بحث آزادچندرسانه‌ای

یافته های تحلیل گران : دوشنبه ها بهترین روز برای خرید بیت کوین

این هفته به قیمت بیت کوین توجه کنید که قیمت همزمان با ارائه آپشن بیت کوین CME و کسب تکنولوژی مالی plaid توسط ویزا، به ۹۰۰۰  دلار رسید که در واقع بالاترین قیمت در دو ماه گذشته بود.

افزایش ۲۷ درصدی قیمت بیت کوین از ابتدای امسال در کنار سناریوهای گاوی آتی ممکن است منجر به جذب خریداران رمزارز شود. اما از آنجائیکه بیت کوین/دلار به صورت ۲۴ ساعته معامله می شود، سرمایه گذاران جدید ممکن است تمایل داشته باشند بدانند که آیا سرمایه گذاری در یک روز خاص هفته نتایج بهتری در پی دارد؟

بهترین روز خرید بیت کوین

ایده تفاوت معامله در روزهای هفته از اوراق بهادار ناشی شده است. در بازار اوراق بهادار نشان داده شده است که بازده در دوشنبه ها به طور متوسط منفی است. که به آن اثر آخر هفته گفته می شود به این دلیل که بخاطر تعطیل بودن بازار در آخر هفته اثرات قیمتی روی سهام خاص در روز دوشنبه احساس می شود. اگرچه، بازار رمزارز همیشه باز است، آیا همچنان می توان انتظار داشت که چنین رفتاری در مورد بیت کوین نیز وجود داشته باشد؟

روند تاریخی بیت کوین در سال ۲۰۱۹:

آنالیز بازده بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ نشان می دهد که جمعه ها به طور متوسط ۱.۱ درصد بازده بالاتری نسبت به سایر روزهای هفته دارد. در مقابل، فقط دو روز هفته دارای متوسط بازده منفی بودند که مربوط به سه شنبه و پنچ شنبه می شود.

اگر یک سرمایه گذار به تازگی و در رو خاص شروع به معامله در سال ۲۰۱۹ کرده باشد و  روزهای جمعه را برای معامله انتخاب می کرد می توانست بیشترین بازده را کسب کند، روزهای دوشنبه نیز از نظر بازده در مقام بعدی قرار می گیرد. بنابراین با دانستن این روند، یک استراتژی معامله می تواند خرید بیت کوین در سه شنبه و فروش آن در جمعه باشد.

در این آنالیز از قیمت های بسته شدن برای راحتی بیشتر استفاده شده است وگرنه زمان خرید و فروش بستگی به نظر معامله گر دارد. اگر یک روز دیگری درنظر گرفته می شد نرخ خرید/فروش یکسانی مورد استفاده قرار می گرفت.

بهترین روز خرید بیت کوین

روند هفتگی بیت کوین در بازه زمانی بلند-مدت:

اگر نمودار روند هفتگی بیت کوین را در بازه زمانی طولانی تری درنظر بگیریم، می توان نتیجه گرفت که دوشنبه ها دارای بالاترین نرخ بازده است (۰.۵۴ درصد).

از طرف دیگر، سه شنبه ها و چهارشنبه ها بدترین روزهای هفته برای سرمایه گذاری در بیت کوین است و به ترتیب دارای بازده منفی۰.۰۹ و ۰.۲۳ درصد است.

روند دوشنبه های بیت کوین با رویکرد آماری نیز اثبات می شود زیرا دوشنبه تنها روز هفته است که از نظر آماری دارای نتایج شدید حاصل از مدل رگرسیونی است.

بیت کوین یک بازده متوسط مثبت در روزهای دوشنبه نشان می دهد که در واقع برخلاف روند مشاهده شده در بورس اوراق بهادار است.

بهترین روز خرید بیت کوین

با استفاده از همان نمونه ها و با شروع از آپریل ۲۰۱۳، اگر یک سرمایه گذار یک روز خاص در هفته را برای سرمایه گذاری در نظر بگیرد، روز دوشنبه و شنبه به ترتیب بهترین روزها می شدند.

بهترین روز خرید بیت کوین

روزهای هفته در طول حباب های بازار:

نمی توان رشد شدید بیت کوین در دو دوره بسیار پر نوسان در سال ۲۰۱۷ را نادیده گرفت. بنابراین، لازم است اثر روزهای هفته را در این دوره به طور خاص بررسی کنیم. با بررسی این دوره، به این نتیجه می رسیم که دوشنبه هنوز دارای بالاترین بازده (۱.۵ درصد) است به دنبال آن روز سه شنبه با ۰.۵۵ درصد در رتبه بعدی قرار دارد.

بهترین روز خرید بیت کوین

به طور خلاصه، ویژگی های خاص بیت کوین نشان داد که با افزایش بازده زمانی یک رفتار متضاد با بازار اوراق بهادار مشاهده خواهد شد. اگرچه، در بازده زمانی کوتاهتر یافته حاکی از آن است که جمعه ها دارای متوسط بیشترین بازه در مقایسه با سایر روزهای هفته می باشد.

براساس گزارش کوین تلگراف، یک مطالعه که در سپتامبر ۲۰۱۹ انجام شد نشان می دهد که صاحبان بیت کوین پس از ۱۳۳۵ روز به سود می رسند یا به طور تقریبی می توان گفت ۳ سال و ۸ ماه زمان می برد که وارد کانال سوددهی شوند. درحالت کلی مطابق با گزارش ارائه شده توسط Bitcoin Hodl Calculator داشتن بیت کوین در ۹۴ درصد روزها سودآور بوده است.

https://coiniran.com/?p=36465
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x