باتتحلیل و بررسی بازارکوین ایرانویژه ها

رمزارز هایی که در سقوط، خلاف جهت ریزش بازار و بیت کوین حرکت کردند

رمزارز ها هفته دوم ماه مه را با سقوط قیمت، به سرخی رقم زدند. در این بازار خونین دو نام BCN و ZIL به سبزی می ردخشند. سهم بیت کوین از بازار از 38% گذشت.

بازار رمزارز ها هفته دوم ماه مه را با سقوط قیمت ها رقم زد، اما سهم بازار بیت کوین که می توان سردمدار نوسانات بازار خواندش، با رشد مواجه بود. به گزارش کوین ایران و به نقل از پایگاه خبری CoinDesk، در اولین جمعه خونین از 26 آوریل تا کنون، ارزش کل بازار رمزارز ها با افتی حدود 16% نسبت به هفته های گذشته، به زیر 400 میلیارد دلار سقوط کرد. در زمان نگارش این مقاله ارزش کل بازار در حدود 385 میلیارد دلار است و نظر به الگوی سر و شانه ای که در نمودار قیمت دیده می شود، احتمال ریزش بیشتر قیمت قابل پیش بینی است.

اگر نمی دانید چگونه آلتکوین ها بیت کوین را کامل می کنند، روی این لینک کلیک کنید

با نگاهی به رمزارز های مطرح بازار می بینیم، بیت کوین با 12% افت در مقایسه با هفته های قبل، عملکردی بهتر نسبت به رقبای خود داشته. به عنوان مثال ETH و EOS هر کدام با 15% و توکن XRP ریپل با افت 34 درصدی مواجه گردیدند.

از نوسانات بازار رمزارز ها، اینجا بیشتر بخوانید

از اواخر ماه آوریل تا کنون، این اولین بار است که نرخ سهم بیت کوین از بازار، که نشانگر سهم بازار بیت کوین است، به بالای 38% صعود نموده است. این احتمالا برگشت سرمایه از آلتکوین ها به سمت بیت کوین را توسط سرمایه گذاران نشان می دهد و می تواند استدلالی بر عملکرد بهتر بیت کوین در این بازار خونین باشد.

بین 25 ارز رتبه اول بر اساس ارزش بازار، اسامی سه رمزارز NEM (XEM)، Stellar (XLM) و Cardano (ADA) بین بزرگ ترین بازندگان می درخشد.

حال آن که در این همین بازار خونین رشد 2 رمزارز نه چندان مشهور به چشم می خورد، Bytecoin (BCN) و Zilliqa (ZIL).

برای آشنایی با مزایا و معایب سرمایه گذاری در رمزارز ها این لینک را مطالعه کنید.

رمزارز های برنده این هفته

Bytecoin

با “بایت کوین” (Bytecoin) شروع کنیم.

Bytecoin
Bytecoin

عملکرد هفتگی: 32.7 درصد رشد

نهایت اوج قیمت: 0.0186 دلار

قیمت نهایی در چهارم ماه مه: 0.006733 دلار

قیمت فعلی در بازار: 0.010005 دلار

رتبه بر اساس ارزش بازار: 17

با استناد به وب سایت CoinMarketCap ارز BCN با پرشی بلند در قیمت، به رکورد 0.01862 دلار دست یافت که ظاهرا به دلیل تصمیم صرافی “بایننس” برای لیست کردن این رمزارز در مجموعه خود بوده است.

در زمان نگارش این مقاله، BCN با تغییری در قیمت، به 0.010 دلار رسید که معادل 46% افت از رکورد خود است. با این حال همچنان در رشد 35 درصدی نسبت به هفته پیش به سر می برد.

صرافی بایننس از بلاکچین خود رونمایی می کند

نمودار روزانه

نمودار روزانه
Daily chart

عقب نشینی قیمتی این ارز از رکورد خود، چشم انداز رشد سریع اش را خنثی نمود. با این وجود، میانگین حرکتی (MA) 5 و 10 روزه رو به بالای نمودار این ارز، بیانگر آن است که تمایل نسبت به رشد قیمت همچنان پا بر جاست. تنها نشانگر “رشد به افت” (Bull to Bear) این ارز، در صورتی خواهد بود که روند در نمودار روزانه (به ساعت جهانی UTC)، زیر حداقل قیمت هشتم ماه مه، یعنی زیر 0.006 دلار، بسته شود.

با رمزارز هایی که در سال 2018 بهترین عملکرد را تا کنون داشته اند اینجا آشنا شوید

Zilliqa

Zilliqa
Zilliqa

اما “زیلیکا” (Zilliqa)

عملکرد هفتگی: 13.84 درصد رشد

نهایت اوج قیمت: 0.2306 دلار

قیمت نهایی در چهارم ماه مه: 0.132311 دلار

قیمت فعلی در بازار: 0.153565 دلار

رتبه بر اساس ارزش بازار: 23

توکن زیلیکا (ZIL)، در زمان نگارش مقاله، آخرین ورودی در لیست رمزارز ها با ارزش بازار بیش از 1 میلیارد دلار است. مجددا با استناد به CoinMarketCap، این رمزارز رکورد قیمت 0.2306 دلار را در دهم ماه مه، از آن خود نمود. نرخ مبادله این ارز در همین تاریخ به اوج 0.00002508 نسبت به BTC رسید و آخرین بار معادل 0.00001847 در نمودار بایننس دیده شد.

 EOS، Tezos و Cardano غول های خفته و رقبای احتمالی اتریوم

نمودار روزانه

نمودار روزانه
Daily Chart

جهت رو به بالای میانگین های حرکتی 5 و 10 روزه این ارز، حرکت نزولی را محدود نموده است.

لیکن از آنجا که شاخص قدرت نسبی (RSI) نسبت به زمان هجوم سرمایه گذاران برای خرید این ارز به سمت پائین میل نموده است، فلذا محتمل است در هفته آینده قیمت زیر میانگین 10 روزه – که در زمان نگارش 0.000016 نسبت به BTC دیده شده – پایدار گردیده و سیگنال صعودی باطل شود.

از تفاوت بین رمزارز، ارز دیجیتال، توکن و آلتکوین، اینجا بیشتر بخوانید.

بازندگان این هفته

NEM

NEM
NEM

عملکرد هفتگی: 40.42 درصد افت

نهایت اوج قیمت: 2.09 دلار

قیمت نهایی در چهارم ماه مه: 0.431269 دلار

قیمت فعلی در بازار: 0.307124 دلار

رتبه بر اساس ارزش بازار: 14

نظر به نمودار صرافی Poloniex در این هفته، NEM (XEM) با افتی شدید به زیر میانگین حرکتی 50 روزه خود، در محدوده 0.3241 مبادله می شود.

این افت با وجود جریانات نسبتا مثبت خبری در طول هفته رخ داد. برای نمونه، اپلیکیشن جهانی Abra که امکان خرید، مبادله و نگهداری 25 رمزارز را ارائه می کند، XEM را به بستر خود افزود. افزون بر این که حضور NEM از 14 تا 16 ماه مه در کنفرانس “توافق بلاکچین” – برگزار شده توسط پایگاه خبری CoinDesk در نیویورک – که گفته می شود تا کنون بزرگ ترین رویداد این پروژه بوده است، نظر سرمایه گذاران را به سمت خود جلب نمود.

با این حال، این اخبار سرمایه گذاری را به سمت XEM جذب ننمود. ظاهرا شکست فنی نمودار در محدوده قیمتی 0.45 دلار به سیر نزولی آن دامن زده است.

کریپتو هایی که بدترین عملکرد را در سال جاری داشته اند

 

نمودار روزانه

نمودار روزانه
Daily chart

الگوی کمانی رو به بالای شکل گرفته در نمودار، تقاطع نزولی میانگین حرکتی 5 و 10 روزه و از سوی دیگر شکست و نزول قیمت به زیر میانگین حرکتی 50 روزه، دورنمای سقوط بیشتر قیمت به سمت 0.22 تا 0.19 دلار را به تصویر می کشد. همچنین RSI بالای خط “فروش بیش از حد” (Oversold) به خوبی مشهود است (بالای 30.00) که احتمال ریزش قیمت XEM را قدرت می بخشد.

Stellar

Stellar
Stellar

عملکرد هفتگی: 40.22 درصد افت

نهایت اوج قیمت: 0.9381 دلار

قیمت نهایی در چهارم ماه مه: 0.43114 دلار

قیمت فعلی در بازار: 0.374065 دلار

رتبه بر اساس ارزش بازار: 8

مطلب مرتبط: راه اندازی نسخه بتای Lightning Network توسط Stellar Gears

استلار (XLM) این هفته لگد مال شد و با ایجاد شمع های متعدد “دوجی” (شمع یا کندل دوجی Doji Candle به خطوطی از نمودار در تحلیل تکنیکال خطاب می شود که ارتفاع کوتاهی دارند؛ به این معنی که محدوده باز و بسته شدن قیمت در آن ها تقریبا مساوی است). در هفته پیشین، اخطار بر فرسوده شدن سیر صعودی در نمودار روزانه خود داد. در زمان نگارش این مقاله XLM ضعیف به نظر رسیده و به شکلی متقاعد کننده سقوط به زیر محدوده کلیدی حمایت 0.32 دلار، همچنین تقاطع نزولی میانگین حرکتی 5 و 10 روزه را به تصویر می کشد. از سوی دیگر روند RSI روزانه XLM نیز به سمت پائین بوده و آینده ای نزولی را نشان می دهد.

همچنین بخوانید: IBM و Stellar شبکه بانکی وابسته به بلاکچین ایجاد می کنند

بنا بر تمام این تحلیل ها، به نظر می رسد این رمزارز به سمت زیر محدوده مقاومتی خود در میانگین حرکتی 200 روزه در حرکت باشد و قیمت آن، در زمان نگارش این مقاله، 0.29 دلار دیده می شود. شکست قیمتی زیر میانگین بلند مدت، این ارز را در معرض تشکیل حمایت در محدوده 0.258 دلار (حداقل ششم فوریه) قرار خواهد داد و تنها در صورتی که قیمت در نمودار روزانه به ساعت واحد جهانی (UTC) بالای 0.32 دلار (حداقل 25 آوریل) بسته شود، سیر نزولی پایان می یابد.

Cardano

Cardano
Cardano

عملکرد هفتگی: 40.02 درصد افت

نهایت اوج قیمت: 1.33 دلار

قیمت نهایی در چهارم ماه مه: 0.360182 دلار

قیمت فعلی در بازار: 0.257219 دلار

رتبه بر اساس ارزش بازار: 7

کاردانو (ADA) نظر به همکاری جدیدش با بزرگ ترین پلتفرم پرداخت کره جنوبی، Metaps Plus، فراگیر تر دیده می شود.

با این وجود، تا کنون اخبار خوب نتوانسته اند سکویی برای بالا بردن قیمت ADA تشکیل دهند. جفت مبادله ای ADA/USD، امروز (زمان نگارش مقاله) به حداقل قیمتی خود از 18 آوریل تا به حال، معادل 0.2475 دلار سقوط نمود و به نظر نزول قیمت، چنانچه از نمودار پیداست ادامه خواهد داشت.

نمودار روزانه

نمودار روزانه
Daily chart

به نظر می رسد قیمت ADA زیر میانگین حرکتی 100 روزه پایدار شده باشد و سیر نزولی در صورت بسته شدن قیمت زیر 0.255 دلار (حداقل 25 آوریل) قوت بیشتری خواهد گرفت. روند RSI نیز هنوز بسیار پائین تر از محدوده “فروش بیش از حد” (بالای 30.00) است.

بنابراین هنوز احتمال کاهش به محدوده 0.18 دلار (حداقل 9 مارچ) وجود دارد. تنها در صورت بسته شدن قیمت در نمودار روزانه، بالای میانگین حرکتی 10 روزه (در زمان نگارش 0.332 دلار دیده شده) می تواند پایانی بر روند نزولی باشد.

بیشتر بخوانید:

چگونه یک تریدر خوب باشیم

پنج درس برای تریدر ها و سرمایه گذاران کریپتو ها

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود. همچنین، این نوشتار نباید به عنوان مشاوره ای جهت سرمایه گذاری یا خرید و فروش رمزارز ها تلقی شود. مسئولیت هرگونه زیان با کاربر گرامی است.

Source & Image

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن