مقالات عمومی

آموزش گام به گام خرید الکترونیوم و انتقال به انواع والت

الکترونیوم (Electroneum) که به عنوان اولین رمزارز قابل استخراج در موبایل و با نیت قبضه بازار تراکنش های بین برنامه ای در برنامه ها و بازی های موبایل پا به میدان گذاشته بود، موفق شد تا تنها در عرض چند روز، 40 میلیون دلار از توکن های خود را در پیش فروش ICO خود به فروش برساند. ولی درست در روز عرضه رسمی و رو نمایی از کیف پول های وب و موبایل خود، رمزعبور حساب بسیاری از کاربران آن مورد هجوم هکرهای بسیاری قرار گرفت و این شرکت به منظور پیشگیری از لو رفتن کلید خصوصی کیف پول کاربران خود، کیف پول آنلاین و موبایل خود را به طور کل از دسترس خارج کرد.

الکترونیوم (Electroneum) که به عنوان اولین رمزارز قابل استخراج در موبایل و با نیت قبضه بازار تراکنش های بین برنامه ای در برنامه ها و بازی های موبایل پا به میدان گذاشته بود،  موفق شد تا تنها در عرض چند روز، ۴۰ میلیون دلار از توکن های خود را در پیش فروش ICO خود به فروش برساند. دلیل استقبال گسترده از این الکترونیوم (Electroneum) به عقیده بسیاری محبوبیت فراگیر دو تکنولوژی درگیر در این پروژه، یعنی گوشی های هوشمند و ارزهای دیجیتال می باشد. با کوین ایران همراه باشید تا نحوه خرید الکترونیوم  را با هم مرور کنیم

آموزش گام به گام خرید رمزارز Electroneum و انتقال به انواع والت

درست در روز عرضه رسمی و رو نمایی از کیف پول های وب و موبایل الکترونیوم، رمزعبور حساب بسیاری از کاربران آن مورد هجوم هکرهای بسیاری قرار گرفت و این شرکت به منظور پیشگیری از لو رفتن کلید خصوصی کیف پول کاربران خود، کیف پول آنلاین و موبایل خود را به طور کل از دسترس خارج کرد. اتفاقی که باعث نگرانی بسیاری از سرمایه گذاران در ICO آن شد.

هر چند الکترونیوم (Electroneum) در وب سایت و صفحات Facebook خود اعلام کرد که هیچ کلید خصوصی ای هک نشده و موجودی سرمایه گذاران کاملا حفظ شده است. نکته قابل توجه دیگر این بود که شبکه بلاکچین الکترونیوم علی رغم بسته شدن کیف پول های موبایل و وب این ارز کاملا فعال بود و شما به راحتی می توانستید با ساخت کیف پول کاغذی الکترونیوم به استخراج و یا خرید و نگهداری ETN های خود در آن بپردازید ; کاری که بسیاری از سرمایه گذاران در این مدت انجام دادند و الکترونیوم بیشترین میزان فروش را در صرافی Cryptopia از آن خود کرد.

اگر شما هم از دسته کسانی هستید که در این مدت مشغول به خرید الکترونیوم یا استخراج آن در کیف پول کاغذی خود بوده اید، در این راهنما، به شما آموزش می دهید که چگونه مبالغ کیف پول کاغذی تان را به کیف پول وب و موبایل الکترونیوم منتقل کنید.

تیم توسعه دهندگان الکترونیوم (Electroneum) در فاصله ۱ ماه اخیر بی کار ننشستند و با عقد قراردادی از تیم امنیت سایبری hackerone که امنیت بسیاری از وب سایت های بزرگ همچون Coinbase و وزارت دفاع آمریکا را تامین می کنند درخواست همکاری کردند.

با کمک تیم hackerone تمام نواقص امنیتی موجود در کیف پول های موبایل و وب الکترونیوم رفع شد و پس از تست های بسیار و اطمینان از ایمن بودن آنها، به عرضه مجدد آنها در تاریخ ۱۳ دسامبر پرداختند.

این بار الکترونیوم دست پیش را گرفت تا پس نیفتد و به کاربران خود هشدار داد تا رمزعبور قبلی خود را تغییر داده و از رمزعبور قوی تر استفاده کنند.

کیف پول الکترونیوم، این بار برای امنیت بیشتر، از سیستم دو لایه رمزعبور و پین کد ۵ رقمی برای ورود کاربران خود استفاده می کند و همچنین با فرستادن یک SMS تمام کاربران را موظف به تایید شماره موبایل خود می کند تا کاربرانی با خیالی آسوده تر اقدام به خرید الکترونیوم نمایند

همراه با خبر عرضه مجدد کیف پول های این شرکت، Richard Ells مدیرعامل این شرکت، از عقد قراردادی با یکی از بزرگ ترین اپراتورهای تلفن های همراه در جهان با بیش از ۵ میلیون مشتری خبر داد. وی همچنین اعلام کرد که به زودی با بسیاری از اپراتورهای دیگر نیز قراردادهایی بسته می شود.

با وجود اینکه از لحظه عمومی شدن بلاکچین الکترونیوم (Electroneum)، این شرکت یک ابزار مخصوص با رابط کاربری گرافیکی و بسیار آسان جهت استخراج را در وب سایت خود قرار داد، ولی همچنان قابلیت استخراج با موبایل را در برنامه موبایل خود راه اندازی نکرده است.

بنابر گفته Richard Ells برای استخراج ETN در موبایل خود، باید تا سال ۲۰۱۸ صبر کنید. این در حالی است که در حاضر نه تنها با ابزار مخصوص استخراج الکترونیوم، بلکه با تمام ابزارهای استخراج Monero، اعم از ابزارهای گرافیکی چون Minergate, Awesome Miner و …. ابزارهای دستوری مانند Claymore GPU Miner می توانید به استخراج الکترونیوم بپردازید.

آموزش گام به گام و تصویری خرید الکترونیوم از صرافی Cryptopia

ابتدا و به سایت Cryptopia.co.nz رفته و پس از ثبت نام و تایید ایمیل خود، وارد حساب کاربری خود در این سایت شوید ( این سایت نیز از یک سیستم امنیتی دو لایه متشکل از رمز عبور و پین کد استفاده می کند )

پس از ورود به حساب کاربری خود در سایت، موس خود را بر روی آیکون بیتکوین در بالای صفحه برده و بر روی Deposit کیک کنید تا به بخش واریز پول به این سایت وارد شوید.

آموزش خرید الکترونیوم

از آنجا که برای خرید الکترونیوم به بیت کوین نیاز دارید، از لیست ارزهای قابل واریز بیت کوین را انتخاب کنید.

آموزش خرید الکترونیوم

اگر اولین بار هست که قصد واریز بیت کوین به این سایت را دارید، برای شما یک آدرس بیت کوین مخصوص ساخته می شود. بیت کوین های خود را به این آدرس بفرستید و سپس دکمه Done را بزنید.

آموزش خرید الکترونیوم

پس از اینکه بیت کوین های شما ۲-۳ بار در شبکه بلاکچین بیت کوین تایید شدند، به بخش Balance رفته و از رسیدن بیت کوین های خود به حساب این سایت اطمینان حاصل کنید.

آموزش خرید الکترونیوم

در صورتی که بیت کوین های شما به درستی منتقل شده بودند، می توانید به بخش Exchange رفته و به تبادل آن با سایر رمزارزها بپردازید.

آموزش گام به گام خرید رمزارز Electroneum و انتقال به انواع والت

برای تبادل بیت کوین با الکترونیوم در سمت چپ صفحه etn را جستجو نمایید و بر روی آن کلیک کنید تا سمت راست صفحه نمودار تغییرات قیمت الکترونیوم بر اساس  بیتکوین ظاهر شود.

آموزش خرید الکترونیوم

مبادله ارزهای دیجیتال در این سایت، کاملا بر اساس درخواست ها و سفارش های ثبت شده توسط کاربران آن صورت می گیرد، به همین دلیل برای خرید الکترونیوم باید در پایین صفحه بر روی یکی از Buy Order ها کلیک کنید تا اطلاعات کادر Buy ETN شما با استفاده از قیمت های پیشنهادی در آن Order بروزرسانی شود.

حال اگر می خواهید تمام بیتکوین های واریزی خود را تبدیل به الکترونیوم کنید، بر روی لینک مبلغ بیتکوین های Available خود (شماره ۲ در شکل زیر) کلیک کنید. با کلیک بر روی این لینک اطلاعات مربوط به کادر خرید ETN شما با توجه به مقدار بیتکوین های شما بروزرسانی می شود. حال کافی است تا دکمه Buy ETN را برای تبدیل بیتکوین های خود کلیک نمایید.

آموزش خرید الکترونیوم

تراکنش شما معمولا پس از چند دقیقه انجام می شود. برای اطمینان از کامل شدن این خرید می توانید دوباره به صفحه Balance رفته و موجودی Electroneum (ETN) خود را چک کنید.

آموزش خرید الکترونیوم

حال برای انتقال Electroneum های خریداری شده به کیف پول کاغذی خود باید آنها را Withdraw کنید. ( اگر کیف پول کاغذی ندارید می توانید از لینک زیر کیف پول کاغذی خود را ایجاد و دریافت کنید.)

https://downloads.electroneum.com/Electroneum_Offline_Wallet.zip

برای Withdraw الکترونیوم های خریداری شده خود برروی دکمه نشان داده شده در شکل زیر کلیک نمایید.

آموزش گام به گام خرید رمزارز Electroneum و انتقال به انواع والت

اطلاعات مورد نیاز را در صفحه withdraw مطابق شکل زیر وارد کنید. ابتدا بر روی لینک مبلغ Electroneum های خود که زیر Balance نوشته شده است کلیک کرده، مقدار اندکی را از آن کم کنید و در کادر Amount وارد نمایید ( برای مثال در شکل زیر ۱۳۶.۱۵ را به ۱۳۶.۱۰ تبدیل کرده ایم، در صورت عدم انجام این مرحله سایت به شما خطا می دهد )

سپس آدرس عمومی Receive کیف پول کاغذی خود را وارد نمایید  (این آدرس در کیف پول کاغذی شما با عنوان Public Wallet نوشته شده است)

آموزش خرید الکترونیوم

در آخر پین کد خود را مجددا وارد کرده و بر روی دکمه Next کلیک نمایید.

آموزش خرید الکترونیوم

مانند بسیاری از صرافی های دیگر، برای انجام درخواست Withdraw شما یک ایمیل تاییدیه به آدرس ایمیل شما فرستاده می شود که با Confirm کردن Withdraw در آن، تراکنش برداشت شما به جریان میفتد.

آموزش خرید الکترونیوم

معمولا پس از نیم ساعت، الکترونیوم های شما از حساب این سایت برداشت شده و به کیف پول شما واریز می شود.

آموزش خرید الکترونیوم

انتقال موجودی کیف پول کاغذی الکترونیوم (Electroneum) به کیف پول موبایل و وب

از آنجا که برای چک کردن موجودی کیف پول های کاغذی و خرج آنها باید کل شبکه بلاکچین الکترونیوم را دانلود کرده و همچنین برای انجام ساده ترین عملیات باید از دستورهای command prompt ای استفاده کنید، بهتر است تا موجودی کیف پول های کاغذی خود را به کیف پول وب یا موبایل الکترونیوم انتقال دهید.

این کار هم از طریق کیف پول وب و هم کیف پول موبایل الکترونیوم امکان پذیر است، که به شرح دو روش می پردازیم.

ابتدا لازم است تا به این آدرس بروید و یک حساب کاربری در الکترونیوم ایجاد کنید. مانند بسیاری از وب سایت ها برای ساخت حساب کاربری باید ایمیل خود را تایید کنید و برای امنیت بیشتر در الکترونیوم، شماره موبایل شما نیز با فرستادن یک SMS تایید می شود.

آموزش خرید الکترونیوم

پس از ساخت اکانت خود، Log in کرده و وارد حساب کاربری خود شوید. همانطور که مشاهده می کنید، پس از ورود موفق، پین کدی که در هنگام ثبت نام ایجاد کردید نیز مجددا از شما پرسیده می شود.

آموزش خرید الکترونیوم

پس از ورود به حساب کاربری خود، همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید در همان صفحه اصلی دکمه ای به منظور انتقال موجودی کیف پول کاغذی شما به حسابتان در این سایت وجود دارد. پس بر روی دکمه Import From Offline Wallet کلیک کنید.

آموزش خرید الکترونیوم

با زدن این دکمه به ترتیب کلیدهای Public، Private View و Private Spend از شما پرسیده می شوند که این ۳ کلید را می توانید مطابق شکل زیر از کیف پول کاغذی خود کپی کرده و در سایت وارد نمایید.(همچنین در صورتی که واقعا کیف پول کاغذی خود را چاپ کرده اید و لپ تاپ شما دوربین دارد به راحتی کدهای QR Code آنها را اسکن کنید)

آموزش خرید الکترونیوم

پس از آن بسته به شلوغی شبکه باید منتظر باشید تا این تراکنش انجام شود (حتی اگر به دلیل شلوغی زیاد شبکه این تراکنش Failed شد، مجددا تلاش کنید)

آموزش گام به گام خرید رمزارز Electroneum و انتقال به انواع والت

در زیر مشاهده می کنید که موجودی یک کیف پول کاغذی به کیف پول وب و موبایل الکترونیوم منتقل شده است.

آموزش خرید الکترونیوم

توجه!

حتما به این موضوع توجه کنید که انتقال موجودی کیف پول های کاغذی به منظور بازسازی آنها در کیف پول وب شما نمی باشد. به عبارت دیگر با انتقال موجودی کیف پول کاغذی شما، موجودی آن همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید ۰ می شود.

آموزش خرید الکترونیوم

انتقال موجودی کیف پول کاغذی به کیف پول موبایل و وب الکترونیوم از طریق موبایل

مراحل انتقال موجودی کیف پول کاغذی در موبایل نیز به همان شکل کیف پول وب الکترونیوم می باشد. کافی است تا پس از ساخت اکانت وارد حساب کاربری خود شوید.

آموزش خرید الکترونیوم

سپس به تب Wallet در پایین برنامه رفته و دکمه Receive را بزنید.

آموزش خرید الکترونیوم

در صفحه ای که ظاهر می شود دکمه Import From Paper Wallet را فشار دهید.

آموزش خرید الکترونیوم

در اینجا نیز مانند کیف پول وب الکترونیم از شما ۳ کلید Public، Private Spend و Private View را می خواهید که می توانید به راحتی آنها را با گوشی خود اسکن کنید و پس از انجام تمامی مراحل مدتی منتظر باشید تا موجودی کیف پول کاغذی شما به کیف پول اصلی شما در حسابتان منتقل شود.

https://coiniran.com/?p=17167
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Mohsen
Mohsen
5 سال قبل

سلام
چطوری میشه مبلغ فی برای انتقال الکترونیوم رو حساب کرد؟
من از یه گوشی به یه گوشیه دیگه خواستم انتقال الکترونیوم انجام بدم و تست کنم اما وقتی زدم گفت موجودی برای انتقال کافی نیست ، ۱۰.۱۳ داشتم و نتونستم انتقال بدم!
اصلا چرا باید برای انتقال یه ارز اونم تو خود برنامش فی پرداخت بشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید که چطوری بین ۲تا گوشی میشه انتقال الکترونیوم انجام داد.

Ebrahim
Ebrahim
5 سال قبل

سلام
بعد از حدود یک ماه موجودی استخراجی من به ۱۸۰الکترونیوم رسیده حالا علاوه بر اینکه به کیف پول منتقل نشد موجودی هم صفر شده.
لطفاً راهنمایی بفرمایید

پویا علیخانی
پویا علیخانی
5 سال قبل
پاسخ به  Ebrahim

سلام. سوالات مربوط به استخراج رمزارز ها را در گروه تلگرام ایران ماینر (لینک آن در بات کوین ایران موجود است @coiniranbot) و یا فروم ماینینگ باکس miningbox.com مطرح فرمایید.

امیر
امیر
6 سال قبل

با نرم افزار موبایل این شرکت شروع به ماینیک کردم با وجود استخراج ۱۰ etn در قسمت pending با گذشت یک هفته این مقدار رو به کیف پولم انتقال نداده حتی در قسمت pending balance در قسمت کیف پول صفر نشون میده..در حالیکه خودشون نوشتند با رسیدن به ۵ etn حد نصاب به کیف پول شما انتقال پیدا میکنه..به نظر یه مشکلی یا با ما دارن یا خودشون دارن..

مهدی
مهدی
6 سال قبل

سلام
ظاهرا هنوز سایت های فارسی شروع به خرید و فروش الکترونیوم نکردن! لطفا اگه فروشنده معتبرب می شناسید معرفی بفرمایید.
با تشکر

حسن
حسن
6 سال قبل

با سلام .عملیات انتقال کیف پول کاغذی را به حساب وب انجام داده ام ولی بعد از ۱۲ ساعت همچنان status در حالت pending می باشد؟ چکار باید کرد؟

الیا
الیا
6 سال قبل

سلام
چرا کسی باید بیت کوین با این ارزش بالا رو به الکترونیوم که فقط تو یه سایت نیوزلندی خرید فروش میشه تبدیل کنه .

دکمه بازگشت به بالا
7
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x