ایستگاه خبر

به گفته تحلیلگران، نهنگ های بیت کوین بازار را به حرکت در می آورند

تعدادی از کیف پول های فعال بیت کوین، که مدت زیادی بدون تراکنش بودند، جنب و جوش هایی داشتند که می تواند نشانه ای از حرکات عمده ی بازار باشد.

به گزارش کوین ایران و به نقل از بلومبرگ، تعدادی از کیف پول های فعال بیت کوین (BTC)، که مدت زیادی بدون تراکنش بودند، جنب و جوش هایی داشتند که می تواند نشانه ای از حرکات عمده ی بازار باشد.

به گفته تحلیلگران، نهنگ های بیت کوین بازار را به حرکت در می آورند
Bitcoin Whales Resuming Activity Could Rock Price Action / Source

بلومبرگ گزارش خود را بر مبنای داده ها و تحلیل های استارتاپ تحلیل رمز ارز Flipside Crypt تهیه کرده است. Flipside Crypt حمایت نزدیک و محکم صرافی رمز ارز Coinbase و شرکت باتجربه ی سرمایه گذاری خطرپذیر Digital Currency Group (DCG) را در ماه نوامبر به دست آورده است.

بیشتر بخوانید: اصلاح قیمت ها در بازار رمرز ارز ها؛ بیت کوین بالای ۳۶۵۰ دلار ماند

طبق داده های Flipside، تعداد زیادی از فعالان و نگه دارندگان بلند مدت BTC (این دسته بندی شامل کیف پول هایی است که بین شش تا سی ماه هیچ تراکنشی نداشته اند) شروع به انجام تراکنش کرده اند که در نتیجه کیف پول های فعال در یک ماه گذشته حدود ۶۰ درصد کوین های عرضه شده را در اختیار داشته اند.

در مجموع، عرضه ی بیت کوین های فعال از تابستان ۲۰۱۸ به میزان ۴۰ درصد افزایش یافته است. Eric Stone سرپرست علم داده ی Flipside می گوید:

«این قطعا تغییر بزرگیست. پتانسیل بیشتری نسبت به همیشه برای تغییرات قیمت وجود دارد.»

همانطور که بلومبرگ اشاره کرده است، نشانه های فعالیت های کیف پول های بیت کوین قبل از نوسان قیمت در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ و افزایش قیمت بیت کوین تا ۲۰ هزار دلار، مشابه هستند.

حساب های غیر فعال بیت کوین کاهش می یابند

David Balter، مدیرعامل Flipside تاکید می کند که مالکان بلند مدت BTC که برای سال ها در میان نوسان بازار بی حرکت مانده بودند، دوباره فعال شده اند. Stone با بیان اینکه این روند می تواند ادامه دار باشد گفت: «ما دلیلی نداریم که انتظار داشته باشیم این حساب ها برای بیش از دو سال دیگر راکد بمانند».

به گفته تحلیلگران، نهنگ های بیت کوین بازار را به حرکت در می آورند
Bitcoin Whales Resuming Activity Could Rock Price Action

همانطور که بلومبرگ یادآور می شود، مالکان راکد بیت کوین، با حدود ۱۰۰۰ کیف پول صاحب ۸۵ درصد تمام بیت کوین ها هستند. نهنگ های بیت کوین با دارایی قابل توجه شان، قدرت حرکت قابل توجهی به بازار می دهند.

اواخر ماه اکتبر که روند صعودی قیمت توسط Flipside شناسایی شد، شرکت تحقیقاتی Chainalysis مطالعه ای روی ۳۲ کیف پول بزرگ بیت کوین منتشر کرد. گفته شد که کیف پول ها با یک میلیون بیت کوین در زمان تحقیق، نزدیک به ۳.۷ میلیارد دلار ارزش داشته اند. داده های آنها نشان می داد که فقط حدود یک سوم نهنگ ها فعالانه معامله می کنند. در نهایت، مطالعه به این نتیجه رسید که نهنگ ها عامل نوسان قیمت نیستند.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source & Image
https://coiniran.com/?p=27207
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x