره ای به زبان ساده

ممکن است Wanchain ناخودآگاه چیزی شبیه اتریوم به علاوه ی مونرو را با کمی چاشنی ShapeShift در ذهن شما تداعی کند. ضمن آن که به نظر نمی رسد با اتریوم به عنوان یک پلتفرم ایجاد توکن رقابت کند، اگر توکن ها از ظرفیت Wanchain به عنوان اهرم استفاده کنند، خواهند توانست ارزش را میان بلاک چین ها منتقل کنند. آنها سطح بالایی از امنیت که بیت کوین و اتریوم فاقد آن هستند را تامین می کنند و هدف نهایی شان این است که به عنوان یک سیستم غیرمتمرکز سریع میان بلاک چین ها فعالیت کنند؛ کاری که صرافی هایی نظیر ShapeShift در حال حاضر به صورت متمرکز انجام می دهند. Lu گفت: «روی Wanchain قابلیت تراکنش های خصوصی نیز فراهم است».

صرافی غیرمتمرکز Wanchain میان بیت کوین و اتریوم پل ساخت!
wanchain 3-0 makers ethereum and bitcoin work together/ Source

Wanchain با بهره گیری از Secure Multi-Party Computing (SMPC) تراکنش های بین زنجیره ای انجام می دهد. یعنی، دریافت کننده می تواند مطمئن باشد که وجوه هنگام ارسال به طرف مقابل قفل هستند. Lu توضیح داد:

«ما راه حل تعامل پذیری و انتقال بین زنجیره ای را داریم که به ما شرایط ارتباط با دیگر بلاک چین ها مانند اتریوم و بیت کوین را فراهم می سازد. SMPC این امکان را می دهد که دارایی ها روی زنجیره ی مجزایی کنترل شوند. زمانی که کاربران می خواهند کوین یا تراکنشی از بیت کوین به Wanchain ارسال کنند، با دانش SPMC این ارتباط کنترل می شود؛ بدین صورت که تراکنش بیت کوین را به یک حساب قفل شده در بیت کوین می فرستد و همزمان یک توکن می سازد. این توکن واقعی نیست چرا که تنها قصد داریم پروکسی توکن را روی Wanchain به کاربر خاص منتقل کنیم.»

بیشتر بخوانید: مدیرعامل XBTO Group: سال ۲۰۱۹ برای کوین های پایدار ویژه خواهد بود

Wanchain پلی میان اتریوم و بیت کوین می سازد

Lu معتقد است در آینده، زنجیره های عمومی مانند اتریوم و بیت کوین عمدتا با حریم خصوصی Wanchain ارائه و محافظت می شوند. در حالیکه شفافیت ذاتی بیت کوین خوب است، تعداد زیادی از کاربران مایل اند حریم خصوصی شان بیشتر حفظ شود. Lu می گوید، Wanchain از روش مونرو برای حریم خصوصی تراکنش ها استفاده می کند. در مونرو، حداقل یک شاهد کلیدی نیاز است تا همه چیز در مورد تراکنش واقعی برملا شود، البته، سوابق در دسترس عموم قرار دارند.

صرافی غیرمتمرکز Wanchain میان بیت کوین و اتریوم پل ساخت!
wanchain 3-0 makers ethereum and bitcoin work together/ Source

این تعامل پذیری Wanchain در میان تمام روش های الگوریتمی است که، MakerDAO، یک قرارداد هوشمند شامل ۱٪ از تمام اتریوم ها و کوین های پایدار مبتنی بر دلار را زمانیکه Wanchain به دنبال یک شریک برای سازگاری بین زنجیره ای بود، به خود جذب کرد.

سه شنبه، Wanchain اعلام کرد که ارتقای تعامل پذیری با بیت کوین را در نسخه ی سوم، اجرا می کنند. دو نسخه قبلی زمانی تولید شدند که تمرکز آنها بر تعامل پذیری با اتریوم بود. ممکن است به یاد کار اخیر R3 در آخرین انتشار Cordapp و توانایی آنها برای انتقال وجوه میان شبکه های پایاپای متمرکز بانکی و شبکه های ارزش پایدار مانند ریپل بیفتید. Lu به کار R3 اشاره کرد و گفت، آنها در درجه ی اول در حال کار برای ارائه ی کنسرسیوم بلاک چین برای موسسات مالی بزرگ با نیاز های خاص، هستند. وی افزود، در حال حاضر Wanchain روی اتصال بلاک چین ها و افزایش حداکثری حریم خصوصی تمرکز دارد و در آینده قصد داریم بلاک چین های بیشتری (تمام بلاک چین هایی که تقاضا برای آنها وجود داشته باشد) به مجموعه اضافه کنیم. استفاده از Wanchain برای تراکنش های میان زنجیره ای بجای صرافی های متمرکز، به معنی امن و غیرمتمرکز ماندن تراکنش هاست. هیچ ریسک نکولی وجود ندارد و همانطور که در گزارش مطبوعاتی مربوط به نسخه ۳.۰ آمده است:

استفاده از صرافی غیرمتمرکز Wanchain برای مبادلات بین زنجیره ای (بر پایه ی اتریوم) یا ساخت مستقیم حساب روی Wanchain در حال خاضر برای معامله گران بیت کوین نیز فراهم شده است. جفت کردن رمز ارز ها با BTC روی صرافی های غیرمتمرکز باعث افزایش قابل ملاحظه ی نقدپذیری در مقیاس بزرگ می شود. دیگر کاربرد های نقل و انتقال بین زنجیره ای می تواند شامل وام های رمز ارزی، پرداخت های اهرمی چند زنجیره ای رمزنگاری و هرگونه استفاده ی دیگری که در حال حاضر برای اتریوم و بیت کوین موجود است، می شود. Wanchain فرصت نقل و انتقالِ میان زنجیره ای با بیت کوین را که موجب هیجان انگیز تر شدن این صنعت می شود، به  ارمغان آورده است.

ریسک نکول یا اعتباری ریسکی است که از نکول یا قصور طرف قرارداد به وجود می‌آید. ریسک اعتباری از این واقعیت ریشه می‌گیرد که طرف قرارداد، نتواند یا نخواهد تعهدات قرارداد را انجام دهد. تأثیر این ریسک با هزینه جایگزینی وجه نقد ناشی از نُکول طرف قرارداد سنجیده می‌شود.

صرافی غیرمتمرکز Wanchain میان بیت کوین و اتریوم پل ساخت!
wanchain 3-0 makers ethereum and bitcoin work together/ Source

اساسا، هر صرافی ای که با اتریوم و Wanchain یا بیت کوین و Wanchain کار می کند می تواند جفت ارز های دیگری را بدون زحمت بیشتر به کار گیرد. در واقع، Wanchain این کار را برای آنها انجام می دهد. Lu می گوید: «برای این نسخه، ما توکن های مبتنی بر اتریوم بسیاری را اضافه کرده ایم. پیشتر درمورد MakerDAO که یک کوین پایدار است، اطلاع رسانی کرده بودیم، اما اکنون توکن های اتریوم دیگری را نیز اضافه کردیم. بنابراین، در حال حاضر امکان مبادله ی توکن های ERC-20 با بیت کوین بر بستر صرافی غیرمتمرکز فراهم شده است».

کیف پول Wanchain یک دکمه «crosschain» دارد که اسناد و مدارک چگونگی انجام تراکنش های میان زنجیره ای در آن شفاف آورده می شود. Wan، توکن Wanchain است که در زمان نگارش این مقاله حدود ۳۳ سنت مبادله می شود.

بیشتر بخوانید: آینده مبادلات رمز ارز ها در صرافی های نامتمرکز

توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به کوین ایران نیست و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=26454
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x