ایستگاه خبرآخرین اخبار ارزهای دیجیتالاخبار اتریوم

مجموع اتریوم‌های مورد استفاده اعتبارسنجان به اوج جدیدی رسید

اعتبارسنج‌های اتریوم، برای ایمن سازی زنجیره لایه ۱، ۵۲.۳ میلیارد دلار به قرارداد ETH2.0 واریز کرده اند. طبق اطلاعات ارائه‌دهنده داده‌های زنجیره‌ای IntoTheBlock، این بالاترین مقداری است که تاکنون به این قرارداد رسیده است.

شبکه اتریوم در حال حاضر با ارزش خیره‌کننده ۵۲.۳ میلیارد دلار ایمن شده است که بالاترین ارزشی است که تاکنون به آن رسیده است. با افزایش ارزش اتر که برای ایمن‌سازی شبکه استفاده می‌شود، کنترل آن برای هر مهاجم بالقوه‌ای چالش‌برانگیزتر می‌شود.

— این‌تودِبلاک (@intotheblock) 21 جولای ۲۰۲۳

برای تبدیل شدن به یک اعتبارسنج در شبکه اثبات سهام اتریوم (PoS)، اعتبارسنج‌ها باید ۳۲ اتر را در قرارداد ETH 2.0 واریز کنند. بر اساس داد‌ه‌های گلسنود تا زمان نگارش این خبر، تعداد کل اتریوم واریز شده به این قرارداد توسط اعتبار سنج‌هایی که شبکه را اجرا می‌کنند، ۲۷.۰۵ میلیون ETH بود که نشان‌دهنده ۲۲.۴۶ درصد از کل عرضه آلتکوین‌های پیشرو است.

glassnode studio ethereum eth 2 0 total value staked eth 1
منبع: Glassnode

وضعیت شبکه اثبات سهام

اعتبارسنج‌ها در شبکه اثبات سهام اتریوم (PoS) در کمیته‌هایی از ارائه‌دهندگان بلوک ۳۲ اسلاتی گروه‌بندی می‌شوند. یک اعتبارسنج در کمیته مسئول تولید بلوک برای هر اسلات ۱۲ ثانیه‌ای است.

یک اعتبارسنج در کمیته وظیفه تولید بلوک برای هر شکاف ۱۲ ثانیه‌ای را بر عهده دارد و اگر اعتبارسنج اختصاص داده‌شده در دسترس نباشد، آن بلوک از دست می‌رود.

داده‌های گلسنود نشان داد در ۱۳ آوریل (یک روز پس از ارتقای شانگهای)، تعداد بلوک‌های از دست رفته به ۶۵۸ رسید. این ممکن است به این دلیل باشد که برخی از اعتبارسنج‌ها عمداً نودهای خود را در حین ارتقا و یک روز پس از آن برای ارزیابی مناسب از تأثیر به‌روزرسانی، غیرفعال کردند.

اما تعداد بلوک‌های از دست رفته خیلی زود کاهش یافت. با ثبت تنها ۴۲ بلوک از دست رفته در ۲۱ جولای، تعداد بلاک‌های از دست رفته ۹۴ درصد از اوج ۱۳ آوریل کاهش یافته است.

glassnode studio ethereum missed blocks
منبع: Glassnode

علاوه بر این، برای اطمینان از اینکه شبکه PoS به طور بهینه اجرا می‌شود، باید میزان مشارکت اعتبارسنج در شبکه بالا باشد.

طبق اطلاعات گلسنود، نرخ مشارکت بالا نشان‌دهنده زمان کارکرد نود اعتبارسنج قابل اعتماد و در نتیجه بلوک‌های از دست رفته کمتر و کارایی فضای بلوک برتر است.

در ۱۲ مه، نرخ مشارکت اعتبارسنجی به پایین‌ترین حد خود از دسامبر ۲۰۲۰ کاهش یافت. این میزان به ۹۶ درصد کاهش یافت. با این حال، جایگاه خود را در ۹۹ درصد بازیافته است. این بدان معنی است که تقریباً تمام اعتبارسنجان شبکه به طور فعال در تولید بلوک شرکت کرده‌اند.

glassnode studio ethereum participation rate
منبع: Glassnode

 

 

 

 

Source

https://coiniran.com/?p=64862
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x