بحث آزادچندرسانه‌ای

آشنایی با رمزارز NEO و بلاکچین آن

مسابقه برای ساخت رمزارز و اپ بلاک چین همچنان ادامه دارد. اتریوم در این زمینه پیشگام است و امید دارد که با میزبانی قراردادهای هوشمند متعدد و DApps تنها ابرکامپیوتر جهان شود. با پیروی از اتریوم، پروژه های جدید رمزارزها و بلاک چین ها درحال گسترش هستند، و هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد خود هستند و همین جذابیت این حوزه را افزایش داده است.در این مقاله با رمزارز NEO و بلاکچین آن آشنا خواهیم شد

اخیراً، NEO وارد این مسابقه شده است (در گذشته به نام Antshares شناخته می شده). اگر به تازگی بازار آلت کوین را بررسی کرده باشید، باید در مورد NEO چیزهایی به گوشتان رسیده باشد. رمزارز NEO به تازگی به سرمایه گذارانش سود خوبی داده است، و در نهایت به بهترین قیمت خود یعنی هر توکن ۵۲دلار رسیده است. پس از آن، دولت چین ممنوعیت عرضه اولیه ای که به طور مستقیم روی NEO اثر می گذاشت را ممنوع اعلام کرد. بعد از این ممنوعیت، قیمت خودش را اصلاح کرد و به ۳۵.۷۳ دلار رسید  (در حال حاضر قیمت حدوداً ۹ دلار است).

رمزارز NEO

NEO اغلب با نام ” Chinese Ethereum” و یا “Ethereum’s killer ” شناخته می شود. اما در این مقاله با چنین نامی خطاب نخواهد شد، به این دلیل که هر رمزارزی با توجه به اهداف و ویژگی هایش می تواند آینده خوبی داشته باشد.

رمزارز NEO اولین رمزارز نامتمرکز، open-source و پلتفرم بلاک چینی بود که در چین ارائه شد. علاوه بر رمزارز NEO، NEO دارای یک توکن رمزنگاری دیگری به نام GAS می باشد (به نام ANC-Antcoins معروف بود)، که در مورد هر دو کاملاً توضیح خواهیم داد.

رمزارز NEO خود را یک شبکه توزیع قراردادهای هوشمند می داند و هدف NEO به واقعیت پیوستن  مفهوم اقتصاد هوشمند می باشد.

تیم NEO:

اعضای اصلی شامل مؤسس، Da Hongfei، همکار مؤسس و توسعه دهنده اصلی، Zhang Zhengwen، منشی، Tao Rongqi و دیگر اعضای جامعه توسعه دهندگان، اپراتورها، و همکاران است.

تیم رمزارز NEO

کاربرد NEO

دارایی های دیجیتالی : NEO تلاش می کند که دارایی های معمولی را با استفاده از قرادادهای هوشمند به دارایی های دیجیتالی تبدیل کند. دارایی های دیجیتالی، نامتمرکز خواهند بود و با استفاده از سرتیفیکیت های دیجیتالی در بلاک چین توسط قانون مورد حمایت قرار می گیرند. که در عوض، اعتماد بوجود می آورد.

هویت دیجیتالی : NEO نوعی از اطلاعات هویتی سازمان ها، اشخاص، و نهادها را به شکل الکترونیکی تبدیل خواهد کرد. این هویت ها توسط مکانیزم اعتبارسنجی چند-فاکتوری مثل تشخیص چهره، اثر انگشت، تشخیص صدا و SMS خواهد بود.

قراردادهای هوشمند : این اصطلاح توسط دانشمند علوم کامپیوتر، Nick Zzabo در دهه ۹۰ ابداع شده است. پلتفرم قراردادهای هوشمندی که توسط NEO توسعه داده شد انقلابی بود. در این نمونه، نیازی به یادگیری زبان قرارداد هوشمند جدید نخواهید داشت.

اگر شما توسعه دهنده ای باشید که از C#، جاوا، و یا هر زبان برنامه نویسی دیگر، استفاده می کنید می توانید از همین حالا شروع به وارد کردن کد قرارداد هوشمندتان کنید. ماشین مجازی سبک و جهانی NEO (NeoVM) دارای قطعیت بالا، انطباق بالا، و مقیاس پذیری بالا برای قراردادهای هوشمند در بلاک چین می باشد.

DApps– NEO از توسعه اپلیکیشن های نامتمرکز بوسیله حمایت دائمی و توسعه ابزارها و روش های توسعه ای، حمایت می کند. برخی از مثال های DApps شامل سرمایه هوشمند، قراردادهای هوشمند قانونی به کمک هوش مصنوعی و صرافی نامتمرکز می باشد.

کاربردهای NEO و GAS:

رمزارز NEO و GAS

همان طور که قبلاً به آن اشاره کردیم، NEO دارای دو توکن رمزنگاری شده می باشد:

 • NEO
 • GAS

توکن NEO:

این توکن مثل یک توکن سرمایه گذاری بلاک چین NEO می باشد. در هارد کپ معادل با ۱۰۰ میلیون توکن بدست آورد که در ساخت بلاک مورد استفاده قرار می گیرد. ۱۰۰ میلیون توکن نامبرده در مرحله ایجاد بلاک پیش استخراج شده اند. یک تفاوت NEO با رمزارزهای دیگر عدم تقسیم پذیری آن است. کوچکترین واحد همیشه برابر با یک خواهد بود.

توکن GAS. این توکن نیز ۱۰۰ میلیون توکن در هارد کپ بدست آورد، ولی این توکن برای کارکرد بلاک چین NEO مورد استفاده قرار می گیرد. برخلاف توکن NEO، GAS قابل تقسیم با فاکتور ۱۰^۸۱/  است و همچنین پیش استخراج نشده است. ۱۰۰ میلیون توکن GAS از طریق یک الگوریتم دیکی (decay) در مدت ۲۲ سال تولید خواهد شد. این توکن برای توزیع منابع و تزریق شبکه به منظور عملیات هایی مثل اجرای DApps، قراردادهای هوشمند، و ایجاد انگیزه برای نگهداری از بلاک چین مورد استفاده قرار می گیرد.

حال که با کاربرد NEO و توکن های آن آشنا شدیم بهتر است در مورد وضعیت آن در بازار نیز بدانیم.

سرمایه بازار NEO:

گردش کلی NEO در حدود ۷۰ میلیون توکن است، و قیمت هر توکن  9.19 دلار می باشد، در حال حاضر سرمایه بازار آن ۶۴۷,۹۹۵,۹۸۸ دلار می باشد.

خرید NEO:

 • خرید NEO از Changelly:

خرید NEO به طور مستقیم با استفاده از پول fiat کمی مشکل است. در هر صورت، همیشه می توانید سکه های دیگر خود را مثل BTC، LTC، و یا ETH را با آن معاوضه کنید. روند بسیار ساده است. برای خرید NEO به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 1. آدرس NEO، جائیکه تمایل دارید توکن های خود را دریافت کنید.
 2. تعدادی بیت کوین/آلت کوین برای معاوضه با NEO.
 3. خرید NEO از CoinSwitch:
سرمایه بازار NEO

CoinSwitch نیز مانند Changelly یک پلتفرم صرافی می باشد. اخیراً وارد این حوزه شده است، و در حال حاضر فقط بیت کوین را به NEO تبدیل می کند.

 • خرید NEO از صرافی:

در زیر لیستی از صرافی های رمزارزی که از NEO پشتیبانی می کنند را می بینیم، ولی فقط Binance امکان دسترسی به GAS برای نگهداری رمزارز NEO را می دهد.

 • Binance: از جفت ارزهای NEO/BTC، NEO/ETH، NEO/USDT، و NEO/BNB پشتیبانی می کند.
 • Huobi: از NEO/BTC و NEO/USDT پشتیبانی می کند.
 • Bitfinex: از NEO/BTC، NEO/USDT، NEO/USD پشتیبانی می کند.
 • KuCoin: از NEO/BTC، NEO/ETH، و NEO/USDT پشتیبانی می کند.

کیف پول رمزارز NEO:

کیف پول NEO محدود است. با این حال تعدادی کیف پول NEO موجود است که این کیف پول ها  از توکن های  NEP-2، NEP-5، NEP-9 نیز پشتیبانی می کنند.

 • کیف پول سخت افزاری NEO-Ledger Nano X
 • کیف پول دسکتاپ NEO -NEON Wallet، NEO GUI، NEO CLI
 • کیف پول تحت وبNEO -NEO Tracker، NEO Wallet (.cn)، NEO Wallet (.net)
 • کیف پول کاغذیNEO -Ansy

آینده رمزارز NEO

NEO یک پروژه بزرگ که به صورت بالقوه مساوی و یا حتی بهتر از اتریوم است.  NEO در مکانیزم ویژه proof of stakle اجرا می شود، که از بهترین مکانیزم های proof of stake موجود می باشد. بلاک چین نئو نیز quantum computer proof می باشد که نسبت به دیگر پروژه های بلاک چین برتری دارد. بعلاوه، توانایی کد کردن قراردادهای هوشمند و DApps با زبان هایی مثل c#، Go، و جاوا یک نکته مثبت کلیدی دیگر می باشد. این مورد برای توسعه دهندگان حائز اهمیت است، بدلیل کاهش موانع ورود برای آنها و کاهش هزینه زمان یک زبان برنامه نویسی دیگر برای استفاده در قراردادهای هوشمند. تنها همین نکته ارز   NEO را رقیب جدی اتریوم می کند، با داشتن زبان برنامه نویسی مشترک برای طیف گسترده ای از توسعه دهندگان، قراردادهای هوشمند بیشتری ارائه خواهد شد و DApps در پلتفرم گسترش خواهد یافت، بنابراین قیمت افزایش خواهد یافت.

از نقطه نظر تکنیکی، رمزارز NEO از پروزه های دیگر بهتر به نظر می رسد، از آنجائیکه، مثل اتریوم یک Turning complete می باشد. همچنین، فرآموش نکنید که قیمت رمزارز NEO در یک شب از ۶ دلار به ۵۲ دلار رسید، قرار گرفتن در زمره ۵ ارز برتر به لحاظ سرمایه بازار و پیشی گرفتن از NEM، DASH، STRAT، و LTC از نکات مثبت دیگر این رمزارز می باشد. به نظر می رسد که افزایش قیمت این رمزارز مربوط به این حقیقت است که سرمایه گذاران نسبت به وایت پیپر NEO خوشبین هستند. بزرگترین چالش پیش روی رمزارز NEO مربوط به قوانین دولت چین می شود. پس از آنکه دولت چین سعی در تنظیم صنعت رمزارز کرد و عرضه اولیه را محدود کرد، آینده رمزارز NEO در ابهام قرار گرفت. اگر چین به ادامه ممنوعیت عرضه اولیه ادامه دهد، NEO می تواند از اتریوم پیشی بگیرد. تا آ;ن زمان قیمت رمزارز NEO کاهش خواهد یافت.

https://coiniran.com/?p=32611
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x