کیف پول‌ ارز دیجیتالمعرفی و بررسی بهترین کیف پول‌های ارز دیجیتال

بهترین کیف پول دسکتاپ برای رمز ارزها در ۲۰۲۱

در این مقاله پنج کیف پول برتر دسکتاپ برای رمزارز ها را معرفی می کنیم که هر یک کلید های خصوصی تولید شده برای شما را تنها در حافظه دستگاه تان نگهداری می کنند.

ذخیره کردن بیت کوین و رمز ارزهای دیگر به روشی امن و آسان، اولین قدم در جهت حفظ دارایی و سپس کسب سود از این بازار پرنوسان به حساب می‌آید. برای ذخیره‌سازی رمز ارز خریداری‌ شده از صرافی‌ها (برای مثال بایننس) نیاز است تا یک کیف پول دیجیتال منحصر به شخص خودتان را راه‌اندازی کنید. اگرچه اغلب صرافی‌ها حضانت دارایی‌های شما را برعهده می‌گیرند، اما توصیه ما این است که اگر نمی‌خواهید با تمام رمز ارزهای خود به‌صورت روزانه معامله کنید، آن‌ها را در پلتفرم صرافی‌ها نگه‌داری نکنید و حتما از یک کیف پول شخصی مطمئن مانند یک کیف پول دسکتاپ استفاده کنید.

«تاریخ آخرین به‌روزرسانی این مقاله: خرداد ۱۴۰۰»

فقط کمتر از ۱۰ درصد از دارنده‌های بیت کوین توکن‌های خود را در امنیت و حریم خصوصی کامل نگه‌داری می‌کنند. صدها برنامه و نرم‌افزار کیف پول دیجیتال بیت کوین وجود دارد که بسیاری از آن‌ها حضانتی هستند و از همین رو استقلال، حریم خصوصی و امنیت کامل ندارند. تمام کیف پول‌های غیرحضانتی (Non-custodial)، امن و قابل اطمینان نیستند و باید دارای ویژگی بازیابی با یک کلید اصلی باشند. کیف پول رمز ارز دسکتاپ، کلیدهای خصوصی تولید شده را تنها در حافظه رایانه شما نگه‌داری می‌کند (می‌توانید آن‌ها را جایی یادداشت کرده و یا از آن‌ها نسخه پشتیبان بگیرید)، به همین دلیل دیگر نیازی نیست نگران عدم دسترسی و حمله‌های هکری به سرورهای واسطه‌های متمرکز باشید.

اگر با هدف سرمایه‌گذاری مطمئن در بیت کوین و رمز ارزها در جستجوی بهترین کیف پول دسکتاپ رمز ارز هستید، در نقطه‌ی مناسبی قرار دارید. در ادامه به معرفی مفهوم کیف پول دیجیتال می‌پردازیم و سپس بهترین کیف پول‌های دیجیتال دسکتاپ را، بر اساس عواملی چون امنیت، هزینه‌ها، رابط کاربری و نظر کاربران، بررسی و مقایسه می‌کنیم.

مزیت کیف پول های دسکتاپ چیست؟

چندین پاسخ به این پرسش وجود دارد:

برای دارندگان رمز ارز، به‌ویژه افراد تازه‌وارد، در بین کیف پول‌های گرم، کیف پول دسکتاپ به لحاظ امنیت بهترین گزینه است. کیف پول‌ گرم که به‌صورت پیوسته به اینترنت متصل می‌شود، شامل برنامه‌های موبایل، نرم‌افزارهای رایانه‌ای، کیف‌ پول مبتنی بر مرورگر و کیف پول‌های صرافی‌ها است.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سرد و گرم چه تفاوتی با هم دارند؟

کیف پول دسکتاپ رمز ارز، یک نرم‌افزار است که بر روی رایانه شما نصب می‌شود؛ این یعنی به روش‌ ذخیره‌سازی کلید خصوصی و ویژگی‌های امنیتی سطح رویه، با رویکرد متفاوتی نسبت به کیف پول‌ صرافی‌ها (حضانتی) پرداخته شده است. نکته‌ی حائز اهمیت این است که در واقع این کیف پول دیجیتال، توکن را ذخیره نکرده است بلکه تنها یک رابط و ابزاری برای دسترسی به توکن‌ها و تعامل با آدرس‌های دیگر شبکه است.

کیف پول دیجیتال دسکتاپ، کلید‌های خصوصی را در فضای هارد رایانه شما نگه‌داری می‌کند. راه‌اندازی کیف پول دسکتاپ رمز ارز هزینه‌ای برای شما ندارد اما برای انجام تراکنش و بسته به نوع آن، ارائه‌دهنده خدمات کیف پول از کاربران خود کارمزدی را دریافت می‌کند. البته در بهترین کیف پول‌ها، این کارمزد تقریبا همان کارمزد شبکه است و به استخراج‌گران می‌رسد.

جدا از مسائل امنیتی، رابط کاربری و استفاده راحت نیز از معیارهای مهم است. استفاده از بهترین کیف پول دسکتاپ باید به‌شکل خارق‌العاده‌ای آسان و لذت‌بخش باشد. کیف پول‌های برتر، به کاربران اجازه می‌دهند با چند کلیک ساده دارایی‌های خود را کنترل، منتقل و یا به مبادله آن‌ها با یکدیگر بپردازید. در برخی از آن‌ها حتی قابلیت استیک و یا ذخیره‌سازی یا فروش توکن غیرقابل تعویض (NFT) نیز تعبیه شده است.

کیف پول‌های دیجیتال رمز ارز که در این نوشته معرفی شده‌اند همگی غیرحضانتی هستند. این یعنی کاربران کنترل کامل کلیدهای خصوصی خود را دارند و به همین دلیل است که اشاره شد این دسته از کیف پول‌ها درواقع رمز ارزهای شما را ذخیره نکرده‌اند، بلکه تنها یک رابط و ابزاری برای دسترسی به آن‌ها هستند.

یک مزیت کیف پول دسکتاپ در مقایسه با کیف پول‌های تحت وب و کیف پول صرافی‌ها در این است که کلیدهای خصوصی و عمومی رمز ارزها را در حافظه هارد رایانه کاربر ذخیره می‌کند و دارایی را از واسطه‌های متمرکز در امان نگه می‌دارد. مادامی که اصول امنیت در این رایانه رعایت شود، کیف پول دسکتاپ یک روش امن برای نگه‌داری رمز ارز به حساب می‌آید و درصورت بروز مشکل برای کامپیوترتان، مورد سرقت قرار گرفتن و یا حذف نرم‌افزار، به راحتی می‌‌توانید با داشتن عبارت ۱۲ کلمه‌ای، کیف پول خود را بازیابی کنید.

مزیت دیگر این است که در اغلب این نوع از کیف پول‌های دیجیتال یک صرافی داخلی برای مبادله توکن‌های مورد پشتیبانی به‌وجود آمده است. این فناوری علاوه بر سادگی و راحتی کاربران، امکان معامله را با وجود کنترل کامل کلیدهای خصوصی برای کاربران به ارمغان آورده است؛ امری که در معاملات درون صرافی‌های رمز ارز محقق نمی‌شود.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول سخت افزاری چیست + بهترین کیف پول سخت افزاری ۲۰۲۱

اما وقتی صحبت بهترین کیف پول دسکتاپ در میان باشد، معیارهای انتخاب تنها به ذخیره کردن رمز ارز و امکان ارسال تراکنش و معیارهای کلی امنیتی، محدود نیستند. کیف پول برتر باید ویژگی‌های دیگری داشته باشد:

 • متن باز و به‌روز بودن نرم‌افزار
 • امکان تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز مهمترین بلاک چین‌ها
 • غیرحضانتی بودن، به این معنی که پلتفرم ارائه‌دهنده خدمات هیچ کنترلی بر کلیدهای خصوصی کاربران نداشته باشد.
 • غیرمتمرکز و عاری از محدودیت جغرافیایی
 • رابط کاربری آسان و خدمات پشتیبانی مشتری
 • درگاه خرید با فیات و امکان خرید با کارت‌های اعتباری
 • صرافی داخلی و امکان مبادله توکن از درون نرم‌افزار کیف پول
 • دسترسی به خدمات مالی مانند استیک کردن، وام‌دهی و قرض‌گیری
 • حساب‌های امضای چندگانه که لایه‌ی دیگری از امنیت را فراهم می‌کند
 • ایجاد امکان تعیین سقف برداشت در یک تراکنش برای مواقع نفوذ موقتی مهاجم

در ادامه به معرفی برخی از معروف‌ترین کیف پول‌های دسکتاپ رمز ارز می‌پردازیم که همگی به جز یک مورد، کیف پول‌هایی هستند که از رمز ارزهای متنوعی پشتیبانی می‌کنند.

بهترین کیف پول برای دسکتاپ کدام است؟

کیف پول دسکتاپ Exodus

کیف پول دسکتاپ Exodus

یک کیف پول رمز ارز دسکتاپ و موبایل که رابط کاربری آسان و یک صرافی داخلی دارد. یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های این کیف پول، قابلیت مبادله بین تعداد زیادی رمز ارز در آن است. کیف پول Exodus در حال حاضر از مبادلات بین ۱۰۰ رمز ارز مختلف پشتیبانی می‌کند. به علاوه به کاربران این امکان را می‌دهد تا کارمزد تراکنش خود را به‌صورت دلخواهانه انتخاب کنند تا تراکنش‌های سریع‌تری را انجام دهند (البته فقط برای بیت کوین و اتریوم). کیف پول دسکتاپ Exodus به‌طور کامل با کیف پول سخت‌افزاری Trezor سازگار است.

این کیف پول باتوجه به رابط کاربری و پشتیبانی مناسب خود، برای کاربران تازه‌وارد گزینه مناسبی است اما برخی از کاربران حرفه‌ای ایرادهایی را به آن وارد کرده‌اند. برای مثال، کد منبع این نرم‌افزار، متن باز نبوده و همین موضوع دلیل برخی دغدغه‌ها درباره امنیت این کیف پول دیجیتال بوده است. به عقیده سازندگان این کیف پول رمز ارز، ایجاد نسخه متن باز باعث می‌شود تا نسخه‌های تقلبی بسیاری مشابه با این کیف پول ساخته شوند.

این کیف پول دسکتاپ ویندوز، که برنامه‌های موبایل مخصوص برای اندروید و iOS نیز دارد، با یک عبارت ۱۲ کلمه‌ای منحصربه‌فرد، کلید خصوصی آدرس شما را رمزگذاری می‌کند. این عبارت محرمانه که قابلیت پشتیبان‌گیری نیز دارد، کیف پول شما را باز می‌کند و می‌توانید از کلید خصوصی‌تان برای تأیید تراکنش‌های خود استفاده کنید؛ بدون اینکه نیازی به یادداشت، کپی و یا حفظ کردن کلید خصوصی خود داشته باشید. حتی اگر این عبارت ۱۲ کلمه‌ای در یک کیف پول دیگر تولید شده باشد، در این کیف پول قابل بازیابی است.

کیف پول دسکتاپ Electrum

کیف پول دسکتاپ Electrum

این کیف پول رمز ارز، یکی از اولین کیف پول‌های دیجیتال بیت کوین به‌شمار می‌رود که دوسال پس از اختراع بیت کوین عرضه شد. کیف پول دسکتاپ الکتروم باتوجه به رابط کاربری و پایبندی به تنها بیت کوین، یکی از نام‌های پرآوازه در این زمینه است که با ویندوز، موبایل و یا حتی Command Line قابل اجراست. این کیف پول به خوبی با کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر، ترزور و Keepkey سازگار است.

پیشنهاد مطالعه: معرفی کیف پول الکترام (Electrum) + ویدیو آموزش نحوه استفاده از آن

نرم‌افزار سبک و کم‌حجم الکتروم متن‌ باز است و همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا کارمزدهای تراکنش را به صورت دلخواه انتخاب کنند. به علاوه کاربران می‌توانند سطوح امنیت موردنظر خود را تعیین کنند. برای مثال می‌توانند یک کیف پول استاندارد با احراز هویت دو عاملی و یا رویه‌های امضای چندگانه بسازند. این کیف پول برای انواع سیستم‌ عامل (ویندوز، لینوکس و Mac OS) عرضه شده است.

مهم‌ترین مزیت این کیف پول این است که نیازی به بارگیری کامل بلاک چین بیت کوین ندارد و با اتصال به سرورهای غیرمتمرکز، موجودی بیت کوین و صحت تراکنش‌ها را تأیید می‌کند. به همین دلیل سرعت بالایی دارد و فضای کمی را در هارد شما اشغال می‌کند.

زمانی که این کیف پول را راه‌اندازی می‌کنید، نرم‌افزار به شما یک عبارت ۱۲ کلمه‌ای محرمانه می‌دهد که با یادداشت کردن آن می‌توانید کیف پول خود را بازیابی نمایید. همچنین به شما این امکان را می‌دهد که این عبارت ۱۲ کلمه‌ای را با کلمه‌های مدنظر خود شخصی‌سازی کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های مهم کیف پول دسکتاپ الکتروم این است که در آن می‌توانید کلید خصوصی خود را صادر کرده و در یک کلاینت بیت کوین دیگر از آن‌ها استفاده کنید.

کیف پول دسکتاپ Atomic

کیف پول دسکتاپ Atomic

این کیف پول دسکتاپ غیرمتمرکز و غیرحضانتی، از بیش از ۳۰۰ رمز ارز و ۲۰ بلاک چین پشتیبانی می‌کند. کیف پول اتمیک به مانند Exodus یک صرافی داخلی برای مبادله توکن‌ها دارد و به کاربران نیز اجازه می‌دهد تا با کارت‌های اعتباری خود، رمز ارز بخرند. کاربران می‌توانند در این کیف پول دیجیتال، توکن‌های تزوس، اتم و کاردانو، ترون و چندی دیگر از رمز ارزهای اثبات سهام را استیک کنند. درواقع کیف پول اتمیک ترکیبی از فناوری مبادله اتمی، طراحی رابط کاربری و راه‌حل‌های امنیتی است.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول کاردانو – معرفی بهترین کیف پول cardano

بنابر اظهار سایت این کیف پول، بیش از ۱۵۰ هزار کاربر از سراسر دنیا از کیف پول دیجیتال اتمیک استفاده می‌کنند. کیف اتمیک ادعا می‌کند که برای ارسال تراکنش کارمزدی را مازاد بر کارمزد انجام تراکنش در شبکه موردنظر دریافت نمی‌کند.

کیف پول دسکتاپ Jaxx Liberty

کیف پول دسکتاپ Jaxx Liberty

این کیف پول دسکتاپ رمز ارز که برای موبایل نیز موجود است، از زمان راه‌اندازی توسط آنتونی دی لوریو، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، در سال ۲۰۱۶، یکی از پرطرفدارترین کیف پول‌های گرم بوده است. مشابه با کیف پول Exodus، طراحی جذاب و سادگی رابط کاربری، وجه تمایز این کیف پول از سایر رقبا به حساب می‌آید. این پروژه در سال ۲۰۱۹ به‌روزرسانی شد و نام خود را به Jaxx Liberty تغییر داد.

با نصب این نرم‌افزار و ساخت یک کیف پول جدید، به شما یک عبارت ۱۲ کلمه‌ای برای بازیابی کیف پول می‌دهد که شامل تمام کلید‌های خصوصی و آدرس‌های عمومی رمز ارزهای شماست. این کیف پول از ۹۰ رمز ارز مختلف پشتیبانی می‌کند.

کاربران بیش از ۵۰ کشور می‌توانند با استفاده از کارت اعتباری خود در این کیف پول با کارمزد حداقلی ۳.۵درصدی به خرید رمز ارزهای مورد پشتیبانی اقدام نمایند. همچنین به لطف همکاری با پلتفرم Shapeshift، در این کیف پول می‌توان به مبادله رمز ارز پرداخت.

همچنین دارای یک جستجوگر بلاک چین داخلی است که با استفاده از آن می‌توان بدون خروج از نرم‌افزار، وضعیت آدرس‌ها، تراکنش‌ها و بلاک‌ها را در تعداد زیادی از بلاک چین‌های موجود بررسی کرد.

کیف پول دسکتاپ Coinomi

کیف پول دسکتاپ Coinomi

کیف پول دسکتاپ کوینومی محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری در یک سبد متنوع رمز ارز است چراکه از رمز ارزهای ۱۲۵ بلاک چین مختلف (بیش از ۱۷۰۰ توکن) پشتیبانی می‌کند. اولین نسخه عملیاتی این کیف پول در سال ۲۰۱۴ برای برای سیستم عامل موبایل و در سال ۲۰۱۹ نسخه دسکتاپ آن عرضه شد. این کیف پول علاوه بر توکن‌های شبکه‌های اتریوم، بایننس، ترون و NEM، از توکن‌های NFT استاندارد ERC-721 نیز پشتیبانی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول ترون – معرفی ۹ مورد از بهترین کیف پول‌های ترون

کیف پول کوینومی برای داشتن تراکنش‌های سبک‌تر از فناوری SegWit استفاده می‌کند. آدرس‌های IP مخفی هستند و داده‌های مشتریان رمزگذاری می‌شوند. نسخه موبایل و دسکتاپ این کیف پول ویژگی‌های بصری کاربرپسند دارد و همچنین صرافی‌های ادغام‌شده مثل Changelly، Binance DEX و Coiswitch جزو خدمات این کیف پول هستند.

البته کیف پول کوینومی از ابزار احراز هویت دوعاملی و امضای چندگانه استفاده نمی‌کند که هر دو، لایه‌ای برای ارتقای امنیت کیف پول و دارایی‌های آن به‌شمار می‌روند. همچنین مدت زیادی است که کد منبع باز این کیف پول به‌روزرسانی نشده است.

کیف پول دسکتاپ Copay

کیف پول دسکتاپ Copay

Copay یک کیف پول دسکتاپ و موبایل رمز ارز است که در سال ۲۰۱۵ توسط شرکت BitPay ساخته شد. این کیف پول تنها از دو رمز ارز بیت کوین و بیت کوین کش پشتیبانی می‌کند. کیف پول Copay دارای ویژگی‌های متن باز بودن، امضای چندگانه، قابلیت بازیابی با عبارت ۱۲ کلمه‌ای و رابط کاربری ساده است. همچنین این کیف پول دارای پروتکل پرداخت بیت کوین است که از بروز مشکل رایج ارسال بیت کوین به آدرس‌های عمومی اشتباه که در این شبکه موجود نیستند، جلوگیری می‌کند. به علاوه امکان انتخاب ۵ حالت مختلف برای کارمزد تراکنش‌ها بر اساس سرعت تأیید آن‌ها وجود دارد.

این کیف پول از احراز هویت دو عاملی پشتیبانی نمی‌کند. همچنین بسیاری از کاربران معتقدند که تصمیمات شرکت BitPay بر عملکرد این نرم‌افزار تأثیر می‌گذارد. برای مثال، اگر مشکلی برای سرورهای این شرکت رخ دهد، موجب بروز اختلال در این کیف پول دیجیتال می‌شود.

نرم‌افزار کیف پول رمز ارز Copay از انواع سیستم عامل مثل ویندوز، مک، لینوکس، ios و اندروید پشتیبانی می‌کند.

 

کیف پول دسکتاپ Bitcoin Core

کیف پول دسکتاپ Bitcoin Core

کیف پول‌های دسکتاپ رمز ارز که تاکنون به معرفی آن‌ها پرداختیم همگی دارای فناوری تأیید پرداخت تسهیل‌شده (SPV) هستند، به عبارت دیگر برای انجام تراکنش‌ها نیازی نیست تا یک گره کامل (یک نسخه کامل از بلاک چین) را در شبکه اجرا کنید. بر عکس، کیف پول Bitcoin Core یک کیف پول دسکتاپ گره کامل است. این یعنی برای اجرای آن به فضای هارد دیسک کافی (حدود ۱۴۰ گیگابایت!) و سرعت اینترنت مناسب نیاز دارید.

با اجرای یک کیف پول گره کامل، می‌تواند به صورت کاملا مستقل و بدون نیاز به اعتماد به اعضای دیگر شبکه، تراکنش‌ها را تأیید کنید. ویژگی مثبت این کیف پول این است که با نصب و استفاده از آن در امنیت و پایداری شبکه مشارکت می‌کنید و به حرکت آن در جهت غیرمتمرکزتر شدن کمک می‌‎کنید.

کیف پول دسکتاپ Bitcoin Core با ابزار حریم خصوصی Tor سازگار است که با استفاده از آن می‌توانید آدرس IP خود را در هنگام تراکنش‌ها پنهان کنید. از همین منظر است که این کیف پول به لحاظ حریم خصوصی یکی از بهترین گزینه‌هاست.

بهترین کیف پول دسکتاپ برای رمز ارزها در ۲۰۲۱

بایدها و نبایدهای امنیتی استفاده از کیف پول دسکتاپ

در این قسمت به نکاتی اشاره می‌کنیم که یک فرد قبل از ذخیره رمز ارز در کیف پول دسکتاپ خود باید بداند. در کیف پول‌های دسکتاپ، این کامپیوتر شماست که با استفاده از کلیدهای خصوصی، تراکنش‌ها را امضا می‌کند. از همین جهت یک کیف پول دسکتاپ تا آن حد امنیت دارد که کامپیوتر شما امن است. زمانی که نرم‌افزار کیف پول درحال اجراست، داده‌ها برای انجام عملیات تراکنش در حافظه‌ای ذخیره می‌شوند. اگر یک بدافزار به رایانه شما نفوذ کند، می‌تواند داده‌ها را از حافظه و یا دستگاه‌های ورودی مثل کی‌بورد بگیرد.

پیشنهاد مطالعه: کیف پول چند امضایی (Multisig Wallet) چیست؟

یکی از وعده‌های بلاک چین و رمزارزها، با ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه و بهبود در دسترس‌پذیری و کاهش موانع ورود، تبدیل کردن افراد به مدیر بانک شخصی خود است. همان‌طور که بانک محلی شما به سیستم پولی و بانکی متصل است، کیف پول دیجیتال نقش اتصال شما به شبکه بیت کوین را برعهده می‌گیرد. درحالی‌که از تسهیلات بانک شخصی خود استفاده می‌کنید باید بتوانید حداکثر مراتب امنیت را در بانک خود پیاده‌سازی کنید. برخی از این نکات بسیار ابتدایی به‌نظر می‌رسند اما تأثیر قابل توجهی در کاهش ریسک امنیتی کیف پول دسکتاپ شما خواهند داشت.

 • سیستم عامل خود را به‌روز نگه ‌دارید. آنتی ویروس و فایروال دستگاه خود را به‌روزرسانی کنید.
 • رایانه‌ای را که در آن از کیف پول دسکتاپ خود استفاده می‌کنید به شبکه‌های غیرمطمئن متصل نکنید.
 • نرم‌افزار کیف پول موردنظر خود را تنها از سایت معتبر سازنده آن دانلود کنید.
 • اگر می‌خواهید مقادیر زیادی رمز ارز نگه‌داری کنید از کیف پول سرد استفاده کنید.
 • نیازی نیست که کلیدهای خصوصی را از کیف پول دسکتاپ خود خارج کنید؛ این کیف پول‌ها به‌طور معمول یک رمز اصلی (عبارت ۱۲ کلمه‌ای) دارند که تمام کلیدهای خصوصی و آدرس‌های عمومی رمز ارزهای آن استخراج می‌شود.
 • هیچ‌گاه کلیدهای خصوصی یا عبارت ۱۲ کلمه‌ای را در یک وبسایت یا کیف پول و یا برنامه Airdrop بدون تحقیق دقیق، منتشر نکنید.
 • عبارت ۱۲ کلمه‌ای را بر روی کاغذ بنویسید و سه مرتبه کنترل کنید که درست نوشته شده باشد. این کاغذ را در امن‌ترین جایی که می‌توانید تصور کنید (و البته به خاطر آورید!) بگذارید؛ جایی که از خطر آتش‌سوزی، خورده شدن توسط جوندگان، سرقت، تجزیه و غیره در امان باشد. یک نسخه دیگر از همین کاغذ را در محلی جداگانه بگذارید.
 • عبارت ۱۲ کلمه‌ای را با یک پرینتر عمومی و مشترک چاپ نکنید. این رمز را در یک دستگاه متصل به اینترنت نگه‌داری نکنید. بسیاری از عبارت ۱۲ کلمه‌ای با تلفن همراه خود عکس می‌گیرند و آن را در گالری دستگاه خود نگه می‌دارند که به هیچ عنوان روش امنی نیست.

جمع‌بندی

به عنوان نتیجه‌گیری می‌توان گفت:

کیف پول Exodus برای افراد تازه‌وارد مناسب است، کیف پول Electrum یکی از امن‌ترین کیف پول‌های بیت کوین است، کیف پول Atomic برای خریداران خُرد و دائمی آلت کوین‌ها مناسب است، کیف پول Jaxx بهترین و کامل‌ترین رابط کاربری را دارد، کیف پول Coinomi با گسترده‌ترین طیف رمز ارزها، بهترین گزینه برای کنترل یک سبد سرمایه‌گذاری متنوع است، کیف پول Copay مناسب برای حساب‌های امضای چندگانه بیت کوین و کیف پول Bitcoin Core یک کیف پول گره کامل و حریم خصوصی است.

پیشنهاد مطالعه: بهترین کیف پول‌های بیت کوین در سال ۲۰۲۱

در کل به نظر می‌رسد که استفاده همزمان از هر دو نوع کیف پول سرد و کیف پول گرم، بهترین گزینه است، اما ارزان‌ترین راه نیست؛ چراکه هم از امنیت بالای کیف پول سرد برای نگه‌داری بلندمدت رمز ارز بهره‌مند خواهید بود و هم از سرعت و کارایی کیف پول دسکتاپ برای انجام تراکنش‌ها استفاده می‌کنید. در مجموع، انتخاب کیف پول رمز ارز دسکتاپ یک انتخاب بین سه عامل راحتی، امنیت و کنترل است.

هر سال شمار کیف پول‌های دسکتاپ و موبایل رمز ارز درحال افزایش است و این برنامه‌ها هر یک ویژگی‌های خاصی را فراهم آورده‌اند. لازم به یادآوری است که این متن به معرفی تنها برخی از آن‌ها پرداخت که معروف‌ترین و بهترین کیف پول‌های دیجیتال در نوع خود هستند. اما شما پیش از گرفتن تصمیم، تحقیق شخصی و مقایسه را انجام دهید و بنابر نیازها و ترجیح خود، یک کیف پول دسکتاپ را برگزینید. می‌توانید تیم پروژه کیف پول موردنظر را بررسی کنید و در شبکه‌های Reddit، Quora و توییتر، کیف پول را جستجو کرده و تجارب کاربران را بخوانید. حتی می‌توانید نام کیف پول را در کنار کلمه hacked در گوگل جستجو کنید تا از اتفاقات این چنینی در گذشته مطلع شوید. برای مقایسه کیف پول‌ها از منابع اینترنتی زیر نیز می‌توانید استفاده کنید:

منابع: ۱، ۲، ۳، ۴، ۵

https://coiniran.com/?p=20718
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
payam
payam
5 سال قبل

درود. به نظر شما بهترین، امنترین کیف پول بیت کوین چه تحت وب چه دسکتاپ برای یه کاربر معمولی چیه اصلا کدوش بهتره دسکتاپ یا وب؟

پارسا
پارسا
5 سال قبل

خوب چرا والت کوینومى رو معرفى نکردید؟؟؟

صالحی
صالحی
5 سال قبل

من اکسدوز رو ترجیح میدم ..

دکمه بازگشت به بالا
4
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x