ایوب کریمی | 1397.04.31

استخراج رمز ارز ها : از کجا شروع کنیم؟(راهنمایی برای افراد مبتدی)

در این مقاله به توضیح فرآیند استخراج رمز ارز ها پرداخته می شود و برای افراد علاقه مندی که می خواهند شروع به استخراج کنند، می تواند مفید واقع شود، زیرا مسائل ابتدایی و زیربنایی را در زمینه استخراج شرح می دهد. مقاله با تعریف استخراج شروع شده و بیان می شود که استخراج رمز ارز ها فرآیندی است که در آن تراکنش ها برای شکل های مختلف رمز ارز ها تایید می شوند و به دفتر کل (ledger) دیجیتال بلاک چین افزوده می گردند.

چگونه استخراج رمز ارز ها را شروع کنیم؟ راهنمای مبتدیان

How to start mining

در ادامه به بیان این موضوع پرداخته می شود که با گسترش رمز ارز ها و آشنایی جامعه با آنها، فرآیند استخراج به کاری رقابتی تبدیل شده است و برای سودآور بودن آن نیاز به سخت افزار های خاصی است. از جمله این سخت افزار ها می توان GPU های قدرتمند و دستگاه های ASIC را نام برد.

الگوریتم های استخراج رمز ارز ها

سپس مهمترین الگوریتم های استخراج یعنی گواه اثبات کار (proof of work)، گواه اثبات سهم (proof of stake) و گواه اثبات سوختن (proof of burn) به تفصیل شرح داده می شوند. بعد از آن تعدادی از کارت های گرافیک مناسب برای استخراج پیشنهاد می شود و تعدادی از بهترین دستگاه های ASIC نیز برای استخراج بیت کوین همراه با شکل معرفی می گردند.

چگونه شروع به استخراج رمز ارز ها کنیم؟ راهنمای مبتدیان

How to start mining

از آنجا که ممکن است تعدادی از خوانندگان از لحاظ کار با کامپیوتر و سخت افزار ها در سطح بالایی نباشند و یا اصلا حوصله فراهم کردن سخت افزار ها در خانه و شروع کار استخراج در خانه را نداشته باشند، استخراج ابری (cloud mining) نیز معرفی و تشریح شده و تعدادی از سایت های خوب در این زمینه ذکر می شود.

نحوه بستن ریگ استخراج

در پایان عملیات بستن ریگ استخراج به طور تخصصی شرح داده می شود و از نصب مادربرد تا فراهم آوردن چارچوبی برای در کنار هم نگه داشتن قطعات، توضیح داده شده و در خلال این مطالب نرم افزار ها و درایور های لازم نیز معرفی می شوند. در آخر، مقاله با معرفی تعدادی از بهترین استخر های استخراج رمز ارز ها، نحوه انتخاب کوین خوب برای ماینینگ و تعدادی از برنامه های محبوب استخراج پایان می یابد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه داده شده است مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.