بحث آزادچندرسانه‌ای

فیس بوک قصد دارد لیبرا را با وجود موانع ارائه دهد

David Marcus، مدیر Calibra در فیسبوک، بیان کرد که هدف شرکت در سال ۲۰۲۰ ارائه لیبرا خواهد بود، علی رغم موانع قانونی و مخالفت هایی که در مورد پروژه وجود دارد. در مصاحبه ای که با روزنامه سوئیسی NZZ در سپتامبر منتشر شد، او معتقد بود که در زمان باقیمانده تیم پشتیبان لیبرا باید تمام نگرانی ها را رفع کند تا بتواند به یک محیط مناسب تبدیل شود. او گفت:

” مشکل پذیرفته شدن از طرف کاربران برای لیبرا بسیار بزرگتر از موانع قانونی می باشد”.

Marcus ترس از مشکلات و موانع قانونی را که مربوط به این موضوع دانست که، برنامه های شبکه های اجتماعی برای stablecoin منجر به اختلال در روند سیستم بانکی می شود و در نهایت سیستم مالی جهانی را ناپایدار خواهند کرد را رفع کرد.

نگرانی های این چنینی ناشی از ۲.۷ بیلیون کاربر ماهیانه فیسبوک است که مربوط به سه اپ واتس اپ، مسنجر و اینستاگرام می باشد.

Marcus تمام تهدیدهای احتمالی را رد کرده است و گفت:

“هر لیبرا توسط ارزهای معمولی به صورت یک-به-یک پشتیبانی می شود و پول جدیدی ایجاد نمی شود. هیچ اثری روی نرخ بهره نخواهد داشت. از این لحاظ، ذخیره لیبرا بر سیستم پولی اثر منفی نخواهد داشت. در هر حال، امکان پرداخت هزینه قهوه با لیبرا وجود ندارد. در عوض، در مواقعی که استفاده از آن سودی در پی داشته باشد می توان از آن استفاده کرد، مثلاً، پرداخت های بین المللی و یا پرداخت های خرد.”

 مدیر ارشد عنوان کرد که او پیش بینی می کند که سکه دیجیتالی در ابتدا با مشکل پذیرش به جای مشکلات قانونی روبرو خواهد شد، و به این موضوع اشاره کرد که مصرف کنندگان به زمان احتیاج دارند تا در مورد کاربردهای لیبرا بیشتر بدانند. او اضافه کرد، شبکه به احتمال زیاد در ابتدا با تضادهای قابل توجهی روبرو خواهد شد، به این دلیل که افراد علاقه مند باید روند تشخیص هویت شدید این شبکه را بپذیرند.

فیسبوک از طریق کالیبرا به داده ها دسترسی نخواهد داشت:

برخلاف بحث هایی که در مورد کنترل داده ها در مورد فیسبوک مطرح بود، NZZ مدیر کالیبرا را در فیسبوک بخاطر رویکرد این پروژه برای کنترل کردن اطلاعات خصوصی کاربران محکوم کرد.

در پاسخ، او گفت که فیسبوک نمی تواند از طریق کالیبرا به اطلاعات  دسترسی داشته باشد و خاطر نشان کرد که داده های شبکه های اجتماعی و داده های شبکه پرداخت لیبرا به صورت کاملاً مجزا خواهد بود.

همانطور که گزارش شد، مدیر فیسبوک، مارک زاکربرگ، چند هفته پیش را در واشنگتن گذرانده است. هدف این سفر گفتگو با سیاست گذاران در مورد قوانین مهم اینترنت مثل محرمانه بودن اطلاعات، رقابت و کنترل محتوای سیاسی می باشد.

در این جلسات، مارک زاکربرگ درمورد سؤالات خاصی در زمینه لیبرا، شامل اینکه آیا فیسبوک می خواهد در خارج از آمریکا این فعالیت را ارائه دهد، پاسخ داده است.

سناتور Josh Hawley توئیتی در مورد گفتگوی جداگانه ای که با زاکربرگ داشت منتشر کرد. زاکربرگ پیشنهاد استفاده از یک ناظر مستقل بر فیلترینگ و همچنین، فروش واتس اپ و اینستاگرام را رد کرد.

https://coiniran.com/?p=32567
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x