ایستگاه خبر

مدیرعامل XBTO Group: سال ۲۰۱۹ برای کوین های پایدار ویژه خواهد بود

Philippe Bekhazi مدیر عامل شرکت معاملاتی رمز ارزی XBTO Group، سال ۲۰۱۹ را سال کوین های پایدار می داند و دلایل و پیش بینی هایش را بیان می کند.

Philippe Bekhazi مدیر عامل شرکت معاملاتی رمز ارزی XBTO Group می گوید:

موج فعلی و موج صعودی امروز ۵۰ کوین پایدار، نتیجه ی بازار نزولی قبلی رمز ارز هاست. با در نظر گیری افزایش تمرکز و توجه رسانه ها و صنعت، لازم است هر دو حوزه را یک گام به عقب برده و نشان دهیم که عوامل مختلف طی سال های آینده چگونه تغییر خواهند کرد. این رشد پرسرعت و فرصت های بی حد و حصر احتمالا از سال ۲۰۱۴ شروع شده است.

بیشتر بخوانید: گزارش بلاک چین در مورد مزایا و معایب کوین های پایدار (Stablecoin)

وضعیت بازی

یک کوین پایدار، یک بلاک چین از تجمیع دارایی های باثبات ارائه می کند که بصورت عمده برای پوشش ریسک در مقابل نوسانات و کاهش قیمت رمز ارز ها استفاده می شود و در حال حاضر در شرایط رشد هستند.

مدیرعامل XBTO Group: سال ۲۰۱۹ برای کوین های پایدار ویژه خواهد بود
۲۰۱۹ Will Be a Big Year for Stablecoins /Source

بطور کلی، آنها بر پایه ی دارایی های واقعی مانند حساب بانکی یک به یک با دلار، یورو و دیگر ارز های فیات یا طلا هستند. کوین های پایدار به خودی خود ارزشی ندارند و تنها ارزش دارایی پایه شان را منعکس می کنند.

همچنین می توان از آنها به عنوان مکانیزم حرکت ارزش بطور باثبات، استفاده کرد. حتی به لحاظ فنی می توانند برای پرداخت هم مورد استفاده قرار بگیرند هرچند سرعت بلاک چین پایه ی آنها ممکن است عوامل محدود کننده ای برای معاملات حساس به زمان باشد.

مهم است بدانیم که کوین های پایدار رمز ارز هایی هستند که تنها برای فرایند توکنیزه کردن و اطمینان از عدم پرداخت دوگانه طراحی شده اند. علاوه بر این، اکثر کوین های پایدار، با اینکه بر بستر بلاک چین عمومی غیر متمرکز قرار دارند، متمرکز هستند.

بیشتر بخوانید: تتر و امکان سپرده گذاری و برداشت دلار کلاسیک از طریق پلتفرم آن

نقش یک رمز ارز

یکی از علت های توسعه اخیر کوین های پایدار، فقدان اعتماد مورد نیاز بلند مدت برای تتر است. اولین کوین پایدار ایجاد شده، یعنی تتر، از مزایای اولین بودن برخوردار شد و از طرفی با سختی های رشد نیز مواجه بود. همچنین، کندترین بلاک چین را دارد و اشتباهات محاسباتی اندکی انجام می دهد، نیاز به یک شخص ثالث حسابرس ثابت داشته و بنابراین امنیت افت می کند و همچنین نیاز به یک حساب بانکی ثابت نیز دارد.

همه این مشخصه ها نشان می دهد که تتر به عنوان یک کسب و کار رمزنگاری جهانی، با چالش هایی مشابه بانک ها روبروست. تمام اینها ثابت می کند که تتر برای صنعت به عنوان روشی نوین در فضای رمز ارز ها مفید بوده است.

به گفته این شرکت، طبیعتا رقبایی برای آنها وجود دارد. شرکت هایی مانند PAX، GUSD و USDC نسل بعدی کوین های پایدار هستند که برای بهبود اکوسیستم کوین های پایدار طراحی شده اند، آنها محصولی با ریسک «کمتر» در مشارکت تولید می کنند.

بیشتر بخوانید: عدم شفافیت در نحوه عملکرد دلار تتر و ایجاد مارکتی پر از ابهام

فعال کردن کد

مقیاس فناوری بلاک چین پایه، کلید حل یکی از بزرگترین مشکلات حال حاضر است. بیشتر آنها روی بلاک چین کند اتریوم (با استفاده از توکن های استاندارد ERC-20) کار می کنند، یا مانند تتر از پروتکل Omni بیت کوین استفاده می کنند (اخیرا تتر ورژنی با استفاده از ERC-20 تولید کرده است).

این پروتکل ها برای استفاده ی روزانه، کاربرپسند نیستند و هجوم و نوسان مکانیزم پرداخت ها را محدود می کنند. در حالی که نمی دانیم تکنولوژی بلاک چین قوی ترین خواهد بود یا نه، می توانیم مشوق رقابت برای شبکه ای با بالاترین اثرگذاری از طریق ترکیب سرعت، امنیت و غیر متمرکز بودن، باشیم.

مدیرعامل XBTO Group: سال ۲۰۱۹ برای کوین های پایدار ویژه خواهد بود
۲۰۱۹ Will Be a Big Year for Stablecoins /Source

زنجیره های جانبی ممکن است راه حل خیلی خوبی برای مقیاس پذیری پرداخت ها بوده و برای کوین های پایدار خیلی مفید باشند. به این ترتیب، سیستم های متمرکز پرداخت فعلی مزایایی را فراهم می کنند که سیستم های غیر متمرکز نمی توانند آن را جایگزین کنند.

در حال حاضر نقطه پایان و پیروز رقابت مشخص نیست، اما کلید فعال کردن کد در نقطه بهینه قرار می گیرد، جایی که همراه با تمرکز زدایی و امنیت، بتوانند حداکثر تراکنش را انجام دهند.

ما بر این باوریم که پیشرفت های تکنولوژیکی قابل توجه برای توسعه ی اکوسیستم پیرامون کوین های پایدار ضروری بوده و در یک سال آینده محقق می شود.

بیشتر بخوانید: کمپانی تتر (Tether) پانصد میلیون توکن USDT خود را از بین برد

نور افکنی بر مشکلات

روش کلیدی برای صادرکنندگان فعلی و آینده این است که تمایز خودشان را بیابند و راهی برای اثرگذاری روی شبکه ی فوق الذکر بدست اورند.

برای انجام چنین کاری، صادر کنندگان به تکنولوژی بهینه سازی، ارائه دهنده خدمات، الگوریتم ها و شبکه های نهایی برای ایجاد تراکنش های ارزان تر، سریعتر و با اصطکاک کمتر نیازمندند. در نهایت، مطلوبیت یک کوین پایدار، استفاده آسان از آن است.

در حالی که Visa، Mastercard و American Express شبکه های عظیمی برای ارائه به مشتریان خود دارند، کوین های پایدار یک روش یکنواخت برای مبادله بین مرزی و تکنولوژی یافته اند. در حالی که همگی معماری سرعت و امنیت را حفظ می کنند، کوین های پایدار اثر بسیار مهمی روی دارایی های دیجیتال در سطح جهانی ایجاد خواهند کرد.

در آینده ای نه چندان دور، روش هایی وجود دارد که کوین های پایدار بتوانند بلادرنگ و با ریسک پایین، پرداخت انجام دهند. برای رسیدن به چنین جایگاهی و از آنجایی که بیشتر کوین های پایدار بر پایه ارز های فیات متمرکز باقی می مانند، معمولا یک صادر کننده، یک حساب بانکی، یک حسابدار و یک مجموعه قوانین، برای تعریف بهتر چارچوب قوانین مالی و مالیاتی برای چنین دارایی های بدونِ مرزی، نیاز خواهیم داشت.

مدیرعامل XBTO Group: سال ۲۰۱۹ برای کوین های پایدار ویژه خواهد بود
۲۰۱۹ Will Be a Big Year for Stablecoins /Source

 

در حالی که چنین مواردی میان اعضای G20 و در سطح OECD انجام می شود، خودِ تکنولوژی بلاک چین می تواند یک راه حل باشد. چنین چیزی یک راه حل پخته برای گروه معاملاتی دارایی های دیجیتال نوظهور یا سازمان های خود-تنظیم (SROs) است و برای سلامت و رشد صنایع ما نیز مهم می باشد.

روشن کردن راه

یک اتاق پایاپای که امکان شبه تعویض پذیری فوری میان کوین های پایدار ایجاد می کنند، برای حفظ یک روش بدون اصطکاک هنگام تعویض کوین ها، ضروریست. این اتاق پایاپای می تواند مشابه فرایند کنترل بین بانکی عمل کند، اما بسیار کارآمدتر باشد.

باید گفت که در بلند مدت، شناخت مشتری (KYC)، بررسی های ضد پول شویی (AML) و تعادل برای قرار گرفتن در بلاک چین، هدف مقدس است که در این صورت کوین های پایدار برای هر نوع کاربردی (از پرداخت پول قهوه تا پرداخت های بین مرزی) مناسب خواهند بود.

همه این پیش بینی ها در سال ۲۰۱۹ اتفاق نخواهد افتاد، اما سال جدید یک سال محوری برای نوآوری های بیشتر در بسیاری از کاربرد های کوین های پایدار خواهد بود و به نوبه ی خود اثر چندین جانبه بر جامعه دارایی های دیجیتال، بانکداری سنتی و واسطه های انتقال پول خواهد گذاشت.توجه!
دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=26387
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x