پروژه‌ها

اتصال به بازار کار جهانی با گیت‌کوین!

سرانجام، اگر تاکنون انجام نداده‌اید، روزی خواهد رسید که هزینه قهوه عصرانه در کافی‌شاپ مورد علاقه خود را با رمز ارزها پرداخت خواهید کرد. اگر هم خودتان یک قهوه‌درست‌کن حرفه‌ای هستید مهم نیست! بالاخره قهوه آسیاب‌شده که باید تهیه کنید! مهم نیست اکنون چطور از اینترنت خرید می‌کنید؛ روزی خواهد رسید که با رمز ارزها پرداخت خواهید کرد و اگر در فضای اینترنت کسب‌ و ‌کاری دارید با رمز ارزها دریافت خواهید کرد.

اگرچه مشتاقان رمز ارزها در انتظار پیشرفت‌های بیشتر هستند، نشانه‌های ایجاد یک انقلاب مالی و تشکیل اکوسیستم اقتصادی برای رمز ارزها چند وقتی است که دیده می‌شود. یکی از مهمترین این نشانه‌ها رونمایی از پروژه گیت‌کوین است. گیت‌کوین یک فضای ابری برای توسعه نرم افزاری است؛ یک ابزار کمکی برای به اشتراک‌گذاری کد در جهان؛ یک ترکیب فوق‌العاده از دو چیزی که دوستش داریم؛ گیت‌هاب و اتریوم!

در واقع گیت‌کوین یک پلت‌فرم متن باز پاداش‌ده روی پلت‌فرم اتریوم است. محیطی ساده و متن باز برای توسعه‌دهنده‌ها که برای مشارکت خود در پروژه‌ها اتریوم دریافت کنند. همچنین فضایی برای پروژه‌ها که خود را در معرض سخت‌کوش‌ترین و بهترین توسعه دهنده‌ها قرار دهند.

چیزی که در ابتدا با گشت و گذار در گیت‌کوین متوجه خواهید شد این است که گیت‌کوین هیچ توکنی ندارد. به واقع این پلت‌فرم از تمامی توکن‌های ERC20 پشتیبانی می‌کند. دلیل این کار هم ساده است؛ کمک به توسعه و پشتیبانی از کل شبکه اتریوم.

گیت‌کوین بر اساس یک تئوری ساده انجام می‌شود. به‌جای درگیر شدن توسعه‌دهنده‌ها در پروسه‌های زمانبر و اعصاب‌خوردکن سنتی و استخدام‌شدن در محیط‌هایی که کارفرماهای آنها حتی توانایی تشخیص یک خط کد جاوا اسکریپت از آب‌نبات چوبی را ندارند، گیت‌کوین به توسعه‌دهنده‌ها امکان می‌دهد پروژه‌هایی را انتخاب کنند که مورد علاقه آنهاست و برای رزومه کاری‌شان مناسب است. این فقط وظیفه توسعه‌دهنده‌ها نیست که پروژه دلخواه خود را انتخاب کنند؛ این توانایی خارق‌العاده گیت‌کوین است که بهترین و مناسب‌ترین پروژه‌ها را برای برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهنده‌ها پیشنهاد دهد. در این صورت برنامه‌نویس‌ها با اتریوم حقوق خود را دریافت می‌کنند و هرکسی خوشحال و راضی از این همکاری خواهد بود.

این سیستم پاداش‌دهی چیزی شبیه تمامی سیستم‌های پاداش‌دهی برای مشارکت دیگران است. تنها به جای وجود یک شخص سوم برای تعیین نحوه ارتباط توسعه‌دهنده و پروژه، کار و توسعه‌دهنده‌ی آن توسط یک سیستم به هم ارتباط پیدا می‌کنند.

پلتفرم گیت‌کوین با داشتن حساب کاربری در گیت‌هاب تکمیل شده است. گیت‌کوین پروژه‌های مناسب را برای توسعه‌دهنده‌هایی که فعالیت کنونی آنها با آن پروژه‌ها همخوانی دارد، فراهم می‌آورد. پس از آن برنامه‌نویس‌ها و توسعه‌دهنده‌ها خواهند توانست در یک فضای متن باز شروع به کار ‌کرده و توسط اتریوم و توکن‌هایش و با استفاده از قراردادهای هوشمند حقوق خود را دریافت کنند.

گیت‌کوین یک استفاده هوشمندانه از فناوری بلاک‌چین است؛ چیزی که بیشتر صنایع در حرکت به سمت آن و استفاده از آن هستند. توسعه‌دهنده‌ها به صورت مستقل پاداش دریافت خواهند کرد؛ چیزی شبیه مدلی که رانندگان اوبر دستمزد خود را دریافت می‌کنند، اما بدون سوء‌ استفاده قدرت مرکزیِ هماهنگ‌کننده راننده و مسافر. با استفاده از توکن‌های اتریوم تمامی پرداخت‌ها توسط قراردادهای هوشمند صورت می‌گیرد و این ریسک کار بدون دستمزد را برای توسعه‌دهنده‌ها و برنامه‌نویس‌ها به صفر می‌رساند. گیت‌کوین فضایی است که کار توسعه‌دهنده‌ها را ارزشمند‌تر می‌کند.

باید متذکر شویم که گیت‌کوین یک پروژه خود-مشوق است؛ به این معنا که خود نیز از پاداش‌های گیت‌کوین بهره می‌برد. گیت‌کوین توسط Kevin Owocki تاسیس شد؛ یک مهندس نرم‌افزار کهنه‌کار و یک توسعه‌دهنده خوش‌نام. این پروژه نتیجه علاقه همزمان Kevin به جامعه متن باز و سیستم‌های توزیع‌شده است. او جایی در یک مصاحبه گفته بود که با ترکیب بلاک‌چین و برنامه‌نویسی، گیت‌کوین تحولی شگرف در نحوه پیدا کردن شغل برای برنامه‌نویس‌ها و دریافت پاداش برای کار آنهاست.

گیت‌کوین چگونه کار می‌کند؟

منابع مناسبی برای اینکه متوجه شویم مکانیزم عملکردی گیت‌کوین چگونه است وجود دارد. به طور خلاصه این پلت‌فرم برای دو گروه مناسب است.

گیت‌کوین برای مشارکت‌کنندگان

اگر شما یک مشارکت‌کننده هستید. ابتدا باید اکانت گیت‌هاب خود را به گیت‌کوین متصل کنید. در حساب گیت‌هابِ خود بر روی گزینه ورود به گیت‌کوین کلیک کنید. به گیت‌کوین خوش آمدید!

شروع کار با گیت‌کوین

مرحله بعدی این است که به منظور دریافت پاداش‌های خود به MetaMask متصل شوید. بعد از اینکه کیف پول متامسک خود را فعال کنید می‌توانید از پلت‌فرم دریافتی داشته باشید. اگر هنوز این برنامه را نصب نکرده‌اید می‌توانید آن را از Chrome App store دریافت نمایید.
اتصال به متامسک

در گوشه سمت راست مرورگر کروم بر روی گزینه روباه شکل کلیک کنید. پسورد متامسک خود را وارد کنید و رابط گیت‌کوین خودش اتوماتیک به متامسک شما متصل خواهد شد.

در مرحله بعد آواتار خود را کامل کنید. برای خود عکس مناسب تهیه کرده و پروفایل‌تان را به شکل مورد علاقه‌ خود در آورید.

ساختن آواتار در گیت‌کویندر مرحله بعد باید خود را به جامعه گیت‌کوین معرفی کنید. این باعث می‌شود که شبکه شناخت مناسبی از شما پیدا کند و برای رسیدن به اولین پروژه و اولین حقوق کمک‌تان کند. با انتخاب زبان‌های برنامه‌نویسی که بر آنها تسلط دارید شروع کنید. اگر مهارتی دارید که در گزینه‌های پیش‌فرض وجود ندارد، می‌توانید آن را ذکر کنید. در آخر سطح تجربه کاری خود را هم مشخص کنید تا پلت‌فرم بتواند پروژه مناسب شما را بهتر شناسایی کند. تمام شد! شروع به گشتن کنید و از اینکه جزو جامعه متن باز و Web 3 شده‌اید لذت ببرید.
تخصص شما چیست

گیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران

اگر شما سرمایه‌گذار هستید کار شما دقیقا مشابه توسعه‌دهنده هاست، با این تفاوت که بعد از بازکردن یک حساب کاربری در گیت‌کوین باید اولین برنامه باونتی خود را برای سرمایه‌گذاری انتخاب نمایید. حمایت از یک برنامه آسان است. مسئله مهم در حمایت از یک پروژه‌ی جدید، اطمینان از کافی بودن حمایت مادی به منظور درخواست برای مشارکت در توسعه آن است.

در این مرحله بعد از ایجاد یک حساب کاربری مانند قسمت قبل و اتصال کیف‌پول متامسک به آن، باید موضوع خود را مشخص کنید. در رابطه با چه موضوعی می‌خواهید حمایت مالی انجام‌ دهید؟ در مرحله نخست یک URL برای موضوع خود انتخاب کنید؛ یک عنوان مناسب و یک توضیح مختصر تا اعضای شبکه بتوانند پروژه باونتی شما را پیدا کنند.
موضوع سرمایه‌گذاری خودر ا مشخص کنید

سپس باید جزئیات باونتی خود را مشخص کنید؛ اجازه‌ی این‌که چه‌کسی روی این پروژه کار کند و تصمیم در مورد توسعه‌دهنده‌ها و تجربه و مهارتی که برای این پروژه نیاز دارید.
جزئیات باونتی شما چیست

مرحله بعد وارد کردن اطلاعات تماس خود است. نام کاربری شما در گیت‌هاب و یک ایمیل برای تماس کافی به نظر می‌رسد.
وارد کردن اطلاعات تماس در گیت‌کوین

در آخر باید مشخص کنید که از چه ارزی (توکن‌های اتریوم) در پروژه باونتی خود استفاده می‌کنید، دقیقا معادل چه مقدار از دلار آمریکا می‌خواهید اختصاص دهید و هزینه تراکنش‌ها (Gas fee) چقدر است. هرچقدر گاس فی بالاتری اختصاص دهید پروژه شما سریعتر بر بلاک‌چین اجرایی خواهد شد. تبریک! حالا نوبت بازاریابی کار شماست.
چه مقدار و از چه ارزی سرمایه‌گذاری می‌کنید

پیشرفت‌های گیت‌کوین

در مدت کوتاهی که از تولد گیت‌کوین می‌گذرد پیشرفت‌های زیادی حاصل شده است. در این مدت بیش از ۷ هزار حساب کاربری و بیش از ۳۵۰ پروژه مختلف در این شبکه ایجاد شده‌اند. این افراد تاکنون بیش از ۱۴۵ هزار دلار پاداش دریافت کرده‌اند. مدت زمان میانگین برای شروع هر برنامه باونتی ۸ ساعت است. آمار کامل‌شدن این برنامه‌ها تاکنون ۹۱ درصد است. یکی از شگفت‌انگیز‌ترین آمارهای گیت‌کوین تعداد افراد استخدام‌شده توسط گیت‌کوین پس از انجام برنامه‌های باونتی است. تاکنون ۱۱ نفر پس از انجام پروژه‌های متن باز باونتی به استخدام تمام وقت شبکه در آمده‌اند.

همکاران گیت‌کوین

از مهمترین همکاران این پروژه می‌توان به  Ethereum Community Fund و ConsenSys، The Stable Fund، MakerDAO و Ethereum Foundation اشاره کرد.

مهمترین پروژه‌های گیت‌کوین

از مهمترین پروژه‌هایی که در گیت‌کوین شکل گرفته‌اند می‌توان به Augur که یک پلتفرم پیش‌بینی بازار غیرمتمرکز است اشاره کرد. پروژه Balance نیز یک سیستم مالی غیر متمرکز است که در این پلتفرم توسعه پیدا کرده است.

کوین‌ایران نیز در راستای رسالت همیشگی خود مبنی بر پیشگام بودن در توسعه جامعه فارسی زبان رمز ارزها، اقدام به ایجاد یک پروژه متن باز در گیت‌کوین نموده است.

در این پروژه، کوین‌ایران با همکاری “رادیو شیر یا خط“، “ماینینگ باکس” و همچنین حمایت بنیاد اتریوم، قرار است پروژه اتریوم را فارسی‌سازی نماید. آنها همچنین قصد دارند با ترجمه کتاب Mastering Ethereum و توزیع آن در مدارس ایران و افغانستان، گام بزرگی در جهت پیشرفت جامعه فارسی‌زبان در دنیای بلاک‌چین و اتریوم بردارند.

برای مشاهده صفحه‌ کوین‌ایران در گیت‌کوین و حمایت از این پروژه غیرمتمرکز، به این لینک مراجعه و حمایت خود را از توسعه جامعه فارسی زبان اعلام کنید. با اهدای مبالغی هرچند ناچیز به این پروژه، بنیاد اتریوم از علاقه‌مندی و نیاز فارسی‌زبان‌ها آگاه شده و امکانات و حمایت‌های خود را از این پروژه بیشتر خواهد کرد.

گیت‌کوین در آینده ‌نزدیک

پلت‌فرم CodeFund قرار است توسعه‌دهنده‌ها را به تبلیغ‌کننده‌ها متصل کند. با استفاده از این پلت‌فرم برنامه‌نویس‌ها می‌توانند با کسب درامد به طور تمام وقت بر پروژه‌های خود متمرکز شوند.

به زودی توسعه‌دهنده‌ها خواهند توانست مستقیما توسط اعضای جامعه رمز ارزها اسپانسرینگ دریافت نمایند. با استفاده از قراردادهای هوشمند و توکن‌های اتریوم بر اساس یک بازه زمانی هفتگی یا ماهیانه افراد می‌توانند از توسعه‌دهنده‌های محبوب خود حمایت کنند.

گیت‌کوین اکنون زنده است و آمادگی دارد تا برنامه‌نویس‌ها، توسعه‌دهنده‌ها و مهندسین را از اقصی نقاط جهان به هم وصل کند. افراد در این شبکه توسط قراردادهای هوشمند و با اتریوم حقوق دریافت می‌کنند. گیت‌کوین جامعه رمز ارزها را چند قدم به هدف خود نزدیک‌تر می‌کند. رمز ارزها آینده اقتصاد هستند و تمام این قرار است بر شانه‌ها‌‌ی برنامه‌نویس‌ها باشد. جامعه متن باز را رشد دهید و در یک انقلاب جهانی مشارکت کنید.
فایل پی دی اف این گزارش را می‌توانید از Everything about Gitcoin دانلود کنید.

https://coiniran.com/?p=35684
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
دیدگاه خود را با کوین ایران به اشتراک بگذارید!x