تریدمقالات اتریوم

راهنمای ترید اتریوم برای مبتدی ها

راهنمای ترید اتریوم برای کم تجربه ها:

این راهنما در شناخت اتریوم و خرید آن به شما کمک می کند. یادگیری ترید اتریوم می تواند بسیار ساده باشد، البته اگر به مسائل پایه ای اشراف داشته باشید. به این دلیل که از نظر سرمایه مقام دوم را دارد می توان آن را در بسیاری از صرافی ها معامله کرد.

اتریوم چیست؟

Vitalik Buterin، یک برنامه نویس روسی کانادایی، به بیت کوین و بلاک چین علاقه مند شد. او اعتقاد داشت بلاک چین پتانسیل بیشتری دارد. او دنیایی را می دید که در آن توسعه دهندگان از سراسر جهان بتوانند اپلیکیشن هایی را روی آن ایجاد کنند. نکته مهم در مورد این اپلیکیشن ها عدم وابستگی آنها بود. به همین دلیل به آنها dApp نیز گفته شد. این فکر انگیزه ایجاد اتریوم بود.

Buterin پروژه خود را با نام اتریوم ایجاد کرد. در سال ۲۰۱۴، عرضه عمومی اتریوم یا عرضه اولیه اتفاق افتاد که ۱۸ میلیون در ۴۲ روز بدست آمد. پلتفرم در ۳۰ جولای ۲۰۱۵ شروع به کار کرد.

بیت کوین در برابر اتریوم

آیا بهتر نیست در بیت کوین سرمایه گذاری کرد که ایمن تر نیز به نظر می رسد؟ برای پاسخ به این سؤال نیاز دارید که تفاوت اتریوم و بیت کوین را بشناسید. بیت کوین یک پروتکل پرداخت است. می توان با آن معامله کرد یا خرید و آن را نگه داشت. با داشتن اتریوم، همین کارها را می توان انجام داد، اما به آنها محدود نمی شود.

اتریوم در تلاش است که ابرکامپیوتر نامتمرکز جهانی ایجاد کند که از نودهایی در سراسر جهان تشکیل شده است. می تواند پلتفرمی ایجاد کند که توسعه دهندگان می توانند منابع از سیستم اجاره کنند و dApp خود را بسازند. اگرچه، نکته ای که باید در نظر داشت این است که هر یک از dApp ها می توانند اقتصاد درونی و توکنومیک خود را داشته باشد.

بنابراین، نه تنها اتریوم اقتصاد درونی خود را خواهد داشت، می تواند چندین مایکرواکانومی بر روی چین داشته باشد که همان ارزش واقعی اتریوم است. علاوه بر یک رمزارز یک ابرکامپیوتر نامتمرکز است که منابع خود را به توسعه دهندگان اجاره می دهد تا اپلیکیشن خود را بسازند.

dApp براساس قرارداد هوشمند است، که توافق خودکار بین طرفین است. این قراردادهای هوشمند توسط توسعه دهندگان و با زبان سالیدیتی نوشته شده اند. هزینه اجرای هر دستور در قرارداد با واحدی به نام بنزین اندازه گیری می شود. قبل از اجرای قراداد هوشمند کاربر باید محدودیت بنزین را تعیین کند، یعنی قبل از ثبت در ماینرهای اتریوم. اگر مقدار کافی نباشد به وضعیت پیشین برمی گردد و کاربر باید هزینه بنزین را به ماینرها بپردازد. هزینه ها با ارز نیتیو اتریوم یعنی اتر پرداخت می شود.

اتر چیست؟

بسیاری از افراد فرض می کنند که اتریوم نام رمزارز است. اتریوم درواقع نام پروژه و اتر نام رمزارز است. اتریوم دارای چندین وظیفه درون و بیرون اکوسیستم اتریوم است، برخی از مهم ترین آنها شامل:

 • یک روش پرداخت
 • ذخیره ارزش
 • پاداش ماینرها
 • استیکینگ

برخی از ویژگی هایی که ترید اتریوم را جذاب می کند شامل:

 • اتر فیات نیست: مثل هر رمزارز نامتمرکز و عمومی دیگر تحت نفوذ سازمانی نیست.
 • همواره باز است: برخلاف بورس اوراق بهادار، بازار رمزارز همواره باز است. در هر زمانی می توانید اتر را در اغلب صرافی ها در سراسر جهان معامله کرد.
 • نوسان: اتر مثل سایر رمزارزها نوسانات شدیدی دارد که می توان از آن برای کسب سود استفاده کرد.

استراتژی ترید اتریوم

استراتژی ترید اتریوم به طور کلی در دو دسته جای می گیرد:

 • نگهداری
 • معامله فعال
 1. نگهداری

این یک استراتژی ساده است زیرا به تلاش کمتری نیاز دارد. نگهداری یک استراتژی طولانی مدت است. در این استراتژی فرد سهام یک شرکت معروف را می خرد و آن را تا رشد ارزش آن شرکت نگه می دارد. در فضای رمزارز، بیت کوین و اتریوم دو پیشگام در این زمینه هستند. بسیاری از سرمایه گذاران با گذشت زمان ثروت زیادی کسب کرده اند.

مزیت ها:

 • ذخیره زمان و انرژی. فقط نیاز دارید اتر بخرید و به طور امن ذخیره کنید.
 • نیاز به پیگیری اخبار و نوسانات قیمت ندارد.
 • فرآیند نگهداری ساده ای دارد.
 • هزینه کلی معاملات به دلیل پایین بودن تعداد معاملات پایین است.

معایب:

 • در این استراتژی نمی توان از نوسانات قیمت کوتاه مدت استفاده کرد.
 • در مورد رمزارزها این استراتژی می تواند به شدت ریسکی باشد. باید سکه را به دقت انتخاب کرده باشید.

یکی از جنبه های مهم این استراتژی فروش نهایی است. به عبارت دیگر، آیا باید همه را یکجا فروخت؟ یا باید خرد فروخت؟ پاسخ به این سؤال ها بستگی به نوع سکه و اعتماد شما به ظرفیت های آن دارد.

 1. معامله فعال

معامله گران فعال ضمن داشتن دانش کافی حضور فعال در بازار دارند. از تحلیل های بنیادی و تکنیکال استفاده می کنند تا عملکرد بازار را بررسی کنند.

هدف این افراد در قیمت پایین خریدن و در قیمت بالا فروختن است. دیاگرام زیر را در نظر بگیرید.

مثلاً فردی در قیمت ۱۶۰ دلار وارد می شود و منتظر می ماند تا قیمت به بالای ۱۹۱ دلار برسد. به دنبال آن، حدود ۳۰ دلار از چنین معامله ای سود می برد.

ترید اتریوم

مزایا:

 • استفاده از نوسانات قیمت کوتاه مدت.
 • اگر دانش کافی داشته باشید می توانید روند سکه های نامرتبط را شناسایی کرده و از آن سود ببرید.

معایب:

 • برای برخی افراد، این می تواند یک شغل تمام وقت باشد که نیاز به برنامه و استراتژی دقیق دارد.
 • تعداد معاملات بالا می رود و این کار زمانبر است و نیاز به کمیسیسون بالایی دارد. به همین دلیل بسیاری از سرمایه گذاران از سکه های پایداری مثل تتر استفاده می کنند تا سرمایه خود را نگه دارند.

شروع ترید اتریوم

حال با اتریوم و استراتژی معاملاتی آن آشنا شدید، اجازه دهید با مراحل ترید اتریوم نیز آشنا شویم. خوشبختانه اتر در اغلب صرافی های بزرگ وجود دارد. در اینجا در مورد ترید اتر در صرافی Kraken که یکی از محبوب ترین صرافی ها برای تازه کارها است مرور خواهیم کرد. قبل از آن در مورد صرافی P2P خواهیم آموخت.

LocalCryptos

صرافی LocalCryptos به شما اجازه می دهد که مستقیم رمزارز بخرید و بفروشید. مهم ترین مزیت آن عدم تمرکز و صداقت از طریق قراردادهای هوشمند است. LocalCryptos خریداران و فروشندگانی از سراسر دنیا دارد. معامله گران می توانند بین خود و با پول نقد یا ارسال از طریق wire یا پیپال یا SEPA یا از طریق حساب بانکی مستقیم و یا روش های دیگر معامله کنند. با استفاده از آدرس ایمیل می توانید در آن ثبت نام کنید. ولی با تأیید هویت اطمینان معامله گران را افزایش خواهید داد.

اما افراد بی تجربه ممکن است از ویژگی P2P صرافی بهراسند. ممکن است نمونه سنتی تر را ترجیح دهند. به همین دلیل Kraken توجه های زیادی را به خود جلب کرد.

Kraken

ترید اتریوم

Kraken توسط Jesse Powell در جولای ۲۰۱۱ تأسیس شد و به طور رسمی در سپتامبر ۲۰۱۱۳ ارائه شد. در سانفرانسیسکو آمریکا واقع است، اما یکی از بزرگترین بازارهای یورو به رمزارز را در جهان دارند. Kraken برای ساکنان آمریکا، کانادا، ژاپن و کشورهای اروپایی در دسترس است. اجازه فعالیت با چندین پول فیات را می دهد. دلار آمریکا، دلار کانادا، یورو، پوند، و ین ژاپن پشتیبانی می شود. اما سپرده ها را از طریق کردیت کارت، دبیت کارت، پی پال یا سرویس های مشابه قبول نمی کند.

رمزارزهای موجود در آن شامل:

اتریوم، بیت کوین، مونرو (XMR) ، دش (DASH)، لایت کوین (LTC)، ریپل (XRP)، استلار/لومنس (XLM)، اتریوم کلاسیک (ETC) ، توکن های      Augur REP (REP) ، ایکونومی (ICN) ، ملون (MLN)، زی کش (ZEC)، دوج کوین (XDG)، تتر (USDT)، جنوسیس (GNO)، ایاس (EOS).

در سال ۲۰۱۴، Kraken صرافی های رتبه اول در جهان در معاملات حجم معاملات یورویی شد. در زمینه سیستم بررسی تأیید اثبات رمزنگاری پیشگام شدند و همچنین در همان سال در لیست بلومبرگ قرار گرفتند.

https://coiniran.com/?p=37747
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x