آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

قیمت بیت کوین (BTC) پس از پنج هفته کم جان دوباره به حجم بالا رسید

بیت کوین (BTC) دوباره به حجم قابل ملاحظه ای رسیده است؛ اگر چه هنوز کانال صعودی قیمت از منظر تحلیل تکنیکال مستحکم نشده است. تارگت بعدی چیست؟

بیت کوین (BTC) پس از پنج هفته کم حجم اکنون به حجم قابل ملاحظه ای رسیده است؛ اگر چه هنوز کانال صعودی قیمت از منظر تحلیل تکنیکال مستحکم نشده است. قیمت بیت کوین در ۱۹ سپتامبر روی پلتفرم Bitfinex به ۶۱۰۰ دلار سقوط کرد که از ۱۴ آگوست بی سابقه بود؛ اتفاقی که خط روند کمترین قیمت ژوئن و آگوست را به سمت پایین شکست (لبه پایینی پرچم).

بیشتر بخوانید: گزارش بازار های همتا به همتای (P2P) بیت کوین در ایران ، پرو و…

با این حال، پس از یک ساعت قیمت بیت کوین به سرعت رشد کرد و به ۶۵۵۰ دلار رسید. مهمتر اینکه حجم معاملات Bitfinex طی افزایش قیمت، ۶۶٪ افزایش یافت.

در حالی که شکست مداوم قیمت و بازگشت آن به حمایت کلیدی می تواند نشانه اتمام بازار نزولی و خستگی خرس ها باشد، حرکت صعودی تنها پس از جای پا محکم کردن قیمت بالای ۶۶۰۰ دلار رخ خواهد داد (بالاترین قیمت در ۱۴ سپتامبر).

چارت ۱ ساعته قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین (BTC) پس از پنج هفته کم جان دوباره به حجم بالا رسید
Bitcoin Price Sees High-Volume Recovery

همانطور که مشاهده می شود، حرکت بزرگی که در طول ۶۰ دقیقه رخ داد همچنان در حال تقویت حجم معاملات است. بازگشت قوی از ۶۱۰۰ دلار شکلی کلیدی نزدیک خط حمایت ایجاد کرده است.

چارت روزانه

قیمت بیت کوین (BTC) پس از پنج هفته کم جان دوباره به حجم بالا رسید
Bitcoin Price Sees High-Volume Recovery
  • BTC اکنون در قسمت پایین و انتهای الگوی پرچمی است که نقطه بالایی آن قیمت ۶۶۰۰ در ۱۴ سپتامبر بوده است.
  • هنگام نگارش این مقاله، خط حمایت پرچم در ۶۲۲۵ دلار قرار دارد. یک UTC نزدیک به این سطح، سیگنال تقویت قیمت به نزدیک ۱۰۰۰۰ دلار را می دهد.
  • از طرف دیگر، حرکت بالای ۶۶۰۰ دلار الگوی کف دوگانه (double bottom) را می سازد. این سناریو منجر به بازگشت دوباره به انتهای پایینی پرچم می شود.

چشم انداز

  • حجم بالای BTC و بازگشت قیمت از ۶۱۰۰ احتمال شکستن مقاوت ۶۶۰۰ دلاری را قوت می بخشد.
  • در صورت شکستن کف دوگانه، تارگت بعدی ۷۱۰۰ دلار خواهد بود.
  • در مسیر نزولی، اگر UTC نزدیک ۶۲۲۵ بسته شود (خط حمایت) ممکن است قیمت به ۵۸۵۹ (پایین ترین سطح آگوست) و سپس ۵۷۵۵ (پایین ترین قیمت ژوئن) نزول کند.

بیشتر بخوانید: آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمز ارز ها برای تازه کار ها

افشا: نویسنده در هنگام نگارش این مطلب هیچ رمز ارزی ندارد.

سلب مسئولیت: اطلاعاتی که در اینجا ارائه شده برای تصمیمات سرمایه گذاری روی رمز ارز ها کافی نیست و نباید بدین منظور مورد استفاده قرار گیرد. این اطلاعات فقط در زمان انتشار معتبر هستند و توسط یک محقق تحلیل گر یا سرمایه گذار حرفه ای آماده نشده است. پیش از تصمیم گیری برای خرید، فروش یا نگهداری هر رمز ارز نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد شایستگی ها و ریسک های آن دارید.

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله استفاده شده اند متعلق به نویسنده بوده و لزوما مربوط به کوین ایران نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.

Source

https://coiniran.com/?p=24495
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x