چگونه می توانیم یک Masternode را راه اندازی و مدیریت کنیم؟
ایوب کریمی | 2018.04.29

چگونه می توانیم یک Masternode را راه اندازی و مدیریت نماییم؟

سپس، به پیروی از Dash توسط رمزارز های دیگری مورد استفاده قرار گرفت و هم اکنون کوین های زیادی وجود دارد که از این سیستم پشتیبانی می کنند. با ایجاد masternode فرد در واقع یک سرور ایجاد می کند که باعث خصوصی کردن تراکنش ها و ایجاد امنیت می شود.

در ادامه به توضیح این مطلب پرداخته می شود که برای ایجاد یک masternode لازم نیست کارت گرافیک پیشرفته و تجهیزات گران قیمت داشته باشیم بلکه تنها یک سرور لازم داریم که با استفاده از آن masternode را مدیریت کنیم. در این سیستم فرد تعدادی کوین از یک رمزارز خاص می خرد و هر زمانی که بخواهد فعالیت خود را تعطیل کند، می تواند بسیار راحت سکه ها را بفروشد و کار را تعطیل کند.

چگونه می توانیم یک Masternode را راه اندازی و مدیریت کنیم؟

How to Launch a masternode/ Source

سپس بیان می شود که مسترنود یک گره کامل ( full node) و یا یک کیف پول کامپیوتری است که یک کپی کامل از بلاکچین را به طور فوری و بلادرنگ نگه می دارد. این گره های ارشد ( masternode) از لحاظ عملکرد بسیار متفاوت از گره های عادی هستند. این گره های ارشد امنیت تراکنش ها را افزایش داده و انجام آن را تسریع می کنند و همچنین سبب مشارکت افراد در مدیریت و رای گیری پروژه می شوند.

بیشتر بخوانید: چطور می توانیم یک توسعه دهنده اتریوم (Ethereum) شویم؟ (قسمت نخست)

تفاوت بین Full node (گره کامل) با Miner (استخراج کننده) چیست؟

بعد از ذکر این موارد، چیز هایی که برای راه اندازی یک مسترنود لازم هستند مورد بحث قرار می گیرند. چیز هایی مانند آی پی اختصاصی، VPS و فضای ذخیره سازی. بعدا در مورد این که چگونه این سیستم به متصدیان خود سود رسانی می کند، بحث می شود و از ایجاد مسترنود به عنوان کاری جانبی که در کنار شغل اصلی خود می توان انجام داد،  یاد می شود.

در ادامه از داشتن دانش فنی لازم برای راه اندازی masternode صحبت می شود و سپس مزایا و مشکلات این سیستم مورد بحث قرار می گیرد. از جمله مزایای این سیستم به مواردی مانند شرکت دادن عامه مردم در فرایند رای گیری و جهت دهی یک پروژه اشاره می شود و از جمله مشکلات این سیستم نیز مواردی مانند پر هزینه بودن این کار مورد بحث و اشاره قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید: بهترین کارت های گرافیک (GPU) برای استخراج رمزارز ها در سال 2018

مقاله با چند توصیه مفید به افرادی که می خواهند این سیستم را راه اندازی کنند ادامه می یابد و بعد از آن چند رمزارز مشهور که masternode آنها برجسته و مشهور است، ذکر می شوند. سپس راهنمایی هایی در مورد چگونگی تشخیص یک masternode خوب به عمل می آید و عواملی مانند حجم آن رمزارز خاص مورد تاکید قرار می گیرد.

در پایان درباره تکامل masternode و ایده جدیدی که در دنباله این سیستم در حال شکل گیری است و آن ایده جدید یعنی servicenode مواردی به طور مختصر بیان می شود زیرا این سیستم جدید هنوز کاملا تکامل نیافته و در مورد جزئیات آن اطلاعات زیادی در دسترس نیست.

چطور یک masternode راه اندازی و مدیریت کنیم؟

(گزینه دانلود در پایین قابل مشاهده است):