آموزش ترید، سرمایه‌گذاری و تحلیل بازار

شناسایی رهبران بازار صعودی رمز ارز ها؛ لایت کوین، بایننس کوین، ریپل، بیت کوین و ترون

هر بازار صعودی رهبرانی دارد و ما می خواهیم رمز ارز هایی را شناسایی نماییم که می توانند حرکت صعودی بعدی را هدایت کنند.

اگرچه بیت کوین (BTC) به طور کلی تسلط خود را در بازار نزولی حفظ کرده است، شاهد جذابیت قیمتی برخی از رمز ارز های بزرگ هستیم. این نشان می دهد که بازار به بعضی از کوین ها توجه می کند و بقیه را نادیده می گیرد. به نظر می رسد بعضی رمز ارز ها ممکن است حتی قبل از بیت کوین صعود کنند. بنابراین اگر کسی در پی کسب سود است باید در مورد کوین ها گزینشی عمل کند.

وقتی شرکت های بزرگ سرمایه گذاری سنتی و صرافی ها آماده ی شیرجه زدن می شوند، نشانه ی یک تقاضای اساسی است. در نتیجه، انتظار داریم بازیگران بزرگتری که در حاشیه منتظر بودند نیز وارد بازار شوند. به خاطر افت قیمت ها در بازار نزولی، سرمایه گذاران دوران سختی را می گذرانند. اما دوره ی نزولی دوره ای است که مسائل پایه ای پیشرفت کرده و در نهایت قیمت ها را از فاز نزولی خارج می کنند.

بیشتر بخوانید: بررسی اصول مقدماتی در مبادلات روزانه (day trading)

به نظر می رسد از سال گذشته، پایه های کلاس دارایی های رمز ارزی بهبود یافته اند و تنها موضوع، گذشت زمان است تا قیمت ها بتوانند بازتاب دهنده ی این  پیشرفت باشند. هر بازار صعودی رهبرانی دارد و ما می خواهیم رمز ارز هایی را شناسایی نماییم که می توانند حرکت صعودی بعدی را هدایت کنند.

LTC/USD

Charlie Lee، سازنده لایت کوین (LTC) می خواهد قابلیت مبادله ی این رمز ارز را افزایش دهد. او قصد دارد تراکنش های محرمانه را از طریق یک انشعاب نرم اضافه کند و انتظار می رود این به روز رسانی اواخر امسال انجام شود. پاداش بلاک های لایت کوین قرار است از اوایل آگوست نصف شودMoon Overlord .، تحلیلگر و معامله گر رمز ارز،  توئیت کرد که لایت کوین تا قیمت تقریبا ۲۰۰ روز قبل در اواسط سال ۲۰۱۵ پایین آمده است و رالی صعودی به زودی اتفاق خواهد افتاد.

اگر تاریخ تکرار شود، رمز ارز هایی که تاکنون افت قیمت داشته اند، احتمالا روند صعودی را در دو سال آینده در پیش می گیرند. اگرچه چشم انداز تاریخی جذاب است، اما وضعیت فعلی به طور چشمگیری با سال ۲۰۱۵ متفاوت است، بنابراین تکرار رویداد های قبلی بعید به نظر می رسد.

پس از شکست حمایت ۴۷.۲۴۶ دلاری در اواسط نوامبر سال گذشته، حمایت بعدی LTC/USD روی ۲۳.۰۹۰ بود. گاو ها سعی در افزایش قیمت داشتند اما قیمت زیر ۴۰ دلار گیر افتاده بود.

شناسایی رهبران بازار صعودی رمز ارز ها؛ لایت کوین، بایننس کوین، ریپل، بیت کوین و ترون
LTC/USD

اگر ناحیه ی مقاومت، ۴۰ تا ۴۷.۲۴۶ دلار باشد، یک دوره ی صعودی پیش بینی می شود. باقی ماندن طولانی مدت در این محدوده، شکستن قیمت احتمالی را تقویت می کند. اهداف برای افزایش قیمت ۶۵.۵۶۱ دلار و سپس ۶۹.۲۷۹ دلار است.

بیشتر بخوانید: کسب سود از طریق واکنش به مبادلات به صورت لحظه ای با اسکالپینگ

با این حال، اگر این رمز ارز دوباره به هر یک از مقاومت های بالاسری برخورد کند، احتمال سقوط تا ۲۳.۰۹۰ دلار وجود دارد و روند نزولی ادامه دار خواهد شد. انتظار می رود قیمت، چند روزی در محدوده ی فعلی فعالیت کند، قبل از اینکه یک حرکت قاطع رو به بالا یا پایین شروع شود.

BNB/USD

صرافی رمز ارز بایننس شروع به همکاری با شرکت پردازش پرداخت Simplex کرده است تا قابلیت خرید رمز ارز ها با کارت اعتباری را برای مشتریانش فراهم کند. این شرکت، فروش توکن های BitTorrent (BTT) را در کمتر از ۱۵ دقیقه به پایان رساند که نشان می دهد تقاضا در حال افزایش است.

آیا بایننس کوین می تواند به جمع ده رمز ارز برتر بازار بپیوندد؟

یک شکستن سطح قیمتی (break out) و بسته شدن قیمت بالای کانال نزولی، تغییر روند را تایید می کند. بعد از break out ، BNB/USD می تواند یک روند رو به بالا را آغاز کرده یا تثبیت شود. در صورت صعودی شدن روند، قیمت به ۱۲ دلار و در گام بعدی به ۱۵ دلار افزایش می یابد. اگر  قیمت تثبیت شود، انتظار می رود بالای ۵.۴۶۶۶ دلار بماند. برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به کانال نزولی برگردد، سقوط قیمت به زیر ۴.۱۷۲۳۸۴۸ محتمل خواهد شد.

شناسایی رهبران بازار صعودی رمز ارز ها؛ لایت کوین، بایننس کوین، ریپل، بیت کوین و ترون
BNB/USD

XRP/USD

XRP (ریپل) به خاطر اخبار و شایعات گوناگون این هفته، حرکات سرکشی داشت. SWIFT، یکی از اصلی ترین شبکه های پرداخت بانکی جهانی، اعلام کرد قصد راه اندازی یک روش Proof of Concept با مشارکت شرکت نرم افزار بلاک چین R3 را دارد. شایعاتی با این گمانه زنی به وجود آمده که این همکاری ممکن است در نهایت منجر به نوعی اتصال بین Ripple و SWIFT شده و باعث گردد که قیمت XRP به شدت افزایش پیدا کند ولی برای مدت طولانی پایدار نماند. غول سرمایه گذاری ژاپنی، SBI Holdings نیز از پتانسیل ریپل در انتقال پول در ابعاد بین المللی آگاه است. آیا وقت خرید ریپل رسیده است؟ اجازه دهید نمودار آن را تحلیل کنیم.

بیشتر بخوانید: تحلیل بنیادی و تکنیکال بیت کوین (BTC)، XRP (ریپل) و اتریوم (ETH)

از اواخر سپتامبر سال گذشته جفت XRP/USD داخل کانال نزولی معامله می شود. قیمت در حال تلاش برای حفظ حمایت ۰.۲۷۷۹۵ دلار است. هر دو میانگین متحرک شیب منفی دارند و RSI نیز در ناحیه ی منفی است که نشان دهنده ی تسلط خرس ها بر بازار است.

شناسایی رهبران بازار صعودی رمز ارز ها؛ لایت کوین، بایننس کوین، ریپل، بیت کوین و ترون
XRP/USD

اگر قیمت پایین بیاید و حمایت ۰.۲۷۷۹۵ دلار شکسته شود، به کف سالانه ۰.۲۴۵۰۸ دلار می رسیم. سقوط به زیر کف سالانه روند نزولی را ادامه دار خواهد کرد.

با این حال، اگر قیمت به بیش از ۰.۴۵۰۹۷ دلار افزایش یابد، انتظار یک رشد دو مرحله ای با هدف ۰.۶۲۳۹۹ دلار و سپس حرکت به سمت ۰.۷۶۴۴ دلار را داریم.

BTC/USD

بازار نزولی فعلی بیت کوین (BTC)، طولانی ترین روند نزولی در تاریخچه ی تجارت کوتاه اش، بعد از روند نزولی سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ است. تصویب یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) می تواند روند بازار نزولی را تغییر دهد.

فقط چند روز بعد از رد شدن درخواست ETF بیت کوین، بورس اوراق بهادار شیکاگو (CBOE)، همراه با شرکت سرمایه گذاری VanEck و شرکت خدمات مالی SolidX، درخواست را دوباره در کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا (SEC) ثبت کردند.

جفت BTC/USD طی سه هفته گذشته در محدوده ی کوچکی معامله شده که نشان دهنده ی تعادل میان خریداران و فروشنده هاست. بعد از این دوره کم نوسان، انتظار افزایش فعالیت در هفته های آینده را داریم.

هردو میانگین متحرک شیب منفی دارند و RSI هم در محدوده ی منفی است. اگر روند نزولی برتری خود را دوباره تکرار کند، جفت BTC/USD به کمتر از ۳۲۳۶ دلار کاهش می یابد و روند نزولی ادامه خواهد یافت. چشم انداز کاهش قیمت حمایت روانی ۳۰۰۰ دلار است و گام بعدی نزول قیمت به ۲۶۰۰ دلار خواهد بود.

شناسایی رهبران بازار صعودی رمز ارز ها؛ لایت کوین، بایننس کوین، ریپل، بیت کوین و ترون
BTC/USD

برعکس، اگر قیمت سقف کانال نزولی را بشکند،  حرکت به ۴۲۵۵ دلار و سپس  ۴۹۱۴ دلار محتمل است. پس از عبور از این سطوح، قیمت می تواند تا ۵۹۰۰ دلار افزایش یابد که پایان دوران رکود محسوب می شود.

بیشتر بخوانید: با Arwen تجارتی امن روی صرافی های متمرکز رمز ارز ها داشته باشید!

TRX/USD

پس از یک ماه سخت، ترون (TRX) در حال نفس تازه کردن است. چارت چه پیش بینی ای دارد؟

اگر قیمت جفت ارز TRX/USD افزایش یابد و بالاترین قیمت هفته ی پیش را ۰.۰۳۱۲۸۰۱۱ دلار در نظر بگیریم، انتظار افزایش قیمت تا ۰.۰۴ دلار می رود، و اگر از این سطح هم بگذرد حرکت رو به بالا می تواند تا ۰.۰۵۲۱۸۳۲۸ دلار ادامه یابد. از سوی دیگر، اگر قیمت نزولی شود، قیمت رمز ارز ترون تا ۰.۰۲۳۵۲۵۲۳ دلار کاهش می یابد و محدوده ی حمایتی بعدی ۰.۰۱۸۳ دلار است.

شناسایی رهبران بازار صعودی رمز ارز ها؛ لایت کوین، بایننس کوین، ریپل، بیت کوین و ترون
TRX/USD

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.

Source
https://coiniran.com/?p=27710
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ProTrade
ProTrade
5 سال قبل

سلام دوستان عزیز
در اینجا باید به BNB توجه بیشتری داشته باشین! که همچنان راه سعودی خودش رو داره طی میکنه، علیرغم فراز و نشیب هایی که داشته در این بازار پر تلاطم.

دکمه بازگشت به بالا
1
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x