حمید رضا عسگری | 2018.12.14

استاندارد ERC-20، آشنایی با ساختار و نحوه ساخت توکن های ERC-20

استاندارد ERC-20، لزوم دانستن این استاندارد برای افراد فعال و علاقمند به تکنولوژی بلاکچین و همچنین افرادی که علاقمند به سرمایه گذاری در ICO ها و خرید توکن هستند.

آشنایی با ساختار و نحوه ساخت توکن های ERC-20

رشد روز افزون و همه جانبه ICO ها برای جمع آوری سرمایه باعث جذب افراد بیشتری به سرمایه گذاری در این روش شده است تا بتوانند از قوانین دست و پا گیر سرمایه گذاری های سنتی توسط پول کلاسیک، دوری کنند. در سال 2017 جمع آوری سرمایه از این روش چیزی در حدود 6.5 میلیارد دلار و تنها تا مارس 2018 این رقم به 2 میلیارد دلار رسیده است. بخش اعظم این ICO ها روی پلتفرم اتریوم بنا نهاده شده است و از اینرو جمع آوری سرمایه به شکل فروش توکن های هر پروژه در قبال دریافت اتریوم یا بیت کوین صورت گرفته است.

یکی از دلایل ارائه استاندارد ERC-20 لزوم استاندارد نمودن نحوه تعریف آنها، کمک به توسعه دهندگان و برنامه نویسان ICO ها و والت ها بوده است تا از مشکلات و پیچیدگی های توسعه کاسته شده و همچین سطح اطمینان از عملکرد کدها نیز افزایش یابد.

از آنجا که token های فروخته شده همگی از نوع توکن های ERC-20 هستند، افراد کمی در خصوص ساختار آنها و نحوه کار توکن ها آگاهی دارند. در این مقاله قصد داریم که خوانندگان را با ساختار و نحوه کار این توکن ها آشنا نماییم. پارامترها و توابع مورد استفاده برای تعریف توکن ها تشریح شده و نمونه کد ها برای تعریف یک توکن پایه نیز ارائه می شود. لطفا برای نسخه کامل مقاله، کاتالوگ پی دی اف را مشاهده فرمایید. ضمنا با کلیک رو دکمه “دانلود کاتالوگ” در پایین صفحه می توانید نسخه کامل مقاله را دانلود نمایید.

چنانچه پی دی اف در این صفحه باز نشد لطفا صفحه را رفرش کنید.