آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

کف قیمت بیت کوین (BTC) چند است؟ آیا به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط می کند؟

حجم معاملات بیت کوین از ۴ میلیارد دلار به ۵.۲ میلیارد دلار در هفته گذشته افزایش یافته، اما قیمت آن در محدوده ی ۳۵۰۰ دلار باقی مانده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته، با کاهش قیمت بیت کوین به سطح ۳۶۰۰ دلار، ارزش بازار رمز ارز ها از ۱۲۳ میلیارد دلار به ۱۲۱ میلیارد دلار رسیده است. اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین نیز بین سه تا پنج درصد ارزش خود را در برابر دلار از دست دادند.

هفته ی پیشِ رو برای بیت کوین چگونه خواهد بود؟

به‌طور کلی، معامله گران بازار رمز ارز ها بر انتظارشان از کم نوسان بودن قیمت BTC توافق دارند. با اینکه حجم معاملات رمز ارز ها از ۴ میلیارد دلار به ۵.۲ میلیارد دلار در هفته گذشته افزایش یافته است، قیمت BTC در محدوده ی ۳۵۰۰ دلار باقی مانده است.

DonAlt یک معامله گر رمز ارز نوشته است: « تا زمانی که پایین تر از POC بمانیم، من به پوشش ریسک ادامه خواهم داد. من شخصا علاقه ای به ترید در این محدوده ی قیمتی ندارم».

بیشتر بخوانید: تیم دراپر، سرمایه گذار سرشناس: انقلاب بیت کوین در شرف وقوع است

بسیاری از تحلیل گران گفته اند که رنج ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار، کف بلند مدت سالانه BTC است. برخی مانند Willy Woo، فکر می کنند که بازار از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۹ روند صعودی در پیش خواهد گرفت.

کف قیمت بیت کوین (BTC) چند است؟ آیا به زیر ۳۰۰۰ دلار سقوط می کند؟
Bitcoin price chart from TradingView

اما Jani Ziedans، تحلیل گر بازار در Cracked Market، اظهار داشت که BTC هنوز کف مناسب نساخته است و نشان داده که کف فعلی ضعیف است. او گفت:

«بیت کوین هنوز به مبارزه در سطح ۳۵۰۰ دلار ادامه می دهد. اگر بیت کوین زیر قیمت باشد به سرعت قیمتش افزایش می یابد. این پایه ی سست به ما می گوید که هنوز تقاضا بسیار کم است و کف قیمت هنوز کشف نشده است».

در اواسط دسامبر که قیمت BTC در یک هفته از ۳۱۲۲ دلار به ۴۰۰۰ دلار رسید، تحلیل گران گفتند که کف قوی بین ۳۱۰۰ تا ۳۳۰۰ برای اصلاح قیمت کوتاه مدت به بیت کوین کمک کرد. Ziedans توضیح داد که پایین ترین قیمت سالانه که بیت کوین یک ماه پیش در آن قرار داشت، کف قیمتی مناسب نیست.

بیشتر بخوانید: مقاومت فعلی بیت کوین نقطه ای کلیدی برای صعودی شدن بازار است

بیت کوین به زیر ۳۰۰۰ دلار می رسد؟

در حالی که نظر کارشناسان درمورد کف قیمت بالقوه ی BTC به شدت متفاوت است، بیشتر آنان بر این باورند که در آخرین مرحله از بازار نزولی هستیم.

BTC ممکن است به زیر ۳۰۰۰ دلار برود و کف قیمت سالانه دیگری ثبت کند، چرا که در محدوده ۲۰۰۰ دلار حمایت محکم دارد. اگر قیمت به زیر ۳۰۰۰ دلار برسد، شرایطی مشابه اواسط دسامبر به وجود می آید و سیل فروش آغاز می شود.

در کوتاه مدت، مخصوصا برای این هفته، معامله گران انتظار کاهش نوسانات بیت کوین را دارند.

بیشتر بخوانید: به گفته تحلیلگران، نهنگ های بیت کوین بازار را به حرکت در می آورند

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=27284
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x