مقالات بلاکچین

چگونه می توانیم یک Masternode را راه اندازی و مدیریت نماییم؟

مقاله حاضر در مورد masternode می باشد و در ابتدای مقاله بیان می شود که این سیستم ایده ای است که برای اولین بار توسط رمزارز Dash مطرح شد.

در این مقاله به توضیح این مطلب پرداخته می شود که برای ایجاد یک masternode لازم نیست کارت گرافیک پیشرفته و تجهیزات گران قیمت داشته باشیم بلکه تنها یک سرور لازم داریم که با استفاده از آن مسترنود را مدیریت کنیم. در این سیستم فرد تعدادی کوین از یک رمزارز خاص می‌خرد و هر زمانی که بخواهد فعالیت خود را تعطیل کند، می تواند بسیار راحت سکه ها را بفروشد و کار را تعطیل کند.

پیشنهاد مطالعه: مسترنود چیست؟ (Masternode)

چگونه می توانیم یک Masternode را راه اندازی و مدیریت کنیم؟
How to Launch a masternode/ Source

سپس بیان می شود که مسترنود یک گره کامل ( full node) و یا یک کیف پول کامپیوتری است که یک کپی کامل از بلاکچین را به طور فوری و بلادرنگ نگه می دارد. این گره های ارشد ( masternode) از لحاظ عملکرد بسیار متفاوت از گره های عادی هستند. این گره های ارشد امنیت تراکنش ها را افزایش داده و انجام آن را تسریع می کنند و همچنین سبب مشارکت افراد در مدیریت و رای گیری پروژه می شوند.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بین Full node (گره کامل) با Miner (استخراج کننده) چیست؟

بعد از ذکر این موارد، چیز هایی که برای راه اندازی یک مسترنود لازم هستند مورد بحث قرار می گیرند. چیز هایی مانند آی پی اختصاصی، VPS و فضای ذخیره سازی. بعدا در مورد این که چگونه این سیستم به متصدیان خود سود رسانی می کند، بحث می شود و از ایجاد مسترنود به عنوان کاری جانبی که در کنار شغل اصلی خود می توان انجام داد،  یاد می شود.

در ادامه از داشتن دانش فنی لازم برای راه اندازی masternode صحبت می شود و سپس مزایا و مشکلات این سیستم مورد بحث قرار می گیرد. از جمله مزایای این سیستم به مواردی مانند شرکت دادن عامه مردم در فرایند رای گیری و جهت دهی یک پروژه اشاره می شود و از جمله مشکلات این سیستم نیز مواردی مانند پر هزینه بودن این کار مورد بحث و اشاره قرار می گیرد.

مقاله با چند توصیه مفید به افرادی که می خواهند این سیستم را راه اندازی کنند ادامه می یابد و بعد از آن چند رمزارز مشهور که masternode آنها برجسته و مشهور است، ذکر می شوند. سپس راهنمایی هایی در مورد چگونگی تشخیص یک masternode خوب به عمل می آید و عواملی مانند حجم آن رمزارز خاص مورد تاکید قرار می گیرد.

در پایان درباره تکامل masternode و ایده جدیدی که در دنباله این سیستم در حال شکل گیری است و آن ایده جدید یعنی servicenode مواردی به طور مختصر بیان می شود زیرا این سیستم جدید هنوز کاملا تکامل نیافته و در مورد جزئیات آن اطلاعات زیادی در دسترس نیست.

چطور یک مسترنود را راه‌اندازی و مدیریت کنیم؟

(گزینه دانلود در پایین قابل مشاهده است):

 

https://coiniran.com/?p=20479
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x