پروژه‌هامقالات بلاکچین

بررسی بلاک چین پروژه NEM و سیستم دارایی های هوشمند (Smart assets)

مقاله حاضر به بررسی پروژه NEM پرداخته و با اشاره به اهمیت بلاک چین آغاز می شود. برای شناخت بیشتر این این پلتفرم و رمز ارز آن با ما همراه باشید.

مقاله حاضر به بررسی پروژه NEM پرداخته و با اشاره به اهمیت بلاک چین آغاز می شود. در ابتدا به این نکته اشاره می شود که بسیاری افراد بلاک چین را به واسطه بیت کوین شنیده اند و تا حدودی می دانند که بلاک چین در آینده کسب و کار ها را دگرگون می کند، اما آنچه که نمی دانند این است که بلاک چین بسیار مهم تر از این می باشد و در واقع می توان گفت که در آینده، جهان را تغییر می دهد و انقلابی سراسری ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: بلاک چین چیست؟

NEM و ویژگی های جدیدی که به ارمغان آورد

تا قبل از معرفی این پروژه، ریسک های عمده ای برای کسب و کار ها جهت کار با بلاک چین وجود داشت، اما با معرفی این پروژه آسان سازی بسیاری صورت گرفت و مشکلات زیادی حل شدند. برای اولین بار پروژه NEM مسائلی مانند دارایی های دیجیتال، Multisig و غیره را بیان کرد و تحولی عظیم در زمینه صنعت رمز ارز ها ایجاد کرد.

از خصوصیات بارز پروژه NEM وجود یک بلاک چین عمومی و یک بلاک چین خصوصی می باشد و این پروژه از گواه اثبات اهمیت (proof of importance) استفاده می کند که در اینجا بر خلاف گواه اثبات کار (proof of work) مقدار کار مهم نیست بلکه کیفیت آن مهم است. این الگوریتمِ گواه اثبات اهمیت در طی مکانیسم های خاصی افراد را تشویق به استفاده از این رمز ارز و انجام تراکنش می کند. این موضوع بسیار شایان توجه است زیرا مشکلی که بسیاری از رمز ارز ها دارند این است که افراد آنها را انبار کرده و انگیزه ای برای انجام تراکنش ندارند.

NEM و سیستم دارایی های هوشمند (SMART ASSETS)
Source

سیستم دارایی هوشمند از ابتکارات پروژه NEM

سیستم دارایی های هوشمند سبب سفارشی کردن بلاک چین NEM می شود و در نتیجه افراد می توانند نوع استفاده خود را از این بلاک چین، سفارشی و تعیین کنند که این هم یکی از ابتکارات این پروژه است. معماری NEM جهت نیل به دو منظور سادگی و انعطاف پذیری توسعه، طراحی شده است. خود بلاک چین توسط گره هایی که نرم افزار فراهم آورنده NEM را اجرا می ­کنند، پشتیبانی می­شود که این نرم افزار مجموعه ویژگی های NEM و مکانیسم توافق عام بی نظیری را پیاده سازی و اجرا می­کند.

NEM از یک سیستم به نام Apostille استفاده می­ کند و با استفاده از آن اسناد را قانونی کرده و ثبت دیجیتال زمانی را انجام می­ دهد و Apostille در واقع کلیدی بر اساس داده های تراکنش ایجاد می­ کند. NEM از Eigentrust++ به عنوان سیستم اعتبار استفاده می­ کند. NEM با رصد کردن رفتار گذشته ی گره های داخل شبکه، از سلامت بلاک چین اطمینان حاصل می­ کند.

مقاله با اشاره به وضعیت کنونی NEM و تعداد سکه ها، مارکت کپ و مسائلی از این دست به پایان می رسد و افراد علاقه مند برای دریافت اطلاعات بیشتر و جامع تر می توانند به منابع ذکر شده در پایان مقاله مراجعه کنند.

[googlepdf url=”https://coiniran.com/wp-content/uploads/2018/07/نمونه_خوانی_معرفی_پروژه_نم-۱.pdf” download=”دانلود” width=”۱۰۰%” height=”۱۲۰۰″]

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده مربوط به نویسنده می باشد و لزوما نباید به کوین ایران نسبت داده شود.

https://coiniran.com/?p=22654
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x