مقالات بیت کوین

با چه مقدار بیت کوین عضو جامعه یک درصدی بیت کوین خواهید بود؟

اگر صاحب 0.28 BTC هستید و آن را نگهداری خواهید کرد، مطمئن باشید کمتر از یک درصد از جمعیت فعلیِ جهان بیت کوین بیشتری از شما خواهند داشت.

Steve Lee  مدیر سابق محصولات گوگل اعلام کرده که با توجه به عرضه ثابت بیت کوین، تنها یک درصد از جمعیت جهان می توانند بیش از ۰.۲۸ BTC داشته باشند  و شما با داشتن ۰.۲۸ بیت کوین می توانید عضو جامعه یک درصدی بیت کوین شوید

 Lee اینگونه توضیح داد که: «اگر صاحب ۰.۲۸ BTC هستید و قصد دارید همچنان از آن نگهداری کنید، می توانید مطمئن باشید که کمتر از یک درصد از جمعیت فعلیِ جهان قادر خواهند بود بیت کوین بیشتری از شما داشته باشند. یک سرمایه گذاری نسبتا کم ۱۸۳۰ دلاری در حال حاضر می تواند شما را مطمئن کند که جزو یک درصد بزرگ ترین بیت کوینر های آینده خواهید بود.»

در طول چند سال آینده عرضه بیت کوین کاهش خواهد یافت در حالیکه بیش تر سرمایه گذاران و موسسات به جمع آوری رمز ارز ها ادامه می دهند؛ که در نهایت به کاهش بیت کوینر های عمده می انجامد.

عرضه بیت کوین کمتر از ۲۱ میلیون عدد است

تعداد ثابت ۲۱ میلیونی بیت کوین و پروتکل تغییر ناپذیر سیاست پولی آن باعث شده عرضه این رمز ارز ثابت و بدون تغییر باشد.

در اواخر ۲۰۱۷، شرکت Chainalysis، فعال در حوزه بلاک چین که تراکنش رمز ارز ها را دنبال و روی آنها سرمایه گذاری می کند، در یک مقاله پژوهشی نشان داد که چهار میلیون BTC به علت سرقت، گم کردن کلید خصوصی و کیف پول ها و مسکوت ماندن وضعیت کیف پول ساتوشی ناکاموتو، برای همیشه از روی بلاک چین حذف شده است و به گفته کارشناسان دیگر قابل دسترسی نیستند

.

جامعه یک درصدی بیت کوین

Kim Grauer، اقتصاددان ارشد Chainalysis در آن زمان گفت که بیت کوین های گم شده نباید به حساب بیایند که یعنی، قیمت بیت کوین به خاطر عرضه ۴ تا ۶ میلیون کوین کمتر، مقدار قابل توجهی بالاتر تخمین زده می شود.

۰.۲۸BTC که توسط لی اعلام شده بر این مبناست که ۲۱ میلیون بیت کوین وجود دارد. اگر ۲۱ میلیون را تقسیم به ۰.۲۸ کنیم، جمعیت زمین ۷.۴۴۲ میلیارد نفر می شود. اگر تحقیقات Chainalysis دقیق باشد و ۴ تا ۶ میلیون بیت کوین از دست رفته باشد، تنها به ۱۶ تا ۱۷ میلیون BTC دسترسی خواهیم داشت.با فرض وجود تقریبا ۱۷ میلیون بیت کوین، تنها ۰.۸ درصد از جمعیت جهان خواهند توانست عضو جامعه یک درصدی بیت کوین و کمتر از ۰.۲ درصد افراد می توانند بیش از ۱BTC تصاحب کنند.

آیا بیت کوین پایین تر از قیمت ذاتی اش مبادله می شود؟

واقعیت این است که هر سرمایه گذار در بازار جهانی می تواند تنها با حدود ۱۸۳۰ دلار، جزئی از یک درصد جامعه بیت کوینی باشد که نشان می دهد بازار رمز ارز ها هنوز در مراحل اولیه شکل گیری است و این بخش از نظر میزان پذیرش، توسعه بازار، زیر ساخت ها و  نوع مقررات مشمول آنها، در کوتاه مدت و میان مدت می تواند به رشد قابل توجهی دست پیدا کندتوجه!

دیدگاه هایی که در این مقاله ارائه شده اند، متعلق به نویسنده می باشند و لزوماً مربوط به Coiniran نمی باشد و نباید به آن نسبت داده شود.Source

https://coiniran.com/?p=24782
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x