معرفی پلتفرم منبع باز Storj (ذخیره ابری لایه های اطلاعات در اینترنت)
آرمان جنگ میری | 2018.05.04

معرفی پلتفرم منبع باز Storj (فضای ابری ذخیره سازی فایل ها به صورت غیر متمرکز)

چرا Storj؟ در دنیای امروز بیشترین قدرت و ثروت از آن پلتفرم هایی هست که کاربران آن هیچ کنترلی بر نحوه عملکرد آنها ندارند. قدرت بیش از حد غول های بزرگ دنیای تکنولوژی از جمله گوگل، فیسبوک، آمازون باعث نگرانی بسیاری از کاربران آن شده است. شمار زیادی از آن ها نگران سوء استفاده این سرویس ها از اطلاعات شخصی شان هستند. اخیرا کمپانی فیسبوک درگیر یکی از بزرگ ترین رسوایی های تاریخ خود شد.

معرفی پلتفرم منبع باز Storj (ذخیره ابری لایه های اطلاعات در اینترنت)

An introduction to Storj platform

هدف از ایجاد پلتفرم بر پایه بلاکچین Storj چیست؟

از آنجایی که در حال حاضر هیچ جایگزین قابل اعتماد تری از این شرکت ها برای ذخیره فایل ها و اطلاعات شخصی تان وجود ندارد، مجبور هستید که به صداقت این شرکت ها اعتماد کرده و فرض کنید که اطلاعات شما نه تنها نسبت به حملات سایبری در امان هستند، بلکه  حتی این شرکت ها نیز نمی توانند اطلاعات شما را بدون اجازه تان مشاهده کنند. به همین دلیل نیاز به یک پلتفرم جدید ذخیره و اشتراک فایل ها که این سطح از امنیت و حریم خصوصی را تضمین کند، احساس می شود و این موضوعی است که سرویس هایی چون Storj و Siacoin به دنبال آن هستند.

Storj  یک فضای ذخیره سازی ابری مانند  Google Drive, Dropbox , Amazon WS می باشد. هدف پیدایش Storj ارائه یک سرویس ابری ارزان تر، ایمن تر و سریع است.

چیزی که Storj را از رقبای بزرگ خود متمایز می سازد، متن باز بودن و ذخیره اطلاعات به صورت توزیع شده، غیر متمرکز و رمزگذاری شده می باشد.

برای مشاهده کامل مقاله، فایل PDF را ملاحظه فرمایید؛ لینک دانلود آن نیز در قسمت پایین، قرار داده شده است. در صورت لود نشدن صفحه، یک بار آن را رفرش نمایید و اندکی شکیبا باشید.

 

بیشتر بخوانید: چگونه می توانیم یک Masternode را راه اندازی و مدیریت نماییم؟

توجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.