ساناز موسوی | 1397.12.25

معامله گران چطور روند قیمت در بازار رمز ارز ها را تحلیل می کنند؟

اگر مقالات تحلیل قیمت را خوانده باشید، متوجه شده اید که در این مقالات از نمودار هایی استفاده می کنند که ارزش رمز ارز ها نسبت به پول های فیات (مانند دلار آمریکا) را در طول زمان نشان می دهند. در نگاه اول به نظر می رسد آنها خطوطی فاقد معنی به سمت بالا و پایین هستند، اما این داده ها داستان اثر وقایع اخیر بازار رمز ارز ها بر قیمت و حدس هایی درمورد اتفاقات بعدی را نشان می دهند.

تحلیل برای معامله گران حیاتی است و کمک می کند که تصمیمات آگاهانه درمورد بهترین زمان خرید، فروش یا نگهداری رمز ارز ها بگیرند. سه نوع تحلیل اصلی در این صنعت وجود دارد؛ البته این تحلیل ها پیش تر هم وجود داشته اند اگرچه تکنولوژی، دسترسی و استفاده از آنها را راحت تر کرده است.

معامله گران چطور روند قیمت در بازار رمز ارز ها را تحلیل می کنند؟

How to Predict Crypto Price Trends, Source

تحلیل تکنیکال شامل شناسایی رگرسیون های آماری بر اساس فعالیت های تاریخی؛ بررسی حرکات قیمت و دیگر شاخص های حیاتی مانند حجم معاملات است. فلسفه کلی این تحلیل گران این است که روند قیمت در طول تاریخ تکرار می شود و از اطلاعاتشان برای پیش بینی حرکت به سمت بالا و پایین در کوتاه مدت استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید: آموزش تحلیل تکنیکال بیت کوین و دیگر رمز ارز ها برای تازه کار ها

تحلیل بنیادی یا فاندامنتال رویکرد متفاوتی دارد. تحلیل گران بنیادی به جای نگاه به حرکت قیمت، به عواملی نگاه می کنند که به عنوان تعیین کننده ارزش دارایی وابسته به اقتصاد یا نحوه مدیریت به شمار می آیند. این رویکرد، احساسات را از فرایند تحلیل خارج می کند و به دنبال فلسفه و دلایلی ست که امکان تخمین بالاتر یا پایین تر بازار از ارزش یک رمز ارز را به دنبال دارد و به مرور زمان تصحیح خواهد شد.

تحلیل احساسات یا نظرکاوی معتقد است که معامله گران، نظرات بازیگران کلیدی بازار مانند روزنامه نگاران، اینفلوئنسرها و … را دنبال می کنند. فلسفه ی این رویکرد این است که داده ها همیشه تمام داستان را به ما نمی گویند و روندهایی مانند فروش ناشی از وحشت زدگی یا خرید هیجانی را می توان از انتظارات و احساسات عمومی پیش بینی کرد.

بیشتر بخوانید: چگونه یک تریدر خوب باشیم؟

تا اینجا انواع مختلف رویکرد در بازار های مالی را مرور کردیم. در مقاله های بعدی به نحوه ی استفاده از این رویکرد ها در بازار می پردازیم.

توجه!
مطالب صرفا برای اهداف خبری و آموزشی ارائه می شوند و نباید به عنوان مشاوره ی تجاری از طرف کوین ایران و نویسندگانش مورد استفاده قرار گیرند.
Source & Image