بحث آزادچندرسانه‌ای

کاهش قیمت نفت با افزایش عرضه، درخشش بیت کوین را اثبات می کند:

قیمت نفت امسال بیش از ۳۰ درصد کاهش داشت. قیمت نفت برنت به پایین ترین میزان یعنی ۴۵.۲۷ دلار (۹ درصد کاهش) در چند سال اخیر رسید و وست تگزاس بیش از ۱۰ درصد کاهش را تجربه کرد.

کاهش بخاطر شرایط موجود است. با کاهش تقاضا و شانس افزایش عرضه، کاهش قیمت ادامه خواهد داشت.

 

افزایش عرضه، کاهش تقاضا

کاهش قیمت ممکن است با انقضای کنترل تولید در مارچ بدتر شود. کشورهای تولیدکننده و صادرکننده نفت (OPEC) تولید را از ماکزیمم کاهش داده بودند.

اگرچه، زمان این توافق به پایان رسیده است و از اول آپریل کشورها محدودیتی در این زمینه ندارند. برای مثال، عربستان تا ۳۰ درصد یعنی از ۹.۷ بیلیون بشکه در روز به بیش از ۱۲ بیلیون بشکه در روز افزایش داشته است.

این افزایش تولید با کاهش تقاضای ناشی از ویروس کرونا بدتر شده است. واردات چین بشدت کاهش داشته است و کاهش حمل و نقل های بین المللی منجر به کاهش مصرف سوخت شده است.

درحالیکه خرید اتفاق می افتد، واردکنندگان قیمت به مراتب کمتری می پردازند و تقاضای کم منجر به کاهش قیمت شده است.

طوفان کامل

این طوفان عرضه و تقاضا منجر به کاهش قیمت نفت در دهه های اخیر خواهد شد. بسیاری از تحلیل گران قیمت ۲۰ دلار به ازای هر بشکه را پیش بینی می کنند. علی خدری، رئیس شرکت Dragoman Ventures نیز احتمال شدید کاهش قیمت نفت را محتمل می داند.

افزایش قیمت بیت کوین

شکست سیستم های مرکزی مثل اپک برای کاهش عرضه نشانه قدرت بیت کوین است. ارزهای دیجیتالی دارای سیستم نصف کردن هستند، )کاهش پاداش استخراج(

کاهش پاداش استخراج منجر به کاهش عرضه می شود، حتی اگر تقاضا برای سکه افزایش یابد. به این دلیل که نمی توان در ارزهای نامتمرکز مداخله کرد، این تورم برخلاف سیستم های متمرکز منجر به پایداری می شود.

https://coiniran.com/?p=37455
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x