آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

گزارش روز بازار: طاعون قیمت برای بازار رمزارز (Cryptocurrency)

بازار رمزارز (Cryptocurrency) روز چهارشنبه سیر نزولی داشت و بسیاری از دارایی های دیجیتال در بازار معاملاتی نوبت صبح روز 16 می کاهشی 3 تا 15 درصدی داشتند.

به گزارش کوین ایران به نقل از بیت کوین نیوز، بازار رمزارز (Cryptocurrency) روز چهارشنبه نیز سیر نزولی داشت و بسیاری از دارایی های دیجیتال در بازار معاملاتی نوبت صبح روز 16 مه 2018 کاهشی 3 تا 15 درصدی را تجربه کردند. حجم کلی بازار ارز های رمزنگاری شده ظرف چند روز و بعد از آخرین به روز رسانی، چندین میلیارد دلار کاهش داشته است و بر اساس آخرین ارزیابی انجام شده، حجم کلیِ بازارِ حدود 1600 ارز رمزنگاری شده ی موجود، در حدود 374 میلیارد دلار است.

در طول 24 ساعت گذشته ارزش بیت کوین کش (BCH) در حدود 10.4 درصد کاهش یافته و قیمت آن به حدود 1258 دلار برای هر BCH رسیده است. قیمت بیت کوین (BTC) نیز روندی کاهشی داشته و با 5.6 درصد کاهش به 8234 دلار در زمان نگارش این متن رسیده است.

بازار رمزارز بیت کوین کش در طول هفته جاری 20 درصد کاهش داشته است

حداقل سه چهارم کل اکوسیستم بازار رمزارز (Cryptocurrency) در روز چهارشنبه روندی کاهشی را تجربه کردند. ارزش حجم کلی معاملات روز چهارشنبه عددی در حدود 22.6 میلیارد دلار بوده است. بیت کوین کش به دلیل به روز رسانی که اندازه هر بلوک آن را به 32 مگابایت افزایش می داد، مقداری از ارزش خود را از دست داد.

حجم معاملات بیت کوین کش نسبت به هفته گذشته به مراتب کمتر بوده است و در روز سه شنبه تنها 1 میلیارد دلار BCH معامله گردید. پنج اکسچنج Okex، Bitfinex، Huobi، Upbit و Hitbtc  بیشترین حجم معاملات بیت کوین کش را در طول معاملات روز چهارشنبه به خود اختصاص دادند. هر دو جفت تریدینگ کره جنوبی یعنی won و tether (USDT) بیت کوین کش حجم نمایی را تجربه کرده اند، ولی بیت کوین با 34 درصد همچنان جفت مسلط این بازار است. بعد از جفت BCH/BTC نیز تِتِر (USDT) با 25.4 درصد، دلار آمریکا با 22 درصد، KRW با 14 درصد و یورو با 1.4 درصد قرار دارند.

بازار رمزارز بیت کوین کش در طول هفته جاری 20 درصد کاهش داشته است
BCH/USD market action on May 16, 2018

بیشتر بخوانید: گزارش روز بازار بیت کوین: روز های طلایی در انتظار ارز های رمزنگاری شده

شاخصه های تکنیکال BCH/USD

بررسی شاخصه های تکنیکال نشان می دهد که خرس های بیت کوین از روز شنبه یک رقابت کوچک را در قیمت ها شروع کرده اند و در حال حاضر نیز در تلاشند تا قیمت بیت کوین را به کمتر از 8000 دلار کاهش دهند. بازگشت خرس ها با سود ناچیز در 12 مه و در قیمت 8204 دلار شروع شد ولی گاو ها، بارها در جلوگیری از روند خطی کاهشی قیمت شکست خوردند و در نتیجه، قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود در 3.5 هفته گذشته رسید و روز چهارشنبه به قیمت 8100 دلار در Bitfinex معامله گردید.

بیشتر بخوانید: روش های سود آور در شرایط رکود بازار رمزارز ها (“بازار خرسی”)

بررسی نمودار چهار ساعته BCH/USD بر روی بیت فینیکس نشان می دهد که قیمت در حال حاضر شاهد تحکیم مثلثی عمیق است. MACd بعد از یک شیب کاهشی در حال افزایش است و می توان بهبود بیشتری را در کارت ها شاهد بود. نوسانگر بر اساس سطوح RSI در نزدیکی 38 قرار دارد که نشان از قریب الوقوع بودن شرایط فروش بیش از حد است. نگاهی به دو میانگین متحرک ساده نشان می دهد که خط مقاومت در برابر صعود برای کوتاه مدت در 100 SMA و در بلند مدت برای خط روند 200 SMA قابل دستیابی است.

بررسی فهرست سفارش در مسیر صعودی نشان می دهد که گاو های بیت کوین کش باید قدرت خود را برای شکستن 1330 تا 1335 دلار جمع آوری کنند تا مسیر صعودی را ادامه دهند. در طرف مقابل، اگر رکود ادامه یابد پایه های مقاومتی بین نقطه قوت فعلی و 1210 دلار وجود دارد.

شاخصه های تکنیکال BCH/USD
Bitfinex — BCH/USD May 16, 2018, at 10 am EDT

بیشتر بخوانید: رمزارزها، پیش بینی و بررسی تغییرات نفس گیر بازار آن در هفته جاری

خلاصه ای کلی از اقدامات رمزارز (Cryptocurrency)

کل اکوسیستم ارز های رمزنگاری شده، علی رغم خبر های خوبی که در هفته گذشته درباره این صنعت وجود داشت روند کاهشی را در روز چهارشنبه تجربه کردند. بیت کوین (BTC) همچنان ارزشمند ترین ارز بازار ارز های رمزنگاری شده می باشد و با مجموع حجم معاملاتی 7 میلیارد دلار در 24 ساعت گذشته در نزدیکی 8400 دلار در حرکت است. بازار اتریوم (ETH) کمی متلاطم است و در روز چهارشنبه نیز 4 درصد کاهش داشت. در زمان نگارش این متن هر اتریوم در حدود 700 دلار معامله گردید. بازار ریپل (XRP) با کاهشی 6.3 درصدی در معاملات روز چهارشنبه با قیمت 0.63 دلار معامله گردید. در نهایت، EOS به عنوان پنجمین ارز ارزشمند بازار همچنان موقعیت خود را حفظ کرده است ولی در معاملات روز چهارشنبه با کاهشی 11.7 درصدی در ازای 12 دلار معامله گردید.

خلاصه ای کلی از اقدامات رمزارز (Cryptocurrency)
The top ten cryptocurrencies

بیشتر بخوانید: رمزارز هایی که در سقوط، خلاف جهت ریزش بازار و بیت کوین حرکت کردند

با وجود کاهش های ماه مه، نگاه به بازار رمزارز (Cryptocurrency) همچنان مثبت است

بسیاری از علاقه مندان رمزارز (Cryptocurrency) منتظرند که هفته جاری با تمام روند های کاهشی به پایان برسد. تعداد زیادی از طرفداران ارز های رمزنگاری شده معتقدند که با پایان کنفرانس Consensus که در نیویورک برگزار می شود روند صعودی این بازار ها شروع خواهد شد. تنها چند توکن ناشناس و کوین های باثباتی مانند تتر روز خوبی را پشت سر گذاشتند. بررسی TrueUSD و USD نشان می دهد که تریدر ها  از ارز های رمزنگاری شده باثبات به عنوان سرپناهی برای فرار از وضعیت نامساعد جاری استفاده می کنند.

با وجود این که بازار های مربوط به ارز های رمزنگاری شده در طول 72 ساعت گذشته دست آورد های مناسبی نداشته اند، هنوز هم خوشبینی و دیدگاه های مثبتی برای بهبود وضعیت مابین تریدر ها در گروه های تلگرامی و دیگر رسانه های اجتماعی وجود دارد.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source & image

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا